טיפים חשובים ל תכנון הבית

נקודות לתכנון

כל הטיפים הטובים ביותר לתכנון נכון של הבית, מידות, תכנון לעתיד והתאמה אישית אליכם, הכל כאן במאמר שלפניכם…

היי חברים, אני מתאר לעצמי שאתם וודאי מאוד מתרגשים לתכנן כבר את בית החלומות שלכם. הרבה רעיונות רצים לכם בראש, אתם רוצים גם וגם ואולי להוסיף גם את זה ואת זה…אבל רגע לפני, קחו נשימה. שבו בנחת וחשבו בפרטנות, מה אתם באמת רוצים, מה אתם באמת צריכים ומה אתם ממש ממש חייבים.

ריכזתי עבורכם את אבני הדרך, בעזרתן תוכלו לתכנן בצורה החכמה והטובה ביותר את בית חלומותיכם, שלכם…

תכנון פנים הבית 


1. לכל משפחה- הבית נכון עבורה

למזלנו, בעולם יש הרבה גוונים. כל אדם שונה מרעהו ולכל משפחה המאפיינים שלה. איננו זהים וזה די נחמד, זה מכניס המון צבע לעולם. מאחר וכל אדם הוא עולם ומלואו, כך כל בית הוא עולם ומלואו. לכל קן משפחתי, המאפיינים שלו שמותאמים למספר, אופי וצרכי בני הבית. אל תנסו לשכפל או להידמות לבתים אחרים. אתם ייחודיים- וכך צריך לתכנן את הבית שלכם, לפי הקווים הייחודיים שלכם. אחרי שהבנתם והפנמתם את זה….אפשר להתחיל לתכנן נכון😊

2. מהו מצבכם המשפחתי?

החלק הראשון שמשמש אותנו, בהנחת היסודות הראשוניים לתכנון הבית, הוא בני הבית. כמה אנשים יחיו בבית? מה טווח הגילאים? האם המשפחה עתידה להתרחב? או שהילדים בגרו ועתידים לפרוש כנף? חשוב לקחת בחשבון את הצרכים המשתנים בתקופת החיים הצפויה בבית. האם זה בית ראשון להשקעה? או שמא מדובר בבית לכל החיים?

מכון העתקות 3

3. מה התקציב שלכם?

כל פריט קטנטן בתכנון הבית שלכם, יתורגם בסופו של דבר לכסף. כמות החללים, הפתחים, הזוויות…לכל אלה תו מחיר החל מעלויות בנייה ועד ריהוט. זה הזמן להתחיל להשתמש בשילוש הקדוש של תכנון הבית :  רוצים, צריכים, חייבים. בכל החלטה תכנונית של בית למשפחה צריך לזכור מה אנחנו רוצים, מה אנחנו צריכים ומה אנחנו חייבים…כך תוכלו לייצר את סדר העדיפויות שיגדיר בין עיקר וטפל.

4. הסתכלו על עצמכם

שימו לב לאורח החיים שלכם. הביטו בהתנהלות של הבית. בחנו את כמות הזמן שאתם מבלים בחדר כזה או אחר בבית, את אופן התנועה שלכם בו. חשבו מה הייתם משנים או לוקחים אתכם לבית הבא. שימו לב לפונקציות שימושיות יותר ופחות. הביטו בילדים, איפה הם הכי אוהבים לשחק או להכין שיעורים. איפה לרוב מתקיימות ארוחות הצהריים ואיפה הנשנושים…האם אתם יותר מתארחים או מארחים? אין פה תשובה נכונה או לא נכונה. זה אתם. יש פה רק תשובות שיובילו אתכם לתכנון נכון, עבורכם. 

5. איך תחלקו את העוגה?

