טיפים חשובים לתכנון

נקודות לתכנון

כל הטיפים הטובים ביותר לתכנון נכון של הבית, מידות, תכנון לעתיד והתאמה אישית אליכם, הכל כאן במאמר שלפניכם…

טיפים מנצחים לתכנון נכון של הבית שלכם

היי חברים, אני מתאר לעצמי שאתם וודאי מאוד מתרגשים לתכנן כבר את בית החלומות שלכם. הרבה רעיונות רצים לכם בראש, אתם רוצים גם וגם ואולי להוסיף גם את זה ואת זה…אבל רגע לפני, קחו נשימה. שבו בנחת וחשבו בפרטנות, מה אתם באמת רוצים, מה אתם באמת צריכים ומה אתם ממש ממש חייבים.

ריכזתי עבורכם את אבני הדרך, בעזרתן תוכלו לתכנן בצורה החכמה והטובה ביותר את בית חלומותיכם, שלכם…

1. לכל משפחה- הבית נכון עבורה

רוצים לקבל ייעוץ לגמרי בחינם בנושא?
השאירו פרטים כאן!

למזלנו, בעולם יש הרבה גוונים. כל אדם שונה מרעהו ולכל משפחה המאפיינים שלה. איננו זהים וזה די נחמד, זה מכניס המון צבע לעולם. מאחר וכל אדם הוא עולם ומלואו, כך כל בית הוא עולם ומלואו. לכל קן משפחתי, המאפיינים שלו שמותאמים למספר, אופי וצרכי בני הבית. אל תנסו לשכפל או להידמות לבתים אחרים. אתם ייחודיים- וכך צריך לתכנן את הבית שלכם, לפי הקווים הייחודיים שלכם. אחרי שהבנתם והפנמתם את זה….אפשר להתחיל לתכנן נכון😊

 

2. מהו מצבכם המשפחתי?

החלק הראשון שמשמש אותנו, בהנחת היסודות הראשוניים לתכנון הבית, הוא בני הבית.

כמה אנשים יחיו בבית? מה טווח הגילאים? האם המשפחה עתידה להתרחב? או שהילדים בגרו ועתידים לפרוש כנף? חשוב לקחת בחשבון את הצרכים המשתנים בתקופת החיים הצפויה בבית. האם זה בית ראשון להשקעה? או שמא מדובר בבית לכל החיים?

 

למזלנו, בעולם יש הרבה גוונים. כל אדם שונה מרעהו ולכל משפחה המאפיינים שלה. איננו זהים וזה די נחמד, זה מכניס המון צבע לעולם. מאחר וכל אדם הוא עולם ומלואו, כך כל בית הוא עולם ומלואו. לכל קן משפחתי, המאפיינים שלו שמותאמים למספר, אופי וצרכי בני הבית. אל תנסו לשכפל או להידמות לבתים אחרים. אתם ייחודיים- וכך צריך לתכנן את הבית שלכם, לפי הקווים הייחודיים שלכם. אחרי שהבנתם והפנמתם את זה….אפשר להתחיל לתכנן נכון😊

 

2. מהו מצבכם המשפחתי?

החלק הראשון שמשמש אותנו, בהנחת היסודות הראשוניים לתכנון הבית, הוא בני הבית.

כמה אנשים יחיו בבית? מה טווח הגילאים? האם המשפחה עתידה להתרחב? או שהילדים בגרו ועתידים לפרוש כנף? חשוב לקחת בחשבון את הצרכים המשתנים בתקופת החיים הצפויה בבית. האם זה בית ראשון להשקעה? או שמא מדובר בבית לכל החיים?

 

3. מה התקציב שלכם?

כל פריט קטנטן בתכנון הבית שלכם, יתורגם בסופו של דבר לכסף. כמות החללים, הפתחים, הזוויות…לכל אלה תו מחיר החל מעלויות בנייה ועד ריהוט. זה הזמן להתחיל להשתמש בשילוש הקדוש של תכנון הבית :  רוצים, צריכים, חייבים. בכל החלטה תכנונית של בית למשפחה צריך לזכור מה אנחנו רוצים, מה אנחנו צריכים ומה אנחנו חייבים…כך תוכלו לייצר את סדר העדיפויות שיגדיר בין עיקר וטפל.

