ארונות אמבטיה

ארונות אמבטיה מעוצבים
מודרני או כפרי? מרחף או אולי עומד, כל השאלות לגבי ארונות אמבטיה, הטיפים הכי טובים מחכים לכם כאן, במאמר עבורכם.

ארונות אמבטיה – למה כמה ואיך…

חדר האמבטיה הוא עולם ומלואו. מעבר לכך שמדובר בחלל ש"מתנקים בו" ברמה הפיזית, הוא מאפשר לנו "ניקיון" גם ברמה הנפשית – ניקיון של הלחצים מהיום שעבר, הילדים, העבודה והחיים המודרניים בכלל.

חדר האמבטיה הוא מקום של שקט, הוא זמן של פינוק. ומה עם לא אלה, שיניעו אותנו לתכנן ולעצב נכון את החדר המיוחד הזה?

אחד האלמנטים החשובים ביותר בחדר האמבטיה, הוא הארון.

הוא חשוב ברמת הגודל, העיצוב והשימוש. אתם תפגשו בו עם תחילתו ועם סיומו של כל יום, לפחות.

הוא נועד לשרת אתכם ולהוות פתרון לצרכים שלכם, ולכן חשוב שתיקחו בחשבון פונקציונאליות. פונקציונאליות. פונקציונאליות, ואם הוא יכול להיות במחיר טוב וגם מעוצב מדהים, מה טוב

רוצים לקבל ייעוץ לגמרי בחינם בנושא?
השאירו פרטים כאן!

וודאו שיש בידכם את המידות של החלל (נטו לאחר קרמיקה) , הן קנה המידה של כל התהליך הזה, ויש להן תפקיד חשוב בתכנון מדויק- המידות יכתיבו האם יש צורך בעיצוב ייחודי או שמאידך, אתם בסטנדרט (60, 80, 100, 120 ס"מ)? ארון במידה סטנדרטית יעלה פחות, ולמה לא אם ניתן😊? אך אם לא ניתן, אל ייאוש. קחו בחשבון שימוש בארון שירות.

זו דרך מצוינת להגיע למידות סטנדרט בארון האמבטיה ואף לנצל באופן מקסימלי את החלל מבחינת אחסון. כך למשל:  אם רוחב הקיר הוא 160 ס"מ (וזה אינו סטנדרט), תוכלו לקחת ארון אמבטיה בגודל 120 ס"מ עם ארון שירות ברוחב 40 ס"מ. שתי מידות סטנדרטיות לאלמנטים הללו, במינימום תשלום מפאת מידה, אך במקסימום ניצול של מקום.

וודאו שיש בידכם את המידות של החלל (נטו לאחר קרמיקה) , הן קנה המידה של כל התהליך הזה, ויש להן תפקיד חשוב בתכנון מדויק- המידות יכתיבו האם יש צורך בעיצוב ייחודי או שמאידך, אתם בסטנדרט (60, 80, 100, 120 ס"מ)? ארון במידה סטנדרטית יעלה פחות, ולמה לא אם ניתן😊? אך אם לא ניתן, אל ייאוש. קחו בחשבון שימוש בארון שירות.

זו דרך מצוינת להגיע למידות סטנדרט בארון האמבטיה ואף לנצל באופן מקסימלי את החלל מבחינת אחסון. כך למשל:  אם רוחב הקיר הוא 160 ס"מ (וזה אינו סטנדרט), תוכלו לקחת ארון אמבטיה בגודל 120 ס"מ עם ארון שירות ברוחב 40 ס"מ. שתי מידות סטנדרטיות לאלמנטים הללו, במינימום תשלום מפאת מידה, אך במקסימום ניצול של מקום.

שימו לב- בפורמייקה ופורניר לא ניתן לבצע חריטות או הבלטות כפי שניתן לעשות בחזיתות עם צביעה בתנור או פולימר. אופן הביצוע הרצוי ביותר הוא במכונת CNC שמגלפת וחורטת את העץ עצמו. היזהרו מחזיתות עם דוגמאות המודבקות בדבק חם או סיכות. זה אומנם מוזיל את מחיר הארון אך עלול לגרום לפיצוצים בצבע והתנתקות הדוגמאות.

3. בחרו משטח נכון

המשטח הוא האלמנט ממנו יוצא הכיור או שעליו הוא עומד. בחירה נכונה ומושכלת של המשטח תכתיב את רמת הפונקציונאליות של הארון כולו, וגם את העיצוב כמובן. בקטגוריה תוכלו למצוא את משטח הבוצ'ר, השיש, הקוריאן, הטיטן קוורץ (סגסוגת בדומה לקוריאן) והחרס. כולם ראויים, אך לכל אחד מאפיינים משלו. בבחירת המשטח יש לקחת בחשבון כמה דברים:

  • קהל היעד- מהם הגילאים של בני המשפחה שעתידים להשתמש בארון? ארון שמיועד לילדים צריך להיות פרקטי יותר. קחו בחשבון שלילדים יש נטייה להשפריץ יותר מים. לא כל משטח יכול לעמוד בכמות מים גדולה באורח קבע.

