מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר ב-48 שעות בלבד!

עניין איטום גג רעפים חשוב מאוד, במקרה של רעף שנפל או נסדק/נשבר, שכבת האיטום תמנע חדירת מים ולכן, עצה שלי – אל תחסכו בסעיף הזה כסף, לכו על הכי איכותי, זה בסך הכל הפרשים של כמה אלפים בודדים בין הרמות של האיטום.

יש מגוון רחב של אפשרויות בידוד ואיטום גג הרעפים, אם זה על רדיד בידוד קלקר, סלילי אלומיניום צמר סלעים או יריעות BTI שגם הן מגיעות בכמה רמות בידוד בהתאם למשקל שלהן לכל מ”ר.

אלמנט הבידוד הנפוץ והאיכותי ביותר הן יריעות BTI , הן יריעות איכותיות מאוד העשויות מסיבי פוליאסטר הדומה לצמר גפן ומצופה ביריעות נייר כסף משני צדדיו וכולא בועות אוויר לאורך השנים  מה שמקנה איטום ובידוד איכותי. יריעה כזאת עולה כ- 20 ₪ למטר אורך ומהווה חלק משמעותי בעלויות החומרים.

חשוב לזכור שאיכות איטום גג רעפים, בידוד גג רעפים איכותי משפיעה על איכות החיים שלכם וישמור על הבית שלכם מפני חום וקור ליצירת טמפרטורה כמה שיותר נעימה בבית עצמו.

בנוסף, ישנן פלטות OSB בעובי של 9 – 18 מ”מ המשמשות כמעין מזרון איטום בין שתי שכבות העצים שאותן שמים בדרך כלל על הקונטרה – לאטות כדי להניח עליהן את שכבות האיטום כך שגם אם מים חלילה חודרים דרך הרעף ודרך שכבת האיטום יש את פלטת ה-OSB שתמנע את המשך חלחול המים.

סוגי מבני הגגות הקיימים:

  1. שיפוע לצד אחד – כל הגג בשיפוע אחד, חשוב מאוד לעשות מרזב איכותי ועמיד בגג שכזה.
  2. דו שיפועי – שתי חזיתות המחוברות בקו רכס ישר (הנקודה הגבוהה ביותר בגג)
  3. גג פינות – גג בעל 4-5 פאות בזויות שונות ומה שמחבר בינהן הוא קו רכס בשיפוע.
  4. גג פינות + שברים – גג בעל 4-5 פאות כאשר הפאות עצמן משנות את הזויות שלהן ומחוברות ברכסים בעלי שיפוע משתנה.

זמני ביצוע מקובלים:

אנחנו צריכים לחלק את זמני הביצוע לשלושה חלקים:

  1. תכנון
  2. ביצוע ראשוני
  3. ביצוע סופי

בכל אחד מהשלבים צריך להבין מתי הוא מתבצע, מה לפניו ומה לאחריו כך שנדע להתנהל נכון.

התכנון – רצוי לבצע אותו כבר בשלב של התוכנית הראשונית לפני ההגשה לעירייה כדי ליצור תוכנית אופטימלית, שתשתלב במראה הכללי של הבית ובנקודה הזאת כבר תוכלו להבין סדרי גודל של עלויות ולהחליט האם אתם רוצים גג עם קורות חשופות או נסתרות, לעיתים זה משפיע על כל הקונספט של הבית, אנחנו לדוגמא בנינו בית עם גג רעפים עם קורות חשופות מסיביות בגובה של 6.5 מ’ מה שנותן לבית מראה כפרי עמוק ומשליך על יתר התכנון של הבית. הביצוע הראשוני – בשלב הזה הגגן מקים את הקונסטרוקציה של הגג, כל קורות הקשר, האגדים והכנת התושבות לקורות.

תהליך בניית גג רעפים

מתחייבים למחיר הטוב ביותר בישראל על ידי הגגנים הכי טובים, שלחו בקשה להצעת מחיר!

או שתשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

זה המקום לתת טיפ מאוד חשוב: במידה ואתם מתכננים גג עם קורות עץ גושני עם קורות חשופות, צריך לצקת בין הקורות לאחר הקיבוע שלהן. חשוב מאוד לניילן את הקורות בכדי להגן עליהן מפני הבטון, בונים רבים לא מודעים לעובדה שצריך ממש לבנות את זה כשלד לכל דבר עם יציקת בטון וכל המשתמע, זה עניין שיכול להגיע בקלות ל-20,000 ₪!

