בריקים , אבני סיליקט ומה שבינהן...

סוגי בריקים, מחירים, חומרים וקצת היסטוריה. רגע לפני שאתם מוסיפים את האלמנט העיצובי שכולם מדברים עליו, כנסו למאמר – יהיה מחכים!

אז הנה, גם אתם הגעתם לטרנד החזק של השנים האחרונות בעולם עיצוב הבית – הבריקים.

רבות נאמר ונכתב על האבן אשר בכוחה להכניס חמימות כפרית לכל כתובת אליה היא מיועדת ולהשתלב בהרמוניה עם כל סגנון עיצובי אפשרי – ואין באמת טעם להרחיב במילים אודות הדברים שכבר ידועים.

 אבל רגע לפני שאתם רצים לבחור את סוג הבריק, זה בדיוק הזמן לעשות קצת סדר בעניינים, לספק לכם מידע חשוב על האפשרויות, הסוגים, ההתקנה והמחירים ולאפשר לכם לצאת לקניות שאתם קצת יותר מבינים…

קצת היסטוריה על בריקים בתור התחלה

אז נתחיל בבסיס שהוא הפירוש למילה בריק (ולא, זאת לא מילה בעברית) והפירוש הוא – לבנה (לא הגבינה או העץ, אלא האבן). אז מה הקשר בין בריק ללבנה? ובכן, כבר מאות שנים בתים נבנים על ידי לבנים, חלק מיוצרות במפעל באופן תעשייתי וחלקן מיוצרות בעבודת יד בטכניקות עתיקות אשר עוברות מאב לבנו. עם התקדמות טכנולוגיית הבנייה, פחות בתים נבנים בבריקים המוכרים ויותר בתים נבנים בשיטות הבנייה המתקדמות יותר, למען האמת ובאופן קצת אירוני – העתיד נוגס מהעבר על ידי שימוש בבריקים מפירוק לצורך חיפוי דקורטיבי בבתים חדשים – כך שאפשר לומר, שההיסטוריה קמה לתחייה. חשוב לזכור שהבריקים הם אומנם אלמנט דקורטיבי בעיקרו אבל כאשר הוא משמש לחיפוי מעטפת הבית בכוחו ליצור שכבת בידוד ואיטום המסייעת במיתון הטמפרטורות בין הפנים לחוץ (בידוד טרמי).

apartment, living room, brick wall

אז רגע לפני שבוחרים, כדאי להכיר את הסוגים השונים:

הסוגים השונים של בריקים

ברור לכולם כי בדומה לכל אלמנט אחר מעולם הבנייה, גם בריקים ולבני סיליקט (דמוי אבן) טומנים בחובם מבחר עצום של סוגים, גדלים וגוונים והבחירה הסופית היא בהתאם לסגנון העיצוב, הטעם האישי וכמובן התקציב המיועד למטרה.

ישנם לדוגמא, בריקים המיוצרים במפעל לפי סדרות ייצור קבועות מראש ואנחנו יכולים להזמין מקטלוג לפי גודל וצורה. בריקים אלו נחשבים כותר “מהונדסים” (בהשוואה לבריקים מפירוק לדוגמא) ובעלי קווים ישרים ונקיים והם מגיעים במגוון צבעים. כך שניתן לבצע בחירה המבוססת על  הסגנון אישי, עיצוב מועדף וכמובן, גובהו של התקציב המוקצה למטרה. בריקים מגיעים במגוון רחב של סגנונות עיצוביים: סגנון כפרי, רטרו, מודרני ועוד.. או כמאמר השיר: “כל מה שתרצי, אעשה בשבילך…”

