מערכת סולארית - השמש עובדת בשבילכם

ישבנו ובדקנו, חקרנו ונפגשנו, שאלנו והבנו מה זה כל תחום הקולטים הסולאריים שכולם מדברים עליו, האם זה כדאי ולמי זה באמת משתלם וכיצד? באופן אישי, אני ידעתי שאני מתכוון להקים מערכת על גג הבית שלי עוד משלב תכנון הבית שלי ולכן תכננתי את כל הגג עם שיפוע לצד דרום למיקסום הרווח הכלכלי מהקולטים הסולאריים. אז נכון שכולם מתקינים את הקולטים בכדי לייצר הכנסה פסיבית בתשואה דו ספרתית מהקולטים, יחד עם זאת, אנחנו עוזרים לייצר קצת אנרגיה ירוקה ונקייה לעולם, אז מגיע לנו 2 נקודות בונוס. 

מהו הרעיון הכללי של מערכת סולארית?

הקולטים (פאנלים סולאריים) חשופים לאור השמש וממירים אותו לאנרגיה חשמלית זמינה עבור הבית מה שנקרא חשמל    סולארי, כיום רוב הבתים בישראל משתמשים בחשמל שמופק על ידי חברת החשמל מדלק/פחם/גז אשר פוגע באיכות הסביבה. בשנים האחרונות חלה עלייה בביקוש לייצור חשמל סולארי מסיבות רבות וכדאיות וביניהם חיסכון עצום בכסף, השקעה מניבה ודאגה לעתיד איכות הסביבה. בנוסף, המדינה הגדירה לה כיעד להגדיל משמעותית את אחוז החשמל המיוצר מקולטים סולאריים ומעודדת את העניין באופן משמעותי ולכן רואים מעל לכל רפת במדינה ודונמים רבים בערבה משטחים של פנלים סולאריים, יזמים חכמים הקדימו והתקינו מערכות בהיקפים עצומים המספקים להם הכנסה פסיבית נהדרת ל-25 שנים קדימה.

בנוסף, המדינה הגדירה לה כיעד להגדיל משמעותית את אחוז החשמל המיוצר מקולטים סולאריים ומעודדת את העניין באופן משמעותי ולכן רואים מעל לכל רפת במדינה ודונמים רבים בערבה משטחים של פנלים סולאריים, יזמים חכמים הקדימו והתקינו מערכות בהיקפים עצומים המספקים להם הכנסה פסיבית נהדרת ל-25 שנים קדימה. ועכשיו בואו נחזור לבית קטן בערבה של כל אחד מאיתנו, אם גם אתם החלטם לעשות את הצעד הזה ולהתקין מערכת עם פנלים סולאריים, ואתם מתכננים בית או שיש כבר בבעלותכם גג רעפים בשטח של 40 מ״ר ומעלה או גג בטון בשטח של 60 מ"ר ומעלה, המשיכו לקרוא את המאמר המושקע שהכנו עבורכם. 

עבור כל מי שבשלבי התכנון ואפילו הבנייה בפועל , נבין מה ההכנות שצריך לבצע עוד בשלבי הבנייה: ראשית חשוב להבין שתכנון נכון של האלמנטים בגג הבית וסידור נכון שלהם עשוי להגדיל משמעותית את תפוקת המערכת כך שלא יהיו הצללות, לא יהיו שטחים מיותרים, תכנון פריסת הפנלים יהיה אידיאלי ותוכלו לקבל את המערכת המשתלמת ביותר עבור הגג שלכם.

ההכנות שצריך לבצע לפני התקנת מערכת סולארית ביתית:

 1. כיוון הגג – גג עם מפנה לכיוון דרום הוא האידיאלי ביותר ונותן את התפוקה המקסימלית, גגות הפונים לכיוון מזרח / מערב מפחיתים בכ-13% את כושר הייצור (ביחס למפנה הדרומי)
 2. שיפועים – השיפוע הטוב ביותר לפנלים הסולאריים הוא 25% , זאת הזווית בה הפנלים הסולאריים קולטים את מירב אור השמש בצורה, את השיפוע הזה ניתן לייצר בבניית גג רעפים אם זה חלק מהתכנון שלכם, במקרה של גג בטון שטוח מרכיבים קונסטרוקציה על גבי אבני מדרכה עם השיפוע המתאים והמרחקים הנכונים ביותר בין הפנלים הסולאריים למניעת הצללה בין שורות הפנלים. כמו כן, שיפוע הפנלים גם נגזר מגובה החומה ההיקפית של הגג השטוח בהתאם לחוקי התכנון והבנייה העירוניים בארץ המגבילים את גובה הפנלים מעל החומה. 
 3. אלמנטים על הגג – בגג טיפוסי יכולים להיות אלמנטים רבים שישפיעו על שטח ההתקנה של הפנלים הסולאריים ועל המיקום שלהם, לדוגמא: 
 1. מעקה גג היקפי 
 2. מנועי מזגנים
 3. ארובות שעולות עד לגובה הגג ומצלילות על חלקים ממנו
 4. מפלסים שונים של הגג שיוצרים הצללה.

