ביצוע שליכט צבעוני

איך מבצעים שליכט צבעוני באופן מושלם!

איזה כיף, אתם מתקדמים עם הבנייה, הבית כבר מרגיש מוחשי ועכשיו זה הזמן לזריקת צבע חיצונית. הטיפים הכי טובים ליישום שליכט חיצוני מחכים לכם במאמר…

7 עובדות שרציתם לשאול לגבי שליכט צבעוני והתביישתם לשאול:

1. המילה שליכט באה במקור מגרמנית אשר פירושה מלט (עכשיו כולם מנסים להגיד שליכט במבטא גרמני J ) כאשר המרכיבים של השליכט הם מלט ואגרגט דק (המרכיב הגרגירי בחומר, לרוב זה חול לעיתים חצץ גרוס דק, תלוי ברמת הגרגור של השליכט)

2. השליכט הצבעוני כולל מגוון רחב מאוד של צבעים וכן כמה וכמה טקסטורות (רמות גרגור) של השליכט.

3. הטקסטורות הן בעיקר עניין של טעם אך משפיעות גם על רמת האטימות העוטפת את הבית, ככל שרמת הגרגור גבוהה יותר (שליכט גס יותר) כך רמת האטימות גבוהה יותר (יש פשוט  יותר אגרגט בשליכט).

living room, couch, interior

4. ישנן מגוון של חברות מובילות המשווקות את השליכט (טמבור, נירלט, דקוליין, נדיר וכו') , רובן ימכרו לכם את השליכט והפריימר באותו מחיר עם הבדלים של שקלים בודדים לכאן או לכאן לכל פח כך שרצוי בעיקר להתרכז בבחירת חומר איכותי עם שירות ואספקה טובים לצורכי השלמות וכו'.

5. חשוב לדעת שפח שליכט מספיק לכיסוי 7 מ"ר פחות או יותר, תלוי במקצועיות הטייח וברמת הגרגור של השליכט, ופח של פריימר צפוי להספיק לכיסוי של כ-60 מ"ר תלוי עד כמה הטיח השחור חלק ונקי ללא בליטות ואבק אחרת הוא יספיק לפחות שטח כיסוי.

6. תוכלו לבקש מנציג השטח של החברה ממנה אתם קונים את השליכט לחשב עבורכם את שטח הכיסוי הדרוש בבית ובהתאם להזמין את מספר הפחים הדרושים של השליכט והפריימר, תזכרו – תזמינו בדיוק את הכמות הדרושה ולא מעבר לכך מכיוון שלהזמין פחים נוספים תמיד אפשר וזה יגיע אליכם בתוך יום יומיים אבל להחזיר פחים עם שליכט מגוון לא ניתן, כנ"ל לגבי הפריימר.

4. ישנן מגוון של חברות מובילות המשווקות את השליכט (טמבור, נירלט, דקוליין, נדיר וכו') , רובן ימכרו לכם את השליכט והפריימר באותו מחיר עם הבדלים של שקלים בודדים לכאן או לכאן לכל פח כך שרצוי בעיקר להתרכז בבחירת חומר איכותי עם שירות ואספקה טובים לצורכי השלמות וכו'.

5. חשוב לדעת שפח שליכט מספיק לכיסוי 7 מ"ר פחות או יותר, תלוי במקצועיות הטייח וברמת הגרגור של השליכט, ופח של פריימר צפוי להספיק לכיסוי של כ-60 מ"ר תלוי עד כמה הטיח השחור חלק ונקי ללא בליטות ואבק אחרת הוא יספיק לפחות שטח כיסוי.

6. תוכלו לבקש מנציג השטח של החברה ממנה אתם קונים את השליכט לחשב עבורכם את שטח הכיסוי הדרוש בבית ובהתאם להזמין את מספר הפחים הדרושים של השליכט והפריימר, תזכרו – תזמינו בדיוק את הכמות הדרושה ולא מעבר לכך מכיוון שלהזמין פחים נוספים תמיד אפשר וזה יגיע אליכם בתוך יום יומיים אבל להחזיר פחים עם שליכט מגוון לא ניתן, כנ"ל לגבי הפריימר.