  • לבני סיליקט (דמוי אבן) – אלו לבנים תעשייתיות המיוצרות מתערובת של חול וסלעים , הן מגיעות לפי מידות סטנדרטיות ובגוונים הקבועים מראש, המראה שלהם יותר אחיד , נקי וישר והמחיר זול יותר בהשוואה לבריקים מפירוק ומאבן טבעית.
  • בריקים מאבן טבעית – אלו בריקים הנחתכים באופן מבוקר מסלעים ואבנים גדולות המצויות בטבע, הן עוברות תהליך של חיתוך שיוף ואריזה לארץ לכן המחיר שלהם יחסית יותר יקר מדמוי אבן אך המראה הטבעי שלהם קורץ לבונים ולמשפצים.
  • בריקים מפירוק – אלו בריקים שפורקו מבתים אמיתיים בעיקר מאירופה שפורקו ועברו תהליך של ניקוי ואריזה והגיעו לארץ במשלוחים לפי כל בית ובית שפורק.
    הבריקים מפירוק ייחודיים בגוון שלהם ומכילים בתוכם שנים רבות של היסטוריה, תקופות מזג אוויר רבות ומינרליים שונים שנספגו בהם לאורך השנים. העלות של בריקים מפירוק היא יקרה יותר בגלל כל התהליך של הפירוק, ניקוי ואריזה שהם עוברים.

טיפ חשוב – בדרך כלל חברות הבריקים חותכות את הבריק משני הצדדים ואת החלק האמצעי שהוא ישר יותר הן מוכרות בנפרד במחיר זול יותר, אם לא אכפת לכם שחלק מהבריקים יהיו עם מעט קווים ישרים יותר, אתם יכולים לחסוך כמה עשרות שקלים למ”ר בכך שתבקשו לחתוך את האמצע לשניים ולקבל אותו כחלק מההזמנה הכוללת.

השימושים הנפוצים של בריקים

כיום, משתמשים בבריקים לחיפוי חוץ ו/או לחיפוי פנים, לעיתים, העיצוב בבריק עף יכול להכתיב את יתר הקו העיצובי של הבית – בכל מקרה, קשה מאוד לטעות עם בריק, הוא ישתלב בכל מקום, רק לא להגזים.

השימוש הנפוץ ביותר בבריקים הוא לצורך חיפוי נישות מסוימות בבית: קירות מרכזיים, אח של אש, מבואות כניסה , קיר מטבח ועוד..
אנחנו לדוגמא, חיפינו את כל המבואה לבית , ח’ בגובה 8 מ’ יצא מרשים, ולקינוח את הקיר המרכזי בסלון, איך המעצבים אוהבים להגיד – הסגנון העיצובי ממשיך מן החוץ אל הפנים.

קצת היסטוריה בתור התחלה

אז נתחיל בבסיס שהוא הפירוש למילה בריק (ולא, זאת לא מילה בעברית) והפירוש הוא – לבנה (לא הגבינה או העץ, אלא האבן).

אז מה הקשר בין בריק ללבנה? ובכן, כבר מאות שנים בתים נבנים על ידי לבנים, חלק מיוצרות במפעל באופן תעשייתי וחלקן מיוצרות בעבודת יד בטכניקות עתיקות אשר עוברות מאב לבנו.

עם התקדמות טכנולוגיית הבנייה, פחות בתים נבנים בבריקים המוכרים ויותר בתים נבנים בשיטות הבנייה המתקדמות יותר, למען האמת ובאופן קצת אירוני – העתיד נוגס מהעבר על ידי שימוש בבריקים מפירוק לצורך חיפוי דקורטיבי בבתים חדשים – כך שאפשר לומר, שההיסטוריה קמה לתחייה.

חשוב לזכור שהבריקים הם אומנם אלמנט דקורטיבי בעיקרו אבל כאשר הוא משמש לחיפוי מעטפת הבית בכוחו ליצור שכבת בידוד ואיטום המסייעת במיתון הטמפרטורות בין הפנים לחוץ (בידוד טרמי).

מעוניינים בהמלצות וטיפים נוספים שיחסכו לכם המון?
שלחו לנו הודעה

או שתשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

כמה זה עולה לנו?