אם נתכנן את כל האלמנטים האלו עם מחשבה על פנלים סולאריים, נוכל בקלות לתכנן אותם טוב יותר כך שנבקש לתכנן את מנועי המזגנים בצמוד לקירות המצללים / באיזור צפוני של הגג.

ככל שמעקה הגג יהיה גבוה יותר כך שטח ההצללה יהיה גדול יותר ונפסיד יותר שטח התקנה לפנלים הסולאריים אך מאידך ניתן להתקין את הפנלים בזווית כלפי השמש. כלומר במקרה שכזה, יש לבחון את התכנון המתאים ביותר אשר יפיק את המירב מהמערכת לאורך השנה.

4. הכנת מערכת החשמל – במידה ואתם בשלב תכנון הבית, בקשו מהחשמלאי שלכם לתכנן את מערכת החשמל בהתאם לצרכים של המערכת הסולארית כך שהממיר יותקן על הגג  והוא יקבל הזנה ישירות אל הארון הראשי עם חיבור תלת פאזי של לפחות 25X3 אמפר. 

לשם כך יש להכין 3  צינורות השחלה של 20 מ"מ קוטר (להשחלה עתידית של כבלי החשמל והתקשורת מהממיר אל הלוח) מהאזור המיועד להתקנת הממיר ללוח החשמל. 

במידה והמערכת המתוכננת שלכם היא בהספק מותקן של מעל 22.5 קילו-ואט מותקן, כ- 50 קולטים (כלומר הספק הממיר הינו מעל 15 קילו-ואט) יש צורך בהתקנת מונה יצור בסמוך למונה הצריכה הביתי הנמצא בתוך הפילר אשר בדרך כליי נמצא על גבול מגרש.  

במקרה זה, יש להכין צינור השחלה  2 צול מלוח החשמל הראשי הראשי לגב ו/או על יד הפילר (לא לתוך הפילר) הראשי שלכם ולהקפיד שהצינורות לא ימעכו ביציקות כדי שתוכלו להשחיל בהמשך את חוטי החשמל. 

בנוסף, צריך להשאיר בארון החשמל מקום לעוד מפסק אחד עם 4 פול וגישה לנקודת הארקה של הבית לחיבור סופי של המערכת.

דרישת חברת החשמל למונה ייצור קיימת רק למערכות אשר הממיר הינו בהספק העולה על 15 קילו-ואט. 

בסיום תהליך התקנת הפנלים הסולאריים, במידה והספק הממיר עולה על 15 קילו-ואט,  חברת החשמל תתקין לכם מונה ייצור בצמוד לפילר, כך שחשוב שגם שם תשאירו מקום של כ-50X70 ס"מ.

בנוסף, חשוב להתקין סולם קבוע עם חופה או מדרגות ליציאה בגג, במקרה של התקנה בעליית הגג עם מדרגות אקורדיון נפתחות, יש צורך באישור ממונה בטיחות לסולם

5. לבדוק את הסביבה שלנו – הסתכלו סביבכם ובדקו האם יש עצים קיימים שמטילים צל על הגג שלכם? במידה וכן חייבים לקחת את העניין במכלול השיקולים של התכנון מכיוון שהם עלולים להפחית משמעותית את כושר ייצור המערכת.

בנוסף, אם אתם מתכוונים לשתול עצים שצפויים להגיע לגובה רב, רצוי לשתול אותם בצד צפון או במרחק מה מהגג כך שלא יצלילו על המערכת.

6. מבנים סביבכם – בדקו אילו מבנים נמצאים סביבכם והאם הם מטילים כעת או יטילו בעתיד צל על הגג שלכם (אפשר לבדוק תוכניות בנייה עתידיות במידה וישנן של הבתים הסמוכים אליכם), העניין הזה עלול לשנות את כל הכדאיות הכלכלית של הפרויקט ואף את התכנון שלו אז חשוב לקחת את העניין בחשבון.

