הערכת שמאי מקרקעין

לקבלת מימון

אחד מבעלי המקצוע החשובים ביותר אשר כולל את תהליך התכנון והמימון של הבנייה הוא שמאי מקרקעין.

שמאי מקרקעין מוסמך, תפקידו לתת את הערכת השווי של הנכס.

כעת, צריך לבחון את העניין מכמה נקודות מבט שונות:

ישנם בונים אשר מבקשים לקבל שמאות על מגרש פרטי שהם עתידים לרכוש וכל זאת לפני רכישת המגרש וישנם בונים שפונים לשמאי לאחר רכישת המגרש על ידי הפנייה מהבנק וזאת לצורך קבלת משכנתא למימון תהליך רכישת המגרש ובניית הבית.

בדיקה של שמאי מקרקעין מתבצעת על פי מספר פרמטרים:

 1. מיקום – location , location, location המרכיב העיקרי בשווי הנכס.
 2. נגישות – פרמטר מהותי לשווי המגרש הוא הנגישות, האם יש כבר כבישים סלולים למגרש, מרחק מצירי תנועה ראשיים וכו’.
 3. אופן רישום המגרש – האם מגרש הוא בטאבו / מנהל / חכירה , האם יש הפקעות וכו’.
 4. תוכניות שחלות על המגרש – התוכניות שחלות על המגרש הן אלו המביאות לידי ביטוי את שווי המגרש לאחר בחינת הסעיפים הקודמים, התוכניות קובעות באיזה אופן יבנה הבית, כמה קומות, מה קווי המגרש והבניין, אופן חישוב השטחים העיקריים ושטחי השירות ואלמנטים נוספים שהתוכניות מאפשרות להוסיף לבית (פרגולה, סכך חניה, עליית גג וכו’)
 5. זכויות בנייה – בסופו של יום, שווי המגרש נגזר בעיקר מזכויות הבנייה שניתן לבנות על המגרש, אם ניתן לבנות על המגרש רק 100 מ”ר אז שווי המגרש יהיה נמוך משמעותית ממגרש סמוך שניתן לבנות עליו 200 מ”ר.במסגרת זכויות הבנייה והתוכניות החלות על המגרש צריך לכלול אלמנטים נוספים ששווים כסף : אפשרות לבניית מרתף (בדרך כלל אפשרי עד 80% משטח קומת הקרקע) , בניית יחידות דיור עם כניסה נפרדת ועוד.
 6. סוג הקרקע – במקרים חריגים השמאי לוקח בחשבון את סוג הקרקע לעניין שווי המגרש , אם לדוגמא מדובר על קרקע סלעית או מדרונית באופן משמעותי, מה שעלול לייקר משמעותית את עלויות הבנייה אז השמאי ייתן לסעיף זה ביטוי בהערכת השווי ויאמוד את המגרש בכמה אחוזים פחות ממגרש דומה אך מישורי  / קרקע לא סלעית.
הערכת שמאי מקרקעין

לקבלת המלצה על שמאי קרקעין
שלחו לנו הודעה

או שתשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

שמאי למימון 1

כאשר אנו ניגשים לבנק לצורך קבלת מימון לרכישת הקרקע ולבניית הבית , נעבור כמובן את הבדיקות הראשוניות לוודא שאכן יש ביכולתנו לעמוד בתקציב להשלמת רכישת הקרקע ולבניית הבית.

כמה עולה שמא מקרקעין?

לאחר הבדיקות הראשוניות נקבל רשימה של 2-3 שמאים מהאזור בו אנו עתידים לבנות ונוכל לבחור מתוך הרשימה את השמאי החביב עלינו (לא שאנחנו באמת מכירים אותם, כולם נותנים פחות או יותר את אותו השירות ובאותו מחיר שהבנק מגביל אותם 800-1400 ₪). לאחר שנזמין מהשמאי הערכת שווי לטובת הבנק, נתבקש להעביר לו את המסמכים אותם הבנק צייד אותנו + העברה בנקאית לעלות השמאות. השומה מתבצעת בדרך כלל במהלך השבוע הקרוב מיום התשלום לשמאי.