בריקים נבדלים אלו מאלו בסוגים, באיכות ובנראות וכחלק מכך הם גם מגיעים עם תגי מחיר שונים.
רגע לפני שאתם מכינים את התקציב, להלן נתונים לגבי המחירים אשר יסייעו לכם במטרה:

  • טפטים דמויי בריקים – את הטפטים תוכלו למצוא במחירים המתחילים ב-40 ₪ בלבד למ”ר.
  • לוחות פוליאוריטן מוקצף דמוי בריקים – יעלו לכם החל מכ-50 ₪ למ”ר.
  • בריקים תעשייתיים – מחירם מתחיל בכ-80 ₪ למ”ר.
  • בריקים ייחודיים מפירוק – עולים בין 150 ₪ ל-250 ₪ למ”ר.

בכדי לתכנן את התקציב בצורה מדויקת או כמעט מדויקת, ההמלצה היא לחשב תחילה את גודל השטח המוקצה לבריקים ולהוסיף לשטח 10% נוספים עבור חיתוכים, שקעים ועבור אותם הבריקים אשר עתידים להישבר תוך כדי העבודה.
יש להוסיף לסכום שיצא, את עלות ההובלה, הכרוכה ברוב המקרים במאות בודדות של שקלים ולא לשכוח כמובן את ההתקנה – מה שמוביל אותנו לנושא הבא..

הכול על התקנת בריקים

סוג ההתקנה ורמת המורכבות שלה, מהווה נגזרת ישירה של סוג הבריקים הנבחר.
אם בחרתם בטפט דמוי בריקים, אז כמצופה, ההתקנה הינה יחסית פשוטה ואתם אפילו לא חייבים “הנדימנים” בכדי לבצע אותה באופן עצמאי – כל שאתם צריכים זה להיצמד להוראות ההתקנה.
אם בחרתם להשקיע ולבחור בבריקים איכותיים, חשוב שתיקחו בחשבון כי גם הליך ההתקנה שלהם הינו מורכב ודורש את היכולות, הציוד, ההסמכה והידע של בעל מקצוע.

עלות ההתקנה 

כמצופה, התקנת בריקים מקצועית טומנת בחובה עלות כספית, כאשר העלות נעה (ברוב המקרים) בין 250 ₪ + מע”מ למ”ר להתקנה על גבי קירות ישרים ל-300 ₪ + מע”מ למ”ר להתקנה על גבי עמודים או על גבי קירות מרובי פינות.
המחיר כולל כמובן את הדבקים ואת הציוד הנדרש למטרה.

חשוב לציין, שגם אם אתם מחפשים אחר דרכים לחסוך כספים, רכישת הדבקים באופן עצמאי היא לא המקום הנכון לחסוך בו.
ההמלצה היא לאפשר למתקין להגיע עם הדבקים שלו וזאת בכדי שבמקרים בהם האריחים יפלו או לא יידבקו בצורה איכותית וטובה, הוא זה שיישא באחריות – ולא יהיה לא מקום לתירוצים ולהאשמות של טיב הדבק.

בחירת המתקין

כולנו אנושיים וכחלק מכך אנחנו יכולים למצוא את עצמנו מסתנוורים מפרמטרים כמו: מחיר התקנה נמוך ומזמין במיוחד או כמות גדולה של כריזמה וכושר שכנוע מצד המתקין.
אז בבחירת המתקין אין מקום להסתנוורות ויש לבצע אותה בעיניים פקוחות לרווחה.
חשוב לזכור, כי מתקין לא מקצועי (וכידוע כושר שכנוע לא מעיד על טיב העבודה), עלול לגרום לנזקים רבים כגון: התקנה לא ישרה, נפילת לבנים, סדר הדבקה שגוי, מרחק לא אחיד בין הלבנים והרשימה עוד ארוכה.
לכן, חשוב לבסס את הבחירה במתקין על רמה מקצועית ועל ניסיון בתחום, כאשר ניתן לבקש מהמתקין פרטים לגבי פרויקטים שונים בהם לקח חלק לאורך שנות פועלו ואף לבקש המלצות מלקוחות. 

