fbpx

ארונות אמבטיה

ארונות אמבטיה מעוצבים מודרני או כפרי? מרחף או אולי עומד, כל השאלות לגבי ארונות אמבטיה, הטיפים הכי טובים מחכים לכם כאן, במאמר עבורכם.

רוצים לקבל הצעת מחיר מאחד האנשי המקצוע מומלצים שלנו?
השאירו לנו פרטים.

חדר האמבטיה הוא עולם ומלואו. מעבר לכך שמדובר בחלל ש”מתנקים בו” ברמה הפיזית, הוא מאפשר לנו “ניקיון” גם ברמה הנפשית – ניקיון של הלחצים מהיום שעבר, הילדים, העבודה והחיים המודרניים בכלל. חדר האמבטיה הוא מקום של שקט, הוא זמן של פינוק. ומה עם לא אלה, שיניעו אותנו לתכנן ולעצב נכון את החדר המיוחד הזה?

אחד האלמנטים החשובים ביותר בחדר האמבטיה, הוא הארון. הוא חשוב ברמת הגודל, העיצוב והשימוש. אתם תפגשו בו עם תחילתו ועם סיומו של כל יום, לפחות.

הוא נועד לשרת אתכם ולהוות פתרון לצרכים שלכם, ולכן חשוב שתיקחו בחשבון פונקציונאליות. פונקציונאליות. פונקציונאליות, ואם הוא יכול להיות במחיר טוב וגם מעוצב מדהים, מה טוב

וודאו שיש בידכם את המידות של החלל (נטו לאחר קרמיקה) , הן קנה המידה של כל התהליך הזה, ויש להן תפקיד חשוב בתכנון מדויק- המידות יכתיבו האם יש צורך בעיצוב ייחודי או שמאידך, אתם בסטנדרט (60, 80, 100, 120 ס”מ)? ארון במידה סטנדרטית יעלה פחות, ולמה לא אם ניתן😊? אך אם לא ניתן, אל ייאוש. קחו בחשבון שימוש בארון שירות.

זו דרך מצוינת להגיע למידות סטנדרט בארון האמבטיה ואף לנצל באופן מקסימלי את החלל מבחינת אחסון. כך למשל:  אם רוחב הקיר הוא 160 ס”מ (וזה אינו סטנדרט), תוכלו לקחת ארון אמבטיה בגודל 120 ס”מ עם ארון שירות ברוחב 40 ס”מ. שתי מידות סטנדרטיות לאלמנטים הללו, במינימום תשלום מפאת מידה, אך במקסימום ניצול של מקום.

שימו לב- בפורמייקה ופורניר לא ניתן לבצע חריטות או הבלטות כפי שניתן לעשות בחזיתות עם צביעה בתנור או פולימר. אופן הביצוע הרצוי ביותר הוא במכונת CNC שמגלפת וחורטת את העץ עצמו. היזהרו מחזיתות עם דוגמאות המודבקות בדבק חם או סיכות. זה אומנם מוזיל את מחיר הארון אך עלול לגרום לפיצוצים בצבע והתנתקות הדוגמאות.

3. בחרו משטח נכון

המשטח הוא האלמנט ממנו יוצא הכיור או שעליו הוא עומד. בחירה נכונה ומושכלת של המשטח תכתיב את רמת הפונקציונאליות של הארון כולו, וגם את העיצוב כמובן. בקטגוריה תוכלו למצוא את משטח הבוצ’ר, השיש, הקוריאן, הטיטן קוורץ (סגסוגת בדומה לקוריאן) והחרס. כולם ראויים, אך לכל אחד מאפיינים משלו. בבחירת המשטח יש לקחת בחשבון כמה דברים:

  • קהל היעד- מהם הגילאים של בני המשפחה שעתידים להשתמש בארון? ארון שמיועד לילדים צריך להיות פרקטי יותר. קחו בחשבון שלילדים יש נטייה להשפריץ יותר מים. לא כל משטח יכול לעמוד בכמות מים גדולה באורח קבע.

