צ'ק ליסט

טיפים מנצחים לפני ריצוף הבית

ריצוף, מילה אחת קטנה שמכילה בתוכה כל כך הרבה התלבטויות: סוגי אריחים, גדלים, צבעים, איך לבצע, כמה יעלה ועל מה חשוב להקפיד…

במאמר זה נתמקד במה צריך לשים לב לפני שאנחנו מתקדמים לשלב הריצוף, באילו קשיים עלולים להיתקל כשמרצפים, מה כדאי לסכם עם הרצף מבעוד מועד ועוד טיפים רבים שחייבים לדעת לפני שמרצפים.

מה צריך לשים לב לפני ריצוף הבית?

 

ראשית נזכור שהריצוף מהווה כוח עיצובי אדיר בהיבט של עיצוב הבית, ובעשור האחרון אנו עדים לקיומם של המון סוגי אריחים וריצופים, שאפשר לבצע בעזרתם ליצור תמונה שלימה, ציור מדהים לבית כמו בד קנבס חלק ומכחול עם שלל צבעים שרק מחכים להשתלב בהרמוניה מושלמת ליצירת האווירה והתחושה שכל כך מייחדת כל אחד מאיתנו, ריצוף שיש בוהק לאנשי המודרני, ריצוף הגדלים משתנים לחבר’ה הכפריים בינינו ולא לשכוח את הריצופים הסימטריים לבונים ולמשפצים שחייבים לראות קווים ישרים מול העיניים 😊   

אז לפני שאנחנו משתוללים עם הבחירה חשוב לזכור את האיזון המתבקש ביצירה של הבית – משמע במידה והסלון נצבע בגווני אדום עזים, כי אז צריך להקפיד על ריצוף שקט ומונוכרומטי. מאידך, אם הריצוף נעשה על ידי אריחים מעוטרים, יש לצבוע את הסלון בצבע הומוגני, לבן, ששדר שקט, בנוסף, סוג וצבע האריחים יכול להשלים את התמונה הכוללת של הרהיטים המונחים עליו אז חשוב לשמור על מידה מסויימת של איזון בין הצבעים.

לאחרונה חודשה הכמיהה הנוסטלגית לעיצוב טבעי, ומשום כך אל  הריצוף חזרו אריחי הקרמיקה דמוי פרקט שכובשים בענק  שמקנה תחושת חמימות ביתית ונעימה.

לפני בחירת הריצוף צריך להתחשב בסגנון החיים של מי שעתיד לגור  בבית – אל תחשבו על הטעם של האורחים שמגיעים לעיתים אלא בעיקר על מי אתם ומה אתם אוהבים ואיזו רצפה וחיפוי קירות תרצו לראות בכל בוקר בבית שלכם. לפני שנתחיל בבחירת הריצוף חשוב להתחשב בעובדה שחיים בו ילדים קטנים.  אף אחד לא ייהנה מלהפוך לתפקיד השוטר התמידי “זה אסור, וזה לא, ואל תלך פה וכו'” וכל זה כדי שהריצוף יישמר נקי וחדש כפי שהוא אחרת מרגישים קצת כמו אסירים במוזיאון שבניתם. לכן,  מומלץ לבחור בריצוף מעשי, שפשוט לנקות אותו, ושישמור על הנראות שלו לאורך זמן. 

טיפ:  תחשבו על ריצוף שקשה להבחין בסימנים עליו ושאין בעיה לנקות אותו עם סחבה לחה, תענוג!

באיזה קשיים עשויים להיתקל כשעושים ריצוף לבית?

ביצוע הריצוף אולי נראה כמו משחק ילדים , מה הבעיה להניח אריח ליד אריח ולשים ספייסרים בינהם?! אבל היא מגלמת בתוכה מקצועיות רבה וניסיון של שנים רבות כאשר ההבדל במקצועיות מתבטא בפינישים, בגימורים ובחיתוכים הקטנים יותר, שם רצף בא לידי ביטוי ומקבל מדליה או חלילה מקבל מכתב פיטורים נראה שעד כה, עם כל מעצמת הטכנולוגיה שלנו, לא המציאו רובוט שיודע לרצף כמו רצף מקצועי ולכן חשוב להשקיע בבחירת רצף שראיתם ובדקתם את העבודה שלו.