חשיבותה של כוחלה (ספוילר: ומה פירושה של המילה?)

כבר בשלבי הבירורים הראשונים לגבי בריקים, אתם עתידים להיתקל במושג “כוחלה.,
 אז חשוב שתדעו, לא מדובר בגוון חדש ממשפחת הכחולים (או תכולים), אלא בחומר שתפקידו הוא מילוי משיקים בין האריחים.

הכוחלה עשויה ממלט וחול, היא מגיעה במגוון רחב של צבעים, כאשר באפשרותכם להתאים אותה לגוון הבריקים או לבחור את הצבע שאתם הכי אוהבים.
מכיוון שלכוחלה חשיבות רבה בהליך התקנת הבריקים, ההמלצה היא לבקש מהמתקין להשתמש בכוחלה מוכנה מהמפעל – מה שיבטיח יחסים מדויקים בין כמות המלט לחול.

ואנקדוטה קטנה לסיום לגבי ה”כוחלה” ומקורה, הביטוי כוחלה לקוח מהשפה הערבית ומשמעותו פוגה או מישק בעברית תקינה ולאלו מכם שנתקלים בפעם הראשונה גם במינוח “מישק” נספר שמדובר במרווח שבין האריחים, כאשר המרווח המומלץ הוא 2-3 מ”מ.  

לסיכום
בכוחם של בריקים להוות כתוספת עיצובית מרשימה לבית, הם יכולים להשתלב בצורה הרמונית עם כל סגנון עיצובי ולשדרג אותו.
יחד עם זאת, חשוב לזכור כי “ידע זה כוח” וזה נכון ורלוונטי גם לעולם הבריקים.
לכן, נסו להיחשף לכמה שיותר אפשרויות אופציונאליות, התרשמו מדוגמאות של קירות בריקים קיימים, היוועצו באנשי מקצוע מנוסים (רצוי להגיע אליהם עם תוכניות של הבית, צילומים ומידות) ובסופו של דבר, תוכלו לגבש את המסקנות הנכונות ולבחור בבריקים איכותיים ומרשימים אשר יתאימו בצורה מושלמת לשטחים עבורם הם מיועדים.

בהצלחה!

אהבתם את המאמר? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

גבריאל תורן חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר 🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי +3 וחובב אפייה מושבע.

*מוזמנים בשמחה לפנות  להתייעצות,  קבלת המלצות על בעלי מקצוע בכל שלב בתהליך הבנייה שלכם.

מאמרים נוספים
דלתות פנים ברמה אחרת

תכנון חשמל בבית

תכנון חשמל לבית דגשים לתכנון חשמל לבית תכנון חשמל לבית בצורה נכונה, יכול לאפשר לנו להציב נקודה לכל מכשיר חשמלי. זאת, באופן נוח, יעיל וחכם. כאשר אנחנו לוקחים בחשבון, מראש ולמפרע – את כל סוגי המכשירים שנרצה למצוא להם בבית בביתנו, אנחנו עובדים עם תוכנית. התוכנית הזאת מספרת לנו מה הבית שלנו צריך, ואיך אפשר

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

איטום גג רעפים

איטום גג רעפים החשיבות איטום גגות רעפים עניין איטום גג רעפים חשוב מאוד, במקרה של רעף שנפל או נסדק/נשבר, שכבת האיטום תמנע חדירת מים ולכן, עצה שלי – אל תחסכו בסעיף הזה כסף, לכו על הכי איכותי, זה בסך הכל הפרשים של כמה אלפים בודדים בין הרמות של האיטום. יש מגוון רחב של אפשרויות בידוד