 

4. הסתכלו על עצמכם

שימו לב לאורח החיים שלכם. הביטו בהתנהלות של הבית. בחנו את כמות הזמן שאתם מבלים בחדר כזה או אחר בבית, את אופן התנועה שלכם בו. חשבו מה הייתם משנים או לוקחים אתכם לבית הבא. שימו לב לפונקציות שימושיות יותר ופחות. הביטו בילדים, איפה הם הכי אוהבים לשחק או להכין שיעורים. איפה לרוב מתקיימות ארוחות הצהריים ואיפה הנשנושים…האם אתם יותר מתארחים או מארחים? אין פה תשובה נכונה או לא נכונה. זה אתם. יש פה רק תשובות שיובילו אתכם לתכנון נכון, עבורכם.

איך תחלקו את העוגה?

5. איך תחלקו את העוגה?

הבית שיבנה, צריך לשרת את בני ביתכם ולהיות להם נוח. כמות החדרים ומספר הקומות יגזרו מתוך תכנון נכון של תנועה בבית ושימוש בחללים ייעודיים. בואו ננסה לפשט את זה, ולרדת לרזולוציות נמוכות יותר…

 

א. כניסה לבית – כך יקבל הבית את פניכם בכל פעם כשתחזרו אליו. ניתן לתכנן כניסה מהירה לבית, או שאפשר לחלופין לתכנן שביל ארוך ומרשים דרך גינה יפה. רוחב הדלת שתגדירו משמעותי מאוד לנראות הכניסה הכללית, לפונקציונאליות שלה ולעיצוב הפנים כאחד. כנף אחת או שתיים, לדלת רחבה בכניסה יש משמעות גדולה ואם ניתן, תמיד רצוי.

 

ב. מספר קומות- אז כמה קומות ישרתו אתכם נאמנה? קחו בחשבון שכמות גדולה מדי יכול גם להעיק עליכם. חשבו טוב על החלוקה של הקומות, מה הנגישות הנדרשת מכל חדר למקומות המרכזיים כמו המטבח והסלון? חשבו האם יש לכם צורך במרתף, ואם כן- האם מטרתו השכרה כיחידה נפרדת או שמא מקום בילוי לילדים? ואחרי שהחלטתם על מספר הקומות, תחליטו שלא להחליט הכל עכשיו. תשאירו לכם אופציות עתידיות. ייתכן שתרצו לצמוח מעלה עם קומה נוספת בעוד כמה שנים, לכו תדעו איך החיים יפתיעו…אל תשכחו לחשב את התנועה בבית, האם לרדת קומה כדי לשתות קפה במטבח? או שאולי דווקא לעלות? ייתכן שבכלל לא מתאים לי מדרגות בבית והכי טוב בשבילי זה מפלס אחד (כמו שאשתי רצתה😊) תנועה, תנועה, תכננו את התנועה…

 

ג. מספר חדרים – רק אתם יודעים כמה חדרים אתם באמת צריכים. אתם תגיעו לתשובה הנכונה, רק לאחר שתלכו עם האידיאולוגיות שלכם ותתחשבו ברצונות ובבקשות הידועות לכם. התכנון השכיח ביותר מגדיר לכל ילד חדר משלו. החדר הזה מכיל לרוב: מיטה, ארון, שולחן, פינת משחקים, לעיתים ספרייה או טלוויזיה, ובעצם נועד להכיל את מגוון הציוד ותחומי העניין של הילד. אך לעיתים, מבחינה אידאולוגית טלוויזיה או מחשב לא יכנסו לחדרו של ילד. לפעמים, ההורים יעדיפו לעשות "חדר שינה" המכיל מיטות בלבד לשנים או שלושה אחים, ולעשות חדר משחקים בנפרד, או "חדר לימודים" עם מחשב ומלא ספרים. חשבו טוב טוב, מה הכי נוח ובריא עבור בני הבית? קחו בחשבון את הדברים שבני הבית אוהבים לעשות והגדירו את מיקומם ברחבי הבית. תחביבים וכישרונות הינם דברים חשובים שיש לקחת בחשבון בתכנון חלל של מספר נפשות, מאחר והם חלק אינטגרלי מהתנועה והאנרגיה בבית. למשל: נגינה על תופים בחדר אטום לרעש. או ציור, פיסול, ועוד תחביבים קסומים אך מלכלכים למיניהם בחדר עבודה עם שטח גדול, או בכלל בגינה?

