צ'ק ליסט

ארונות אמבטיה

ארונות אמבטיה מעוצבים
מודרני או כפרי? מרחף או אולי עומד, כל השאלות לגבי ארונות אמבטיה, הטיפים הכי טובים מחכים לכם כאן, במאמר עבורכם.

חדר האמבטיה הוא עולם ומלואו. מעבר לכך שמדובר בחלל ש”מתנקים בו” ברמה הפיזית, הוא מאפשר לנו “ניקיון” גם ברמה הנפשית – ניקיון של הלחצים מהיום שעבר, הילדים, העבודה והחיים המודרניים בכלל.

חדר האמבטיה הוא מקום של שקט, הוא זמן של פינוק. ומה עם לא אלה, שיניעו אותנו לתכנן ולעצב נכון את החדר המיוחד הזה?

ארונות אמבטיה – למה כמה ואיך…

אחד האלמנטים החשובים ביותר בחדר האמבטיה, הוא הארון.

הוא חשוב ברמת הגודל, העיצוב והשימוש. אתם תפגשו בו עם תחילתו ועם סיומו של כל יום, לפחות.

הוא נועד לשרת אתכם ולהוות פתרון לצרכים שלכם, ולכן חשוב שתיקחו בחשבון פונקציונאליות. פונקציונאליות. פונקציונאליות, ואם הוא יכול להיות במחיר טוב וגם מעוצב מדהים, מה טוב

וודאו שיש בידכם את המידות של החלל (נטו לאחר קרמיקה) , הן קנה המידה של כל התהליך הזה, ויש להן תפקיד חשוב בתכנון מדויק- המידות יכתיבו האם יש צורך בעיצוב ייחודי או שמאידך, אתם בסטנדרט (60, 80, 100, 120 ס”מ)? ארון במידה סטנדרטית יעלה פחות, ולמה לא אם ניתן😊? אך אם לא ניתן, אל ייאוש. קחו בחשבון שימוש בארון שירות.

זו דרך מצוינת להגיע למידות סטנדרט בארון האמבטיה ואף לנצל באופן מקסימלי את החלל מבחינת אחסון. כך למשל:  אם רוחב הקיר הוא 160 ס”מ (וזה אינו סטנדרט), תוכלו לקחת ארון אמבטיה בגודל 120 ס”מ עם ארון שירות ברוחב 40 ס”מ. שתי מידות סטנדרטיות לאלמנטים הללו, במינימום תשלום מפאת מידה, אך במקסימום ניצול של מקום.

ארון אמבטיה

מעוניינים בהמלצות וטיפים נוספים שיחסכו לכם המון?
שלחו לנו הודעה

או שתשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

וודאו שיש בידכם את המידות של החלל (נטו לאחר קרמיקה) , הן קנה המידה של כל התהליך הזה, ויש להן תפקיד חשוב בתכנון מדויק- המידות יכתיבו האם יש צורך בעיצוב ייחודי או שמאידך, אתם בסטנדרט (60, 80, 100, 120 ס”מ)? ארון במידה סטנדרטית יעלה פחות, ולמה לא אם ניתן😊? אך אם לא ניתן, אל ייאוש. קחו בחשבון שימוש בארון שירות.

זו דרך מצוינת להגיע למידות סטנדרט בארון האמבטיה ואף לנצל באופן מקסימלי את החלל מבחינת אחסון. כך למשל:  אם רוחב הקיר הוא 160 ס”מ (וזה אינו סטנדרט), תוכלו לקחת ארון אמבטיה בגודל 120 ס”מ עם ארון שירות ברוחב 40 ס”מ. שתי מידות סטנדרטיות לאלמנטים הללו, במינימום תשלום מפאת מידה, אך במקסימום ניצול של מקום.