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

בניית גג רעפים

בניית גג רעפים מה זה אדום בחוץ עם קורות עץ יפות בפנים? נכון, זה גג הרעפים החדש שלכם… מאז הציורים בגן, בית אידיאלי תמיד היה עם גג רעפים משופע ואדום, כשגדלנו, הוא עדיין נשאר אדום ונוספו לו עוד פרטים: קורות עץ, בידוד רעפים מסוגים וצבעים שונים ועוד ועוד. אז היום ניקח את הנושא הזה שנקרא בניית

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

משקופים לדלתות פנים

משקופים לדלתות פנים משקופים לדלתות פנים וגימורים אז הנה הגעתם לחלק האומנותי, בו תצטרכו לבחור את משקוף הדלת. דלתות פנים מעוצבות נראות כאלה מכיוון שהן מאובזרות בגימורים שונים ובמשקופים מיוחדים. לכל משקוף צורה, עובי ואופי משלו, יש משקופים יוקרתיים ויש פשוטים שיגרמו לדלת להיראות במראה זול יותר.אז הגעתם לחנות ועמדתם מול המוכר ולא ידעתם באיזה

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

דלתות פנים

דלתות פנים מה חשוב שתדעו לפני שקונים דלתות פנים לבית רכישת דלת פנים זו קנייה ממנה תוכלו להנות ומנגד לסבול. לכן חשוב מאוד שלפני שאתם רוכשים דלתות פנים, תקראו את המאמר הבא! במידה ואתם מרגישים מעט מבולבלים עקב מגוון השמות שהוצגו לכם בחנויות המשווקות דלתות פנים שמות כמו: למינטו, אקוסטיק, MDF – דעו שאנו כאן

קרא עוד »

בידוד תרמי בבית

יש בלבול מאוד גדול לגבי מה עובד, מה נכון ואיך בכלל להתחיל להשקיע בבידוד תרמי.
מטרת הכתבה הזו היא לא להפוך אתכם לאנשי מקצוע בתחום…

קרא עוד »

עקרונות לבחירת קבלן שלד

אז רגע לפני סגירת החוזה הכי משמעותי בתהליך הבנייה, אני כאן לנסות ולעזור לכם לשים דגש על נקודות חשובות לפני החתימה על חוזה השלד ונקודות לבחינה של קבלן השלד.

קרא עוד »

בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה בדיוק הזמן לבנות ולשפץ למען העתיד הפיננסי שלנו. עם זאת צריך לעשות זאת נכון. נשמע מוזר? נסביר.

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

דלתות אלומיניום

דלתות האלומיניום הפכו בשנה האחרונה לפתרון האידיאלי בתכנון מתחמי פנים. בדלתות תמצאו את השילוב הנכון בין עיצוב לאיכות ובין עמידות גבוהה לגמישות מלאה בסגנון הבית.

קרא עוד »

חימום תת רצפתי על מים

מערכת חימום שכזו, תדאג לחמם את גופנו היטב ולתת לנו הרגשה כאילו אנחנו עטופים בשמיכת הצמר הכבדה של סבתא. אבל תכלס, נהיה בלעדיה- סוג של להיות עם ולהרגיש בלי…

קרא עוד »

מדידת המגרש

לפני תחילת תהליך התכנון על ידי האדריכל, תידרשו להוציא מפת מדידה עדכנית שנמדדה על ידי מודד מוסמך.

קרא עוד »

חומרי איטום

היריעה עשויה בבסיסה מזפת מעובדת בשילוב חומרים פולימרים המקנים ליריעה את האיכות והעמידות לאורך שנים ומספקת איטום הגג מרטיבות ובידוד מחום וקור.

קרא עוד »

איטום הבית

היי חברים,
בואו נדבר על נושא האיטום, נושא אפרורי ולא עיצובי אבל חשוב מאין כמוהו.
כנסו למאמר!

קרא עוד »
קבלני בניין

קבלני בנייה

לקוחה כועסת פנתה אלי ושאלה “איך יכול להיות שהקבלן שלך נתן לי הצעת מחיר ואני מצאתי קבלן במחיר נמוך יותר?