ד. חדרי אמבטיה- כמות חדרי האמבטיה נקבעת ע"פ צורך וחלום. חדר האמבטיה ביחידת ההורים הוא לרוב צורך, מאחר אנו זקוקים לפרטיות שלנו בבית עם ילדים. חדר אמבטיה לכל ילד, הוא לרוב חלום. אך אם יש אפשרות, למה לא? רק אל תשכחו שזה "עוד שטח לנקות"…וכדאי שתיקחו בחשבון כמה נקודות יקרות מפז בתכנון חדרי האמבטיה:

  • אוורור – מדובר על חלל שמתמודד עם לחות בכל ימות השנה. דאגו לפתחים גדולים, לחלונות חיצוניים (ולא פנימיים לחדר כביסה למשל) או לוונטה ממש ממש איכותית, אבל אם ניתן להימנע מהחמודה הזו, עדיף תמיד.
  • שימוש בחומרים איכותיים – אל תעשו פה קיצורי דרך, בחדרי אמבטיה, הזול הוא היקר. אל תחסכו על שום אלמנט שאמור להיכנס לתוך הקירות ולהתחבר לאינסטלציה הפנימית ביסודות. מיכל הדחה, אינטרפוץ, סוללה לאמבט וכדומה, מתחברים לצינורות בתוך הקירות והחלפה שלהם תדרוש פתיחה של אריחים. קנו מוצרים איכותיים עם אחריות, ייתכן שיום יבוא ותזכרו במשפט הזה שקראתם ותודו לנו מאוד, אז בבקשה…. 

 

ה. חדר הורים – חדר גדול הוא חדר מפנק, וכמה חשוב שתתפנקו אחרי כל העבודה הקשה… מגיע לכם, וזו הבמה לפנק את עצמכם.

חדר הורים מרווח הוא ללא ספק צורך, דרישה וחובה בבנייה של בית משלכם. תכננו את התנועה בחלל, האם יש צד קבוע לכל אחד מבני הזוג? האם נוח לכם להתלבש ליד המיטה, בחדר האמבטיה או שהייתם רוצים שיהיה לכם אזור מיועד לכך? זה יכול להיות מתורגם לחדר ארונות, או  ארונות בחלוקה של 80%-20% לטובת האישה…

 בכל מקרה, אל תתחילו לתכנן מבלי לחשוב על התנועה שלכם בחלל והצרכים של כל אחד מבני הזוג. כמובן שחדר אמבטיה ביחידת ההורים הוא הכרחי. שימו לב לגודל החלל שאתם מתכננים. הסטנדרט היום הוא 3.5 מ"ר, והוא לא מפנק במיוחד כי מדובר על 180 ס"מ* 180 ס"מ בערך. ואם נפרק את זה לגורמים, מדובר על מקלחון של 80*80 וארון אמבטיה צמוד ברוחב מקסימלי של מטר (זה בתנאי שהחלל בגודל ה"נטו" שלו אכן נשאר כך אחרי אריחים), האסלה לרוב מצדו השני של המקלחון, וכמה חבל נשאר לנו ריבוע קטנטן להסתובב בו סביב עצמנו. אם תמתחו טיפה את הגבולות, ותתכננו חלל בגודל של 2.5*2.5 מטר תרגישו את ההבדל מידית. שינוי קטן מ3.5 מ"ר ל5 מ"ר יכול לשנות את איכות התנועה שלכם, ואיכות החיים שלכם באופן משמעותי. (טיפים נוספים לתכנון נכון של חדרי אמבטיה בלינק הבא)

 

ו. אחסון – אחד הנושאים שהכי מטרידים זוגות צעירים היום. כמות הציוד הממוצעת של משפחה צעירה ומודרנית היא בלתי נתפסת. הרים של צעצועים ומשחקים, בגדים ועוד בגדים. בגדים קטנים שצריך למסור או גדולים שעוד מעט יהיו טובים. קלסרים של חשבונות ומסמכים ש"לך תדע מתי נצטרך". המתנות מהדודה, המחברות של שנה שעברה, מה תגידו? הם צריכים אחסון, או ללכת למקום אחר. אבל בלי שום ספק, קחו אותם בחשבון. האם הם בתוך ארון נגרות שמלווה את המסדרון? או שיש חדר ייעודי לאחסון? מה יהיה לכם הכי נוח? וכמה גישה אתם רוצים לדברים?

 

ז. מיזוג – בהתאם לכיווני האוויר, חשוב לתכנן מיזוג שיאפשר טמפרטורה נעימה בכל השנה. הכנות והנמכות, מרכזי או מיני? הכניסו את זה לתקציב…אין פה נכון או לא נכון. לאחד יתאים מזגן עילי בכל חדר, השני לא יחשוב פעמיים ויחליט על מזגן מרכזי וקמין בסלון.