הבית שיבנה, צריך לשרת את בני ביתכם ולהיות להם נוח. כמות החדרים ומספר הקומות יגזרו מתוך תכנון נכון של תנועה בבית ושימוש בחללים ייעודיים. בואו ננסה לפשט את זה, ולרדת לרזולוציות נמוכות יותר…

א. כניסה לבית – כך יקבל הבית את פניכם בכל פעם כשתחזרו אליו. ניתן לתכנן כניסה מהירה לבית, או שאפשר לחלופין לתכנן שביל ארוך ומרשים דרך גינה יפה. רוחב הדלת שתגדירו משמעותי מאוד לנראות הכניסה הכללית, לפונקציונאליות שלה ולעיצוב הפנים כאחד. כנף אחת או שתיים, לדלת רחבה בכניסה יש משמעות גדולה ואם ניתן, תמיד רצוי.

ב. מספר קומות- אז כמה קומות ישרתו אתכם נאמנה? קחו בחשבון שכמות גדולה מדי יכול גם להעיק עליכם. חשבו טוב על החלוקה של הקומות, מה הנגישות הנדרשת מכל חדר למקומות המרכזיים כמו המטבח והסלון? חשבו האם יש לכם צורך במרתף, ואם כן- האם מטרתו השכרה כיחידה נפרדת או שמא מקום בילוי לילדים? ואחרי שהחלטתם על מספר הקומות, תחליטו שלא להחליט הכל עכשיו. תשאירו לכם אופציות עתידיות. ייתכן שתרצו לצמוח מעלה עם קומה נוספת בעוד כמה שנים, לכו תדעו איך החיים יפתיעו…אל תשכחו לחשב את התנועה בבית, האם לרדת קומה כדי לשתות קפה במטבח? או שאולי דווקא לעלות? ייתכן שבכלל לא מתאים לי מדרגות בבית והכי טוב בשבילי זה מפלס אחד (כמו שאשתי רצתה😊) תנועה, תנועה, תכננו את התנועה…

ג. מספר חדרים – רק אתם יודעים כמה חדרים אתם באמת צריכים. אתם תגיעו לתשובה הנכונה, רק לאחר שתלכו עם האידיאולוגיות שלכם ותתחשבו ברצונות ובבקשות הידועות לכם. התכנון השכיח ביותר מגדיר לכל ילד חדר משלו. החדר הזה מכיל לרוב: מיטה, ארון, שולחן, פינת משחקים, לעיתים ספרייה או טלוויזיה, ובעצם נועד להכיל את מגוון הציוד ותחומי העניין של הילד. אך לעיתים, מבחינה אידאולוגית טלוויזיה או מחשב לא יכנסו לחדרו של ילד. לפעמים, ההורים יעדיפו לעשות “חדר שינה” המכיל מיטות בלבד לשנים או שלושה אחים, ולעשות חדר משחקים בנפרד, או “חדר לימודים” עם מחשב ומלא ספרים. חשבו טוב טוב, מה הכי נוח ובריא עבור בני הבית? קחו בחשבון את הדברים שבני הבית אוהבים לעשות והגדירו את מיקומם ברחבי הבית. תחביבים וכישרונות הינם דברים חשובים שיש לקחת בחשבון בתכנון חלל של מספר נפשות, מאחר והם חלק אינטגרלי מהתנועה והאנרגיה בבית. למשל: נגינה על תופים בחדר אטום לרעש. או ציור, פיסול, ועוד תחביבים קסומים אך מלכלכים למיניהם בחדר עבודה עם שטח גדול, או בכלל בגינה?

מעוניינים בטיפים נוספים והמלצות על בעלי מקצוע ?
שלחו לנו הודעה

או שתשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

למזלנו, בעולם יש הרבה גוונים. כל אדם שונה מרעהו ולכל משפחה המאפיינים שלה. איננו זהים וזה די נחמד, זה מכניס המון צבע לעולם. מאחר וכל אדם הוא עולם ומלואו, כך כל בית הוא עולם ומלואו. לכל קן משפחתי, המאפיינים שלו שמותאמים למספר, אופי וצרכי בני הבית. אל תנסו לשכפל או להידמות לבתים אחרים. אתם ייחודיים- וכך צריך לתכנן את הבית שלכם, לפי הקווים הייחודיים שלכם. אחרי שהבנתם והפנמתם את זה….אפשר להתחיל לתכנן נכון😊

 

2. מהו מצבכם המשפחתי?