7. לעניין היתר הבנייה – הקמת מערכת של פנלים סולאריים אינה דורשת היתר בניה למערכת וניתן להתחיל בתהליך עוד בטרם קבלת טופס 4 אך כדי לקבל את אישור חברת החשמל (אישור PV) אתם נדרשים כבר להיות עם טופס 4 מאושר.

מעוניינים בייעוץ מקצועי על מערכת סולארית ? שלחו לנו הודעה
או שתשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

היתרונות והחסרונות של התקנת מערכת סולארית:

האם זה משתלם?

נכון להיום קולטים סולאריים על גג הבית זאת אחת ההשקעות המשתלמות ביותר הקיימות בשוק עם תשואה שנתית ממוצעת של 10% וצפונה כך שכל מי שיכול להתקין מערכת סולארית על גג הבית שלו, רצוי לעשות את זה יום קודם – כל יום שעדיין לא התקנתם את המערכת הפסדתם לא מעט כסף!

למה היום זה יותר משתלם?

חשוב להבין – בניגוד למודל התמורה שהיה נפוץ עד לפני שנתיים כך שהחשמל המיוצר מהפנלים היה מתקזז עם חשבון החשמל שלנו ללא אפשרות לקבל יתרה במידה וישנה, כיום מתבצע קיזוז עם חשבון החשמל שלנו ובמידה ויש יתרה אנו מקבלים אותה כזיכוי ישירות לחשבון הבנק בו קיימת הוראת הקבע לבנק כך שאם חשבון החשמל הדו-חודשי שלנו הוא 2,000 ₪ וייצרנו 2,800 ₪ חשמל בחודשיים, נקבל זיכוי של 800 ₪ לחשבון שלנו.

רגע, מה חלקה של המדינה בעניין?

המדינה לא מטילה מס הכנסה להכנסה של עד 24,000 ₪ בשנה מהמערכת ופטור ממע"מ עד להכנסה של 70,000 ₪ בשנה כך שבכל הנוגע לבנייה פרטית וביצוע מערכת ביתית, המדינה לא נכנסת כאן לכיס מכיוון שמערכת ביתית  גדולה יכולה לייצר לכל היותר כ-18,000 ₪ בשנה, אתם יכולים לנשום לרווחה…

זה בקושי מכסה את חשבון החשמל שלי …

חשוב לנתק במחשבה את העובדה האם זה מכסה את חשבון החשמל כן / לא , זה שייך למודל מהסעיף הקודם, השיקול כאן הוא נטו תשואה, מה אנחנו מקבלים בעבור הכסף שלנו ללא קשר לכמה חשמל אני צורך, למען האמת אם היינו יכולים לרכוש אפוני קסם שנותנים לנו תשואה של 15% היינו קונים אותם וכמה שיותר מהם, אין קשר לחשבון החשמל אלא השקעה כלכלית בלבד, מה אנחנו משלמים ומה מקבלים בתמורה.

למי זה לא משתלם? 

למי שיש גג פנוי של פחות מ-40 מ"ר להתקנת פנלים שיתנו הספק של לפחות KW8 זה פחות משתלם מכיוון שקיימות כל העלויות הקבועות (ממיר, אגרות חברת חשמל, התקשרות עם חברה וכו') שאינן תלויות בגודל המערכת, העלות שמשתנה היא מספר הפנלים בלבד כך שאם יש לכם יותר מ-40 מ"ר פנויים, תמשיכו לקרוא…

אין לי כרגע כסף פנוי לזה, אחרי הכל מדובר על עשרות אלפי שקלים.

המדינה שמה לה ליעד להעביר כמה שיותר מאנרגיית החשמל לייצור על ידי קולטים סולאריים ואנרגיה ירוקה וכל זאת עד לשנת 2030 ואנחנו עוד רחוקים משמעותית מהיעד, ולכן גם הבנקים נותנים יד לעניין ומאוד תומכים בנושא מכיוון שיש התחייבות (הסכם יצור פורמלי הנחתם בין בעל המערכת לחברת חשמל במהלך תהליך התקנת המערכת) של חברת החשמל לרכישת כל החשמל המיוצר למשך 25 שנים קדימה (אישור PV) – אפשר לקבל הלוואה במימון של 100% מהבנקים בריבית של כ-2.8-3% בפריסה ל-6-7 שנים כך שהתשלום המתקבל מייצור הפנלים הסולאריים מתקזז באופן מלא עם התשלום על ההלוואה.