חומר – החומר ממנו עשוי המשטח יכתיב את אריכות ימיו ואת מראהו לטווח הקצר והארוך. משטח בוצ’ר למשל, משטח העץ המלא, מאוד נחשק בשנים האחרונות. העץ מעניק חמימות וכפריות מעודנת בחלל שכמעט תמיד נמצא בו את הצבע הלבן, שהוא צבע קר ונטרלי יחסית – באסלה, באמבט ולרוב באריחים. אך עץ, כמו עץ, לא אוהב מים שעומדים עליו לאורך זמן. לאחר כל שימוש יש לנגב ממשטח הבוצ’ר את טיפות המים, משמעת שתתאים בעיקר בחדרי אמבטיה של מבוגרים. בדקו שהבוצ’ר אכן מעץ אלון מלא ולא סנדוויץ’ בציפוי פורניר. זה עמיד פחות באופן משמעותי ולא מותאם לחדר האמבטיה. ואז דאגו לו, פנקו אותו. כדי להאריך את חייו של הבוצ’ר, רצוי לעבור עליו עם שמן תינוקות אחת ל-3 שבועות בערך.

4. בחרו כיור לארון אמבטיה נכון

הכיור הוא המטרה לשמה התכנסנו בחדר האמבטיה…והוא חייב להיות נוח ומותאם לאנשים שעתידים להשתמש בו. ראשית תחליטו, האם מדובר על כיור שקוע או כיור עומד? האם מדובר בכיור בודד או בכיור כפול? הכיור יכול להגיע כמשטח יצוק (בשיש, חרס או קוריאן) והוא יכול להגיע כ”קערה” המונחת על משטח, שיש או בוצ’ר למשל.

גם בשלב זה, קחו בחשבון את קהל היעד שלנו ונסו להימנע מכיורים עומדים או חצי שקועים עבור ילדים. זה פחות פרקטי באופן משמעותי. אין אפשרות לגרוף מים ממשטח עם כיור שאינו שקוע. לכן שימוש בכיור עומד או חצי שקוע, מחייב משטח מחומר עמיד במיוחד כמו שיש, שמבחינת עלות מקפיץ את המחיר.

נסו לשחק עם מיקומו של הברז המיועד סביב הכיור שמוצא חן בעינכם. ישנם כיורים בגדלים שאינם מאפשרים ברז מאחור ויש כאלה שברז מהצד אינו בא בחשבון. אם מיקומו של הברז הוא עניין שחשוב לכם, העמידו אותו מול גודל הכיור ובחנו את האפשרויות שלכם.

ובמידה וכבר רכשתם ברז וכיור טרם ההחלטה על הארון, רשמו לעצמכם את המידות שלהם וודאו שזה מסתדר עם העומק והרוחב של הארון. 

כמה טיפים יקרים מפז:

  • שימו לב לזווית של הכיור- הזווית תכתיב את קצב זרימת המים מהדפנות אל פתח הניקוז. כיורים “מרובעים” יותר, המעוצבים בקווים נקיים וישרים, מאפשרים זרימת מים פחות מהירה לפתח הניקוז, דבר שעלול להשאיר סימני סבון או “שובל” של חומרים למיניהם עד ליציאת המים.
  • בהיר יותר= נקי יותר- כיורים לבנים עדיין וכנראה לתמיד יהיו הכי פרקטיים בשימוש יומיומי. ככל שהכיור כהה יותר, כך אתם עלולים לראות עליו יותר לכלוך כגון שאריות סבון, משחת שיניים ואפילו אבק. אם חשקה נפשכם בכיור שחור למשל, רצוי שהוא יהיה ממוקם בשירותי אורחים לדוגמה, מקום בו השימוש העיקרי הוא שטיפת ידיים ותו לא.
  • כיור גדול תמיד עדיף- אם קיימת האפשרות מבחינת מקום, רצוי שתבחרו בכיור הגדול ביותר שניתן. כן כן, ברור לנו שחשוב לכם גם “משטח העבודה”, אך בפועל, גודל הכיור יכתיב את הנוחות שלכם בכל הפעולות הנדרשות בחדר האמבטיה, וזו עובדה. נקודה.