7. נציג השטח של החברה המוכרת את השליכט יבצע על פי בחירה שלכם יישום של 4-5 גוונים על חומת הבית שלכם בכדי שתוכלו לראות באופן מוחשי את הגוונים ולבחור את הגוון המועדף עליכם, השירות הזה ניתן ללא תשלום, שלא יבקשו מכם כמה מאות שקלים על כך!

קודם תבחרו חברה, תדאגו לקבל את המחיר הטוב ביותר ואז תזמינו למדידה וליישום הטיח.

אילו סוגי שליכט צבעוני קיימים בשוק?

 – שליכט צבעוני – זה השליכט הבסיסי לפי רמת גרגור מבוקשת כאשר במקרה הזה הצבע כבר בא בתוך השליכט , מתאים בעיקר ליישום על קירות חיצוניים לביצוע גמר חיפוי הבית.

 – שליכט אקרילי – השליכט הזה דומה לשליכט הצבעוני אך מורכב בין היתר מדבקים סינטטיים שונים אשר נותנים לו כושר עמידות טוב יותר למזג האוויר של חום וגשם

 – שליכט מינרלי – בדומה לסוגי השליכט הקיימים מבחינת היישום והכיסוי בפועל אך שליכט זה מורכז מחומרים יותר טובים לסביבה ולא מכיר חומרים תעשייתיים כך שבדרך כלל נראה אותו מיושם בבתים המקפידים על בנייה ירוקה, שימו לב שהביצוע שלו בפועל יוקר יקר משליכט צבעוני מכיוון שצריך עוד פועל בשטח לערבב אותו כך שמדובר על עוד כ-15-20% תוספת מחיר לביצוע השליכט הזה.

 – שליכט סיליקוני – שליכט הדומה במרקם ובגוונים לכל יתר חבריו אך ייחודו הוא בעמידות שלו לקורוזיה וסביבה עם מליחות גבוהה (בסמוך לאזור הים) וזאת הודות לתרכובת הייחודית שלו משרפים וסיליקוניים ופולימריים סינטטיים המותאמים לדרישות.

 – חשוב להקפיד לרכוש שליכט העומד בתקן הישראל 1731 להבטחת עמידות ואיכות המוצר.

13 הטיפים הכי שווים לביצוע שליכט צבעוני:

1. כלל ברזל ראשון הוא לבצע שכבת שליכט צבעוני על קיר שלם באותו יום, להתחיל ולסיים באותו יום ולא מעניין אתכם מה הקבלן אומר וזאת מכיוון שבמידה ותעשו חצי קיר ביום אחד וחצי ביום השני יראו את קו התפר בין העבודות כי הוא הספיק להתייבש מעט וחבל.

2. לא לבצע שליכט יום לפני שצפוי לרדת גשם או אובך וכמובן לא בימים גשומים או עם אובך בפועל, השליכט הוא חומר שעלול לספוג את מפגעי מזג האוויר כשהוא טרי וחבל.

3. לאחר ביצוע הטיח השחור שהוא חומר צמנטי מבצעים שכבה של פריימר ואז את שכבת השליכט הצבעוני שהוא חומר אקרילי, הפריימר הוא חומר מקשר בין חומרים (סוג של דבק) כאשר המרקמים של החומרים שונים ואנחנו מבקשים לקבל יישום איכותי של החומרים, שכבה על גבי שכבה ולא לראות בעוד כמה שנים את השכבה של השליכט  מתקלפת כי היא לא נדבקה טוב לטיח.

4. את הפריימר שמיישמים לפני השליכט רצוי להזמין מאותה חברה של השליכט ובאותו גוון שבחרתם את השליכט למראה אחיד ויפה (לא רצוי לעשות פריימר לבן עם שליכט חום לדוגמא) כאשר הפריימר צריך להיות כמה שיותר שקוף, כך הוא איכותי יותר.