מומלץ לעשות שימוש בחרס, שיש או קוריאן עבור שימוש ילדים, משטחים פרקטיים לכולם.

חומר – החומר ממנו עשוי המשטח יכתיב את אריכות ימיו ואת מראהו לטווח הקצר והארוך. משטח בוצ'ר למשל, משטח העץ המלא, מאוד נחשק בשנים האחרונות. העץ מעניק חמימות וכפריות מעודנת בחלל שכמעט תמיד נמצא בו את הצבע הלבן, שהוא צבע קר ונטרלי יחסית – באסלה, באמבט ולרוב באריחים. אך עץ, כמו עץ, לא אוהב מים שעומדים עליו לאורך זמן. לאחר כל שימוש יש לנגב ממשטח הבוצ'ר את טיפות המים, משמעת שתתאים בעיקר בחדרי אמבטיה של מבוגרים. בדקו שהבוצ'ר אכן מעץ אלון מלא ולא סנדוויץ' בציפוי פורניר. זה עמיד פחות באופן משמעותי ולא מותאם לחדר האמבטיה. ואז דאגו לו, פנקו אותו. כדי להאריך את חייו של הבוצ'ר, רצוי לעבור עליו עם שמן תינוקות אחת ל-3 שבועות בערך.

4. בחרו כיור נכון

הכיור הוא המטרה לשמה התכנסנו בחדר האמבטיה…והוא חייב להיות נוח ומותאם לאנשים שעתידים להשתמש בו. ראשית תחליטו, האם מדובר על כיור שקוע או כיור עומד? האם מדובר בכיור בודד או בכיור כפול? הכיור יכול להגיע כמשטח יצוק (בשיש, חרס או קוריאן) והוא יכול להגיע כ"קערה" המונחת על משטח, שיש או בוצ'ר למשל.

גם בשלב זה, קחו בחשבון את קהל היעד שלנו ונסו להימנע מכיורים עומדים או חצי שקועים עבור ילדים. זה פחות פרקטי באופן משמעותי. אין אפשרות לגרוף מים ממשטח עם כיור שאינו שקוע. לכן שימוש בכיור עומד או חצי שקוע, מחייב משטח מחומר עמיד במיוחד כמו שיש, שמבחינת עלות מקפיץ את המחיר.

נסו לשחק עם מיקומו של הברז המיועד סביב הכיור שמוצא חן בעינכם. ישנם כיורים בגדלים שאינם מאפשרים ברז מאחור ויש כאלה שברז מהצד אינו בא בחשבון. אם מיקומו של הברז הוא עניין שחשוב לכם, העמידו אותו מול גודל הכיור ובחנו את האפשרויות שלכם.

ובמידה וכבר רכשתם ברז וכיור טרם ההחלטה על הארון, רשמו לעצמכם את המידות שלהם וודאו שזה מסתדר עם העומק והרוחב של הארון. 

כמה טיפים יקרים מפז:

  • שימו לב לזווית של הכיור- הזווית תכתיב את קצב זרימת המים מהדפנות אל פתח הניקוז. כיורים "מרובעים" יותר, המעוצבים בקווים נקיים וישרים, מאפשרים זרימת מים פחות מהירה לפתח הניקוז, דבר שעלול להשאיר סימני סבון או "שובל" של חומרים למיניהם עד ליציאת המים.
  • בהיר יותר= נקי יותר- כיורים לבנים עדיין וכנראה לתמיד יהיו הכי פרקטיים בשימוש יומיומי. ככל שהכיור כהה יותר, כך אתם עלולים לראות עליו יותר לכלוך כגון שאריות סבון, משחת שיניים ואפילו אבק. אם חשקה נפשכם בכיור שחור למשל, רצוי שהוא יהיה ממוקם בשירותי אורחים לדוגמה, מקום בו השימוש העיקרי הוא שטיפת ידיים ותו לא.
  • כיור גדול תמיד עדיף- אם קיימת האפשרות מבחינת מקום, רצוי שתבחרו בכיור הגדול ביותר שניתן. כן כן, ברור לנו שחשוב לכם גם "משטח העבודה", אך בפועל, גודל הכיור יכתיב את הנוחות שלכם בכל הפעולות הנדרשות בחדר האמבטיה, וזו עובדה. נקודה.

 

5. ארון תלוי או על רגליים?

לכל בחירה יתרונות וחסרונות. השאלה היא- מה הדבר הנכון במיוחד עבורכם?