שימו לב- בפורמייקה ופורניר לא ניתן לבצע חריטות או הבלטות כפי שניתן לעשות בחזיתות עם צביעה בתנור או פולימר. אופן הביצוע הרצוי ביותר הוא במכונת CNC שמגלפת וחורטת את העץ עצמו. היזהרו מחזיתות עם דוגמאות המודבקות בדבק חם או סיכות. זה אומנם מוזיל את מחיר הארון אך עלול לגרום לפיצוצים בצבע והתנתקות הדוגמאות.

3. בחרו משטח נכון

המשטח הוא האלמנט ממנו יוצא הכיור או שעליו הוא עומד. בחירה נכונה ומושכלת של המשטח תכתיב את רמת הפונקציונאליות של הארון כולו, וגם את העיצוב כמובן. בקטגוריה תוכלו למצוא את משטח הבוצ’ר, השיש, הקוריאן, הטיטן קוורץ (סגסוגת בדומה לקוריאן) והחרס. כולם ראויים, אך לכל אחד מאפיינים משלו. בבחירת המשטח יש לקחת בחשבון כמה דברים:

  • קהל היעד- מהם הגילאים של בני המשפחה שעתידים להשתמש בארון? ארון שמיועד לילדים צריך להיות פרקטי יותר. קחו בחשבון שלילדים יש נטייה להשפריץ יותר מים. לא כל משטח יכול לעמוד בכמות מים גדולה באורח קבע.

מומלץ לעשות שימוש בחרס, שיש או קוריאן עבור שימוש ילדים, משטחים פרקטיים לכולם.

חומר – החומר ממנו עשוי המשטח יכתיב את אריכות ימיו ואת מראהו לטווח הקצר והארוך. משטח בוצ’ר למשל, משטח העץ המלא, מאוד נחשק בשנים האחרונות. העץ מעניק חמימות וכפריות מעודנת בחלל שכמעט תמיד נמצא בו את הצבע הלבן, שהוא צבע קר ונטרלי יחסית – באסלה, באמבט ולרוב באריחים. אך עץ, כמו עץ, לא אוהב מים שעומדים עליו לאורך זמן. לאחר כל שימוש יש לנגב ממשטח הבוצ’ר את טיפות המים, משמעת שתתאים בעיקר בחדרי אמבטיה של מבוגרים. בדקו שהבוצ’ר אכן מעץ אלון מלא ולא סנדוויץ’ בציפוי פורניר. זה עמיד פחות באופן משמעותי ולא מותאם לחדר האמבטיה. ואז דאגו לו, פנקו אותו. כדי להאריך את חייו של הבוצ’ר, רצוי לעבור עליו עם שמן תינוקות אחת ל-3 שבועות בערך.

4. בחרו כיור לארון אמבטיה נכון

הכיור הוא המטרה לשמה התכנסנו בחדר האמבטיה…והוא חייב להיות נוח ומותאם לאנשים שעתידים להשתמש בו. ראשית תחליטו, האם מדובר על כיור שקוע או כיור עומד? האם מדובר בכיור בודד או בכיור כפול? הכיור יכול להגיע כמשטח יצוק (בשיש, חרס או קוריאן) והוא יכול להגיע כ”קערה” המונחת על משטח, שיש או בוצ’ר למשל.

גם בשלב זה, קחו בחשבון את קהל היעד שלנו ונסו להימנע מכיורים עומדים או חצי שקועים עבור ילדים. זה פחות פרקטי באופן משמעותי. אין אפשרות לגרוף מים ממשטח עם כיור שאינו שקוע. לכן שימוש בכיור עומד או חצי שקוע, מחייב משטח מחומר עמיד במיוחד כמו שיש, שמבחינת עלות מקפיץ את המחיר.

נסו לשחק עם מיקומו של הברז המיועד סביב הכיור שמוצא חן בעינכם. ישנם כיורים בגדלים שאינם מאפשרים ברז מאחור ויש כאלה שברז מהצד אינו בא בחשבון. אם מיקומו של הברז הוא עניין שחשוב לכם, העמידו אותו מול גודל הכיור ובחנו את האפשרויות שלכם.