את השמאות השמאי מעביר ישירות לבנק ואנחנו לא יכולים לעיין בה (כן, גם אותי זה הכעיס, אחרי הכל אני שילמתי על זה ואני לא מקבל אפילו עותק) ומשם בונים את מתווה המימון. אני בדרך! כלל הבנק נותן מימון של עד 70% משווי הנכס, אבל שימו לב – מדובר על 70% מהשווי שהשמאי קבע לקרקע ו-70% מעלות הבנייה בפועל, לא שווי הנכס המוגמר אלא עלות הבנייה בפועל כך שקרוב לוודאי שהיקף עלות הרכישה של המגרש + עלויות הבנייה יהיו נמוכות יותר משווי הבית המוגמר בפועל.

זה מנגנון נוסף שהבנק משתמש בו על מנת ליצור לעצמו שכבת הגנה נוספת בדרך אל קבלת המשכנתא. אגב, אם אתם חושבים ששווי המגרש שלכם הוא נניח מיליון ₪ וזה המחיר שקניתם אותו בפועל ובהתאם לסקר שוק שערכתם עשיתם עסקה מעולה, זה עדיין לא אומר שהשמאי מטעם הבנק יעריך אותו במיליון ₪ , קרוב לוודאי שהוא יעריך אותו בכ-10% פחות ממחיר הרכישה אלא אם קניתם במחיר מציאה של ממש ואז הוא יעריך אותו על פי החוזה שחתמתם ברכישת המגרש, ככה זה – הנמוך מבין השניים.

כשאנחנו קנינו את המגרש שלנו, רכשנו אותו במחיר יחסית אטרקטיבי לאזור ובכל זאת, השמאי של הבנק העריך את שווי המגרש ב-150 אלף שקל פחות משוויו האמיתי וכל זאת למה? כי אין מספיק עסקאות באזור שיכולות לתמוך בשווי הקנייה שקנינו (מה לעשות שלא רוצים למכור באזור שלנו…)

בקיצור, טוב שלקחנו בחשבון את העניין הזה מראש והייתה לנו אפשרות לסגור את הפער של הערכת השמאי.

חשוב מאוד לא להיות בתקציב על הקצה בדיוק בגלל הסיבות האלו!

אגב, לא ניתן לערער על השמאות, לכל היותר ניתן להזמין שומה נוספת מהשמאי השני או השלישי ברשימת הבנק אבל הדבר לא מבטיח לכם הערכת שווי גבוהה יותר, מצד שני זה כן מבטיח שתיפרדו מ-1,000 ₪ נוספים, לשיקולכם ☺

שמאי מקרקעין פרטי

חשוב להדגיש שיש הבדל בין שומה של שמאי שמגיע דרך הבנק לצורך משכנתא לבין שומה של שמאי המגיע בהזמנה אישית שלכם.

במקרה שבו בעל הנכס (דירה / מגרש) רוצים להבין טוב יותר מה הם עומדים לרכוש או למכור ומה השווי האמיתי של הנכס שלהם, הוא מזמין שמאי מטעמו שיכין דו”ח שמאות מפורט על שווי הנכס.

השמאות הפרטית הזאת עולה כמובן יותר, לעיתים פי 3 ואפילו פי 4 משומה דרך הבנק אבל היא מפורטת יותר, מקיפה יותר ונותנת מידע מדוייק יותר על הנכס (יש תמורה בעד האגרה!) 

טיפ חשוב בעניין שמאות פרטית – במכירה או בקנייה של נכס מאוד מומלץ להזמין שמאות פרטית (אחרי שבדקתם את יתר הנתונים וראיתם שהנכס מתאים לכם) וזאת מכמה סיבות:

 1. הבנה טובה יותר מה הנכס שאתם צפויים לקנות, האם יש דברים נסתרים שפספסתם שיכולים להשפיע על שווי הנכס וכל זה על ידי בעל מקצוע שזה תחום ההתמחות שלו.
 2. אם רוצים לקנות את הנכס, תמיד טוב שתהיה שומה ביד, ככה אתם נראים יותר מקצועיים כשתעשו מו”מ על המחיר של הנכס, כשהמוכר יראה שיש לכם דו”ח שמאי ביד על הדירה שלו הדבר יבהיר לו שמדובר על לקוח רציני ובנוסף יהיה לו קשה יותר להישאר במחיר שלו כשבעל מקצוע קבע שהנכס שווה כמה עשרות אלפי שקלים פחות ממה שהוא מבקש (מספיק שתורידו 10,000 ₪ בזכות דו”ח השמאי וכבר כיסיתם את העלות כמה פעמים).
 3. אם אתם רוצים למכור נכס אז העניין עובד באופן דומה אבל בכיוון ההפוך – השמאי ייתן לכם חוות דעת מקצועית אותה תוכלו להציג לרוכש הפוטנציאלי וכשיש מחיר שנקבע על ידי בעל מקצוע אחרי בדיקה יסודית, הדבר מתקבע פסיכולוגית קצת יותר חזק אצל הקונה והוא מבין שהמחיר המבוקש הוא לא גחמה רגעית של המוכר אלא מבוסס על נתונים בדוקים.
 4.  כשאתם מזמינים את השמאי מטעמכם, יש אפשרות להשפיע קצת על השומה הסופית בשיחה עם השמאי בניגוד לשומה שמגיעה עם שמאי דרך הבנק.