זכרו – המומחיות מתבטאת בגימורים – גירונג איכותי, חיתוכים בחדרי האמבטיה, בדיקה שיש מספיק מילוי מתחת לריצוף ולא חיפפו וכמובן ניצול נכון של החומר עם כמה שפחות פחת.

אז קדימה, בואו נצלול אל הטיפים לריצוף השווים באמת: 

 • חשוב לזכור שאריחים קטנים מדי עלולים ליצור תחושה של חלל קטן יותר ממה שהוא באמת, פוגות רבות גורמות לאנשים רבים לתחושה צפופה לעומת אריחים גדולים כמו 120X120   היוצרים תחושה של מרחב וחופש 
 • חשוב לשמור אח אחידות וקו רציף בין החדרים כדי ליצור תחושת המשכיות של הריצוף, טעות נפוצה היא לרצף כל איזור בריצוף אחר וכך נוצר בלאגן בעין, אם כבר בוחרים לגוון עם הריצוף חשוב לבצע את סיום הריצוף בכל מקטע בסיום של דלת כניסה לאחד החדרים כך שלא יראו שני אריחים יחד. 
 • קושי לחתוך אריחים בזווית המתאימה – קיימים אריחים שאי אפשר לחתוך אותם בזווית של ארבעים וחמש מעלות (גירונג). הדבר מסב לכך שהדפנות חושפות את חלקן הפנימי של האריחים. בתרחיש שכזה אפשר להחביא את החיבור על ידי פס ממתכת, שצבוע בגוון שמתאים לאריחים. 
 • כאשר מרצפים מומלץ לוודא שהאריחים השלמים יוצבו באזור גלוי לעין. את כל החיתוכים והפחת כדאי להותיר למקומות שמאחורי מראות או ארונות ודלתות. 
 • טיפול בקיר עקום – במידה והגעתם למצב שבו אחד הקירות יצא עקום, לא נחפש עכשיו אשמים, רצוי לאזן את הקו העקום עם ריצוף בזווית מקבילה כך שהשורה הבאה לאחר מכן כבר תהיה בזווית של 90 מעלות, מעל האיזור היצירתי עם הקווים האלכסוניים רצוי למקם ארון או מיטה, אם אתם לא תגלו, אנחנו לא נגלה…
 • לפעמים עלולים לשכוח לבצע מדרגה בכניסה לחלל רטוב – אחד הקשיים שעלולים להיתקל בו כאשר מרצפים חדרים רטובים קשור לעובדה שלעיתים שוכחים לבצע את הדירוג ואת השיפועים הנכונים במקלחון כדי למנוע מצב של זרימת מים מהמקלחון אל מחוץ לחדר האמבטיה.
 • קושי בעת ריצוף בבחירת אריחי קרמיקה מאוד גדולים – לא פשוט לבחור אריחים מקרמיקה גדולים ביותר. על מנת לצלוח זאת, צריך להבטיח שהאריחים חפים מבטן קטנה באמצע. בחירה שונה תסב להרגשה של נוכחות גבעות זעירות בין האריחים, כאשר פוסעים על גבם חווים קפיצות. 
 • קיומו של קושי ביישום רובה – לא פשוט לבחור את הגוון המתאים ביותר לרובה. כדאי להחליט על גוון רובה הכי סמוך לגוון ששולט על האריחים. גוון רובה יותר כהה ידגיש את האריחים, אך זה כדאי כאשר מרצפים משטח מחוץ לבית. כאשר מיישמים רובה משמעותי להקפיד על ניקיון של הריצוף לפני יישום רובה. במידה ולא, וברובה יש אבק, ייווצרו מרווחים ברובה והיא  תתפורר ותצא. 

