טיח שחור - הטיפים שיחסכו לכם הרבה כסף!

איך מבצעים טיח שחור בצורה הטובה ביותר וחוסכים כסף!

בשעה טובה סיימתם שלד, וכעת מתקדמים לאחד השלבים החשובים – הטיח! אז איך עושים את זה בצורה הטובה ביותר וגם חוסכים כסף?! תמשיכו למאמר , הכל כבר בפנים…

20 הטיפים הכי שווים לביצוע מוצלח של טיח!

היי חברים,

בונים רבים מגיעים לשלב הטיח אך לא יודעים בדיוק מה לבקש, מה לשאול ומה לדרוש, אחרי הכל מדובר על אחד הסעיפים היקרים בשלב הבנייה אחרי השלד , כך שחשוב לשים לב לפרטים.

בנוסף, יש מגוון רחב של חומרים, שלבי עבודה ואפשרויות ביצוע בשלב הטיח ובהמשך גם השליכט הצבעוני כך שאנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר.

craftsmen, site, workers

רוצים לקבל ייעוץ לגמרי בחינם בנושא?
השאירו פרטים כאן!

architect, people, plan

ראשית, אל תצפו באמת להכין חוזה חתום אצל עו"ד עם קבלן הטיח, בדרך כלל מדובר בבני הדודים ואין להם עניין לגשת לעו"ד שלכם ולחתום, מה שאני מציע זה להכין מסמך עם העקרונות שאפרט בהמשך ועליו אתם וקבלן הטיח תחתמו, ישנן 3 מטרות עיקריות למסמך:

1. לעשות תיאום ציפיות עבור העבודה המוזמנת, שקבלן הטיח לא יגיד חשבתי א' ואתם התכוונתם ל-ב'

2. מעמיד אתכם במקום מאוד מקצועי שקבלן הטיח מבין שיש מולו אנשים שמבינים ולא כאלו שהוא יכול לעבוד עליהם.

3. לקבע את שכר הטרחה של הקבלן לפי שלבים – שלבי הטיח הם לא חד משמעיים כמו השלד ולכן חשוב להגדיר מראש את שלבי התשלום כאשר תזכרו תמיד להיות צעד קדימה לפני הקבלן, תשלום אחרון יתקבל רק שבוע לאחר סיום הטיח בבדיקה שהכל תקין ואכן כל מה שסוכם אכן בוצע.

ראשית, אל תצפו באמת להכין חוזה חתום אצל עו"ד עם קבלן הטיח, בדרך כלל מדובר בבני הדודים ואין להם עניין לגשת לעו"ד שלכם ולחתום, מה שאני מציע זה להכין מסמך עם העקרונות שאפרט בהמשך ועליו אתם וקבלן הטיח תחתמו, ישנן 3 מטרות עיקריות למסמך:

1. לעשות תיאום ציפיות עבור העבודה המוזמנת, שקבלן הטיח לא יגיד חשבתי א' ואתם התכוונתם ל-ב'

2. מעמיד אתכם במקום מאוד מקצועי שקבלן הטיח מבין שיש מולו אנשים שמבינים ולא כאלו שהוא יכול לעבוד עליהם.

3. לקבע את שכר הטרחה של הקבלן לפי שלבים – שלבי הטיח הם לא חד משמעיים כמו השלד ולכן חשוב להגדיר מראש את שלבי התשלום כאשר תזכרו תמיד להיות צעד קדימה לפני הקבלן, תשלום אחרון יתקבל רק שבוע לאחר סיום הטיח בבדיקה שהכל תקין ואכן כל מה שסוכם אכן בוצע.

20 טיפים מעולים איך מבצעים את שלב הטיח בהצלחה:

1. חשוב לוודא שקבלן השלד מסר את השלד נקי, שטוף ומסודר.