מה שקורה בפועל הוא שאנחנו לא משלמים כלל על הפנלים הסולאריים ובמשך השנים הראשונות אנחנו אומנם לא נהנים מהכנסה פסיבית / קיזוז חשבון החשמל עד לכיסוי ההלוואה ולאחר מכן מתחילים לקבל תמורה חודשית לעוד שנים ארוכות, בהחלט שווה!

איך עובד החישוב הזה של הקולטים?

 • כדי שכל אחד יוכל לעשות את החישוב עבור המערכת שלו החשבון הוא כך:
 • יש בשנה כ-1,650 שעות אור, במצב אידיאלי שכל הקולטים לכיוון דרום ואין פחת מכפילים את מספר שעות האור בהיקף המערכת לדוגמא – 1,650 X KW20 = KWh33,000 
 • עבור כל KWh חברת החשמל מתחייבת לשלם לנו 48 אגורות כך שנקבל תמורה של 15,840 ₪ לשנה.

בפועל, אם חלק מיצור החשמל משמש לצריכה עצמית (לשימוש הבית) אזי ערך החיסכון של החשמל ששימש לצריכה עצמית מחושב לפי תעריף הצריכה שלנו + מע"מ כלומר עבור על KWh נחסוך 50.66 אג'.

 • חשוב לזכור – פנלים לכיוון מזרח / מערב מקטינים את הנצילות בכ-15% ופנלים לכיוון צפון מקטינים את הנצילות ב-30% כך שלכל אחד יהיה את החשבון שלו והוא יראה אם זה משתלם לו או שלא, בכל מקרה בכל הצעות המחיר שאני ראיתי לכל מיני גדלים וכיוונים של גגות התשואה לא ירדה מ-10% שכפי שאמרתי, ביחס לכל סוג השקעה אחר מדובר על מספרים מעולים להשקעה.

בואו ננסה להיות היזמים!

הרוח הישראלית פועמת בכולנו וברגעים אלו ואולי אפילו בשלב מוקדם יותר של המאמר אנחנו חושבים לעצמנו איך לעשות את זה לבד, אז גם כאן ניסינו לפרק את החבילה ולהוזיל עלויות, בדקנו האם אפשר לחסוך ואם כן כמה וזאת על ידי פירוק הרכישות לרכישת ממיר בנפרד, פנלים סולאריים בנפרד ותשלום עבור ההתקנה בנפרד, בסופו של דבר מדובר על חיסכון של לכל היותר 10% מסך ההצעות הזולות המוצעות בשוק מה שהוביל למסקנה שעדיף לרכז את הכל תחת גוף אחד ולקבל אחריות מסודרת, תכנון  והתקנה מקצועית על ידי צוות התקנה מקצועי וחשמלאי מוסמך. נכון להיום בשוק הפנלים הסולאריים קיימות חברות רבות הנותנות שירות בתחום, חלקן למגזר הביתי והעסקי וחלקן רק למגזר העסקי למערכות של KW500 ומעלה. בסקר שערכתי נראה שיש כמה חברות ותיקות בתחום וכמה חברות יחסית חדשות שקמו לאחרונה, כולן טובות, מקסימות ומקצועיות, בסופו של דבר אנחנו רוצים לבחור את החברה עם הציון הגבוה בכמה שיותר פרמטרים.

כמה עולה להתקין מערכת סולארית ביתית ?

הפנלים – כל החברות עובדות עם פנלים איכותיים מהחברות המובילות בתחום, הספק הפנלים נע בין KWp405-KWp490 וסך ההספק המצרפי על הגג הוא בהתאם בהתאמה לגודל הגג הפנוי.

אין הבדל בעלויות בין הפנלים, העלות מחושבת בהתאם להיקף ההספק הכללי בלבד.

בדקתי עם כל החברות לגבי יצירתיות עם גגות גבוליים בשטחם למיקסום היקף ההספק, כולם אמרו שלא יחסכו מאמצים וינסו לתכנן את ההספק הגדול ביותר לכל גג, אחרי הכל זה גם אינטרס שלהם…

אחריות יצרן הפנלים היא ל 12 שנות אחריות על המוצר ו – 25 שנות אחריות על התפוקה (תפוקה לינארית) בהתאם למפרט  וכתב האחריות של היצרן.