5. ארון תלוי או על רגליים?

לכל בחירה יתרונות וחסרונות. השאלה היא- מה הדבר הנכון במיוחד עבורכם?

קודם כל, רצוי שתדעו שהמוח שלנו תופס את גודלו של חלל ע”פ כמות האלמנטים שעומדים על הרצפה באותו מ”ר. ארון תלוי יעניק תחושה של חלל גדול יותר, מאחר והוא חושף את הרצפה תחתיו. ומעבר לכך, לארון תלוי יש המון משמעות פרקטית. הוא לרוב נתלה בין 20-30 ס”מ מהרצפה ומאפשר ניקיון ביתר קלות, בעוד שארון על רגליים מקשה את הניקיון תחתיו. מבחינת אחסון, היתרונות עומדים לזכותו של הארון על הרגליים. על מנת לתלות אותו בגובה, גוף הארון “מתכווץ” (מאחר וגובה הכיור הינו סטנדרט קבוע של 90 ס”מ מהרצפה), כך יוצא שארון על רגליים מאפשר עוד 10-20 ס”מ נוספים בגוף הארון, שישמשו לאחסון כמובן.

מבחינת עיצוב, זו שגיאה לחשוב שיש נטייה כלשהי לכיוון מודרני או כפרי בבחירת הארון כתלוי או עומד. הצבע, סגנון החזיתות, המשטח, צורתו של הכיור וצבעו, הם שיכתיבו האם הארון ישווה מראה כפרי או מודרני.

6. מדידה ואחריות

ארונות בייצור אישי לרוב “נתפרים” עבור החלל, ולכל חלל מאפיינים משלו. יש אינספור מקרים של פתחי ניקוז במרחק מסוים מהקיר או גבהים שאינם סטנדרטים, צינורות הדורשים “פינוי” של הארון או אסלה במיקום בעייתי שעלול להגביל פתיחת מגירה או דלת. אז עצה קטנה, לפני שהארון שלכם יועבר לייצור, תתאמו מדידה ע”י נציג מטעם חברת הארונות. זו למען האמת האחריות שלכם מול כל ספק שמכבד את עצמו ועושה עבודה מקצועית ויסודית. כך גם לגבי התקנת הארון. רצוי שההתקנה תתבצע ע”י גורם מטעם החברה, על כל בעיה שלא תהיה, כדי שהאחריות תישאר מלאה ויהיה לכם גיבוי מלא מול הספק.

חשוב לזכור שאפשר להתקין את ארונות האמבטיה רק לאחר ביצוע של רובה בקירות האמבטיה וניקיון הקירות.

אחריות על ארון איכותי תהיה לא פחות משנה. בנוסף, ארונות שמתהדרים בצירים איכותיים יעניקו 5 שנים אחריות על המסילות והצירים. עבור יצרני ארונות מקצועיים, ברמה גבוהה, אין כל סיבה שלא לתת אחריות בסדר גודל כזה. שכן אם היא לא ניתנת, כנראה שהאיכות בהתאם. חשוב להדגיש שבמסגרת כל אחריות בה נתקלתי עד היום, אין אחריות על מגע ישיר עם מים. קחו זאת בחשבון ודאגו לא למקם את הארון בצמוד למקלחון או אמבטיה ללא כל מחיצה ביניהם.

7. לפני התקנת הארון- שימו לב…

עם הגיעו של הארון לביתכם, עברו עליו. בדקו שזהו אכן הארון שהוזמן מבחינת מידות ועיצוב, מבחינת משטח וידיות. בדקו היטב את שלמותו ותקינותו, טרם התקנתו. ואם הוא אושר הכל תענוג,.

