קבלן טיח

מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר תוך 48 שעות בלבד!

בונים רבים מגיעים לשלב הטיח אך לא יודעים בדיוק מה לבקש, מה לשאול ומה לדרוש מאותו קבלן טיח, אחרי הכל מדובר על אחד הסעיפים היקרים בשלב הבנייה אחרי השלד , כך שחשוב לשים לב לפרטים. בנוסף, יש מגוון רחב של חומרים, שלבי עבודה ואפשרויות ביצוע בשלב הטיח ובהמשך גם השליכט הצבעוני כך שאנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר.

ראשית, אל תצפו באמת להכין חוזה חתום אצל עו”ד עם קבלן הטיח, בדרך כלל מדובר בבני הדודים ואין להם עניין לגשת לעו”ד שלכם ולחתום, מה שאני מציע זה להכין מסמך עם העקרונות שאפרט בהמשך ועליו אתם וקבלן הטיח תחתמו, ישנן 3 מטרות עיקריות למסמך:

 1. לעשות תיאום ציפיות עם קבלן טיח עבור העבודה המוזמנת, שקבלן הטיח לא יגיד חשבתי א’ ואתם התכוונתם ל-ב’

 2. מעמיד אתכם במקום מאוד מקצועי שקבלן הטיח מבין שיש מולו אנשים שמבינים ולא כאלו שהוא יכול לעבוד עליהם.

 3. לקבע את שכר הטרחה של הקבלן לפי שלבים – שלבי הטיח הם לא חד משמעיים כמו השלד ולכן חשוב להגדיר מראש את שלבי התשלום כאשר תזכרו תמיד להיות צעד קדימה לפני הקבלן, תשלום אחרון יתקבל רק שבוע לאחר סיום הטיח בבדיקה שהכל תקין ואכן כל מה שסוכם אכן בוצע.

קבלן טיח

קבלו מאיתנו המלצה על איש מטבחים מומלץ

או שתשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

בחודש שבין השלד לטיח לא משעמם, עושים תשתית אינסטלציה, חשמל וכו'

1. חשוב לוודא שקבלן השלד מסר את השלד נקי, שטוף ומסודר. שלד נקי ומסודר באופן ישיר יתרגם לקבלן טיח חוץ שהעבודה נגישה יותר ופשוטה יותר מאשר אם הוא היה מקבל אזור עבודה עם הרבה בלאגן בעיניים, מה גם שחשוב לנקות את האבק מהבלוקים בכדי לשפר את הרבצת הטיח על גבי הקירות, בהמשך נבקש מקבלן הטיח לשטוף את קירות הטיח לפני ביצוע הפריימר בכדי שהפריימר ידבק טוב יותר בקירות.

 

2. רצוי ליישם את הטיח רק לאחר חודש ימים מסיום בניית השלד וזאת מכיוון שבמשך החודש מסיום בניית השלד, חלק מהמים בבטון מתאדים, הבטו מתכווץ ומתקשה ומצמצם מעט מנפחו כך שאם הייתם מיישמים מיד טיח לאחר השלד הייתם רואים סדקים רבים לאורכו ולרוחבו וזאת לא המטרה.

3. בכדי לקבל קיר מפולס וישר, רצוי שקבלן הטיח ישתמש בסרגלים ומיאקים (סרגלים המקובעים לקיר במרחק הקובע את עובי הטיח הדרוש, בדרך כלל עד 3 ס”מ לכל היותר, במידה והשלד ישר ומפולס אפשר להסתפק בשכבת טיח של 1 ס”מ בלבד.), כך ניתן לחלק את קירות העבודה לשטחים קטנים ונוחים יותר לעבודה ובנקודה הזאת קבלן הטיח יקבל אינדיקציה כמה הקירות ישרים ומה כמות הטיח שהוא צריך לבצע דבר המשפיע כמובן על הצעת המחיר שתקבלו.