קודם כל, רצוי שתדעו שהמוח שלנו תופס את גודלו של חלל ע"פ כמות האלמנטים שעומדים על הרצפה באותו מ"ר. ארון תלוי יעניק תחושה של חלל גדול יותר, מאחר והוא חושף את הרצפה תחתיו. ומעבר לכך, לארון תלוי יש המון משמעות פרקטית. הוא לרוב נתלה בין 20-30 ס"מ מהרצפה ומאפשר ניקיון ביתר קלות, בעוד שארון על רגליים מקשה את הניקיון תחתיו. מבחינת אחסון, היתרונות עומדים לזכותו של הארון על הרגליים. על מנת לתלות אותו בגובה, גוף הארון "מתכווץ" (מאחר וגובה הכיור הינו סטנדרט קבוע של 90 ס"מ מהרצפה), כך יוצא שארון על רגליים מאפשר עוד 10-20 ס"מ נוספים בגוף הארון, שישמשו לאחסון כמובן.

מבחינת עיצוב, זו שגיאה לחשוב שיש נטייה כלשהי לכיוון מודרני או כפרי בבחירת הארון כתלוי או עומד. הצבע, סגנון החזיתות, המשטח, צורתו של הכיור וצבעו, הם שיכתיבו האם הארון ישווה מראה כפרי או מודרני.

 

6. מדידה ואחריות

ארונות בייצור אישי לרוב "נתפרים" עבור החלל, ולכל חלל מאפיינים משלו. יש אינספור מקרים של פתחי ניקוז במרחק מסוים מהקיר או גבהים שאינם סטנדרטים, צינורות הדורשים "פינוי" של הארון או אסלה במיקום בעייתי שעלול להגביל פתיחת מגירה או דלת. אז עצה קטנה, לפני שהארון שלכם יועבר לייצור, תתאמו מדידה ע"י נציג מטעם חברת הארונות. זו למען האמת האחריות שלכם מול כל ספק שמכבד את עצמו ועושה עבודה מקצועית ויסודית. כך גם לגבי התקנת הארון. רצוי שההתקנה תתבצע ע"י גורם מטעם החברה, על כל בעיה שלא תהיה, כדי שהאחריות תישאר מלאה ויהיה לכם גיבוי מלא מול הספק.

חשוב לזכור שאפשר להתקין את ארונות האמבטיה רק לאחר ביצוע של רובה בקירות האמבטיה וניקיון הקירות.

אחריות על ארון איכותי תהיה לא פחות משנה. בנוסף, ארונות שמתהדרים בצירים איכותיים יעניקו 5 שנים אחריות על המסילות והצירים. עבור יצרני ארונות מקצועיים, ברמה גבוהה, אין כל סיבה שלא לתת אחריות בסדר גודל כזה. שכן אם היא לא ניתנת, כנראה שהאיכות בהתאם. חשוב להדגיש שבמסגרת כל אחריות בה נתקלתי עד היום, אין אחריות על מגע ישיר עם מים. קחו זאת בחשבון ודאגו לא למקם את הארון בצמוד למקלחון או אמבטיה ללא כל מחיצה ביניהם.

 

7. לפני התקנת הארון- שימו לב…

עם הגיעו של הארון לביתכם, עברו עליו. בדקו שזהו אכן הארון שהוזמן מבחינת מידות ועיצוב, מבחינת משטח וידיות. בדקו היטב את שלמותו ותקינותו, טרם התקנתו. ואם הוא אושר הכל תענוג,.

שימו לב שהמתקין יודע את עבודתו והבין היכן עוברת הצנרת. פגיעה בצנרת ע"י קידוח במקום לא נכון עלולה לעלות לכם הרבה כסף ועצבים. אך בכל מקרה, באחריות כמו באחריות, אין דבר כזה שאין דבר כזה. ויש לכם מזל שקראתם את הסעיף הקודם

ארונות אמבטיה – למה כמה ואיך...

(ציפוי פלטת עץ בפורניר, ניתן לראות את השכבות המודבקות)

(בוצ'ר עץ אמיתי לארון אמבטיה ובכלל, שימו לב להמשך סיבי העץ בחיתוך 90 מעלות)

(כיור שקוע אינטגרלי)

(כיור מונח על גבי משטח בוצ'ר)

(ארון אמבטיה תלוי)

(ארון אמבטיה עומד – מאפשר מקום אחסון גדול יותר)

אז "תתנקו ותרבחו"! ושיהיה לכם המון בהצלחה!

שלכם ובשבילכם, גבריאל

נשמח לעזרתכם!

אנחנו עושים כמיטב יכולתנו כדי להעניק לכם מאמרים כמה שיותר מקיפים ומלאים, 

אם בכל זאת גיליתם איזו טעות, או שאתם רוצים להוסיף לנו הערה, נקבל אותה בברכה.