החלק הראשון שמשמש אותנו, בהנחת היסודות הראשוניים לתכנון הבית, הוא בני הבית.

כמה אנשים יחיו בבית? מה טווח הגילאים? האם המשפחה עתידה להתרחב? או שהילדים בגרו ועתידים לפרוש כנף? חשוב לקחת בחשבון את הצרכים המשתנים בתקופת החיים הצפויה בבית. האם זה בית ראשון להשקעה? או שמא מדובר בבית לכל החיים?

 

 

ד. חדרי אמבטיה- כמות חדרי האמבטיה נקבעת ע”פ צורך וחלום. חדר האמבטיה ביחידת ההורים הוא לרוב צורך, מאחר אנו זקוקים לפרטיות שלנו בבית עם ילדים. חדר אמבטיה לכל ילד, הוא לרוב חלום. אך אם יש אפשרות, למה לא? רק אל תשכחו שזה “עוד שטח לנקות”…וכדאי שתיקחו בחשבון כמה נקודות יקרות מפז בתכנון חדרי האמבטיה:

  • אוורור – מדובר על חלל שמתמודד עם לחות בכל ימות השנה. דאגו לפתחים גדולים, לחלונות חיצוניים (ולא פנימיים לחדר כביסה למשל) או לוונטה ממש ממש איכותית, אבל אם ניתן להימנע מהחמודה הזו, עדיף תמיד.
  • שימוש בחומרים איכותיים – אל תעשו פה קיצורי דרך, בחדרי אמבטיה, הזול הוא היקר. אל תחסכו על שום אלמנט שאמור להיכנס לתוך הקירות ולהתחבר לאינסטלציה הפנימית ביסודות. מיכל הדחה, אינטרפוץ, סוללה לאמבט וכדומה, מתחברים לצינורות בתוך הקירות והחלפה שלהם תדרוש פתיחה של אריחים. קנו מוצרים איכותיים עם אחריות, ייתכן שיום יבוא ותזכרו במשפט הזה שקראתם ותודו לנו מאוד, אז בבקשה…. 

ה. חדר הורים – חדר גדול הוא חדר מפנק, וכמה חשוב שתתפנקו אחרי כל העבודה הקשה… מגיע לכם, וזו הבמה לפנק את עצמכם.

חדר הורים מרווח הוא ללא ספק צורך, דרישה וחובה בבנייה של בית משלכם. תכננו את התנועה בחלל, האם יש צד קבוע לכל אחד מבני הזוג? האם נוח לכם להתלבש ליד המיטה, בחדר האמבטיה או שהייתם רוצים שיהיה לכם אזור מיועד לכך? זה יכול להיות מתורגם לחדר ארונות, או  ארונות בחלוקה של 80%-20% לטובת האישה…

 בכל מקרה, אל תתחילו לתכנן מבלי לחשוב על התנועה שלכם בחלל והצרכים של כל אחד מבני הזוג. כמובן שחדר אמבטיה ביחידת ההורים הוא הכרחי. שימו לב לגודל החלל שאתם מתכננים. הסטנדרט היום הוא 3.5 מ”ר, והוא לא מפנק במיוחד כי מדובר על 180 ס”מ* 180 ס”מ בערך. ואם נפרק את זה לגורמים, מדובר על מקלחון של 80*80 וארון אמבטיה צמוד ברוחב מקסימלי של מטר (זה בתנאי שהחלל בגודל ה”נטו” שלו אכן נשאר כך אחרי אריחים), האסלה לרוב מצדו השני של המקלחון, וכמה חבל נשאר לנו ריבוע קטנטן להסתובב בו סביב עצמנו. אם תמתחו טיפה את הגבולות, ותתכננו חלל בגודל של 2.5*2.5 מטר תרגישו את ההבדל מידית. שינוי קטן מ3.5 מ”ר ל5 מ”ר יכול לשנות את איכות התנועה שלכם, ואיכות החיים שלכם באופן משמעותי. (טיפים נוספים לתכנון נכון של חדרי אמבטיה בלינק הבא)