הממיר – כל החברות עובדות עם ממיר של חברת סולאר-אדג' המספקת ממירים בעיקר לבתים פרטיים עם הספק של 15KW וכושר העמסה של עד 1.5  כך שניתן להתקין מערכת עד 22.5KWp במתח DC של פנלים סולאריים.

ממיר של סולאר-אדג' מתאפיין באופטימיזציה של יצור החשמל על ידי הפנלים באמצעות התקנת אופטימייזר על כל פנל (בממירים של עד 15KW) כך שהמערכת עובדת כמקשה אחת לייצור כמה שיותר חשמל ויחד עם זאת יודעת לווסת את עצמה בשעות ובאיזורים של הצללה.

הממיר מגיע עם אחריות יצרן של ל-12 שנים בהתאם למפרט וכתב האחריות של היצרן.

בנוסף, יש ממיר של חברת SMA כאשר בארץ הוא נפוץ בעיקר במערכות המסחריות, הממיר מתאפיין בכושר העמסה של עד 1.8  כך שניתן להגיע עד ל-27KWp במתח DC (ככל ששטח הגג הפנוי מאפשר זאת) עם ממיר של 15KW ויכולת לייצר כמות גדולה יותר של חשמל.

חשוב לקחת בחשבון כמה נתונים בבחירה של ממיר של חברת SMA :

 1. בממיר SMA האופטימיזציה נעשית באמצעות תכנה המוטמעת בממיר עצמו ולא על ידי התקנת אופטימייזר לכל פנל. 
 2. במערכות מסוימות המותקנות על גגות רעפים, יש יתרון תחזוקתי בהתקנת ממיר SMA (פחות הליכה על הגג כתוצאה מצורך להחליף אופטימייזרים תקולים ככל שיהיו). 
 3. המערכת עובדת בטורים כך שבמקרי קיצון מסוימים פנל מושבת יכול לגרום לניתוק כל הטור עד לתיקון.
 4. האחריות על הממיר מגיעה עם 5 שנים כסטנדרט וניתן להרחיב את האחריות בתשלום  ל 10, 15 ו- 20 שנים, בניגוד לממיר של סולאר-אדג' המגיע עם אחריות סטנדרט ל-12 שנים.
 5. נתון לא פחות חשוב- הממיר של SMA זול יותר 😊

 

הקונסטרוקציה – כל החברות מתחייבות לביצוע קונסטרוקציה מאלומיניום ולא ברזל מגלוון כך שיחזיק מעמד לשנים ארוכות.

תקופת האחריות על ההתקנה היא ל-3 שנים בכל החברות.

אגרות חברת חשמל – כל החברות מציינות את עלות האגרה לחברת החשמל שהיא כ-2,000 ₪ לכל מערכת עם עלות קטנה נוספת בהתאם להיקף המערכת כך שמגיעים ל-2,400 ₪ לכל היותר למערכת ביתית.

סדר תשלומים – כל החברות מציעות סדר תשלומים של:

 כ-5,000 ₪ מקדמה בחתימת חוזה, 

השלמה ל- 25% בקבלת אישור עקרוני מחברת החשמל (אישור PV)

65% לפני אספקת הפנלים בשטח להתקנה.

10% – לאחר חיבור לחברת החשמל והפעלת המונה.