שימו לב שהמתקין יודע את עבודתו והבין היכן עוברת הצנרת. פגיעה בצנרת ע”י קידוח במקום לא נכון עלולה לעלות לכם הרבה כסף ועצבים. אך בכל מקרה, באחריות כמו באחריות, אין דבר כזה שאין דבר כזה. ויש לכם מזל שקראתם את הסעיף הקודם

מדריכים לבחירת בעלי מקצוע

שלב התכנון

עלות בניית בית פרטי

עלות בניית בית פרטי

תוכן עניניים כמה עולה לבנות בית כמה עולה לבנות בית פרטי תכנון...
נספח סניטרי להיתר בניה

נספח סניטרי להיתר בניה

תוכן עניניים נספח סניטרי הכנת נספח סניטרי נספח סניטרי דוגמא תכולת...
הדמיה תלת מימדית

הדמיה תלת מימדית

כל מה שחשוב לדעת על הדמיה תלת מימדית תוכלו להבין מהמאמר מה זאת...
אדריכל בית פרטי

אדריכל בית פרטי

חיבור אישי לאדריכל בית פרטי תוכנית אדריכלית לבית פרטי עלות אדריכל...
חימום תת רצפתי

בדיקות מעבדה לבית פרטי

כל מה שחשוב לדעת על בדיקות מעבדה לבית פרטי לקראת קבלת היתר בנייה,...
איך לעבור את תהליך הבניה בשלום

בדיקות מעבדה להיתר בניה

כל מה שחשוב לדעת על בדיקות מעבדה להיתר בניה אחרי שסיימתם את שלב...
ביטוח בנייה פרטית

ביטוח בנייה פרטית

כל מה שחשוב לדעת על ביטוח בנייה פרטית תוכן עניניים ביטוח בנייה...
מכון העתקות

מכון העתקות

דברים חשובים לדעת על מכון העתקות חשבתם פעם למה קוראים להדפסות...
איך לבנות או לשפץ מבלי להתגרש

איך לבנות או לשפץ מבלי להתגרש

אתם הולכים לעבור תקופה לא קלה, חייבים להצטייד בכמה טיפים שווים...
לעבור את תקופת הבניה בקלות

לעבור את תקופת הבניה בקלות

אזהרה!!! זה לא הולך להיות פשוט, אז קחו נשימה עמוקה, כוס מים קרים...

שלב השלד ותשתיות

הכנות חשובות לפני ביצוע טיח

22 הכנות חשובות לפני קבלן טיח

שלום לכל המשפצות והמשפצים! הגעתם לשלב המרגש בו סיימתם לבנות את...
הכנות לפני ביצוע טיח לבית

18 הכנות לפני ביצוע טיח - חלק ב'

בנייה או שיפוץ של בית היא עניין מתגמל ומספק מאוד באופן אישי,...
טיפים לביצוע ריצוף לבית

טיפים מעולים לביצוע ריצוף

ריצוף מילה אחת קטנה שמכילה בתוכה כל כך הרבה התלבטויות: סוגי אריחים,...
טיפים משפטיים לרכישת מגרש

12 טיפים משפטיים לרכישת מגרש

לפני רכישת המגרש עלינו לבדוק ברמה המשפטית את הסטטוס שלו ואת אופן...
עקרונות להסכם טיח

עקרונות להסכם טיח

תוכן עניניים טיח לבית טיח שחור עקרונות לביצוע טיח טיח גבס טיפים...
אלומיניום לבית פרטי

אלומיניום לבית פרטי

אם אתם בונים בית פרטי, אתם בטח כבר יודעים, כי ההוצאה הכספית השנייה...
קבלן אלומיניום לבית פרטי

קבלן אלומיניום לבית פרטי

גם אם כבר קראתם את זה במקום אחר, כדאי לציין שוב – הוצאות...
10 טיפים שחייבים לדעת על אלומיניום לבית פרטי

10 טיפים שחייבים לדעת על אלומיניום לבית פרטי

אלומיניום לבית פרטי זה בעיקר חלונות, אבל גם דלתות הזזה, פרגולות...
טיפים שחייבים לדעת על מעבדות בדיקת בטון

10 טיפים שחייבים לדעת על מעבדות לבדיקת בטון

מעבדות בדיקת בטון נותנות את אחד השירותים החשובים ביותר לאורך...
מה זה חימום תת רצפתי על בסיס מים

מה זה חימום תת רצפתי על בסיס מים?