שלד נקי ומסודר באופן ישיר יתרגם לקבלן הטיח שהעבודה נגישה יותר ופשוטה יותר מאשר אם הוא היה מקבל אזור עבודה עם הרבה בלאגן בעיניים, מה גם שחשוב לנקות את האבק מהבלוקים בכדי לשפר את הרבצת הטיח על גבי הקירות, בהמשך נבקש מקבלן הטיח לשטוף את קירות הטיח לפני ביצוע הפריימר בכדי שהפריימר ידבק טוב יותר בקירות.

2. רצוי ליישם את הטיח רק לאחר חודש ימים מסיום בניית השלד וזאת מכיוון שבמשך החודש מסיום בניית השלד, חלק מהמים בבטון מתאדים, הבטו מתכווץ ומתקשה ומצמצם מעט מנפחו כך שאם הייתם מיישמים מיד טיח לאחר השלד הייתם רואים סדקים רבים לאורכו ולרוחבו וזאת לא המטרה.

בחודש שבין השלד לטיח לא משעמם, עושים תשתית אינסטלציה, חשמל וכו'

 1. 3. בכדי לקבל קיר מפולס וישר, רצוי שקבלן הטיח ישתמש בסרגלים ומיאקים (סרגלים המקובעים לקיר במרחק הקובע את עובי הטיח הדרוש , בדרך כלל עד 3 ס"מ לכל היותר, במידה והשלד ישר ומפולס אפשר להסתפק בשכבת טיח של 1 ס"מ בלבד.) , כך ניתן לחלק את קירות העבודה לשטחים קטנים ונוחים יותר לעבודה ובנקודה הזאת קבלן הטיח יקבל אינדיקציה כמה הקירות ישרים ומה כמות הטיח שהוא צריך לבצע דבר המשפיע כמובן על הצעת המחיר שתקבלו.

  4. חשוב להשתמש בפינות איכותיות, ההבדלים בין סוגי הפינות הם של שקלים בודדים ולכן כדאי לסכם על פינות איכותיות, רצוי גרמניות, הן בדרך כלל טובות יותר. יש גם פינות מ-PVC שאינן מחלידות וצוברות קורוזיה והן קצת יותר חדות כך שהגימור יהיה נקי יותר.

  5. לסכם עם קבלן הטיח שהצעת המחיר תהיה כולל החומות, זה חלק בלתי נפרד מהבית, כולל פנים וחוץ החומות, תיאום ציפיות כבר אמרנו ?!

  6. בטרם התחלת עבודת הטיח , חשוב לסכם עם קבלן הטיח שכל הקירות יהיו נקיים מאבק, לכלוך, חוטי קשירה וכל דבר שעלול להפריע ליישום הטיח.

  7. חשוב לסכם עם קבלן הטיח שביצוע הטיח יהיה עם מכונת טיח בלבד בלחץ של לפחות 2 BAR כדי שנוזלי הטיח חודרים את הבלוקים ומייצר מצב של הידבקות טובה וכך גם נחסך חומר רב שלא נופל על הרצפה.

  8. התייחסות לגשרי קור  (פלטות קלקר המודבקות לקורות הבטון על מנת להעלות את רמת הבידוד של הבטון ביחס לבלוקים שכידוע מבודד הרבה פחות טוב מבלוקים) – חשוב לסכם עם קבלן הטיח להשאיר מגרעת באזור של גשרי הקור כדי לבצע שם טיח טרמי או קלקר אדקס 3 ס"מ לקבלת מעטפת בידוד אחידה בכל הבית.

  9. לאחר ביצוע השכבה הראשונה של הטיח, קבלן הטיח צריך לבצע גירוד ראשוני על מנת להחליק את הקיר ולהכין אותו לשכבה השניה, חשוב מאוד להשקות את הטיח ב-3 ימים הקרובים לאחר מכן כמה פעמים ביום בכדי שהטיח יתחזק ולא ייוצרו נימים בהמשך.