 

מה כדאי לסכם עם הרצף מבעוד מועד?

מלים חביבות שנאמרות בעל פה, אומנם מחממות את הלב, אבל לא יותר מזה. כאשר מבצעים עסקה משמעותית ונרחבת, כדוגמת ריצוף, עליכם לוודא שכל המוסכם בינכם לבין הרצף יתועד בכתב. 

 

chair, window, light-4855826.jpg

לקבלת המלצה על ריצוף לכל הבית במחיר שיפיל אתכם לריצפה!
שלחו לנו הודעה

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דברים שחשוב לסכם עם הרצף לבית לפני תחילת העבודה :

ההסכם לריצוף יוודא שהכול יתנהל על פי מה שסוכם מבעוד מועד. 

 • קודם כל לכו לראות עבודות שהרצף ביצע לפני כמה חודשים וזה בכדי לראות איך הריצוף “יושב” כמה חודשים אחרי שסיימו אותו, אם אין בליטות, אם אין חללים שלא מולאו בטיט ולשמוע מבעלי הבית איך היה הרצף ואיך בפועל הסתיים הריצוף. 
 • הסכמה על תנאי התשלום – לעתים יימצאו הבדלים בין האינטרסים של הרצף לבין האינטרסים שלכם. מובן מאליו שתעדיפו לשלם לרצף רק בתום עבודתו, ואילו הרצף מעדיף לקבל מכם תשלום בשלב כמה שיותר מוקדם. על מנת להגיע להסכמה, עליכם לפרוס את התשלומים על פי שלבי עבודת הריצוף. כדאי לכם להותיר את התשלום הסופי בסכום נכבד לסיום עבודת הריצוף, על מנת שתוכלו לתמרץ את הרצף לעמוד בלוח הזמנים שנקבע מראש, ולסיים את עבודתו בזמן, בעיקרון נהוג לשלם בכל יום חמישי 80% מסך הביצוע השבועי על פי מדידה ואת הסכום הסופי לשלם רק בסיום העבודה ובדיקה מוקפדת של הביצוע.
 • חידוד והבהרה של עמידה בלוח זמנים שנקבע מלכתחילה – מומלץ שתגדירו בכתב כבר בהתחלה את לוח הזמנים של הריצוף שמקובל עליכם, על מנת להימנע ממצבים הזויים ולא צפויים. הקפידו שבהסכם יהיה מצוין במפורש מועד תחילת הריצוף וזמן סיומו. על מנת לחדד את הנקודה ולהעניק לה משנה תוקף, באפשרותכם להוסיף להסכם סעיף של חוסר היצמדות ללוח הזמנים, שבו מוגדרות הסנקציות הכספיות אם הרצף לא עומד בזמנים שהוגדרו מראש.
 • יש לציין בהסכם עם הרצף שעליו מוטלת כל האחריות לתקן כל פגם או כל קלקול, מחשבונו שלו, כולל נזק שנגרם בשל עבודה לוקה בחסר, ממיומנות שאינה הולמת או מעשיית שימוש של חומרים פגומים.
 • אספקה של חומרים – כדאי שיופיעו בהסכם בינכם לבין הרצף פירוט של החומרים ושל הכלים אשר נדרשים לריצוף, ומי האחראי על אספקת חומרים אלו.
 • יש לעגן בהסכם שבין הרצף ובינכם את סעיף האחריות שלו על טיב העבודה – מדובר על סעיף מאוד משמעותי, כך שהוא מגדיר את תחומי האחריות העיקריים של הרצף. בסעיף של אחריות הרצף על העבודה עליכם לפרט את האחריות המקצועית של הרצף על טיב עבודת הריצוף, על נראות המקום בעת הריצוף ועל אחריותו הבלעדית של הרצף על עבודת הריצוף אף בתום ביצועה, בכפוף לתקופת האחריות שהמסגרת שלה ניתנה מלכתחילה. אפשר להוסיף בהסכם כי הרצף אחראי להעסקה של רק עובדים מורשים, עם אישורי עבודה, ומקצועיים.