קרא עוד »
מכון העתקות

מכון העתקות

חשבתם פעם למה קוראים להדפסות אור – הדפסות אור / הדפסות שמש?
כל פעם משתמשים במונחים האלו אנחנו לא יודעים מה הקשר בין זה לבין הגרמושקה היפה שאנחנו מקבלים במכון העתקות.

קרא עוד »
בדיקות מעבדה

בדיקות מעבדה

אני מניח שאתם כבר בעיצומו של תהליך היתר הבנייה ומתאר לעצמי ששמעתם לא פעם את המושג “בדיקות מעבדה / מכון בדיקות” אז הנה – זה הגיע גם אליכם.

קרא עוד »

בניייה עם לוחות ICF

צ’ק ליסט קבלן? כך תחסוך 60 ימי עבודה בשיטת בנייה עם  ICF לגור כל ימות השנה בבית נעים ולשלם פחות בשנים האחרונה חלה עלייה במודעות לאיכות הסביבה ולבנייה ירוקה וחברות הבנייה המובילות בישראל מחפשות פתרונות בנייה ירוקים. אחד מהפתרונות המוצעים הוא בנייה באמצעות לוחות ICF. היתרונות הבולטים של המגורים בבית שנבנה עם לוחות ICF   הבנייה

קרא עוד »
קבלן שלד

קבלן שלד

כל פרוייקט של בניית בית מתחיל עם שלב בניית השלד של המבנה. מלאכת בניית השלד של המבנה היא ההתמחות ספציפית הדורשת ידע רוב וציוד מקצועי לבניית השלד של הבית. בנוסף, דרושים חומרי הגלם המתאימים לבניית השלד ואנשי מקצוע מוסמכים בתחום המדידות לביצוע מדידה של השטח לפני תחילת עבודות על שלד המבנה. סימון השטח על-ידי אנשי

קרא עוד »
קרמיקה וכלים סניטריים

קרמיקה וכלים סניטריים

מתכננים שיפוץ לחדר האמבטיה? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זה הרגע להזמין קרמיקה וכלים סניטריים לחדרי השירותים והמקלחת! שיפוץ או בנייה של חדרי אמבטיה ושירותים הם שילוב של פונקציונליות, ניצול נכון של חלל החדרים ועיצוב בסגנון המתאים לכם.  קרמיקה וכלים סניטריים לבית   השילוב בין חיפויים איכותיים לקירות החדרים לבין הכלים הסניטריים בחדרי השירותים והמקלחת

קרא עוד »
מטבחים בצבע בתנור

מטבחים

הכל על מטבחים חושבים לקנות מטבח חדש? הגעתם למקום הנכון היום יש לכם אפשרות לבחור את העיצוב המתאים לכם ביותר ולהנות ממטבח איכותי מחומרי גלם חזקים שישמש אתכם לשנים רבות קדימה. חומרי הגלם המשמשים היום לבניית מטבחים נחשבים לאיכותיים במיוחד ושומרים על העיצוב כמו חדש לשנים רבות קדימה. בכדי לדעת איך להתחיל עם תכנון המטבח,

קרא עוד »
קבלן איטום בתים

קבלן איטום

איך לבחור קבלן איטום מתי זקוקים לקבלן איטום? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זקוקים לעבודות איטום מקצועיות? זה הזמן לבחור קבלן איטום! עבודות האיטום של הבית בשלבי הבנייה וגם לאחריהם הן חשובות במיוחד. האיטום מתבצע לריצפת הבית, לקירות, במידה ויש מרתף אז לקירות המרתף, קירות חיצוניים וכמובן לגגות הבית. לכל חלק בבית יש את חומרי

קרא עוד »
קבלן גמרים

קבלן גמרים

בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום הפרוייקט. מכיוון שזהו פרוייקט מורכב, בכל שלב של הבנייה אתם נדרשים לפנות לקבלן בתחום אחר אשר יספק לכם את העבודות הרלוונטיות לתחום שלו. קבלן גמרים הוא דוגמא לקבלן ספציפי אשר אחראי על אנשי המקצוע בשלב מתקדם לאחר בניית השלד של המבנה והתקנת כלונסאות הברזל ויציקת