שמעתי על כמה וכמה מקרים שבונים עשו הבה ונתחכמה לו – בדקו מי השמאי מטעם הבנק, הזמינו אותו באופן פרטי בכדי לקבל שומה גבוהה יותר על הנכס שלהם והציגו את השומה הזאת לבנק, השומה הזאת לרוב נפסלת כי היא יותר מתירנית ביחס לקריטריונים של הבנק (מימוש מהיר, ביסוס מגמת מחירים קבועה ולא כפי שנראה לעין וכו’.)

בונים רבים נוטים לקחת ללב ולהיפגע מהערכת השמאי של המגרש שלהם או של הבית שהם עתידים לרכוש, חבל שכך מכיוון שהשמאי מסתמך אך ורק על עובדות בשטח, בכמה בפועל נמכרו נכסים באזור, מה זכויות הבנייה של הנכס, התוכניות שחלות עליו וכו’.

השמאי לא יכול להתייחס לנכסים שמוצעים למכירה, להערכות של השכן שלכם או לתחושת הבטן שלכם שמדובר על מחיר גבוה יותר כי הנכס הוא שלכם, רק העובדות מדברות כאן ותדאגו להתכונן להערכה נמוכה יותר ממה שאתם חשבתם.

אז אם תכננם פרגולה מזהב או בריכה מצופה ביהלומים, או סתם גינה מאוד מושקעת, אל תצפו שהשמאי יקח את זה בחשבון, הוא מחשב לפי סטנדרט בנייה סביר ולא יותר.

במידה וכבר קניתם קרקע וסגרתם חוזה מפורט עם קבלן מפתח על עלות כוללת של הבנייה מ-א’ ועד ת’ , חשוב להביא עותק מהחוזה לשמאי, הדבר בהחלט יכול לעזור לסיכום שומה מדוייקת ככל הניתן.

טפסים לשמאי מקרקעין 

אז איך מתקדמים מכאן?! לאחר סגירת תנאי המשכנתא עם הבנק שלכם, חלק מהטופסיאדה שתצטרכו להביא לצורך הערכת השמאי היא:

 1. תוכניות בנייה – במידה ואתם לפני תחילת העבודות.
 2. אישור זכויות מהמנהל  בתוקף ל-3 חודשים – מסמך שבו המנהל מאשר את ביצוע העבודות בהתאם לתוכניות שהוצגו לו.
 3. חוזה החכירה של המגרש – מקבלים אותו ממנהל מקרקעי ישראל ובו פירוט של אפשרות הבנייה למגרש הנוכחי , במידה והנכס רשום בטאבו אין צורך באישור הזה. 
 4. היתרי בנייה בתוקף – כך השמאי יכול לדעת מה התוכנית הסופית לבנייה.

שימו לב – במידה ותכננתם אלמנטים מיוחדים בבית (גג גבוה, חימום תת רצפתי, ג’קוזי / בריכה וכו’) רצוי לציין את העובדה הזאת על גבי התוכניות, הדבר עשוי להשפיע לטובה על גובה השמאות של הנכס. אגב, בבנייה עם טכנולוגיות חדשות (בנייה קלה , ירוקה  וכו’) שמאים נוטים להפחית מעט משווי ההערכה לבנייה וזאת בכדי לגדר עוד יותר את הסיכון של הבנק מפני הלא נודע…

מתחילים לבנות! בשעה טובה קיבלתם את אישור המימון לבנייה וכעת סוגרים קצוות אחרונים, תוכניות עבודה וחוזים עם בעלי מקצוע ומה שנותר זה רק להזרים את הכסף, עניין פעוט ☺אז איך זה עובד?