  10. תסכמו עם קבלן הטיח שמבצע גם את השליכט על הקמת פיגומים פעמיים – הטיח השחור מבוצע לאחר שלב השלד כך שהוא בשלב יחסית מוקדם לעומת השליכט הצבעוני שמתבצע לקראת סוף הבנייה לאחר שרוב בעלי המקצוע בצעו את עבודתם וכך לא ילכלכו את השליכט הצבעוני, בין שני השלבים יש לפחות חודשיים שאין בהם שימוש בפיגומים וחבל, עלות של השכרת פיגומים למעטפת לבית סטנדרטי לחודש ימים היא כ-6,000 ₪ כך שאם לא סיכמתם את הסעיף הזה כבר בחוזה הראשוני, צפו לתרעומת / קנס מצד קבלן הטיח כי זה פשוט גורם לו להוציא עוד כסף מהכיס.

  11. לסכם עם קבלן הטיח שהטיח שיבוצע בממ"ד יהיה טיח תרמי בהתאם לתקן 5075 , הטיח בממ"ד שונה מהטיח ביתר קירות הבית ונקרא טיח בגר.

  12. זכרו להכניס לחוזה שביצוע הטיח יכלול שכבת הרבצה צמנטית בחדרים הרטובים, שכבה זו מספקת איטום נוסף לבית.

  13. ביצוע שכבה מלאה וסמיכה של הפריימר לאחר הטיח השחור, הדבר חשוב לפני ביצוע השליכט הצבעוני.

  14. חשוב לבצע רשתות אינטרגלס בכל החגורות, הקורות וגשרי הקור ובכל נקודות החיבור בין הקירות לבין יציקות וחיבורים אחרים וזאת על מנת למנוע סדקים עתידיים בין שני מרקמים של חומר מכיוון שלכל חומר יש מקדם התפשטות שונה (בטון, בלוקים, קלקר וכו')

  15. חשוב לסכם עם קבלן הטיח על סימון נקודות החשמל ופתחים שנעשו במסגרת השלד וזאת בכדי שיהיה קל יותר לאתר את כל הנקודות בהמשך, יחסוך זמן וכאב ראש.

  16. לאחר חציבות נקודות החשמל רצוי לצלם סרטון וידאו של כל הבית בכדי שנוכל בהמשך לזכור איפה מיקמו כל נקודת חשמל וכו'

  17. בחוזה עם קבלן הטיח חשוב לסכם שהוא סוגר את כל הפינות ומילוי החציבות והתשתיות שנעשו כדוגמא: החשמל, אינסטלציה, אסלות סמויות, משקופי דלתות, אמבטיות וכו'

  18. מכיוון שקבלן הטיח נכנס לאחר תשתיות חשמל , אינסטלציה וכו' חשוב מאוד לסכם בחוזה שהקבלן יהיה אחראי על תקינות המערכות ושלמותן, פועלי הטיח נוטים לרוץ עם העבודה כמה שיותר מהר ולעיתים לא שמים לב לכבל כזה או אחר ועלולים לפגוע בו, לכן חשוב לעבור עם קבלן הטיח לפני תחילת העבודות ולסייר באתר הבנייה בכדי להראות לו שכל המערכות תקינות ושלמות וכך הן צריכות לחזור.

  19. לקבוע לו"ז מסודר לביצוע העבודה, בית ממוצע של כ-200-250 מ"ר אורך כחודש ימים עם כ-3 פועלים, תוודאו שאכן מגיעים מספיק פועלים שלא יווצר עיכוב בלו"ז.

  20. לסכם בחוזה שקבלן הטיח מקבל את הבית נקי ומסודר וכך הוא צריך להחזיר אותו, נקי מכל דבר שלא שייך, משקופים, קרשים, פחים וכו' ולהשאיר סכום נכבד לסוף שיהיה לקבלן רצון עז לנקות ולסדר, לא לשכוח את זה!!