קרא עוד »
קבלן אלומיניום

קבלן אלומיניום

עבודות אלומיניום הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מעבודות בניית בית ומעבודות שיפוצים. האלומיניום משמש למגוון עבודות כגון בניית חלונות, חיפויים לקירות חיצוניים, סגירת מרפסות, בניית גדרות ועיצוב שערים לבית פרטי. בכדי לבצע את כל העבודות הללו, אתם צריכים קבלן שיפוצים מקצועי אשר יכול לספק לכם את העובדים ואת חומרי הגלם לכל פרוייקט הדורש אלומיניום. 

קרא עוד »
איטום גגות

איטום גגות

עבודת איטום גגות מה חשוב לדעת על עבודת איטום גגות? איטום גגות היא אחת העבודות החשובות ביותר שיש לבצע בכל מבנה, בין אם זה למגורים ובין אם זה למסחר או לעסקים. את עבודות האיטום לגג מומלץ לבצע כל מספר שנים בהתאם לסוג האיטום שבוצע ולחומר הגלם ממנו עשוי האיטום. אם יש לכם נזילה בגג ואתם

קרא עוד »
גגות רעפים

גגות רעפים

התקנת גגות רעפים מה חשוב לדעת על גגות ורעפים? מעוניינים בהתקנה או תיקון של גג רעפים? גג רעפים מביא איתו יתרונות רבים ועם תחזוקה נכונה, הוא יכול להחזיק לשנים רבות ללא צורך בתיקונים או באיטום גגות. היתרון הגדול בגג הרעפים הוא הבידוד מקור וחום ומרטיבות. בגלל צורתו המשופעת, מי הגשמים מחליקים כלפי מטה למרזב ואינם

קרא עוד »
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

צ’ק ליסט בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק בעצות לא מקצועיות של חברים ומשפחה, היום אנחנו יכולים לעשות זאת יחד עם מעצבת פנים מקצועית. מעצבת פנים מקצועית משתמשת בשיטות עיצוב מתקדמות על מנת לנצל את שטח הבית בצורה

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

צ’ק ליסט אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת חשמלאי מוסמך. ההמלצה הגורפת היא לבקש מהחשמלאי להראות לכם תעודת חשמלאי מוסמך על מנת שיתן תוקף לעבודתו. בנוסף, על כל עבודת חשמל בבית תוכלו לבקש כי תיהיה חתימה של חשמלאי

קרא עוד »
אדריכלים בבאר שבע

בנייה קלה בראשון לציון

צ’ק ליסט במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה יחסית קצרה. אין שימוש בבלוקים בבניה הקלה והבידוד מתבצע על-ידי חומרים ייחודיים המשמשים לצורכי בידוד המבנה מקור, חום ורטיבות. בישראל רוב הבנייה היא קונבנציונאלית אך יותר ויותר ישראלים לומדים להכיר

קרא עוד »
קבלן שלד

בנייה ירוקה בשרון

צ’ק ליסט קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא שיטת הבנייה הירוקה. בנייה ירוקה בשרון מתבצעת על-ידי חומרי גלם איכותיים אשר רובם ממוחזרים במטרה לשמור על הסביבה כמה שניתן. מלבד זאת, הבנייה הירוקה מאפשרת חיסכון רב יותר במשאבים בכדי

קרא עוד »
מה לבקש מקבלן טיח

אדריכלים בבאר שבע

צ’ק ליסט העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר מתוכננים בשיטות בנייה חדישות. אדריכלים בבאר שבע מתמקצעים היום בשיטות בנייה חדישות על מנת לקצר את תהליך הבנייה ולהימנע מפגיעה בסביבה בה נבנה כל בית. שיטות הבנייה החדישות בעיר באר