 

4. חשוב להשתמש בפינות איכותיות, ההבדלים בין סוגי הפינות הם של שקלים בודדים ולכן כדאי לסכם על פינות איכותיות, רצוי גרמניות, הן בדרך כלל טובות יותר. יש גם פינות מ-PVC שאינן מחלידות וצוברות קורוזיה והן קצת יותר חדות כך שהגימור יהיה נקי יותר.

 

5. לסכם עם קבלן הטיח שהצעת המחיר תהיה כולל החומות, זה חלק בלתי נפרד מהבית, כולל פנים וחוץ החומות, תיאום ציפיות כבר אמרנו?!

 

6. בטרם התחלת עבודת הטיח, חשוב לסכם עם קבלן הטיח שכל הקירות יהיו נקיים מאבק, לכלוך, חוטי קשירה וכל דבר שעלול להפריע ליישום הטיח.

 

7. חשוב לסכם עם קבלן הטיח שביצוע הטיח יהיה עם מכונת טיח בלבד בלחץ של לפחות 2 BAR כדי שנוזלי הטיח חודרים את הבלוקים ומייצר מצב של הידבקות טובה וכך גם נחסך חומר רב שלא נופל על הרצפה.

 

8. התייחסות לגשרי קור  (פלטות קלקר המודבקות לקורות הבטון על מנת להעלות את רמת הבידוד של הבטון ביחס לבלוקים שכידוע מבודד הרבה פחות טוב מבלוקים) – חשוב לסכם עם קבלן הטיח להשאיר מגרעת באזור של גשרי הקור כדי לבצע שם טיח טרמי או קלקר אדקס 3 ס”מ לקבלת מעטפת בידוד אחידה בכל הבית.

 

9. לאחר ביצוע השכבה הראשונה של הטיח, קבלן הטיח צריך לבצע גירוד ראשוני על מנת להחליק את הקיר ולהכין אותו לשכבה השניה, חשוב מאוד להשקות את הטיח ב-3 ימים הקרובים לאחר מכן כמה פעמים ביום בכדי שהטיח יתחזק ולא ייוצרו נימים בהמשך.

 

10. תסכמו עם קבלן הטיח שמבצע גם את השליכט על הקמת פיגומים פעמיים – הטיח השחור מבוצע לאחר שלב השלד כך שהוא בשלב יחסית מוקדם לעומת השליכט הצבעוני שמתבצע לקראת סוף הבנייה לאחר שרוב בעלי המקצוע בצעו את עבודתם וכך לא ילכלכו את השליכט הצבעוני, בין שני השלבים יש לפחות חודשיים שאין בהם שימוש בפיגומים וחבל, עלות של השכרת פיגומים למעטפת לבית סטנדרטי לחודש ימים היא כ-6,000 ₪ כך שאם לא סיכמתם את הסעיף הזה כבר בחוזה הראשוני, צפו לתרעומת / קנס מצד קבלן הטיח כי זה פשוט גורם לו להוציא עוד כסף מהכיס.

 

11. לסכם עם קבלן הטיח שהטיח שיבוצע בממ”ד יהיה טיח תרמי בהתאם לתקן 5075 , הטיח בממ”ד שונה מהטיח ביתר קירות הבית ונקרא טיח בגר.

 

12. זכרו להכניס לחוזה שביצוע הטיח יכלול שכבת הרבצה צמנטית בחדרים הרטובים, שכבה זו מספקת איטום נוסף לבית.

 

13. ביצוע שכבה מלאה וסמיכה של הפריימר לאחר הטיח השחור, הדבר חשוב לפני ביצוע השליכט הצבעוני.

 

14. חשוב לבצע רשתות אינטרגלס בכל החגורות, הקורות וגשרי הקור ובכל נקודות החיבור בין הקירות לבין יציקות וחיבורים אחרים וזאת על מנת למנוע סדקים עתידיים בין שני מרקמים של חומר מכיוון שלכל חומר יש מקדם התפשטות שונה (בטון, בלוקים, קלקר וכו’)

 

15. חשוב לסכם עם קבלן הטיח על סימון נקודות החשמל ופתחים שנעשו במסגרת השלד וזאת בכדי שיהיה קל יותר לאתר את כל הנקודות בהמשך, יחסוך זמן וכאב ראש.