ו. אחסון – אחד הנושאים שהכי מטרידים זוגות צעירים היום. כמות הציוד הממוצעת של משפחה צעירה ומודרנית היא בלתי נתפסת. הרים של צעצועים ומשחקים, בגדים ועוד בגדים. בגדים קטנים שצריך למסור או גדולים שעוד מעט יהיו טובים. קלסרים של חשבונות ומסמכים ש”לך תדע מתי נצטרך”. המתנות מהדודה, המחברות של שנה שעברה, מה תגידו? הם צריכים אחסון, או ללכת למקום אחר. אבל בלי שום ספק, קחו אותם בחשבון. האם הם בתוך ארון נגרות שמלווה את המסדרון? או שיש חדר ייעודי לאחסון? מה יהיה לכם הכי נוח? וכמה גישה אתם רוצים לדברים?

ז. מיזוג – בהתאם לכיווני האוויר, חשוב לתכנן מיזוג שיאפשר טמפרטורה נעימה בכל השנה. הכנות והנמכות, מרכזי או מיני? הכניסו את זה לתקציב…אין פה נכון או לא נכון. לאחד יתאים מזגן עילי בכל חדר, השני לא יחשוב פעמיים ויחליט על מזגן מרכזי וקמין בסלון.

ח. חניה – כמה נוח לחזור מקניות, לפתוח את הבגאז’ ולהיות ישר במטבח? כמה נוח שלכל אחד מהנהגים בבית מקום חניה משלו? קחו בחשבון את התנועה היומיומית שלכם ותכננו חניה נוחה. רצוי לתכנן חניה של מינימום 5 מטר אורך ו-3 מ’ רוחב לכל רכב כדי שתספיק לכל סוג רכב פרטי.

שימו דגש על השטחים המרכזיים בבית

6. שימו דגש על השטחים המרכזיים בבית

השטחים המרכזיים מוגדרים בבית כ”שטחים ציבוריים”. כלומר, השטחים המשפחתיים, בהם כולם מתאגדים, שם הזיכרונות נוצרים. שם אוכלים, צוחקים, עושים דברים משותפים. חשוב לתכנן את השטחים האלה על בסיס המאפיינים של הפעילות המשפחתית. למשל, אם במשפחה שלכם יש מסורת של שיחות ארוכות סביב שולחן האוכל, גם אחרי שהארוחה מסתיימת, צריך לחשוב על מיקום נעים ועל כסאות נוחים. אבל לפני הכל, יש לתכנן את האזור כשטח מרכזי, שיש תמיד תנועה אליו וממנו.

 

א. הסלון – אז מה קורה אצלכם בסלון? הוא משמש מקום מפגש של המשפחה? איך אתם אוהבים לרבוץ בו, בשכיבה על הספה או על השטיח? זהו מקום האירוח המרכזי כשבאים אורחים? כל השאלות האלה, ועוד רבות כדוגמתן, מתארות פעילות שגרתית בבית, באזור מרכזי כמו הסלון. רדו לרזולוציות האלה. תודו בפניי עצמכם, איך אתם בת’כלס הכי רוצים את זה, מה יהיה הכי טוב בשבילכם…אם חלמתם על בית מפנק, הסלון הוא בדיוק המקום לעשות את זה, ובגדול. תכננו חלונות גדולים בשביל שייכנס אור טבעי, דאגו להצללה עדינה ומלטפת, הכניסו הרבה טקסטיל לפינוק- וקיבלתם את ה”כירבול” שבני הבית כל כך כמהים אליו.

ב. המטבח – אין בית בלי מטבח, הוא חייב להתקיים תמיד, אי אפשר בלעדיו. גם אם מדובר במשפחה של נרקומני טייק אווי שעיצבו מטבח בשביל לשטוף ידיים לפני המשלוח, או במשפחה של בשלנים, שחיים ונושמים בישול וזה גם תחביב מספק ומהנה עבורם. גודלו של המטבח, התקציב שיושקע בו, האבזור שבו, יוכתבו ע”פ האפיון שלכם את עצמכם. אחרי שהבנתם את סדר הגודל של המ”ר והתקציב, תחליטו על המיקום המדויק בבית, שיגדיר האם המטבח סגור, פתוח או מקביל. חשבו את המרחק מפינת אוכל. תכננו הגשה לשולחן…הפרטים הקטנים האלה יהפכו את העבודה והבילוי במטבח לנעימים ונוחים יותר.