אז מה התהליך הצפוי בהתקנת מערכת פנלים סולאריים?
השלב הערות אחראי לביצוע
חתימה על הזמנה למערכת ותשלום מקדמה
מזל טוב, תשואה דו ספרתית בדרך אליכם
הלקוח
רישום המערכת בחברת החשמל והגשת כל המסמכים
נא לוודא שחתמתם על כל המסמכים הדרושים ויש לכם טופס 4
החברה
צילום של הגג והכנת תוכנית הנדסית לפריסת הקולטים
הצילום מתבצע באמצעות רחפן והגג שלכם מעובד למחשב לצורך הכנת התוכנית
החברה
קבלת אישור PV- אישור שילוב במערכת החשמל על ידי חברת החשמל.
בשלב זה אתם נדרשים לשלם אגרה נוספת בסך של כ-600 ₪.
החברה
תשלום של שלב 2 באבני הדרך לתשלום
לרוב מדובר על כ-25% מסך העלות
הלקוח
סיור טכני מקדים לפני התקנה לבדיקת מערכות החשמל בבית וסיכום סיור
הסיור מתבצע על ידי חשמלאי מוסמך מטעם החברה, לעיתים הלקוח נדרש לביצוע כמה פעולות בבית.
החברה
תכנון סופי של המערכת וקבלת אישור הלקוח
התוכנית מתקבלת לאחר חוות דעתו של החשמלאי שהיה בסיור
החברה והלקוח
תיאום מועד התקנה של הפנלים וביצוע תשלום של כ-65%
מותנה בהשלמת הפעולות בהתאם לסיור החשמלאי
הלקוח והחברה
התקנת כל מערכת הקולטים הסולאריים על הגג שלכם
מזל טוב! תתחדשו על הפריזורה. ההתקנה אורכת 1-3 ימים
החברה
בדיקת המערכת על ידי חשמלאי מוסמך
מתבצע כשבוע שבועיים לאחר התקנה ולאחר תשלום אגרה
החברה
חתימה על מסמכים למשרד האנרגיה ולחברת החשמל לקבלת אישורים
מסמך 1400 וחוזה מול חברת החשמל
הלקוח והחברה
תשלום אחרון – השלמת 10% נוספים לפני חיבור למערכת החשמל
זה התשלום האחרון ומתבצע רגע לפני חיבור לרשת החשמל
הלקוח
זהו, אתם מחוברים – תתחדשו!
ממועד זה מתחילה האחריות.
הלקוח
בימים אלה מתארגנת קבוצת רכישה של מערכת סולארית ביתית במחיר שלא כדאי לפספס! מעוניינים להצטרף ?
שלחו לנו הודעה !
או שתשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

אז החלטנו להקים מערכת על הגג, מה צריכים לוודא ולבצע?

1)  וודאו שיש לכם טופס 4 או שאתם ממש קרובים לקבל אותו ושיש לכם חיבור חשמל קבוע.

2) בדקו שהגג שלכם תקין – אין רעפים שבורים, אין נזילות או בעיות איטום כי לאחר התקנת הקולטים הרבה יותר מורכב לתקן.

3) הזזה של קולטי שמש, מזגנים וכו' בהתאם לפריסת הפנלים לניצול מיטבי של הגג.

4) גזמו עצים והזיזו כל דבר אשר עלול להטיל צל על הקולטים שלכם.

5) בדקו שיש לכם בארון החשמל נקודת תקשורת אינטרנט ביתית.

6) התקנה של סולם עלייה לגג במידת הצורך.

כפי שציינתי, כל החברות טובות ומקצועיות אך בשוק שבו אנחנו יכולים לבחור חברה ולא רק על סמך מחיר, בחרנו לקחת בחשבון פרמטרים לא פחות חשובים בעיניי כמו ותק וניסיון בשוק המערכות הביתיות, היקף ההתקנות שהחברה ביצעה, היקף וסוג האחריות והשירות שהחברה מציעה, מספר צוותי התקנה מקצועיים שהחברה מחזיקה, מספר עובדים של החברה וכו'.

ישנן לא מעט חברות קטנות וחדשות הקמות חדשות לבקרים, כל ראש צוות בחברה גדולה הופך ביום למחרת למנכ"ל חברה של קולטים סולאריים וכך גם האחריות שהיום ניתנת ומחר איננה ולכן המלצתי היא לעבוד מול החברות הגדולות שיכולות להציג לפחות 4-5 שנות פעילות תקינה עם לקוחות מרוצים ומערכות מתפקדות.

השוואת המחירים בין החברות. המחירים הסופיים לכל מערכת נקבעים על פי היקף כל מערכת, ככל שהמערכת גדולה יותר עד KWp27, כך שהמחיר לכל KWp הוא נמוך יותר וכמובן בהתאם להיקף קבוצת הרכישה.

לסיכומו של עניין:

נפגשנו עם נציגי כמה מהחברות המובילות בתחום, בחנו את כל החברות בכמה פרמטרים שונים של מחיר, ותק בענף, אחריות ושירות, מספר צוותי התקנה, דו"ח BDI, יציבות מפני פשיטת רגל והיקף עבודה מול בתים פרטיים שוחחנו איתם ארוכות, שאלנו  לא מעט שאלות , וקיבלנו את המחירים הכי טובים שתמצאו. כמו כן התייעצנו עם אנשי מקצוע אובייקטיבים מהענף ושיחות עם מתקיני מערכות דומות ברחבי הארץ.