 

16. לאחר חציבות נקודות החשמל רצוי לצלם סרטון וידאו של כל הבית בכדי שנוכל בהמשך לזכור איפה מיקמו כל נקודת חשמל וכו’.

 

17. בחוזה עם קבלן הטיח חשוב לסכם שהוא סוגר את כל הפינות ומילוי החציבות והתשתיות שנעשו כדוגמא: החשמל, אינסטלציה, אסלות סמויות, משקופי דלתות, אמבטיות וכו’.

 

18. מכיוון שקבלן הטיח נכנס לאחר תשתיות חשמל , אינסטלציה וכו’ חשוב מאוד לסכם בחוזה שהקבלן יהיה אחראי על תקינות המערכות ושלמותן, פועלי הטיח נוטים לרוץ עם העבודה כמה שיותר מהר ולעיתים לא שמים לב לכבל כזה או אחר ועלולים לפגוע בו, לכן חשוב לעבור עם קבלן הטיח לפני תחילת העבודות ולסייר באתר הבנייה בכדי להראות לו שכל המערכות תקינות ושלמות וכך הן צריכות לחזור.

 

19. לקבוע לו”ז מסודר לביצוע העבודה, בית ממוצע של כ-200-250 מ”ר אורך כחודש ימים עם כ-3 פועלים, תוודאו שאכן מגיעים מספיק פועלים שלא יווצר עיכוב בלו”ז.

 

20. לסכם בחוזה שקבלן הטיח מקבל את הבית נקי ומסודר וכך הוא צריך להחזיר אותו, נקי מכל דבר שלא שייך, משקופים, קרשים, פחים וכו’ ולהשאיר סכום נכבד לסוף שיהיה לקבלן רצון עז לנקות ולסדר, לא לשכוח את זה!!

 

קבלן טיח גבס:

ישנם קבלנים הנוטים להשתמש בטיח גבס לשכבה הסופית של פנים הבית (אל דאגה, יהיה שפכטל וצבע לאחר מכן) , וזאת מכיוון שמדובר על חומר איכותי וקל לביצוע ונותן גימור איכותי וחלק יותר ללא סדקים אך העלות שלו מעט יקרה יותר , יחד עם זאת ישנם כמה כללים שכדאי מאוד להקפיד עליהם בתהליך היישום של טיח הגבס:

  1. את הטיח ניתן ליישם בכל קירות הבית כולל חדרים רטובים, חשוב לשים לב שבביצוע של הטיח גבס על משטחי בטון (עמודים, קורות וכו’) צריך להשתמש בפריימר לפני בכדי לקבל תוצאה טובה יותר וליצור הידבקות טובה יותר של הטיח גבס לבטון.

  2. את היישום של טיח הגבס מבצעים על ידי מכונה להתזת טיח גבס בלבד ותיחום של הקירות על ידי מיאקים איכותיים מאלומיניום שלא יגרמו לקורוזיה.

  3. את טיח הגבס מיישמים עד לגובה של כ-30-40 ס”מ מגובה הרצפה מזאת בכדי לאטום טוב יותר את האזור מהרצפה ועד לגובה האמור למנוע תופעה של עליית מים בנימים של הבלוקים, ביתרת ה-30-40 ס”מ מהרצפה מיישמים טיח צמנטי לבן, קבלן הטיח יודע את זה, רק תוודאו שזה מבוצע.