 

7. תכניסו את ה”סטייל” שלכם

מה עושה לכם את זה? קווים נקיים כמו בעיצוב הנורדי? או פינות מתעגלות כמו בסגנון הפרובנסי? כפרי, מודרני, אקלקטי, קלאסי, תעשייתי, בוהמייני או אפילו אסייתי? הסגנון שתבחרו יבוא לידי ביטוי כמובן בעיצוב הפנים. אצלי בבית למשל, החלטנו ללכת על עיצוב כייפי ומעניין לחדרי האמבטיה. בחרנו קונספט שליווה אותנו בכל תהליך עיצוב החלל. משלב האריחים ועד האקססוריז שב”פינאלה”. אצל הילדים בחרנו לעצב בסגנון “ספינת פיראטים וים”. זה בא לידי ביטוי בצורות ובצבעים והילדים מאושרים מזה עד הגג. בחדר הרחצה שלנו לעומת זאת, לקחנו את העיצוב לכיוון של “ריזורט בהוואי”, בעוד שחדר האמבטיה של האורחים מעוצב בסגנון “בית מלון יוקרתי”. לכל חלל האופי שלו, בהתאם לתחושות שקיווינו להעביר. זה כייף, מעניין וזה בעיקר אנחנו😊 אך מעבר לעיצוב הפנים, הסטייל שתבחרו יכול לקבל ביטוי עוד בשלב התכנון והבנייה. גודל הפתחים וצורתם יוכתבו ע”פ הסגנון שתגדירו- צורת המדרגות, הדלתות, הריצוף והאריחים. אפילו הגג של המבנה יושפע מהסגנון- גג רעפים או בטון? באיזו צורה ובאיזה גובה? סקאיילייט, או חיפויי עץ? סגנון הוא הרבה יותר מסטיילינג בסוף, הוא יכול להשפיע על כל אלמנט בבית, הכניסו אותו לחישובים מבעוד מועד.

טיפ קטן: הרשת והמגזינים עמוסים בתמונות שמתארות אווירה וסגנון. צלמו, סמנו, שלחו לאדריכל או המעצב שלכם את הוויזואל שמדבר אליכם. זה יעזור לכם לתרגם את החלומות למציאות. אל תשכחו שאין סוף לעיצוב וסטיילינג, ניתן לקחת כל החלטה קדימה עד כמה שהכיס מאפשר…

 

מקווים שנשארתם עם טעם של עוד, כי במאמרים הבאים נתעמק בכל חלל, מה מתאים ומה עדיף? אין סוף לדברים שאפשר לעשות, אבל למאמר הזה כן. מקווה שהוא היה לכם לעזר, בהצלחה!

שלכם ובשבילכם, גבריאל

אהבתם את המאמר? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

גבריאל תורן חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר 🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי +3 וחובב אפייה מושבע.

*מוזמנים בשמחה לפנות  להתייעצות,  קבלת המלצות על בעלי מקצוע בכל שלב בתהליך הבנייה שלכם.

מאמרים נוספים

בידוד תרמי בבית

יש בלבול מאוד גדול לגבי מה עובד, מה נכון ואיך בכלל להתחיל להשקיע בבידוד תרמי.
מטרת הכתבה הזו היא לא להפוך אתכם לאנשי מקצוע בתחום, אלא להכיר מהם הנושאים השונים שחשוב לתת עליהם את הדעת כאשר רוצים לבודד את הבית.

קרא עוד »

עקרונות לבחירת קבלן שלד

אז רגע לפני סגירת החוזה הכי משמעותי בתהליך הבנייה, אני כאן לנסות ולעזור לכם לשים דגש על נקודות חשובות לפני החתימה על חוזה השלד ונקודות לבחינה של קבלן השלד.