ובמידה וכבר רכשתם ברז וכיור טרם ההחלטה על הארון, רשמו לעצמכם את המידות שלהם וודאו שזה מסתדר עם העומק והרוחב של הארון. 

כמה טיפים יקרים מפז:

  • שימו לב לזווית של הכיור- הזווית תכתיב את קצב זרימת המים מהדפנות אל פתח הניקוז. כיורים “מרובעים” יותר, המעוצבים בקווים נקיים וישרים, מאפשרים זרימת מים פחות מהירה לפתח הניקוז, דבר שעלול להשאיר סימני סבון או “שובל” של חומרים למיניהם עד ליציאת המים.
  • בהיר יותר= נקי יותר- כיורים לבנים עדיין וכנראה לתמיד יהיו הכי פרקטיים בשימוש יומיומי. ככל שהכיור כהה יותר, כך אתם עלולים לראות עליו יותר לכלוך כגון שאריות סבון, משחת שיניים ואפילו אבק. אם חשקה נפשכם בכיור שחור למשל, רצוי שהוא יהיה ממוקם בשירותי אורחים לדוגמה, מקום בו השימוש העיקרי הוא שטיפת ידיים ותו לא.
  • כיור גדול תמיד עדיף- אם קיימת האפשרות מבחינת מקום, רצוי שתבחרו בכיור הגדול ביותר שניתן. כן כן, ברור לנו שחשוב לכם גם “משטח העבודה”, אך בפועל, גודל הכיור יכתיב את הנוחות שלכם בכל הפעולות הנדרשות בחדר האמבטיה, וזו עובדה. נקודה.

 

5. ארון תלוי או על רגליים?

לכל בחירה יתרונות וחסרונות. השאלה היא- מה הדבר הנכון במיוחד עבורכם?

קודם כל, רצוי שתדעו שהמוח שלנו תופס את גודלו של חלל ע”פ כמות האלמנטים שעומדים על הרצפה באותו מ”ר. ארון תלוי יעניק תחושה של חלל גדול יותר, מאחר והוא חושף את הרצפה תחתיו. ומעבר לכך, לארון תלוי יש המון משמעות פרקטית. הוא לרוב נתלה בין 20-30 ס”מ מהרצפה ומאפשר ניקיון ביתר קלות, בעוד שארון על רגליים מקשה את הניקיון תחתיו. מבחינת אחסון, היתרונות עומדים לזכותו של הארון על הרגליים. על מנת לתלות אותו בגובה, גוף הארון “מתכווץ” (מאחר וגובה הכיור הינו סטנדרט קבוע של 90 ס”מ מהרצפה), כך יוצא שארון על רגליים מאפשר עוד 10-20 ס”מ נוספים בגוף הארון, שישמשו לאחסון כמובן.

מבחינת עיצוב, זו שגיאה לחשוב שיש נטייה כלשהי לכיוון מודרני או כפרי בבחירת הארון כתלוי או עומד. הצבע, סגנון החזיתות, המשטח, צורתו של הכיור וצבעו, הם שיכתיבו האם הארון ישווה מראה כפרי או מודרני.

 

6. מדידה ואחריות

ארונות בייצור אישי לרוב “נתפרים” עבור החלל, ולכל חלל מאפיינים משלו. יש אינספור מקרים של פתחי ניקוז במרחק מסוים מהקיר או גבהים שאינם סטנדרטים, צינורות הדורשים “פינוי” של הארון או אסלה במיקום בעייתי שעלול להגביל פתיחת מגירה או דלת. אז עצה קטנה, לפני שהארון שלכם יועבר לייצור, תתאמו מדידה ע”י נציג מטעם חברת הארונות. זו למען האמת האחריות שלכם מול כל ספק שמכבד את עצמו ועושה עבודה מקצועית ויסודית. כך גם לגבי התקנת הארון. רצוי שההתקנה תתבצע ע”י גורם מטעם החברה, על כל בעיה שלא תהיה, כדי שהאחריות תישאר מלאה ויהיה לכם גיבוי מלא מול הספק.