  4. לאחר 24 שעות של יישום של טיח הגבס ויישור שלו למראה מלא וישר, מבצעים יישור של הקיר על ידי סרגל טייחים לקבלת קיר חלק ומוכן ליישום של שפכטל וצבע

1. אחרי שתסכמו עם קבלן הטיח על המחיר תעלו נושא מהותי שיכול לחסוך לכם כמה אלפי שקלים: קבלני הטיח יוצאים מנקודת הנחה שהם עושים טיח על כל קירות הבית, כל מ”ר עולה כסף כך שזה הזמן לפתוח את תוכנית הגבס שלכם (בהנחה שיש לכם שטח לא מבוטל של הנמכות גבס) ותבקשו להוריד מהמחיר בעבור כל השטח של הנמכת הגבס שבו לא צריכים לבצע את הטיח.

תתפלאו לדעת שרק הסעיף הזה יכול לחסוך לכם בקלות 3,000-4,000 ₪ , מי אמר חופשה באילת ולא קיבל?!

2. רשמנו זאת במידע המקדים אך חשוב לחדד את הנקודה שנכונה לקבלן הטיח ובכלל לכל הקבלנים: תמיד רצוי להזמין בעל מקצוע לתת הצעת מחיר כאשר אתר הבנייה כמה שיותר נקי ומסודר ונגיש לעבודה, ההשפעה היא פסיכולוגית בתמחור בלי שהקבלן חושב על זה , כאשר הוא חוזר הביתה לאחר סיור באתר עם המון לכלוך ואי סדר אוטומטית הוא חושב “יש באתר הזה הרבה עבודה…” ומתמחר את העלות קצת יותר גבוה אפילו אם מדובר על אותה עבודה שהוא אמור לעשות.

אז עצתי אליכם – קחו פועל כללי בכמה וכמה שלבים בבנייה שינקה וידגם את אתר הבנייה, גם לבטיחות , לעבודה נכונה יותר וגם להצעות מחיר טובות יותר, זה ישתלם לכם ואתם תודו לי בהמשך.

3. אם אתם מתכננים לעשות פנלים שקועים ברחבי הבית, זה הזמן להגיד לקבלן הטיח להשאיר שקע בגובה הפנל הרצוי (בדרך כלל 7-8 ס”מ), חבל סתם לעבוד פעמיים…

 

מקווה ומאמין שעזרתי לכם להבין ולסכם טוב יותר את שלב הטיח השחור, אתם מוזמנים למאמר על קבלן מפתח, מומלץ בחום! 

מעוננים לקבל המלצות על קבלן טיח באזורים שונים בארץ מוזמנים ליצור קשר איתנו בנייד:

אהבתם את המאמר? שתפו...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

גבריאל תורן חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר 🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי +3 וחובב אפייה מושבע.

מאמרים נוספים
דלתות פנים ברמה אחרת

תכנון חשמל בבית

תכנון חשמל לבית מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר תוך 48 שעות! יש לכם שאלה? דגשים לתכנון חשמל לבית תכנון חשמל לבית בצורה נכונה, יכול לאפשר לנו להציב נקודה לכל מכשיר חשמלי. זאת, באופן נוח, יעיל וחכם. כאשר אנחנו לוקחים בחשבון, מראש ולמפרע – את כל סוגי המכשירים שנרצה למצוא להם בבית בביתנו, אנחנו עובדים עם

קרא עוד »
קבלן איטום בתים

קבלן איטום

איך לבחור קבלן איטום הצעת המחיר הטובה ביותר תוך 48 שעות! מתי זקוקים לקבלן איטום? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זקוקים לעבודות איטום מקצועיות? זה הזמן לבחור קבלן איטום! עבודות האיטום של הבית בשלבי הבנייה וגם לאחריהם הן חשובות במיוחד. האיטום מתבצע לריצפת הבית, לקירות, במידה ויש מרתף אז לקירות המרתף, קירות חיצוניים וכמובן לגגות

קרא עוד »

ארונות אמבטיה

חדר האמבטיה הוא עולם ומלואו. מעבר לכך שמדובר בחלל ש”מתנקים בו” ברמה הפיזית, הוא מאפשר לנו “ניקיון” גם ברמה הנפשית…

קרא עוד »
גלילה למעלה דילוג לתוכן