קרא עוד »

בניייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה בדיוק הזמן לבנות ולשפץ למען העתיד הפיננסי שלנו. עם זאת צריך לעשות זאת נכון. נשמע מוזר? נסביר.

קרא עוד »

דלתות אלומיניום

דלתות האלומיניום הפכו בשנה האחרונה לפתרון האידיאלי בתכנון מתחמי פנים. בדלתות תמצאו את השילוב הנכון בין עיצוב לאיכות ובין עמידות גבוהה לגמישות מלאה בסגנון הבית.

קרא עוד »

חימום תת רצפתי על מים

מערכת חימום שכזו, תדאג לחמם את גופנו היטב ולתת לנו הרגשה כאילו אנחנו עטופים בשמיכת הצמר הכבדה של סבתא. אבל תכלס, נהיה בלעדיה- סוג של להיות עם ולהרגיש בלי…

קרא עוד »
חוזה מול חברת הפיתוח

חוזה מול חברת הפיתוח

זכיתם במגרש החלומות שלכם והתקדמתם עוד צעד אל החלום הישראלי.
השלב הבא הוא לפנות לחברת הפיתוח האחראית על פיתוח האזור מטעם משרד השיכון ולחתום על חוזה הפיתוח מולה.

קרא עוד »

מדידת המגרש

לפני תחילת תהליך התכנון על ידי האדריכל, תידרשו להוציא מפת מדידה עדכנית שנמדדה על ידי מודד מוסמך.

קרא עוד »

חומרי איטום

היריעה עשויה בבסיסה מזפת מעובדת בשילוב חומרים פולימרים המקנים ליריעה את האיכות והעמידות לאורך שנים ומספקת איטום הגג מרטיבות ובידוד מחום וקור.

קרא עוד »

איטום הבית

היי חברים,
בואו נדבר על נושא האיטום, נושא אפרורי ולא עיצובי אבל חשוב מאין כמוהו.
כנסו למאמר!

קרא עוד »
קבלני בניין

קבלני בנייה

לקוחה כועסת פנתה אלי ושאלה “איך יכול להיות שהקבלן שלך נתן לי הצעת מחיר ואני מצאתי קבלן במחיר נמוך יותר?

קרא עוד »
מכון העתקות

מכון העתקות

חשבתם פעם למה קוראים להדפסות אור – הדפסות אור / הדפסות שמש?
כל פעם משתמשים במונחים האלו אנחנו לא יודעים מה הקשר בין זה לבין הגרמושקה היפה שאנחנו מקבלים במכון העתקות.

קרא עוד »
בדיקות מעבדה

בדיקות מעבדה

אני מניח שאתם כבר בעיצומו של תהליך היתר הבנייה ומתאר לעצמי ששמעתם לא פעם את המושג “בדיקות מעבדה / מכון בדיקות” אז הנה – זה הגיע גם אליכם.

קרא עוד »

בניייה עם לוחות ICF

צ’ק ליסט קבלן? כך תחסוך 60 ימי עבודה בשיטת בנייה עם  ICF לגור כל ימות השנה בבית נעים ולשלם פחות בשנים האחרונה חלה עלייה במודעות

קרא עוד »
קבלן שלד

קבלן שלד

צ’ק ליסט כל פרוייקט של בניית בית מתחיל עם שלב בניית השלד של המבנה. מלאכת בניית השלד של המבנה היא ההתמחות ספציפית הדורשת ידע רוב

קרא עוד »
קרמיקה וכלים סניטריים

קרמיקה וכלים סניטריים

צ’ק ליסט מתכננים שיפוץ לחדר האמבטיה? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זה הרגע להזמין קרמיקה וכלים סניטריים לחדרי השירותים והמקלחת! שיפוץ או בנייה של חדרי

קרא עוד »
מטבחים

מטבחים

צ’ק ליסט הכל על מטבחים מעוניינים לשפץ או לבנות מטבח חדש? היום יש לכם אפשרות לבחור את העיצוב המתאים לכם ביותר ולהינות ממטבח איכותי מחומרי