אהבתם את המאמר? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

גבריאל תורן חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר 🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי +3 וחובב אפייה מושבע.

*מוזמנים בשמחה לפנות  להתייעצות,  קבלת המלצות על בעלי מקצוע בכל שלב בתהליך הבנייה שלכם.

דלתות פנים ברמה אחרת

איטום גג רעפים

איטום גג רעפים מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר ב-48 שעות בלבד! החשיבות איטום גגות רעפים עניין איטום גג רעפים חשוב מאוד, במקרה של רעף שנפל או נסדק/נשבר, שכבת האיטום תמנע חדירת מים ולכן, עצה שלי – אל תחסכו בסעיף הזה כסף, לכו על הכי איכותי, זה בסך הכל הפרשים של כמה אלפים בודדים בין הרמות

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

בניית גג רעפים

בניית גג רעפים לקבלת הצעת מחיר מה זה אדום בחוץ עם קורות עץ יפות בפנים? נכון, זה גג הרעפים החדש שלכם… מאז הציורים בגן, בית אידיאלי תמיד היה עם גג רעפים משופע ואדום, כשגדלנו, הוא עדיין נשאר אדום ונוספו לו עוד פרטים: קורות עץ, בידוד רעפים מסוגים וצבעים שונים ועוד ועוד. אז היום ניקח את

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

משקופים לדלתות פנים

משקופים לדלתות פנים מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר! יש לכם שאלה? משקופים לדלתות פנים וגימורים אז הנה הגעתם לחלק האומנותי, בו תצטרכו לבחור את משקוף הדלת. דלתות פנים מעוצבות נראות כאלה מכיוון שהן מאובזרות בגימורים שונים ובמשקופים לדלתות פנים מיוחדים. לכל משקוף צורה, עובי ואופי משלו, יש משקופים יוקרתיים ויש פשוטים שיגרמו לדלת להיראות במראה

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

דלתות פנים

דלתות פנים מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר ב-24 שעות בלבד! יש לכם שאלה? מה חשוב שתדעו לפני שקונים דלתות פנים לבית רכישת דלת פנים זו קנייה ממנה תוכלו להנות ומנגד לסבול. לכן חשוב מאוד שלפני שאתם רוכשים דלתות פנים, תקראו את המאמר הבא! במידה ואתם מרגישים מעט מבולבלים עקב מגוון השמות שהוצגו לכם בחנויות המשווקות

קרא עוד »

בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה בדיוק הזמן לבנות ולשפץ למען העתיד הפיננסי שלנו. עם זאת צריך לעשות זאת נכון. נשמע מוזר? נסביר.

קרא עוד »
קבלני בניין

קבלני בנייה

לקוחה כועסת פנתה אלי ושאלה “איך יכול להיות שהקבלן שלך נתן לי הצעת מחיר ואני מצאתי קבלן במחיר נמוך יותר?

קרא עוד »
קבלן שלד

קבלן שלד

מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר תוך 48 שעות בלבד! כל פרוייקט של בניית בית מתחיל עם שלב בניית השלד של המבנה. מלאכת בניית השלד של המבנה היא ההתמחות ספציפית הדורשת ידע רוב וציוד מקצועי לבניית השלד של הבית. בנוסף, דרושים חומרי הגלם המתאימים לבניית השלד ואנשי מקצוע מוסמכים בתחום המדידות לביצוע מדידה של השטח לפני

קרא עוד »
קרמיקה וכלים סניטריים

קרמיקה וכלים סניטריים

מתכננים שיפוץ לחדר האמבטיה? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זה הרגע להזמין קרמיקה וכלים סניטריים לחדרי השירותים והמקלחת! שיפוץ או בנייה של חדרי אמבטיה ושירותים הם שילוב של פונקציונליות, ניצול נכון של חלל החדרים ועיצוב בסגנון המתאים לכם.  קרמיקה וכלים סניטריים לבית   השילוב בין חיפויים איכותיים לקירות החדרים לבין הכלים הסניטריים בחדרי השירותים והמקלחת