 2. יישום טיח גבס:

  ישנם קבלנים הנוטים להשתמש בטיח גבס לשכבה הסופית של פנים הבית (אל דאגה, יהיה שפכטל וצבע לאחר מכן) , וזאת מכיוון שמדובר על חומר איכותי וקל לביצוע ונותן גימור איכותי וחלק יותר ללא סדקים אך העלות שלו מעט יקרה יותר , יחד עם זאת ישנם כמה כללים שכדאי מאוד להקפיד עליהם בתהליך היישום של טיח הגבס:

  1. את הטיח ניתן ליישם בכל קירות הבית כולל חדרים רטובים, חשוב לשים לב שבביצוע של הטיח גבס על משטחי בטון (עמודים, קורות וכו') צריך להשתמש בפריימר לפני בכדי לקבל תוצאה טובה יותר וליצור הידבקות טובה יותר של הטיח גבס לבטון.
  2. את היישום של טיח הגבס מבצעים על ידי מכונה להתזת טיח גבס בלבד ותיחום של הקירות על ידי מיאקים איכותיים מאלומיניום שלא יגרמו לקורוזיה.
  3. את טיח הגבס מיישמים עד לגובה של כ-30-40 ס"מ מגובה הרצפה מזאת בכדי לאטום טוב יותר את האזור מהרצפה ועד לגובה האמור למנוע תופעה של עליית מים בנימים של הבלוקים, ביתרת ה-30-40 ס"מ מהרצפה מיישמים טיח צמנטי לבן, קבלן הטיח יודע את זה, רק תוודאו שזה מבוצע.
  4. לאחר 24 שעות של יישום של טיח הגבס ויישור שלו למראה מלא וישר, מבצעים יישור של הקיר על ידי סרגל טייחים לקבלת קיר חלק ומוכן ליישום של שפכטל וצבע.

   

  עוד כמה טיפים חשובים לקינוח:

  1. אחרי שתסכמו עם קבלן הטיח על המחיר תעלו נושא מהותי שיכול לחסוך לכם כמה אלפי שקלים: קבלני הטיח יוצאים מנקודת הנחה שהם עושים טיח על כל קירות הבית, כל מ"ר עולה כסף כך שזה הזמן לפתוח את תוכנית הגבס שלכם (בהנחה שיש לכם שטח לא מבוטל של הנמכות גבס) ותבקשו להוריד מהמחיר בעבור כל השטח של הנמכת הגבס שבו לא צריכים לבצע את הטיח.

  תתפלאו לדעת שרק הסעיף הזה יכול לחסוך לכם בקלות 3,000-4,000 ₪ , מי אמר חופשה באילת ולא קיבל?!

  2. רשמנו זאת במידע המקדים אך חשוב לחדד את הנקודה שנכונה לקבלן הטיח ובכלל לכל הקבלנים: תמיד רצוי להזמין בעל מקצוע לתת הצעת מחיר כאשר אתר הבנייה כמה שיותר נקי ומסודר ונגיש לעבודה, ההשפעה היא פסיכולוגית בתמחור בלי שהקבלן חושב על זה , כאשר הוא חוזר הביתה לאחר סיור באתר עם המון לכלוך ואי סדר אוטומטית הוא חושב "יש באתר הזה הרבה עבודה…" ומתמחר את העלות קצת יותר גבוה אפילו אם מדובר על אותה עבודה שהוא אמור לעשות.

  אז עצתי אליכם – קחו פועל כללי בכמה וכמה שלבים בבנייה שינקה וידגם את אתר הבנייה, גם לבטיחות , לעבודה נכונה יותר וגם להצעות מחיר טובות יותר, זה ישתלם לכם ואתם תודו לי בהמשך.

  3. אם אתם מתכננים לעשות פנלים שקועים ברחבי הבית, זה הזמן להגיד לקבלן הטיח להשאיר שקע בגובה הפנל הרצוי (בדרך כלל 7-8 ס"מ) , חבל סתם לעבוד פעמיים…

  מקווה ומאמין שעזרתי לכם להבין ולסכם טוב יותר את שלב הטיח השחור, אתם מוזמנים למאמר על השליכט הצבעוני, מומלץ בחום! 