קרא עוד »

שיפוצניק בירושלים

צ’ק ליסט כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל דאגה, בסוף מאמר זה בהחלט תדעו עליו ואני מקווה שאתם ועוד רבים תשתמשו בו.    שיפוצניק מומחה בירושלים  מה היא הבעיה העיקרית העומדת בפני אלו המתחילים לשפץ. אני לא מדבר על

קרא עוד »

שיפוצים במרכז

צ’ק ליסט שיפוצים במרכז הארץ שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת הפרוייקט וכשהגיע הזמן הרגשתם שאתם עומדים מול קיר גבוה ולא יודעים איך לטפס עליו. ישנם כמובן מליון סוגים של פרוייקטים של שיפוץ.  חלקם מורכבים מאד וחלקם מורכבים פחות אך על

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

צ’ק ליסט אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף. שיפוץ היא פעולה שאו שחלמתם ותכננתם אותה שנים וחסכתם עבורה את מיטב כספיכם או שהיא פעולה שאין ברירה אלא לבצע אותה.  שיפוץ בניין משותף – כל מה שצריך לדעת בדרך כלל בגלל התדרדרות מסוכנת במבנה בחלקו

קרא עוד »
מטבח עם גימור צבע בתנור

עיצוב פנים בתל אביב

צ’ק ליסט עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם זה פרוייקט עיצוב פנים בתל אביב או כל פרויקט רלוונטי מעין זה שקשור לשיפוצים – פנים או חוץ. הבעיה הרווחת היא שאנחנו יודעים שעניין השיפוצים הנו מורכב מאד אך אנחנו, כמו ישראלים טיפוסיים

קרא עוד »
קבלן מפתח

קבלן מפתח באשקלון

צ’ק ליסט קבלן מפתח באשקלון קבלן מפתח מומלץ באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה לגבי גופינו או פנינו מהם אנחנו אף פעם לא מרוצים אבל לזה אנחנו קוראים במילים יותר “סקסיות” מעולם היופי והבריאות. אבל גם אם אנחנו מדברים על שיפוצים בהקשר של הדירה

קרא עוד »
קבלן טיח

קבלן טיח

קבלן טיח קבלן טיח האם אנו יודעים מה לבקש מממנו? בונים רבים מגיעים לשלב הטיח אך לא יודעים בדיוק מה לבקש, מה לשאול ומה לדרוש מאותו קבלן טיח, אחרי הכל מדובר על אחד הסעיפים היקרים בשלב הבנייה אחרי השלד , כך שחשוב לשים לב לפרטים. בנוסף, יש מגוון רחב של חומרים, שלבי עבודה ואפשרויות ביצוע

קרא עוד »
קבלן שלד

יועץ קרקע

צ’ק ליסט יועץ קרקע הזמנת יועץ קרקע ודו”ח מפורט אחד השלבים היותר חשובים לפני תחילת התכנון הוא הזמנת יועץ הקרקע וקבלת דו”ח מסודר. מתי עושים את זה, למה זה כל כך חשוב וכמה זה הולך לעלות לכם, הכל כאן במאמר שהכנו לכם… יועץ קרקע ובדיקות היי חברים, במאמר זה נדבר על חלק מהבדיקות שצריך לעשות

קרא עוד »

בית חכם זה כה פשוט

צ’ק ליסט בית חכם זה כה פשוט בית חכם איכותי, מה זה בכלל? לפני שמתקדמים להזמין מערכת בית חכם, תקראו מילה אחת או 300 כדי להבין טוב יותר לאן אתם מתקדמים מצלמות רשת, מצלמות אי. פי, מצלמות IP לא אמינות או לא הוכיחו את אמינותן עד כה. מצלמות אלו לא איכותיות מספיק. משפטים אלו נשמעים לא אחת

קרא עוד »
גלילה למעלה דילוג לתוכן