הבנק משחרר לכם את הכסף על פי התקדמות הבנייה, כאשר ישנם כמה שלבים מרכזיים אותם כל בית עובר ועל פיהם הבנק משחרר את הכסף שלב אחרי שלב וזאת לאחר אישור של אדריכל או מהנדס הפרויקט:

 1. עלייה לקרקע וסיום יציקת יסודות –15% מסך התקציב לבנייה.
 2. סיום שלב השלד – 20% נוספים מסך התקציב.
 3. סיום שלב הטיח החיצוני והפנימי – 15% נוספים מסך התקציב.
 4. ביצוע עבודות חשמל, אינסטלציה וריצוף – 20% נוספים מסך התקציב.
 5. גמר הבנייה והגשה לטופס 4 – 30% נוספים מסך התקציב.

חשוב לציין כי האחוזים והשלבים משתנים מעט בין הבנקים כך שתמיד חייבים להקפיד שאנחנו ביתרת תקציב לשלב הבא ולא להגיע לבנק עם 1% בסוללה לשלב הבא של המימון בבנק. תמיד אבל תמיד יש חריגות, יש הוצאות בלתי צפויות, הרגשות מתעוררים והעיניים משוטטות בחנויות וקשה מאוד לעמוד על המשמר של התקציב אז נא להתנהג בהתאם…

שמאי למשכנתא

במידה ותוך כדי הבנייה אתם מגיעים לתובנות חדשות לגבי רמת הגמרים / השטח שייבנה /  פונקציות חדשות שאתם רוצים להוסיף או הוצאות בלתי צפויות במהלך הבנייה, אני מציע לגשת לבנק, לבחון יחד עם יועצת המשכנתאות מה ניתן לעשות והאם ניתן להגדיל את היקף המשכנתא שתיכננתם לקחת.

הדבר תלוי ב-3 פרמטרים עיקריים:

 1. גובה ההחזר החודשי אל מול ההכנסה נטו שלכם
 2. שווי הנכס שנבנה (אפשר לבקש הערכת שמאי נוספת ועדכנית, בתשלום כמובן.)
 3. היקף המימון שביקשתם מגובה שווי הנכס.

במידה ואתם במצב חיובי לגבי הפרמטרים האלו, תוכלו להגדיל את מסגרת המשכנתא ולהתקדם עם בית החלומות שלכם. כל אחד מהבונים פונה לבנק בשלב כזה או אחר לקבל את המימון ואז נדרש להביא שמאי לבחון את הנכס. ישנם בונים אשר מזמינים את השמאי כבר לקראת רכישת הקרקע בכדי לממן את הרכישה שלה, ישנם כאלו שמזמינים את השמאי בטרם תחילת העבודות אחרי שקיבלו היתר בנייה, וישנם כאלו שפשוט רצים עם הבנייה עד שנגמר להם ההון העצמי וקוראים לבנק לעזרת חברים ☺

בכל מקרה, תמיד רצוי לעשות את זה בנחת ולא מתוך לחץ, זה אף פעם לא מועיל. חשוב מאוד – לפני שפונים לבנק ולשמאי, רצוי להעריך על ידי איש מקצוע בכמה תסתכם עלות הבנייה על פי התוכניות שלכם.

תשתדלו לקחת בחשבון כמה שיותר פרמטרים ואז תוסיפו עוד 10% לפחות למספר שהגעתם אליו, אנחנו הבונים, תמיד אבל תמיד מעריכים בחסר את העלויות האמיתיות אבל לפחות שיהיה כיוון לסדרי גודל של הסכומים.

שיהיה בהצלחה, ותרגישו חופשי לפנות אלינו להמלצה על שמאי באיזורכם.

אהבתם את המאמר? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
גבריאל optimized F

גבריאל תורן חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר 🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי +3 וחובב אפייה מושבע.

*מוזמנים בשמחה לפנות  להתייעצות,  קבלת המלצות על בעלי מקצוע בכל שלב בתהליך הבנייה שלכם.

בנייה בקורונה

בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה בדיוק הזמן לבנות ולשפץ למען העתיד הפיננסי שלנו. עם זאת צריך לעשות זאת נכון. נשמע מוזר? נסביר.

קרא עוד »
קבלני בניין

קבלני בנייה

לקוחה כועסת פנתה אלי ושאלה “איך יכול להיות שהקבלן שלך נתן לי הצעת מחיר ואני מצאתי קבלן במחיר נמוך יותר?