תוכניות לא מלאות ומפורטות

7. תוכניות לא מלאות ומפורטות

אם נתקלתם בחוסר באינפורמציה בתוכניות (קורה שלא הופיעה, חלון עם מפתח ייחודי, אופן ביצוע ייחודי שלא נרשם בתוכניות ) ,

או תקלה במפרטי המכרז שלא הובהרה בהם נקודה מסויימת ולא סוכמה מראש מול הקבלן המבצע תתומחר בדיעבד ובצדק.

הקבלן לא צריך לספוג פספוסים של יועצים או שיגעונות של הלקוח על חשבונו.

הבעיה היא שלעולם "המחשבה בדיעבד" תהיה יקרה יותר וככל הנראה תגיע עם תוספת איחור בלו"ז ועם עוד איזה קנס של כמה מאות או אלפי שקלים ככה בשביל הכיף.

כמו שאמרנו- תכנון, תכנון ועוד קצת תכנון.  

 

8. ההצעה הכי זולה? באמת?

ניגשתם למכרז ? קרוב לוודאי שתקבלו כמה הצעות , אחת יקרה משמעותית מהאחרות, אחת זולה באופן מחשיד ועוד שתי הצעות מחיר ממוצעות אשר הולמות את היקף העבודה.

אז כל קבלן ישמח לקבל את העבודה וכל אחד מציג את עצמו באופן המקצועי ביותר, מנגד אנחנו רוצים לשלם כמה שפחות על העבודה ולקבל את התמורה המקסימלית.

מה עושים ? מוודאים עם כל הקבלנים האם הם עברו על תוכניות העבודה כראוי, הבינו כל פרט וביצעו חישוב נכון לגבי כל הבנייה הכוללת, פרטי העבודה, לוחות הזמנים וההתניות השונות.

כולם רוצים להרוויח ואף קבלן לא מתכוון להפסיד כסף, אם קיבלתם הצעת מחיר זולה באופן משמעותי מהצעות המחיר האחרות , כנראה שהקבלן פספס משהו בחישוב העלויות.

העניין יעלה באמצע הבנייה ואתם תמצאו את עצמכם שבויים בין הוספת כסף לא מתוכנן ובין הפסקת הבנייה ואף תהליכים משפטיים.

אל תלכו שולל אחרי הזול ובמקביל- נסו להבין כיצד היקר ביותר הגיע לכך, הוא אולי שם לב למשהו שכולם פספסו? 

9. רסקיו להמונים!

לרוב, הבונים חושבים לעצמם שהמסלול לבית החלומות מורכב מקנייה של קניית שטח, מציאת אדריכל מתאים, מימון, עורכי דין, שלבי התכנון, מריבות בתוך התא המשפחתי, שבעת מדורי גיהינום מול הרשות המקומית וכיו"ב.

כל זה ועדיין לא התחלנו את שלב הבנייה, שבפועל זה החלק המשמעותי ביותר בתהליך המצריך את כוחות הנפש הגדולים ביותר.

כמה פעמים כבר שמעתם :  "רק שהקבלן כבר יתחיל לבנות, מפה הכדור כבר בידיים שלו ואנחנו יכולים לשכב לנוח." 

חשוב להפנים  שתקופת הבנייה היא תקופה מלחיצה הכוללת חוסר וודאות, בלתי צפוי רב, מריבות על דברים שהייתם בטוחים שסוכמו וכיו"ב.

מומלץ מאוד לשמור אנרגיות רבות ככל הניתן ולא פחות חשוב- חברים ובני משפחה לגיבוי לאותם ימים שפשוט לא תהיו מסוגלים לענות לקבלן לטלפון. 

אז קחו הכל בפרופורציה, בסופו של דבר זה רק בית, הבריאות והמשפחה חשובים יותר מהכל.

וכדי להיות בטוחים שאתם עוברים את התהליך בשלום, "איך בונים ונשארים נשואים" מחכה לכם כאן

 

 

10. שחררו קצת את החבל…

אם בחרתם את אנשי המקצוע שלכם בצורה ראויה, עשיתם סקר שוק טוב וקיבלתם עליהם המלצות טובות תנו להם לעבוד.