מה עושים? מסכמים עם קבלן השלד בחוזה ההתקשרות לגבי ההכנה הזאת, בדרך כלל הם לא אוהבים לעשות את זה כי מדובר על עבודה נוספת וקטנה שמתבצעת לפחות חודש לאחר שצוות השלד כבר עזב את אתר הבנייה.

לחילופין, מביאים צוות בפני עצמו לביצוע של הקצה המשונן בהתאם להוראות המדוייקות שתקבלו מהגגן. רצוי לסכם עם צוות הפועלים על סכום גלובלי לעבודה כולל עלות החומר בסך העלויות.

לאחר בניית הקונסטרוקציה, מתקדמים לשלב מילוי הגג בלוחות, לאטות, בידוד, איטום ופחחות במקומות הנדרשים, חשוב לציין שבשלב זה משלבים את כל תוכניות החשמל והאינסטלציה של הבית (צינורות מעבר של הדוד וכו’)

שכבת איטום לגגות רעפים
בניית קונסטרוקצייה לגג רעפים

תשתית של לאטות על גבי שכבת האיטום, בניה בצורת שתי וערב של הלאטות ליצירת בסיס יציב להנחת הרעפים. שלב זה אורך כמה ימים ומהווה חלק משמעותי מהקמת גג הרעפים. לאחר השלמת שלב המילוי , מגיעים לשלב הביצוע הסופי והוא קירוי הגג ברעפים. חשוב לוודא שהגג נקי ומסודר.

גג רעפים גושני חשוף צבוע בצבע לבן אטום, שימו לב לתאורה הצמודה לגג שאותה חייבים לתכנן עם יועץ תאורה, עניין של מרחקים, עוצמות וחישוב יתר התאורה בבית.

מחירים ועלויות:

ישנו טווח די נרחב בעלויות בין הגגנים השונים, אותו גג יכול לעלות לכם 100,000 ₪ ויכול לעלות 70,000 ₪

ההפרש הניכר הזה הוא לא בהכרח כי הגגן רוצה לבנות את הוילה השלישית שלו בסביון על חשבונכם אלא כי הוא משתמש בחומרים איכותיים יותר ויש מגוון עצום של חומרים שניתן לשחק איתם.

כשאומרים לכם קונסטרוקציה יש המון אפשרויות כמו הקפדה על מרחקים בין קורות לקירות , חיבורים על ידי חיתוכי קופסאות (חיבורים בין העצים עצמם) ועוד.

אז הכי טוב זה להיצמד למפרט אחד מדוייק ומדוקדק ועל פיו לקבל הצעת מחיר.

זמן ביצוע:

בונים רבים חושבים שבניית הגג הוא פרויקט ארוך אבל למען האמת מדובר על 10-20 ימים בלבד להקמת כל הגג, 3-4 פועלים מקצועיים ויש לכם גג יפה מאוד.

זמן הביצוע הוא כמובן תלוי שטח הגג המיועד ורמת המורכבות שלו מבחינה חיצונית ומבחינת פנים הבית.

בידוד, זמנים, רעפים, איך אנחנו בוחרים את הגגן הכי טוב?

אז כמו בכל תחום, רצוי לקבל לפחות 2-3 הצעות מחיר שונות כאשר מומלץ לבנות מפרט טכני אחיד ומדוייק ואיתו לפנות לכל הגגנים, חשוב מאוד להשוות תפוחים לתפוחים כאן כי יש המון נתונים שיכולים בקלות להזיז את הצעת המחיר באלפים רבים לימין או לשמאל, סוגי בידוד, סוג רעפים, סוגי הקורות וכו’

כדי לצמצם את הצעות המחיר ולהיות ממוקדים מומלץ קודם כל לראות עבודות של הגגנים בשטח, את אופן הביצוע שלהם, את גימורי העבודות, דגש על הפרטים הקטנים, את ההקפדה על הבטיחות (זה לא רק עניין שלהם, לא הייתם רוצים שגגן יפול מהגג אצלכם בבית) ואת ההתייחסות שלהם לתוכניות הבית שלכם בכלל ולתוכניות הגג שלכם בפרט.