5. יש בונים שמסכמים עם קבלן הטיח את מחיר העבודה כולל השליכט הגמיש, חבל לעשות זאת כי קרוב לוודאי שהקבלן ינסה לחסוך כמה שאפשר ויביא את השליכט מחברה לא איכותית במיוחד, עדיף להפריד בין העבודה בפועל לבין החומר.

6. לסכם עם קבלן הטיח שלא יקשור את הפיגומים לבית לפני ביצוע הפריימר והשליכט אלא לקשור את הפיגומים דרך החלונות וישנן עוד אפשרויות רבות, הסיבה לכך היא שבמידה וקושרים את הפיגומים ישירות לקיר ולאחר מכן מוציאים את העוגנים, צריך לעשות השלמות שליכט שכבר למדנו שלא עושים חלק מהקיר בימים שונים, אפילו אם אלו נקודות קטנות, רצוי להימנע מכך.

7. חשוב לוודא שביצוע השליכט מתבצע כשכבה אחרונה על פני מעטפת הבית, אסור לבצע צביעה כל שהיא לאחר יישום השליכט מכיוון שזה עלול ללכלך אותו וכפי שהבנו אם מתקנים על שכבת שליכט קיימת רואים את זה כטלאי וחבל, אז את כל הפרגולות, קרניזים חיצוניים, גגונים, קורות עץ למינהן וכו' לצבוע ולהתקין לפני השליכט.

8. לפני יישום השליכט הצבעוני חשוב לסכם מראש עם קבלן הטיח שירחיק מעט את האדמה מקירות הבית ויכין את הקירות לשליכט עד לגובה "00" של הבית על ידי גירוד הקירות ויישורם, לא נעים בהמשך לגלות מקומות שבהם לא בוצע השליכט הצבעוני.

9. חשוב לבצע את שכבת הפריימר לפחות 24 שעות לפני ביצוע השליכט הצבעוני, רצוי הפרש של 3 ימים בין הפריימר לשליכט בכדי לתת לו זמן להיספג בטיח, שלב מריחת הפריימר אורך כיומיים והשלב של השליכט הצבעוני אורך כ-5-4 ימים, חשוב מאוד לשים לב שקבלן הטיח מביא 5-4 פועלים שעובדים במקביל כדי להספיק לסיים קירות שלמים יחד שלא יווצרו שכבות וטלאים.

10. בונים רבים חושבים ששליכט צבעוני הוא חומר איטום למעטפת הבית, טעות היא בידם.

השליכט אומנם נותן מעטפת איטום ובידוד כל שהיא אך מועטה ביותר, עיקר האיטום נובע מעבודות האיטום שנעשות וממריחת טיח שחור לפני.

11. חשוב לבחור שליכט איכותי של חברה טובה מסיבות רבות ובין היתר איכות החומרים המרכיבים את השליכט תקבע בסופו של דבר את הנראות הסופית ואת עמידות החיפוי לאורך השנים.

ישנן חברות אשר מכינות שליכט שהוא לא מספיק איכותי וגמיש ובעל כושר עבודה טוב (מריחה נוחה והדבקות טובה לקיר) ואז אומנם חוסכים כמה שקלים על כל פח אבל התוצאה עלולה להיות מאכזבת בעיקר אם השליכט מתייבש מהר מדי ביחס לקצב העבודה של הטייח (עלול ליצור הפרשי גוונים בין אזורי עבודה.)

12. בשליכט איכותי ניתן לראות שהוא עמיד לסדיקה ב-2 מ"מ וזאת כתוצאה מחומרים איכותיים שמהם מורכב השליכט (איכות עולה כסף, זה ידוע) כאשר יכולת הסדיקה והתנועה שלו היא בכדי לגשר על סדקים שעלולים להופיע בטיח השחור לאורך זמן.