הם יודעים מה נכון, זה המקצוע שלהם.

 אנשי מקצוע שמתערבים להם באופן מופרז באומנותם יהפכו בשלב מסוים ליד מבצעת בלבד.

ככלל זה לא יעבוד לטובתכם שכן הם אלו שלמדו, התנסו ועברו את השלבים הללו פעם אחר פעם, ותזכרו שאתם משלמים להם על המקצועיות שלהם והניסיון שהם מביאים איתם.

אז נכון שעבורכם מדובר בבבית הראשון ואתם חושבים שהקורה של ה-60 ס"מ היא מאוד ייחודית ואתם חייבים להזכיר לקונסטרוקטור להתחשב בה בתוכניות שלו אבל אני אגלה לכם סוד:

זה לא הבית הראשון ואפילו לא האחרון שהם מתכננים, אז תנו להם קצת קרדיט וכמו בזוגיות טובה – תזכרו תמיד למה בחרתם בהם מלכתחילה.

סעיף בונוס לאמיצים בלבד: בניית הבית ללא מפקח בניה!

במרדף אחרי החיסכון בתהליכי התכנון והבנייה אנחנו פוגשים טעות נפוצה של בונים שמשפיעה באופן הרסני על הפרויקט וזה ויתור על מפקח בנייה לאורך כל תהליך הבנייה. 

עם יד על הלב – האם הייתם ניגשים לבית המשפט ללא עו"ד? האם הייתם מנתחים את עצמכם במידת הצורך ללא עזרת רופא? 

אז כשמדובר על תהליך בנייה שעולה לרוב למעלה מ- 1,000,000 ש"ח וישמש אתכם לעשרות השנים הבאות, איך אפשר לחשוב על בנייה ללא ליווי של איש מקצוע מטעמנו?!

מדובר בוויתור על מפקח בניה מנוסה וניסיון ל"היכנס בנעליו."

מעשה זה לא רק שלא שומר על התקציב שלכם או חוסך לכם כמה עשרות אלפי שקלים, אלא בסבירות גבוהה יגרום לתוצאה הפוכה של הוצאת סכומי עתק לחינם. 

תהליכי בניה לא מפוקחים מקצועית כוללים אחוז טעויות גבוה משמעותית שמביא לחריגה תקציבית, לתכנון לקוי, עבודה מיותרת ולביצוע לוקה בחסר.

חשוב לוודא שהמפקח נמצא באתר כמה שיותר פעמים  (המצב האידיאלי הוא סיור מדי יום של מפקח הבנייה לבדיקת הביצוע בפועל ותיקון בו במקום במידה וישנה טעות) וכן פיקוח עליון של האדריכל כ-6-7 פעמים לאורך הפרויקט וכן סיור של שאר יועצי הפרויקט בכל שלב שהם נדרשים.

אז חברים יקרים – בבקשה להקפיד על כללי הזהב האלו , אתם תגדילו משמעותית את הסיכוי לסיים את הבנייה שלכם בצורה טובה ובלי חור גדול מדי בכיס.

נשמח לעזרתכם!

אנחנו עושים כמיטב יכולתנו כדי להעניק לכם מאמרים כמה שיותר מקיפים ומלאים, 

אם בכל זאת גיליתם איזו טעות, או שאתם רוצים להוסיף לנו הערה, נקבל אותה בברכה.

המייל לפניות: gavriel@homexpert.co.il

תודה רבה 😊

מאמרים נוספים
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק בעצות לא

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת חשמלאי מוסמך.

קרא עוד »

בנייה קלה בראשון לציון

במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה יחסית קצרה.