חשוב לזכור שאפשר להתקין את ארונות האמבטיה רק לאחר ביצוע של רובה בקירות האמבטיה וניקיון הקירות.

אחריות על ארון איכותי תהיה לא פחות משנה. בנוסף, ארונות שמתהדרים בצירים איכותיים יעניקו 5 שנים אחריות על המסילות והצירים. עבור יצרני ארונות מקצועיים, ברמה גבוהה, אין כל סיבה שלא לתת אחריות בסדר גודל כזה. שכן אם היא לא ניתנת, כנראה שהאיכות בהתאם. חשוב להדגיש שבמסגרת כל אחריות בה נתקלתי עד היום, אין אחריות על מגע ישיר עם מים. קחו זאת בחשבון ודאגו לא למקם את הארון בצמוד למקלחון או אמבטיה ללא כל מחיצה ביניהם.

 

7. לפני התקנת הארון- שימו לב…

עם הגיעו של הארון לביתכם, עברו עליו. בדקו שזהו אכן הארון שהוזמן מבחינת מידות ועיצוב, מבחינת משטח וידיות. בדקו היטב את שלמותו ותקינותו, טרם התקנתו. ואם הוא אושר הכל תענוג,.

שימו לב שהמתקין יודע את עבודתו והבין היכן עוברת הצנרת. פגיעה בצנרת ע”י קידוח במקום לא נכון עלולה לעלות לכם הרבה כסף ועצבים. אך בכל מקרה, באחריות כמו באחריות, אין דבר כזה שאין דבר כזה. ויש לכם מזל שקראתם את הסעיף הקודם

(ציפוי פלטת עץ בפורניר, ניתן לראות את השכבות המודבקות)

(בוצ'ר עץ אמיתי לארון אמבטיה ובכלל, שימו לב להמשך סיבי העץ בחיתוך 90 מעלות)

(כיור שקוע אינטגרלי)

(כיור מונח על גבי משטח בוצ'ר)

ארון אמבטיה

(ארון אמבטיה תלוי)

(ארון אמבטיה עומד – מאפשר מקום אחסון גדול יותר)

אהבתם את המאמר? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

גבריאל תורן חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר 🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי +3 וחובב אפייה מושבע.

*מוזמנים בשמחה לפנות  להתייעצות,  קבלת המלצות על בעלי מקצוע בכל שלב בתהליך הבנייה שלכם.

מאמרים נוספים
דלתות פנים ברמה אחרת

תכנון חשמל בבית

תכנון חשמל לבית דגשים לתכנון חשמל לבית תכנון חשמל לבית בצורה נכונה, יכול לאפשר לנו להציב נקודה לכל מכשיר חשמלי. זאת, באופן נוח, יעיל וחכם. כאשר אנחנו לוקחים בחשבון, מראש ולמפרע – את כל סוגי המכשירים שנרצה למצוא להם בבית בביתנו, אנחנו עובדים עם תוכנית. התוכנית הזאת מספרת לנו מה הבית שלנו צריך, ואיך אפשר

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

איטום גג רעפים

איטום גג רעפים החשיבות איטום גגות רעפים עניין איטום גג רעפים חשוב מאוד, במקרה של רעף שנפל או נסדק/נשבר, שכבת האיטום תמנע חדירת מים ולכן, עצה שלי – אל תחסכו בסעיף הזה כסף, לכו על הכי איכותי, זה בסך הכל הפרשים של כמה אלפים בודדים בין הרמות של האיטום. יש מגוון רחב של אפשרויות בידוד