13. חול מסביב לבית – טיפ חשוב: במידה ויש לכם אדמת חמרה או חול סביב קירות הבית, רצוי להרחיק אותם מעט בכדי שלא ילכלכו את הקירות שבהן יבוצע השליכט, לנקות בדיעבד קיר שהתלכלך זה לא פשוט וזה עלול ליצור טלאים.

 

וכלל הברזל לסיום: תקבלו לפחות 3-4 הצעות לביצוע טיח ושליכט מקבלני טיח, תמיד תזכרו שאין עבודה בהתנדבות, אם המחיר זול מדי באופן מחשיד יש סיבה לכך, רצוי לקבל הצעה ממוצעת ולוודא שקבלן הטיח מקצועי ושאכן יבצע את העבודה כמו שצריך. 

תוכניות לא מלאות ומפורטות

7. תוכניות לא מלאות ומפורטות

אם נתקלתם בחוסר באינפורמציה בתוכניות (קורה שלא הופיעה, חלון עם מפתח ייחודי, אופן ביצוע ייחודי שלא נרשם בתוכניות ) ,

או תקלה במפרטי המכרז שלא הובהרה בהם נקודה מסויימת ולא סוכמה מראש מול הקבלן המבצע תתומחר בדיעבד ובצדק.

הקבלן לא צריך לספוג פספוסים של יועצים או שיגעונות של הלקוח על חשבונו.

הבעיה היא שלעולם "המחשבה בדיעבד" תהיה יקרה יותר וככל הנראה תגיע עם תוספת איחור בלו"ז ועם עוד איזה קנס של כמה מאות או אלפי שקלים ככה בשביל הכיף.

כמו שאמרנו- תכנון, תכנון ועוד קצת תכנון.  

 

8. ההצעה הכי זולה? באמת?

ניגשתם למכרז ? קרוב לוודאי שתקבלו כמה הצעות , אחת יקרה משמעותית מהאחרות, אחת זולה באופן מחשיד ועוד שתי הצעות מחיר ממוצעות אשר הולמות את היקף העבודה.

אז כל קבלן ישמח לקבל את העבודה וכל אחד מציג את עצמו באופן המקצועי ביותר, מנגד אנחנו רוצים לשלם כמה שפחות על העבודה ולקבל את התמורה המקסימלית.

מה עושים ? מוודאים עם כל הקבלנים האם הם עברו על תוכניות העבודה כראוי, הבינו כל פרט וביצעו חישוב נכון לגבי כל הבנייה הכוללת, פרטי העבודה, לוחות הזמנים וההתניות השונות.

כולם רוצים להרוויח ואף קבלן לא מתכוון להפסיד כסף, אם קיבלתם הצעת מחיר זולה באופן משמעותי מהצעות המחיר האחרות , כנראה שהקבלן פספס משהו בחישוב העלויות.

העניין יעלה באמצע הבנייה ואתם תמצאו את עצמכם שבויים בין הוספת כסף לא מתוכנן ובין הפסקת הבנייה ואף תהליכים משפטיים.

אל תלכו שולל אחרי הזול ובמקביל- נסו להבין כיצד היקר ביותר הגיע לכך, הוא אולי שם לב למשהו שכולם פספסו? 

9. רסקיו להמונים!

לרוב, הבונים חושבים לעצמם שהמסלול לבית החלומות מורכב מקנייה של קניית שטח, מציאת אדריכל מתאים, מימון, עורכי דין, שלבי התכנון, מריבות בתוך התא המשפחתי, שבעת מדורי גיהינום מול הרשות המקומית וכיו"ב.

כל זה ועדיין לא התחלנו את שלב הבנייה, שבפועל זה החלק המשמעותי ביותר בתהליך המצריך את כוחות הנפש הגדולים ביותר.

כמה פעמים כבר שמעתם :  "רק שהקבלן כבר יתחיל לבנות, מפה הכדור כבר בידיים שלו ואנחנו יכולים לשכב לנוח." 

חשוב להפנים  שתקופת הבנייה היא תקופה מלחיצה הכוללת חוסר וודאות, בלתי צפוי רב, מריבות על דברים שהייתם בטוחים שסוכמו וכיו"ב.