בימים אלו אנו מארגנים קבוצת רכישה גדולה בכדי לרכז מספר רב של רוכשים ובכל לקבל את המחירים הטובים ביותר בשוק מהחברות עם הציון המשוקלל הטוב ביותר.

אם יש לכם שאלות נוספות, אתם מוזמנים לפנות אלינו ונעזור לכם כמיטב יכולתנו, בהצלחה! 

אהבתם את המאמר? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

גבריאל תורן חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר 🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי +3 וחובב אפייה מושבע.

*מוזמנים בשמחה לפנות  להתייעצות,  קבלת המלצות על בעלי מקצוע בכל שלב בתהליך הבנייה שלכם.

בניייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה בדיוק הזמן לבנות ולשפץ למען העתיד הפיננסי שלנו. עם זאת צריך לעשות זאת נכון. נשמע מוזר? נסביר.

קרא עוד »
קבלני בניין

קבלני בנייה

לקוחה כועסת פנתה אלי ושאלה "איך יכול להיות שהקבלן שלך נתן לי הצעת מחיר ואני מצאתי קבלן במחיר נמוך יותר?

קרא עוד »
קבלן שלד

קבלן שלד

צ'ק ליסט כל פרוייקט של בניית בית מתחיל עם שלב בניית השלד של המבנה. מלאכת בניית השלד של המבנה היא ההתמחות ספציפית הדורשת ידע רוב

קרא עוד »
קרמיקה וכלים סניטריים

קרמיקה וכלים סניטריים

צ'ק ליסט מתכננים שיפוץ לחדר האמבטיה? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זה הרגע להזמין קרמיקה וכלים סניטריים לחדרי השירותים והמקלחת! שיפוץ או בנייה של חדרי

קרא עוד »
מטבחים

מטבחים

צ'ק ליסט הכל על מטבחים מעוניינים לשפץ או לבנות מטבח חדש? היום יש לכם אפשרות לבחור את העיצוב המתאים לכם ביותר ולהינות ממטבח איכותי מחומרי

קרא עוד »
קבלן איטום

קבלן איטום

צ'ק ליסט איך לבחור קבלן איטום נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זקוקים לעבודות איטום מקצועיות? זה הזמן לבחור קבלן לעבודות איטום! עבודות האיטום של הבית

קרא עוד »
קבלן גמרים

קבלן גמרים

צ'ק ליסט בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום הפרוייקט. מכיוון שזהו פרוייקט מורכב, בכל שלב של הבנייה אתם נדרשים לפנות לקבלן

קרא עוד »
קבלן אלומיניום

קבלן אלומיניום

צ'ק ליסט עבודות אלומיניום הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מעבודות בניית בית ומעבודות שיפוצים. האלומיניום משמש למגוון עבודות כגון בניית חלונות, חיפויים לקירות חיצוניים,

קרא עוד »
איטום גגות

איטום גגות

צ'ק ליסט עבודת איטום גגות איטום גגות היא אחת העבודות החשובות ביותר שיש לבצע בכל מבנה, בין אם זה למגורים ובין אם זה למסחר או

קרא עוד »
גגות רעפים

גגות רעפים

צ'ק ליסט התקנת גגות רעפים מעוניינים בהתקנה או תיקון של גג רעפים? גג רעפים מביא איתו יתרונות רבים ועם תחזוקה נכונה, הוא יכול להחזיק לשנים

קרא עוד »
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

צ'ק ליסט בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

צ'ק ליסט אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת

קרא עוד »
אדריכלים בבאר שבע

בנייה קלה בראשון לציון

צ'ק ליסט במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה

קרא עוד »
קבלן שלד

בנייה ירוקה בשרון

צ'ק ליסט קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא

קרא עוד »

אדריכלים בבאר שבע

צ'ק ליסט העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר

קרא עוד »

שיפוצניק בירושלים

צ'ק ליסט כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל דאגה,

קרא עוד »

שיפוצים במרכז

צ'ק ליסט שיפוצים במרכז הארץ שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

צ'ק ליסט אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף. שיפוץ היא פעולה שאו שחלמתם ותכננתם

קרא עוד »

עיצוב פנים בתל אביב

צ'ק ליסט עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם זה

קרא עוד »
קבלן מפתח

קבלן מפתח באשקלון

צ'ק ליסט קבלן מפתח באשקלון קבלן מפתח מומלץ באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה

קרא עוד »
דילוג לתוכן