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

בניית גג רעפים

בניית גג רעפים מה זה אדום בחוץ עם קורות עץ יפות בפנים? נכון, זה גג הרעפים החדש שלכם… מאז הציורים בגן, בית אידיאלי תמיד היה עם גג רעפים משופע ואדום, כשגדלנו, הוא עדיין נשאר אדום ונוספו לו עוד פרטים: קורות עץ, בידוד רעפים מסוגים וצבעים שונים ועוד ועוד. אז היום ניקח את הנושא הזה שנקרא בניית

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

משקופים לדלתות פנים

משקופים לדלתות פנים משקופים לדלתות פנים וגימורים אז הנה הגעתם לחלק האומנותי, בו תצטרכו לבחור את משקוף הדלת. דלתות פנים מעוצבות נראות כאלה מכיוון שהן מאובזרות בגימורים שונים ובמשקופים מיוחדים. לכל משקוף צורה, עובי ואופי משלו, יש משקופים יוקרתיים ויש פשוטים שיגרמו לדלת להיראות במראה זול יותר.אז הגעתם לחנות ועמדתם מול המוכר ולא ידעתם באיזה

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

דלתות פנים

דלתות פנים מה חשוב שתדעו לפני שקונים דלתות פנים לבית רכישת דלת פנים זו קנייה ממנה תוכלו להנות ומנגד לסבול. לכן חשוב מאוד שלפני שאתם רוכשים דלתות פנים, תקראו את המאמר הבא! במידה ואתם מרגישים מעט מבולבלים עקב מגוון השמות שהוצגו לכם בחנויות המשווקות דלתות פנים שמות כמו: למינטו, אקוסטיק, MDF – דעו שאנו כאן

קרא עוד »

בידוד תרמי בבית

יש בלבול מאוד גדול לגבי מה עובד, מה נכון ואיך בכלל להתחיל להשקיע בבידוד תרמי.
מטרת הכתבה הזו היא לא להפוך אתכם לאנשי מקצוע בתחום…

קרא עוד »

עקרונות לבחירת קבלן שלד

אז רגע לפני סגירת החוזה הכי משמעותי בתהליך הבנייה, אני כאן לנסות ולעזור לכם לשים דגש על נקודות חשובות לפני החתימה על חוזה השלד ונקודות לבחינה של קבלן השלד.

קרא עוד »

בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה בדיוק הזמן לבנות ולשפץ למען העתיד הפיננסי שלנו. עם זאת צריך לעשות זאת נכון. נשמע מוזר? נסביר.

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

דלתות אלומיניום

דלתות האלומיניום הפכו בשנה האחרונה לפתרון האידיאלי בתכנון מתחמי פנים. בדלתות תמצאו את השילוב הנכון בין עיצוב לאיכות ובין עמידות גבוהה לגמישות מלאה בסגנון הבית.

קרא עוד »

חימום תת רצפתי על מים

מערכת חימום שכזו, תדאג לחמם את גופנו היטב ולתת לנו הרגשה כאילו אנחנו עטופים בשמיכת הצמר הכבדה של סבתא. אבל תכלס, נהיה בלעדיה- סוג של להיות עם ולהרגיש בלי…

קרא עוד »

מדידת המגרש

לפני תחילת תהליך התכנון על ידי האדריכל, תידרשו להוציא מפת מדידה עדכנית שנמדדה על ידי מודד מוסמך.

קרא עוד »

חומרי איטום

היריעה עשויה בבסיסה מזפת מעובדת בשילוב חומרים פולימרים המקנים ליריעה את האיכות והעמידות לאורך שנים ומספקת איטום הגג מרטיבות ובידוד מחום וקור.

קרא עוד »

איטום הבית

היי חברים,
בואו נדבר על נושא האיטום, נושא אפרורי ולא עיצובי אבל חשוב מאין כמוהו.
כנסו למאמר!

קרא עוד »
קבלני בניין

קבלני בנייה

לקוחה כועסת פנתה אלי ושאלה “איך יכול להיות שהקבלן שלך נתן לי הצעת מחיר ואני מצאתי קבלן במחיר נמוך יותר?