מומלץ מאוד לשמור אנרגיות רבות ככל הניתן ולא פחות חשוב- חברים ובני משפחה לגיבוי לאותם ימים שפשוט לא תהיו מסוגלים לענות לקבלן לטלפון. 

אז קחו הכל בפרופורציה, בסופו של דבר זה רק בית, הבריאות והמשפחה חשובים יותר מהכל.

וכדי להיות בטוחים שאתם עוברים את התהליך בשלום, "איך בונים ונשארים נשואים" מחכה לכם כאן

 

 

10. שחררו קצת את החבל…

אם בחרתם את אנשי המקצוע שלכם בצורה ראויה, עשיתם סקר שוק טוב וקיבלתם עליהם המלצות טובות תנו להם לעבוד.

הם יודעים מה נכון, זה המקצוע שלהם.

 אנשי מקצוע שמתערבים להם באופן מופרז באומנותם יהפכו בשלב מסוים ליד מבצעת בלבד.

ככלל זה לא יעבוד לטובתכם שכן הם אלו שלמדו, התנסו ועברו את השלבים הללו פעם אחר פעם, ותזכרו שאתם משלמים להם על המקצועיות שלהם והניסיון שהם מביאים איתם.

אז נכון שעבורכם מדובר בבבית הראשון ואתם חושבים שהקורה של ה-60 ס"מ היא מאוד ייחודית ואתם חייבים להזכיר לקונסטרוקטור להתחשב בה בתוכניות שלו אבל אני אגלה לכם סוד:

זה לא הבית הראשון ואפילו לא האחרון שהם מתכננים, אז תנו להם קצת קרדיט וכמו בזוגיות טובה – תזכרו תמיד למה בחרתם בהם מלכתחילה.

סעיף בונוס לאמיצים בלבד: בניית הבית ללא מפקח בניה!

במרדף אחרי החיסכון בתהליכי התכנון והבנייה אנחנו פוגשים טעות נפוצה של בונים שמשפיעה באופן הרסני על הפרויקט וזה ויתור על מפקח בנייה לאורך כל תהליך הבנייה. 

עם יד על הלב – האם הייתם ניגשים לבית המשפט ללא עו"ד? האם הייתם מנתחים את עצמכם במידת הצורך ללא עזרת רופא? 

אז כשמדובר על תהליך בנייה שעולה לרוב למעלה מ- 1,000,000 ש"ח וישמש אתכם לעשרות השנים הבאות, איך אפשר לחשוב על בנייה ללא ליווי של איש מקצוע מטעמנו?!

מדובר בוויתור על מפקח בניה מנוסה וניסיון ל"היכנס בנעליו."

מעשה זה לא רק שלא שומר על התקציב שלכם או חוסך לכם כמה עשרות אלפי שקלים, אלא בסבירות גבוהה יגרום לתוצאה הפוכה של הוצאת סכומי עתק לחינם. 

תהליכי בניה לא מפוקחים מקצועית כוללים אחוז טעויות גבוה משמעותית שמביא לחריגה תקציבית, לתכנון לקוי, עבודה מיותרת ולביצוע לוקה בחסר.

חשוב לוודא שהמפקח נמצא באתר כמה שיותר פעמים  (המצב האידיאלי הוא סיור מדי יום של מפקח הבנייה לבדיקת הביצוע בפועל ותיקון בו במקום במידה וישנה טעות) וכן פיקוח עליון של האדריכל כ-6-7 פעמים לאורך הפרויקט וכן סיור של שאר יועצי הפרויקט בכל שלב שהם נדרשים.

אז חברים יקרים – בבקשה להקפיד על כללי הזהב האלו , אתם תגדילו משמעותית את הסיכוי לסיים את הבנייה שלכם בצורה טובה ובלי חור גדול מדי בכיס.

נשמח לעזרתכם!