קרא עוד »
מטבחים בצבע בתנור

מטבחים

הכל על מטבחים חושבים לקנות מטבח חדש? הגעתם למקום הנכון היום יש לכם אפשרות לבחור את העיצוב המתאים לכם ביותר ולהנות ממטבח איכותי מחומרי גלם חזקים שישמש אתכם לשנים רבות קדימה. חומרי הגלם המשמשים היום לבניית מטבחים נחשבים לאיכותיים במיוחד ושומרים על העיצוב כמו חדש לשנים רבות קדימה. בכדי לדעת איך להתחיל עם תכנון המטבח,

קרא עוד »
קבלן איטום בתים

קבלן איטום

איך לבחור קבלן איטום הצעת המחיר הטובה ביותר תוך 48 שעות! מתי זקוקים לקבלן איטום? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זקוקים לעבודות איטום מקצועיות? זה הזמן לבחור קבלן איטום! עבודות האיטום של הבית בשלבי הבנייה וגם לאחריהם הן חשובות במיוחד. האיטום מתבצע לריצפת הבית, לקירות, במידה ויש מרתף אז לקירות המרתף, קירות חיצוניים וכמובן לגגות

קרא עוד »
קבלן גמרים

קבלן גמרים

בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום הפרוייקט. מכיוון שזהו פרוייקט מורכב, בכל שלב של הבנייה אתם נדרשים לפנות לקבלן בתחום אחר אשר יספק לכם את העבודות הרלוונטיות לתחום שלו. קבלן גמרים הוא דוגמא לקבלן ספציפי אשר אחראי על אנשי המקצוע בשלב מתקדם לאחר בניית השלד של המבנה והתקנת כלונסאות הברזל ויציקת

קרא עוד »
קבלן אלומיניום

קבלן אלומיניום

עבודות אלומיניום הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מעבודות בניית בית ומעבודות שיפוצים. האלומיניום משמש למגוון עבודות כגון בניית חלונות, חיפויים לקירות חיצוניים, סגירת מרפסות, בניית גדרות ועיצוב שערים לבית פרטי. בכדי לבצע את כל העבודות הללו, אתם צריכים קבלן שיפוצים מקצועי אשר יכול לספק לכם את העובדים ואת חומרי הגלם לכל פרוייקט הדורש אלומיניום. 

קרא עוד »
איטום גגות

איטום גגות

עבודת איטום גגות מה חשוב לדעת על עבודת איטום גגות? איטום גגות היא אחת העבודות החשובות ביותר שיש לבצע בכל מבנה, בין אם זה למגורים ובין אם זה למסחר או לעסקים. את עבודות האיטום לגג מומלץ לבצע כל מספר שנים בהתאם לסוג האיטום שבוצע ולחומר הגלם ממנו עשוי האיטום. אם יש לכם נזילה בגג ואתם

קרא עוד »
גגות רעפים

גגות רעפים

התקנת גגות רעפים מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר תוך 48 שעות! מה חשוב לדעת על גגות ורעפים? מעוניינים בהתקנה או תיקון של גג רעפים? גג רעפים מביא איתו יתרונות רבים ועם תחזוקה נכונה, הוא יכול להחזיק לשנים רבות ללא צורך בתיקונים או באיטום גגות. היתרון הגדול בגג הרעפים הוא הבידוד מקור וחום ומרטיבות. בגלל צורתו

קרא עוד »
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

צ’ק ליסט בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק בעצות לא מקצועיות של חברים ומשפחה, היום אנחנו יכולים לעשות זאת יחד עם מעצבת פנים מקצועית. מעצבת פנים מקצועית משתמשת בשיטות עיצוב מתקדמות על מנת לנצל את שטח הבית בצורה