מערכת חימום תת רצפתי על בסיס מים מורכבת מצינורות עמידים בפני...

שלב הגמרים

ניקיון מקצועי בסיום הבנייה

ניקיון מקצועי בסיום הבנייה

בשעה טובה ומוצלחת הגעתם לשלב הניקיון😊 אחרי כל הבלאגן, בעלי המקצוע...
בית חכם קווי או אלחוטי

בית חכם קווי או אלחוטי

בונים ומשפצים רבים תמיד מגיעים לשאלה של בית חכם קווי או אלחוטי....
מערכת בית חכם במקום שעון שבת

מערכת בית חכם במקום שעון שבת

האם מערכת בית חכם יכולה להחליף באופן מלא את שעון השבת המוכר והאהוב? ...
גנבים ראו הוזהרתם

גנבים ראו הוזהרתם

המדריך למיגון הבית גנבים, ראו הוזהרתם! אפשר למנוע פריצה לבית...
בריקים ואבני סיליקט

בריקים ואבני סיליקט

מה הם בריקים ואבני סיליקט? אז הנה, גם אתם הגעתם לטרנד החזק של...
קבלן גמרים

קבלן גמרים

מה זה קבלן גמרים? בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום...
ביצוע שליכט צבעוני

ביצוע שליכט צבעוני

כל מה שחשוב לדעת על ביצוע שליכט צבעוני תוכן עניניים שליכט צבעוני...

שלב עיצוב הבית

בית חכם

בית חכם

תוכן עניניים בית חכם בטיחות המפסקים אמינות מפסקים ובקרים טאץ’...
מה חשוב שתדעו לפני שקונים דלתות פנים לבית

מה חייבים לדעת על פרזולים ומנעולים לדלתות פנים

קרה לכם פעם שבאתם לחנות שמוכרת מנעול לדלת פנים ופרזול והרגשתם...
מה חשוב שתדעו לפני שקונים דלתות פנים לבית

דלתות פנים חומרים

דלתות פנים חומרים אנחנו עומדים לפני רכישת דלתות פנים וכל נציגי...
עיצוב ותכנון מטבחים

115 טיפים מעולים לעיצוב ותכנון מטבח!

בוא נדבר על עיצוב ותכנון מטבח חלומי תכנון ראשוני של המטבח אי...
טיפים מנצחים לפני ריצוף הבית

טיפים מנצחים לפני ריצוף הבית

במאמר זה נתמקד במה צריך לשים לב לפני שאנחנו מתקדמים לשלב הריצוף,...
קבלני בנייה

קבלני בנייה

איך יכול להיות שמצאתי את אותה עבודה בחצי מחיר? לקוחה כועסת פנתה...
בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה...
טופס 4

טופס 4

מה זה בכלל טופס 4? טופס 4 הוא הטופס המיוחל שכל בונה פרטי בישראל...
צבע בתנור

צבע בתנור

האם גם אתם מהמכורים לצבע בתנור? הנספח הבלתי נפרד של רהיטים ולעיתים...
איך הקורונה משפיעה על עולם השיפוץ

איך הקורונה משפיעה על עולם השיפוץ

איך הקורונה משפיעה על עולם השיפוצים והבנייה הפרטית?! הקורונה...
גבריאל תורן מייסד אתר המומחה
גבריאל תורן
מייסד אתר המומחה

חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי + 3 וחובב אפייה מושבע.

גלילה למעלה