אנחנו עושים כמיטב יכולתנו כדי להעניק לכם מאמרים כמה שיותר מקיפים ומלאים, 

אם בכל זאת גיליתם איזו טעות, או שאתם רוצים להוסיף לנו הערה, נקבל אותה בברכה.

המייל לפניות: gavriel@homexpert.co.il

תודה רבה 😊

מאמרים נוספים

ביצוע שליכט צבועני

ביצוע שליכט צבעוני איך מבצעים שליכט צבעוני באופן מושלם! איזה כיף, אתם מתקדמים עם הבנייה, הבית כבר מרגיש מוחשי ועכשיו זה הזמן לזריקת צבע חיצונית.

קרא עוד »

יועץ קרקע

יועץ קרקע הזמנת יועץ קרקע ודו"ח מפורט אחד השלבים היותר חשובים לפני תחילת התכנון הוא הזמנת יועץ הקרקע וקבלת דו"ח מסודר. מתי עושים את זה,

קרא עוד »

גנבים, ראו הוזהרתם!

גנבים, ראו הוזהרתם! רוצים להרגיש בטוחים בבית? זה המאמר בשבילכם מאמר חשוב בנושא אזעקות ומצלמות לבית, על מה חשוב לשים לב, מה צריך להכין ואיך

קרא עוד »

מילון מושגים

מילון מושגים מילון מושגים לעולם הבנייה והשיפוצים שמעתם על מושג ולא הבנתם על מה מדברים? כנסו למאמר ותתחילו להבין גם אתם שיפוצניקית מדוברת… מילון מושגים

קרא עוד »

איך לבחור מפקח בניה

איך לבחור מפקח בניה עומדים לבחור מפקח בניה? מה חשוב לבדוק, מה לשים לב והאם המפקח צריך להיות שכן שלכם?! אם אתם בתהליך התכנון, חשוב

קרא עוד »

למכור דירה ב-3 דקות

למכור דירה ב-3 דקות מכירת הבית במחיר הטוב ביותר רוצים למכור את הדירה / הבית? המאמר הזה הוא בשבילכם. על הטיפים והטריקים הטובים ביותר למכירת

קרא עוד »

איך בוחרים מהנדס בניין

איך בוחרים מהנדס בניין אחד מבעלי המקצוע היותר חשוב בתהליך הבניית הבית, תשקיעו 5 דקות לקרוא ולהבין איך לבחור את האדם הנכון ביותר למשימה. כל

קרא עוד »

פרסום להיתר בניה

פרסום להיתר בניה ברוכים הבאים לשלב הנחמד הזה, רוצים לצלוח אותו בקלילות ובעלות מינימלית? סיכמנו לכם בכל במאמר הבא… פרסום בקשה להיתר בניה – למה,

קרא עוד »

היטל השבחה

היטל השבחה מה זה היטל ההשבחה, מתי משלמים ואיך ניתן לצמצם את המס , הכל כאן במאמר שלפניכם. היטל השבחה – מס לא מבוטל היי

קרא עוד »

טיפים חשובים לתכנון

טיפים חשובים לתכנון נקודות לתכנון כל הטיפים הטובים ביותר לתכנון נכון של הבית, מידות, תכנון לעתיד והתאמה אישית אליכם, הכל כאן במאמר שלפניכם… טיפים מנצחים

קרא עוד »

הובלות

הובלות טיפים למובילים, זמנים ומחירים ,כל מה שרציתם לדעת על שלב ההובלה וגם מה שלא, במאמר הבא בשבילכם… טיפים לקו הסיום: כל מה שרציתם לדעת

קרא עוד »

ארונות אמבטיה

ארונות אמבטיה ארונות אמבטיה מעוצביםמודרני או כפרי? מרחף או אולי עומד, כל השאלות לגבי ארונות אמבטיה, הטיפים הכי טובים מחכים לכם כאן, במאמר עבורכם. ארונות

קרא עוד »

שיפוץ אמבטיה בשווי 32,000 במתנה!

דילוג לתוכן