אחרי שתצמצמו את בקשות הצעות המחיר ל-3 בעלי מקצוע ותוודאו שכולם מדברים על אותו מפרט טכני ואותה תוכנית לביצוע, בקשו 3-4 שמות של ממליצים מהשנה שנתיים האחרונות, כך הממליצים עדיין זוכרים את הגגן וגם עברו חורף עם הגג החדש וזה מדד משמעותי לאיכות ביצוע הגג , האחריות של הגגן ושירות במידת הצורך.

אין לנו ספק שכולנו מבינים שלניסיון בתחום יש משמעות רבה ולכן מומלץ מאוד לפנות לגגנים מקצועיים עם רזומה של לא מעט גגות, כך שיוכלו לתת פתרונות יצירתיים במידת הצורך וכן לבצע את העבודה ברמה הגבוהה ביותר.

אתר פורטל המומחה נחשב לאחד האתרים המקצועיים ביותר בישראל ומספק ייעוץ מקצועי בחינם למאות לקוחות בכל שנה המבקשים לקבל מידע מקצועי לבניית בית פרטי והכוונה לבניית גג רעפים או שיפוץ גגות רעפים!

צריכים ייעוץ ממומחה לבניית גג רעפים לבית החלומות שלכם? צרו איתנו קשר מכאן 

אהבתם את המאמר? שתפו...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

גבריאל תורן חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר 🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי +3 וחובב אפייה מושבע.

*מוזמנים בשמחה לפנות  להתייעצות,  קבלת המלצות על בעלי מקצוע בכל שלב בתהליך הבנייה שלכם.

מאמרים נוספים

7 טיפים מנצחים לפני רכישת דלתות פנים!

רגע לפני שאתם בוחרים את הדלת הנבחרת, שתתאים ביותר לבית החלומות שלכם או לבית העסק שיהפוך עם הזמן לבית שני, כדאי לכם לקרוא את המאמר הזה
ניתן לכם טיפים מעולים לבחירת דלתות פנים. טיפים אלה ילכו איתכם לכל מקום, אפילו לחלומות בלילה😊 .

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

דלתות אלומיניום

דלתות האלומיניום הפכו בשנה האחרונה לפתרון האידיאלי בתכנון מתחמי פנים. בדלתות תמצאו את השילוב הנכון בין עיצוב לאיכות ובין עמידות גבוהה לגמישות מלאה בסגנון הבית.

קרא עוד »

בית חכם זה כה פשוט

צ’ק ליסט בית חכם זה כה פשוט בית חכם איכותי, מה זה בכלל? לפני שמתקדמים להזמין מערכת בית חכם, תקראו מילה אחת או 300 כדי להבין טוב יותר לאן אתם מתקדמים מצלמות רשת, מצלמות אי. פי, מצלמות IP לא אמינות או לא הוכיחו את אמינותן עד כה. מצלמות אלו לא איכותיות מספיק. משפטים אלו נשמעים לא אחת

קרא עוד »
burglar, burglary, surveillance camera

גנבים, ראו הוזהרתם!

צ’ק ליסט המדריך למיגון הבית גנבים, ראו הוזהרתם! רוצים להרגיש בטוחים בבית? זה המאמר בשבילכם מאמר חשוב בנושא אזעקות ומצלמות לבית, על מה חשוב לשים לב, מה צריך להכין ואיך נבריח את הגנבים?! אפשר למנוע פריצה לבית בעזרת מיגון אלקטרוני + מערכת אזעקה, מצלמות אבטחה ובנוסף מערכת הקלטת וידיאו, אינטרקום וגדר אלקטרונית.  מערכת האזעקה לבית בנויה על גלאים חיצוניים הנמצאים מחוץ לבית (על

קרא עוד »
עיצוב פנים בתל אביב

מערכת בית חכם במקום שעון שבת, הייתכן?!

צ’ק ליסט מערכת בית חכם במקום שעון שבת, הייתכן?! אנחנו מכירים את המערכת בית חכם בהקשר של חיסכון בחשמל, נוחות ופשטות, תפעול קל של מוצרי החשמל בבית ואפילו ממרחק של עשרות קילומטרים, אבל בית חכם במקום שעון שבת?! כן, זה אפשרי וזה כבר עובד, כנסו ותבינו איך… האם מערכת בית חכם יכולה להחליף באופן מלא

קרא עוד »
גלילה למעלה דילוג לתוכן