קרא עוד »

בנייה ירוקה בשרון

קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא שיטת הבנייה

קרא עוד »

אדריכלים בבאר שבע

העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר מתוכננים בשיטות

קרא עוד »

שיפוצניק בירושלים

כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל דאגה, בסוף מאמר

קרא עוד »

שיפוצים במרכז

שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת הפרוייקט וכשהגיע הזמן הרגשתם שאתם

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף. שיפוץ היא פעולה שאו שחלמתם ותכננתם אותה שנים

קרא עוד »

עיצוב פנים בתל אביב

עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם זה פרוייקט עיצוב פנים

קרא עוד »

קבלן מפתח באשקלון

קבלן מפתח באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה לגבי גופינו או פנינו מהם אנחנו

קרא עוד »
architect, people, plan

יועץ קרקע

יועץ קרקע הזמנת יועץ קרקע ודו"ח מפורט אחד השלבים היותר חשובים לפני תחילת התכנון הוא הזמנת יועץ הקרקע וקבלת דו"ח מסודר. מתי עושים את זה,

קרא עוד »
burglar, burglary, surveillance camera

גנבים, ראו הוזהרתם!

גנבים, ראו הוזהרתם! רוצים להרגיש בטוחים בבית? זה המאמר בשבילכם מאמר חשוב בנושא אזעקות ומצלמות לבית, על מה חשוב לשים לב, מה צריך להכין ואיך

קרא עוד »

מילון מושגים

מילון מושגים מילון מושגים לעולם הבנייה והשיפוצים שמעתם על מושג ולא הבנתם על מה מדברים? כנסו למאמר ותתחילו להבין גם אתם שיפוצניקית מדוברת… מילון מושגים

קרא עוד »

איך לבחור מפקח בניה

איך לבחור מפקח בניה עומדים לבחור מפקח בניה? מה חשוב לבדוק, מה לשים לב והאם המפקח צריך להיות שכן שלכם?! אם אתם בתהליך התכנון, חשוב

קרא עוד »
purchase, house, house purchase

למכור דירה ב-3 דקות

למכור דירה ב-3 דקות מכירת הבית במחיר הטוב ביותר רוצים למכור את הדירה / הבית? המאמר הזה הוא בשבילכם. על הטיפים והטריקים הטובים ביותר למכירת

קרא עוד »
construction site, construction workers, building

איך בוחרים מהנדס בניין

איך בוחרים מהנדס בניין אחד מבעלי המקצוע היותר חשוב בתהליך הבניית הבית, תשקיעו 5 דקות לקרוא ולהבין איך לבחור את האדם הנכון ביותר למשימה. כל

קרא עוד »
writing, pen, man

פרסום להיתר בניה

פרסום להיתר בניה ברוכים הבאים לשלב הנחמד הזה, רוצים לצלוח אותו בקלילות ובעלות מינימלית? סיכמנו לכם בכל במאמר הבא… פרסום בקשה להיתר בניה – למה,

קרא עוד »
dining room, living room, modern

היטל השבחה

היטל השבחה מה זה היטל ההשבחה, מתי משלמים ואיך ניתן לצמצם את המס , הכל כאן במאמר שלפניכם. היטל השבחה – מס לא מבוטל היי

קרא עוד »
housebuilding, new building, site

טיפים חשובים לתכנון

טיפים חשובים לתכנון נקודות לתכנון כל הטיפים הטובים ביותר לתכנון נכון של הבית, מידות, תכנון לעתיד והתאמה אישית אליכם, הכל כאן במאמר שלפניכם… טיפים מנצחים

קרא עוד »

הובלות

הובלות טיפים למובילים, זמנים ומחירים ,כל מה שרציתם לדעת על שלב ההובלה וגם מה שלא, במאמר הבא בשבילכם… טיפים לקו הסיום: כל מה שרציתם לדעת

קרא עוד »

ארונות אמבטיה

ארונות אמבטיה ארונות אמבטיה מעוצבים מודרני או כפרי? מרחף או אולי עומד, כל השאלות לגבי ארונות אמבטיה, הטיפים הכי טובים מחכים לכם כאן, במאמר עבורכם.

קרא עוד »

השאירו פרטים עכשיו ונחבר אתכם לקבוצת הווצאפ

קבלו עצות ורעיונות מבונים, משפצים ומהמומחים בקבוצות הווצאפ שלנו

דילוג לתוכן