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת חשמלאי מוסמך. ההמלצה הגורפת היא לבקש מהחשמלאי להראות לכם תעודת חשמלאי מוסמך על מנת שיתן תוקף לעבודתו. בנוסף, על כל עבודת חשמל בבית תוכלו לבקש כי תיהיה חתימה של חשמלאי על עבודת

קרא עוד »
אדריכלים בבאר שבע

בנייה קלה בראשון לציון

צ’ק ליסט במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה יחסית קצרה. אין שימוש בבלוקים בבניה הקלה והבידוד מתבצע על-ידי חומרים ייחודיים המשמשים לצורכי בידוד המבנה מקור, חום ורטיבות. בישראל רוב הבנייה היא קונבנציונאלית אך יותר ויותר ישראלים לומדים להכיר

קרא עוד »
קבלן שלד ויועץ קרקע מומלץ

בנייה ירוקה בשרון

צ’ק ליסט קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא שיטת הבנייה הירוקה. בנייה ירוקה בשרון מתבצעת על-ידי חומרי גלם איכותיים אשר רובם ממוחזרים במטרה לשמור על הסביבה כמה שניתן. מלבד זאת, הבנייה הירוקה מאפשרת חיסכון רב יותר במשאבים בכדי

קרא עוד »
מה לבקש מקבלן טיח

אדריכלים בבאר שבע

צ’ק ליסט העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר מתוכננים בשיטות בנייה חדישות. אדריכלים בבאר שבע מתמקצעים היום בשיטות בנייה חדישות על מנת לקצר את תהליך הבנייה ולהימנע מפגיעה בסביבה בה נבנה כל בית. שיטות הבנייה החדישות בעיר באר

קרא עוד »

שיפוצניק בירושלים

צ’ק ליסט כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל דאגה, בסוף מאמר זה בהחלט תדעו עליו ואני מקווה שאתם ועוד רבים תשתמשו בו. שיפוצניק מומחה בירושלים מה היא הבעיה העיקרית העומדת בפני אלו המתחילים לשפץ. אני לא מדבר על שיפוץ

קרא עוד »

שיפוצים במרכז

צ’ק ליסט שיפוצים במרכז הארץ שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת הפרוייקט וכשהגיע הזמן הרגשתם שאתם עומדים מול קיר גבוה ולא יודעים איך לטפס עליו. ישנם כמובן מליון סוגים של פרוייקטים של שיפוץ. חלקם מורכבים מאד וחלקם מורכבים פחות אך על

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

צ’ק ליסט אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף. שיפוץ היא פעולה שאו שחלמתם ותכננתם אותה שנים וחסכתם עבורה את מיטב כספיכם או שהיא פעולה שאין ברירה אלא לבצע אותה. שיפוץ בניין משותף – כל מה שצריך לדעת   בדרך כלל בגלל התדרדרות מסוכנת במבנה

קרא עוד »
מטבח עם גימור צבע בתנור

עיצוב פנים בתל אביב

צ’ק ליסט עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם זה פרוייקט עיצוב פנים בתל אביב או כל פרויקט רלוונטי מעין זה שקשור לשיפוצים – פנים או חוץ. הבעיה הרווחת היא שאנחנו יודעים שעניין השיפוצים הנו מורכב מאד אך אנחנו, כמו ישראלים טיפוסיים

קרא עוד »
בית בונים עם קבלן מפתח

קבלן מפתח באשקלון

צ’ק ליסט קבלן מפתח באשקלון קבלן מפתח מומלץ באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה לגבי גופינו או פנינו מהם אנחנו אף פעם לא מרוצים אבל לזה אנחנו קוראים במילים יותר “סקסיות” מעולם היופי והבריאות. אבל גם אם אנחנו מדברים על שיפוצים בהקשר של הדירה

קרא עוד »
גלילה למעלה דילוג לתוכן