קרא עוד »
קבלן שלד

קבלן שלד

צ’ק ליסט כל פרוייקט של בניית בית מתחיל עם שלב בניית השלד של המבנה. מלאכת בניית השלד של המבנה היא ההתמחות ספציפית הדורשת ידע רוב וציוד מקצועי לבניית השלד של הבית. בנוסף, דרושים חומרי הגלם המתאימים לבניית השלד ואנשי מקצוע מוסמכים בתחום המדידות לביצוע מדידה של השטח לפני תחילת עבודות על שלד המבנה. סימון השטח

קרא עוד »
קרמיקה וכלים סניטריים

קרמיקה וכלים סניטריים

צ’ק ליסט מתכננים שיפוץ לחדר האמבטיה? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זה הרגע להזמין קרמיקה וכלים סניטריים לחדרי השירותים והמקלחת! שיפוץ או בנייה של חדרי אמבטיה ושירותים הם שילוב של פונקציונליות, ניצול נכון של חלל החדרים ועיצוב בסגנון המתאים לכם.  קרמיקה וכלים סניטריים לבית   השילוב בין חיפויים איכותיים לקירות החדרים לבין הכלים הסניטריים בחדרי

קרא עוד »
מטבחים בצבע בתנור

מטבחים

הכל על מטבחים חושבים לקנות מטבח חדש? הגעתם למקום הנכון היום יש לכם אפשרות לבחור את העיצוב המתאים לכם ביותר ולהנות ממטבח איכותי מחומרי גלם חזקים שישמש אתכם לשנים רבות קדימה. חומרי הגלם המשמשים היום לבניית מטבחים נחשבים לאיכותיים במיוחד ושומרים על העיצוב כמו חדש לשנים רבות קדימה. בכדי לדעת איך להתחיל עם תכנון המטבח,

קרא עוד »
קבלן איטום

קבלן איטום

איך לבחור קבלן איטום נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זקוקים לעבודות איטום מקצועיות? זה הזמן לבחור קבלן לעבודות איטום! עבודות האיטום של הבית בשלבי הבנייה וגם לאחריהם הן חשובות במיוחד. האיטום מתבצע לריצפת הבית, לקירות, במידה ויש מרתף אז לקירות המרתף, קירות חיצוניים וכמובן לגגות הבית. לכל חלק בבית יש את חומרי האיטום המתאימים לו

קרא עוד »
קבלן גמרים

קבלן גמרים

צ’ק ליסט בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום הפרוייקט. מכיוון שזהו פרוייקט מורכב, בכל שלב של הבנייה אתם נדרשים לפנות לקבלן בתחום אחר אשר יספק לכם את העבודות הרלוונטיות לתחום שלו. קבלן גמרים הוא דוגמא לקבלן ספציפי אשר אחראי על אנשי המקצוע בשלב מתקדם לאחר בניית השלד של המבנה והתקנת כלונסאות

קרא עוד »
קבלן אלומיניום

קבלן אלומיניום

צ’ק ליסט עבודות אלומיניום הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מעבודות בניית בית ומעבודות שיפוצים. האלומיניום משמש למגוון עבודות כגון בניית חלונות, חיפויים לקירות חיצוניים, סגירת מרפסות, בניית גדרות ועיצוב שערים לבית פרטי. בכדי לבצע את כל העבודות הללו, אתם צריכים קבלן שיפוצים מקצועי אשר יכול לספק לכם את העובדים ואת חומרי הגלם לכל פרוייקט

קרא עוד »
איטום גגות

איטום גגות

עבודת איטום גגות מה חשוב לדעת על עבודת איטום גגות? איטום גגות היא אחת העבודות החשובות ביותר שיש לבצע בכל מבנה, בין אם זה למגורים ובין אם זה למסחר או לעסקים. את עבודות האיטום לגג מומלץ לבצע כל מספר שנים בהתאם לסוג האיטום שבוצע ולחומר הגלם ממנו עשוי האיטום. אם יש לכם נזילה בגג ואתם

קרא עוד »
גגות רעפים

גגות רעפים

התקנת גגות רעפים מה חשוב לדעת על גגות ורעפים? מעוניינים בהתקנה או תיקון של גג רעפים? גג רעפים מביא איתו יתרונות רבים ועם תחזוקה נכונה, הוא יכול להחזיק לשנים רבות ללא צורך בתיקונים או באיטום גגות. היתרון הגדול בגג הרעפים הוא הבידוד מקור וחום ומרטיבות. בגלל צורתו המשופעת, מי הגשמים מחליקים כלפי מטה למרזב ואינם