קרא עוד »
מכון העתקות

מכון העתקות

חשבתם פעם למה קוראים להדפסות אור – הדפסות אור / הדפסות שמש?
כל פעם משתמשים במונחים האלו אנחנו לא יודעים מה הקשר בין זה לבין הגרמושקה היפה שאנחנו מקבלים במכון העתקות.

קרא עוד »
בדיקות מעבדה

בדיקות מעבדה

אני מניח שאתם כבר בעיצומו של תהליך היתר הבנייה ומתאר לעצמי ששמעתם לא פעם את המושג “בדיקות מעבדה / מכון בדיקות” אז הנה – זה הגיע גם אליכם.

קרא עוד »

בניייה עם לוחות ICF

צ’ק ליסט קבלן? כך תחסוך 60 ימי עבודה בשיטת בנייה עם  ICF לגור כל ימות השנה בבית נעים ולשלם פחות בשנים האחרונה חלה עלייה במודעות לאיכות הסביבה ולבנייה ירוקה וחברות הבנייה המובילות בישראל מחפשות פתרונות בנייה ירוקים. אחד מהפתרונות המוצעים הוא בנייה באמצעות לוחות ICF. היתרונות הבולטים של המגורים בבית שנבנה עם לוחות ICF   הבנייה

קרא עוד »
קבלן שלד

קבלן שלד

כל פרוייקט של בניית בית מתחיל עם שלב בניית השלד של המבנה. מלאכת בניית השלד של המבנה היא ההתמחות ספציפית הדורשת ידע רוב וציוד מקצועי לבניית השלד של הבית. בנוסף, דרושים חומרי הגלם המתאימים לבניית השלד ואנשי מקצוע מוסמכים בתחום המדידות לביצוע מדידה של השטח לפני תחילת עבודות על שלד המבנה. סימון השטח על-ידי אנשי

קרא עוד »
קרמיקה וכלים סניטריים

קרמיקה וכלים סניטריים

מתכננים שיפוץ לחדר האמבטיה? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זה הרגע להזמין קרמיקה וכלים סניטריים לחדרי השירותים והמקלחת! שיפוץ או בנייה של חדרי אמבטיה ושירותים הם שילוב של פונקציונליות, ניצול נכון של חלל החדרים ועיצוב בסגנון המתאים לכם.  קרמיקה וכלים סניטריים לבית   השילוב בין חיפויים איכותיים לקירות החדרים לבין הכלים הסניטריים בחדרי השירותים והמקלחת

קרא עוד »
מטבחים בצבע בתנור

מטבחים

הכל על מטבחים חושבים לקנות מטבח חדש? הגעתם למקום הנכון היום יש לכם אפשרות לבחור את העיצוב המתאים לכם ביותר ולהנות ממטבח איכותי מחומרי גלם חזקים שישמש אתכם לשנים רבות קדימה. חומרי הגלם המשמשים היום לבניית מטבחים נחשבים לאיכותיים במיוחד ושומרים על העיצוב כמו חדש לשנים רבות קדימה. בכדי לדעת איך להתחיל עם תכנון המטבח,

קרא עוד »
קבלן איטום בתים

קבלן איטום

איך לבחור קבלן איטום מתי זקוקים לקבלן איטום? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זקוקים לעבודות איטום מקצועיות? זה הזמן לבחור קבלן איטום! עבודות האיטום של הבית בשלבי הבנייה וגם לאחריהם הן חשובות במיוחד. האיטום מתבצע לריצפת הבית, לקירות, במידה ויש מרתף אז לקירות המרתף, קירות חיצוניים וכמובן לגגות הבית. לכל חלק בבית יש את חומרי

קרא עוד »
קבלן גמרים

קבלן גמרים

בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום הפרוייקט. מכיוון שזהו פרוייקט מורכב, בכל שלב של הבנייה אתם נדרשים לפנות לקבלן בתחום אחר אשר יספק לכם את העבודות הרלוונטיות לתחום שלו. קבלן גמרים הוא דוגמא לקבלן ספציפי אשר אחראי על אנשי המקצוע בשלב מתקדם לאחר בניית השלד של המבנה והתקנת כלונסאות הברזל ויציקת