המייל לפניות: gavriel@homexpert.co.il

מאמרים נוספים
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק בעצות לא

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת חשמלאי מוסמך.

קרא עוד »

בנייה קלה בראשון לציון

במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה יחסית קצרה.

קרא עוד »

בנייה ירוקה בשרון

קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא שיטת הבנייה

קרא עוד »

אדריכלים בבאר שבע

העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר מתוכננים בשיטות

קרא עוד »

שיפוצניק בירושלים

כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל דאגה, בסוף מאמר

קרא עוד »

שיפוצים במרכז

שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת הפרוייקט וכשהגיע הזמן הרגשתם שאתם

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף. שיפוץ היא פעולה שאו שחלמתם ותכננתם אותה שנים

קרא עוד »

עיצוב פנים בתל אביב

עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם זה פרוייקט עיצוב פנים

קרא עוד »

קבלן מפתח באשקלון

קבלן מפתח באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה לגבי גופינו או פנינו מהם אנחנו

קרא עוד »
architect, people, plan

יועץ קרקע

יועץ קרקע הזמנת יועץ קרקע ודו"ח מפורט אחד השלבים היותר חשובים לפני תחילת התכנון הוא הזמנת יועץ הקרקע וקבלת דו"ח מסודר. מתי עושים את זה,

קרא עוד »
burglar, burglary, surveillance camera

גנבים, ראו הוזהרתם!

גנבים, ראו הוזהרתם! רוצים להרגיש בטוחים בבית? זה המאמר בשבילכם מאמר חשוב בנושא אזעקות ומצלמות לבית, על מה חשוב לשים לב, מה צריך להכין ואיך

קרא עוד »

מילון מושגים

מילון מושגים מילון מושגים לעולם הבנייה והשיפוצים שמעתם על מושג ולא הבנתם על מה מדברים? כנסו למאמר ותתחילו להבין גם אתם שיפוצניקית מדוברת… מילון מושגים

קרא עוד »

איך לבחור מפקח בניה

איך לבחור מפקח בניה עומדים לבחור מפקח בניה? מה חשוב לבדוק, מה לשים לב והאם המפקח צריך להיות שכן שלכם?! אם אתם בתהליך התכנון, חשוב

קרא עוד »
purchase, house, house purchase

למכור דירה ב-3 דקות

למכור דירה ב-3 דקות מכירת הבית במחיר הטוב ביותר רוצים למכור את הדירה / הבית? המאמר הזה הוא בשבילכם. על הטיפים והטריקים הטובים ביותר למכירת

קרא עוד »
construction site, construction workers, building

איך בוחרים מהנדס בניין

איך בוחרים מהנדס בניין אחד מבעלי המקצוע היותר חשוב בתהליך הבניית הבית, תשקיעו 5 דקות לקרוא ולהבין איך לבחור את האדם הנכון ביותר למשימה. כל

קרא עוד »
writing, pen, man

פרסום להיתר בניה

פרסום להיתר בניה ברוכים הבאים לשלב הנחמד הזה, רוצים לצלוח אותו בקלילות ובעלות מינימלית? סיכמנו לכם בכל במאמר הבא… פרסום בקשה להיתר בניה – למה,

קרא עוד »
dining room, living room, modern

היטל השבחה

היטל השבחה מה זה היטל ההשבחה, מתי משלמים ואיך ניתן לצמצם את המס , הכל כאן במאמר שלפניכם. היטל השבחה – מס לא מבוטל היי

קרא עוד »
housebuilding, new building, site

טיפים חשובים לתכנון

טיפים חשובים לתכנון נקודות לתכנון כל הטיפים הטובים ביותר לתכנון נכון של הבית, מידות, תכנון לעתיד והתאמה אישית אליכם, הכל כאן במאמר שלפניכם… טיפים מנצחים

קרא עוד »

הובלות

הובלות טיפים למובילים, זמנים ומחירים ,כל מה שרציתם לדעת על שלב ההובלה וגם מה שלא, במאמר הבא בשבילכם… טיפים לקו הסיום: כל מה שרציתם לדעת

קרא עוד »

ארונות אמבטיה

ארונות אמבטיה ארונות אמבטיה מעוצבים מודרני או כפרי? מרחף או אולי עומד, כל השאלות לגבי ארונות אמבטיה, הטיפים הכי טובים מחכים לכם כאן, במאמר עבורכם.

קרא עוד »

השאירו פרטים עכשיו ונחבר אתכם לקבוצת הווצאפ

קבלו עצות ורעיונות מבונים, משפצים ומהמומחים בקבוצות הווצאפ שלנו

דילוג לתוכן