קרא עוד »
קבלן איטום

קבלן איטום

צ’ק ליסט איך לבחור קבלן איטום נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זקוקים לעבודות איטום מקצועיות? זה הזמן לבחור קבלן לעבודות איטום! עבודות האיטום של הבית

קרא עוד »
קבלן גמרים

קבלן גמרים

צ’ק ליסט בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום הפרוייקט. מכיוון שזהו פרוייקט מורכב, בכל שלב של הבנייה אתם נדרשים לפנות לקבלן

קרא עוד »
קבלן אלומיניום

קבלן אלומיניום

צ’ק ליסט עבודות אלומיניום הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מעבודות בניית בית ומעבודות שיפוצים. האלומיניום משמש למגוון עבודות כגון בניית חלונות, חיפויים לקירות חיצוניים,

קרא עוד »
איטום גגות

איטום גגות

צ’ק ליסט עבודת איטום גגות איטום גגות היא אחת העבודות החשובות ביותר שיש לבצע בכל מבנה, בין אם זה למגורים ובין אם זה למסחר או

קרא עוד »
גגות רעפים

גגות רעפים

צ’ק ליסט התקנת גגות רעפים מעוניינים בהתקנה או תיקון של גג רעפים? גג רעפים מביא איתו יתרונות רבים ועם תחזוקה נכונה, הוא יכול להחזיק לשנים

קרא עוד »
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

צ’ק ליסט בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

צ’ק ליסט אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת

קרא עוד »
אדריכלים בבאר שבע

בנייה קלה בראשון לציון

צ’ק ליסט במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה

קרא עוד »
קבלן שלד

בנייה ירוקה בשרון

צ’ק ליסט קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא

קרא עוד »

אדריכלים בבאר שבע

צ’ק ליסט העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר

קרא עוד »

שיפוצניק בירושלים

צ’ק ליסט כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל דאגה,

קרא עוד »

שיפוצים במרכז

צ’ק ליסט שיפוצים במרכז הארץ שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

צ’ק ליסט אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף. שיפוץ היא פעולה שאו שחלמתם ותכננתם

קרא עוד »

עיצוב פנים בתל אביב

צ’ק ליסט עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם זה

קרא עוד »
קבלן מפתח

קבלן מפתח באשקלון

צ’ק ליסט קבלן מפתח באשקלון קבלן מפתח מומלץ באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה

קרא עוד »
שליכט צבעוני

ביצוע שליכט צבעוני

המאמר המלא על איך תבצעו שליכט צבעוני בעצמכם.
איזה כיף, אתם מתקדמים עם הבנייה, הבית כבר מרגיש מוחשי ועכשיו זה הזמן לזריקת צבע חיצונית. הטיפים הכי טובים ליישום שליכט חיצוני מחכים לכם במאמר…

קרא עוד »
קבלן טיח

קבלן טיח

צ’ק ליסט קבלן טיח בונים רבים מגיעים לשלב הטיח אך לא יודעים בדיוק מה לבקש, מה לשאול ומה לדרוש מקבלן הטיח, אחרי הכל מדובר על

קרא עוד »
קבלן שלד

יועץ קרקע

צ’ק ליסט יועץ קרקע הזמנת יועץ קרקע ודו”ח מפורט אחד השלבים היותר חשובים לפני תחילת התכנון הוא הזמנת יועץ הקרקע וקבלת דו”ח מסודר. מתי עושים

קרא עוד »
burglar, burglary, surveillance camera

גנבים, ראו הוזהרתם!

צ’ק ליסט המדריך למיגון הבית גנבים, ראו הוזהרתם! רוצים להרגיש בטוחים בבית? זה המאמר בשבילכם מאמר חשוב בנושא אזעקות ומצלמות לבית, על מה חשוב לשים

קרא עוד »
קבלן מפתח

קבלן מפתח

צ’ק ליסט קבלן מפתח כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הכי נכונה עבורכם , השקעתי והכנתי לכם טבלה שמרכזת את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות,

קרא עוד »
דילוג לתוכן