קרא עוד »
קבלן אלומיניום

קבלן אלומיניום

עבודות אלומיניום הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מעבודות בניית בית ומעבודות שיפוצים. האלומיניום משמש למגוון עבודות כגון בניית חלונות, חיפויים לקירות חיצוניים, סגירת מרפסות, בניית גדרות ועיצוב שערים לבית פרטי. בכדי לבצע את כל העבודות הללו, אתם צריכים קבלן שיפוצים מקצועי אשר יכול לספק לכם את העובדים ואת חומרי הגלם לכל פרוייקט הדורש אלומיניום. 

קרא עוד »
איטום גגות

איטום גגות

עבודת איטום גגות מה חשוב לדעת על עבודת איטום גגות? איטום גגות היא אחת העבודות החשובות ביותר שיש לבצע בכל מבנה, בין אם זה למגורים ובין אם זה למסחר או לעסקים. את עבודות האיטום לגג מומלץ לבצע כל מספר שנים בהתאם לסוג האיטום שבוצע ולחומר הגלם ממנו עשוי האיטום. אם יש לכם נזילה בגג ואתם

קרא עוד »
גגות רעפים

גגות רעפים

התקנת גגות רעפים מה חשוב לדעת על גגות ורעפים? מעוניינים בהתקנה או תיקון של גג רעפים? גג רעפים מביא איתו יתרונות רבים ועם תחזוקה נכונה, הוא יכול להחזיק לשנים רבות ללא צורך בתיקונים או באיטום גגות. היתרון הגדול בגג הרעפים הוא הבידוד מקור וחום ומרטיבות. בגלל צורתו המשופעת, מי הגשמים מחליקים כלפי מטה למרזב ואינם

קרא עוד »
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

צ’ק ליסט בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק בעצות לא מקצועיות של חברים ומשפחה, היום אנחנו יכולים לעשות זאת יחד עם מעצבת פנים מקצועית. מעצבת פנים מקצועית משתמשת בשיטות עיצוב מתקדמות על מנת לנצל את שטח הבית בצורה

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

צ’ק ליסט אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת חשמלאי מוסמך. ההמלצה הגורפת היא לבקש מהחשמלאי להראות לכם תעודת חשמלאי מוסמך על מנת שיתן תוקף לעבודתו. בנוסף, על כל עבודת חשמל בבית תוכלו לבקש כי תיהיה חתימה של חשמלאי

קרא עוד »
אדריכלים בבאר שבע

בנייה קלה בראשון לציון

צ’ק ליסט במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה יחסית קצרה. אין שימוש בבלוקים בבניה הקלה והבידוד מתבצע על-ידי חומרים ייחודיים המשמשים לצורכי בידוד המבנה מקור, חום ורטיבות. בישראל רוב הבנייה היא קונבנציונאלית אך יותר ויותר ישראלים לומדים להכיר

קרא עוד »
קבלן שלד

בנייה ירוקה בשרון

צ’ק ליסט קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא שיטת הבנייה הירוקה. בנייה ירוקה בשרון מתבצעת על-ידי חומרי גלם איכותיים אשר רובם ממוחזרים במטרה לשמור על הסביבה כמה שניתן. מלבד זאת, הבנייה הירוקה מאפשרת חיסכון רב יותר במשאבים בכדי

קרא עוד »
מה לבקש מקבלן טיח

אדריכלים בבאר שבע

צ’ק ליסט העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר מתוכננים בשיטות בנייה חדישות. אדריכלים בבאר שבע מתמקצעים היום בשיטות בנייה חדישות על מנת לקצר את תהליך הבנייה ולהימנע מפגיעה בסביבה בה נבנה כל בית. שיטות הבנייה החדישות בעיר באר