קרא עוד »
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

צ’ק ליסט בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק בעצות לא מקצועיות של חברים ומשפחה, היום אנחנו יכולים לעשות זאת יחד עם מעצבת פנים מקצועית. מעצבת פנים מקצועית משתמשת בשיטות עיצוב מתקדמות על מנת לנצל את שטח הבית בצורה

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

צ’ק ליסט אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת חשמלאי מוסמך. ההמלצה הגורפת היא לבקש מהחשמלאי להראות לכם תעודת חשמלאי מוסמך על מנת שיתן תוקף לעבודתו. בנוסף, על כל עבודת חשמל בבית תוכלו לבקש כי תיהיה חתימה של חשמלאי

קרא עוד »
אדריכלים בבאר שבע

בנייה קלה בראשון לציון

צ’ק ליסט במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה יחסית קצרה. אין שימוש בבלוקים בבניה הקלה והבידוד מתבצע על-ידי חומרים ייחודיים המשמשים לצורכי בידוד המבנה מקור, חום ורטיבות. בישראל רוב הבנייה היא קונבנציונאלית אך יותר ויותר ישראלים לומדים להכיר

קרא עוד »
קבלן שלד

בנייה ירוקה בשרון

צ’ק ליסט קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא שיטת הבנייה הירוקה. בנייה ירוקה בשרון מתבצעת על-ידי חומרי גלם איכותיים אשר רובם ממוחזרים במטרה לשמור על הסביבה כמה שניתן. מלבד זאת, הבנייה הירוקה מאפשרת חיסכון רב יותר במשאבים בכדי

קרא עוד »
9

אדריכלים בבאר שבע

צ’ק ליסט העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר מתוכננים בשיטות בנייה חדישות. אדריכלים בבאר שבע מתמקצעים היום בשיטות בנייה חדישות על מנת לקצר את תהליך הבנייה ולהימנע מפגיעה בסביבה בה נבנה כל בית. שיטות הבנייה החדישות בעיר באר

קרא עוד »
4

שיפוצניק בירושלים

צ’ק ליסט כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל דאגה, בסוף מאמר זה בהחלט תדעו עליו ואני מקווה שאתם ועוד רבים תשתמשו בו.    שיפוצניק מומחה בירושלים  מה היא הבעיה העיקרית העומדת בפני אלו המתחילים לשפץ. אני לא מדבר על

קרא עוד »
7 1

שיפוצים במרכז

צ’ק ליסט שיפוצים במרכז הארץ שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת הפרוייקט וכשהגיע הזמן הרגשתם שאתם עומדים מול קיר גבוה ולא יודעים איך לטפס עליו. ישנם כמובן מליון סוגים של פרוייקטים של שיפוץ.  חלקם מורכבים מאד וחלקם מורכבים פחות אך על

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

צ’ק ליסט אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף. שיפוץ היא פעולה שאו שחלמתם ותכננתם אותה שנים וחסכתם עבורה את מיטב כספיכם או שהיא פעולה שאין ברירה אלא לבצע אותה.  שיפוץ בניין משותף – כל מה שצריך לדעת בדרך כלל בגלל התדרדרות מסוכנת במבנה בחלקו

קרא עוד »
מטבח עם גימור צבע בתנור

עיצוב פנים בתל אביב

צ’ק ליסט עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם זה פרוייקט עיצוב פנים בתל אביב או כל פרויקט רלוונטי מעין זה שקשור לשיפוצים – פנים או חוץ. הבעיה הרווחת היא שאנחנו יודעים שעניין השיפוצים הנו מורכב מאד אך אנחנו, כמו ישראלים טיפוסיים

קרא עוד »
קבלן מפתח

קבלן מפתח באשקלון

צ’ק ליסט קבלן מפתח באשקלון קבלן מפתח מומלץ באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה לגבי גופינו או פנינו מהם אנחנו אף פעם לא מרוצים אבל לזה אנחנו קוראים במילים יותר “סקסיות” מעולם היופי והבריאות. אבל גם אם אנחנו מדברים על שיפוצים בהקשר של הדירה

קרא עוד »
גלילה למעלה דילוג לתוכן