קרא עוד »

שיפוצניק בירושלים

צ’ק ליסט כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל דאגה, בסוף מאמר זה בהחלט תדעו עליו ואני מקווה שאתם ועוד רבים תשתמשו בו.    שיפוצניק מומחה בירושלים  מה היא הבעיה העיקרית העומדת בפני אלו המתחילים לשפץ. אני לא מדבר על

קרא עוד »

שיפוצים במרכז

צ’ק ליסט שיפוצים במרכז הארץ שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת הפרוייקט וכשהגיע הזמן הרגשתם שאתם עומדים מול קיר גבוה ולא יודעים איך לטפס עליו. ישנם כמובן מליון סוגים של פרוייקטים של שיפוץ.  חלקם מורכבים מאד וחלקם מורכבים פחות אך על

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

צ’ק ליסט אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף. שיפוץ היא פעולה שאו שחלמתם ותכננתם אותה שנים וחסכתם עבורה את מיטב כספיכם או שהיא פעולה שאין ברירה אלא לבצע אותה.  שיפוץ בניין משותף – כל מה שצריך לדעת בדרך כלל בגלל התדרדרות מסוכנת במבנה בחלקו

קרא עוד »
מטבח עם גימור צבע בתנור

עיצוב פנים בתל אביב

צ’ק ליסט עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם זה פרוייקט עיצוב פנים בתל אביב או כל פרויקט רלוונטי מעין זה שקשור לשיפוצים – פנים או חוץ. הבעיה הרווחת היא שאנחנו יודעים שעניין השיפוצים הנו מורכב מאד אך אנחנו, כמו ישראלים טיפוסיים

קרא עוד »
קבלן מפתח

קבלן מפתח באשקלון

צ’ק ליסט קבלן מפתח באשקלון קבלן מפתח מומלץ באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה לגבי גופינו או פנינו מהם אנחנו אף פעם לא מרוצים אבל לזה אנחנו קוראים במילים יותר “סקסיות” מעולם היופי והבריאות. אבל גם אם אנחנו מדברים על שיפוצים בהקשר של הדירה

קרא עוד »
קבלן טיח

קבלן טיח

קבלן טיח קבלן טיח האם אנו יודעים מה לבקש מממנו? בונים רבים מגיעים לשלב הטיח אך לא יודעים בדיוק מה לבקש, מה לשאול ומה לדרוש מאותו קבלן טיח, אחרי הכל מדובר על אחד הסעיפים היקרים בשלב הבנייה אחרי השלד , כך שחשוב לשים לב לפרטים. בנוסף, יש מגוון רחב של חומרים, שלבי עבודה ואפשרויות ביצוע

קרא עוד »
קבלן שלד

יועץ קרקע

צ’ק ליסט יועץ קרקע הזמנת יועץ קרקע ודו”ח מפורט אחד השלבים היותר חשובים לפני תחילת התכנון הוא הזמנת יועץ הקרקע וקבלת דו”ח מסודר. מתי עושים את זה, למה זה כל כך חשוב וכמה זה הולך לעלות לכם, הכל כאן במאמר שהכנו לכם… יועץ קרקע ובדיקות היי חברים, במאמר זה נדבר על חלק מהבדיקות שצריך לעשות

קרא עוד »

בית חכם זה כה פשוט

צ’ק ליסט בית חכם זה כה פשוט בית חכם איכותי, מה זה בכלל? לפני שמתקדמים להזמין מערכת בית חכם, תקראו מילה אחת או 300 כדי להבין טוב יותר לאן אתם מתקדמים מצלמות רשת, מצלמות אי. פי, מצלמות IP לא אמינות או לא הוכיחו את אמינותן עד כה. מצלמות אלו לא איכותיות מספיק. משפטים אלו נשמעים לא אחת

קרא עוד »
גלילה למעלה דילוג לתוכן