 

ח. חניה – כמה נוח לחזור מקניות, לפתוח את הבגאז' ולהיות ישר במטבח? כמה נוח שלכל אחד מהנהגים בבית מקום חניה משלו? קחו בחשבון את התנועה היומיומית שלכם ותכננו חניה נוחה. רצוי לתכנן חניה של מינימום 5 מטר אורך ו-3 מ' רוחב לכל רכב כדי שתספיק לכל סוג רכב פרטי.

שימו דגש על השטחים המרכזיים בבית

6. שימו דגש על השטחים המרכזיים בבית

השטחים המרכזיים מוגדרים בבית כ"שטחים ציבוריים". כלומר, השטחים המשפחתיים, בהם כולם מתאגדים, שם הזיכרונות נוצרים. שם אוכלים, צוחקים, עושים דברים משותפים. חשוב לתכנן את השטחים האלה על בסיס המאפיינים של הפעילות המשפחתית. למשל, אם במשפחה שלכם יש מסורת של שיחות ארוכות סביב שולחן האוכל, גם אחרי שהארוחה מסתיימת, צריך לחשוב על מיקום נעים ועל כסאות נוחים. אבל לפני הכל, יש לתכנן את האזור כשטח מרכזי, שיש תמיד תנועה אליו וממנו.

 

א. הסלון – אז מה קורה אצלכם בסלון? הוא משמש מקום מפגש של המשפחה? איך אתם אוהבים לרבוץ בו, בשכיבה על הספה או על השטיח? זהו מקום האירוח המרכזי כשבאים אורחים? כל השאלות האלה, ועוד רבות כדוגמתן, מתארות פעילות שגרתית בבית, באזור מרכזי כמו הסלון. רדו לרזולוציות האלה. תודו בפניי עצמכם, איך אתם בת'כלס הכי רוצים את זה, מה יהיה הכי טוב בשבילכם…אם חלמתם על בית מפנק, הסלון הוא בדיוק המקום לעשות את זה, ובגדול. תכננו חלונות גדולים בשביל שייכנס אור טבעי, דאגו להצללה עדינה ומלטפת, הכניסו הרבה טקסטיל לפינוק- וקיבלתם את ה"כירבול" שבני הבית כל כך כמהים אליו.

ב. המטבח – אין בית בלי מטבח, הוא חייב להתקיים תמיד, אי אפשר בלעדיו. גם אם מדובר במשפחה של נרקומני טייק אווי שעיצבו מטבח בשביל לשטוף ידיים לפני המשלוח, או במשפחה של בשלנים, שחיים ונושמים בישול וזה גם תחביב מספק ומהנה עבורם. גודלו של המטבח, התקציב שיושקע בו, האבזור שבו, יוכתבו ע"פ האפיון שלכם את עצמכם. אחרי שהבנתם את סדר הגודל של המ"ר והתקציב, תחליטו על המיקום המדויק בבית, שיגדיר האם המטבח סגור, פתוח או מקביל. חשבו את המרחק מפינת אוכל. תכננו הגשה לשולחן…הפרטים הקטנים האלה יהפכו את העבודה והבילוי במטבח לנעימים ונוחים יותר.

 

7. תכניסו את ה"סטייל" שלכם

מה עושה לכם את זה? קווים נקיים כמו בעיצוב הנורדי? או פינות מתעגלות כמו בסגנון הפרובנסי? כפרי, מודרני, אקלקטי, קלאסי, תעשייתי, בוהמייני או אפילו אסייתי? הסגנון שתבחרו יבוא לידי ביטוי כמובן בעיצוב הפנים. אצלי בבית למשל, החלטנו ללכת על עיצוב כייפי ומעניין לחדרי האמבטיה. בחרנו קונספט שליווה אותנו בכל תהליך עיצוב החלל. משלב האריחים ועד האקססוריז שב"פינאלה". אצל הילדים בחרנו לעצב בסגנון "ספינת פיראטים וים". זה בא לידי ביטוי בצורות ובצבעים והילדים מאושרים מזה עד הגג. בחדר הרחצה שלנו לעומת זאת, לקחנו את העיצוב לכיוון של "ריזורט בהוואי", בעוד שחדר האמבטיה של האורחים מעוצב בסגנון "בית מלון יוקרתי". לכל חלל האופי שלו, בהתאם לתחושות שקיווינו להעביר. זה כייף, מעניין וזה בעיקר אנחנו😊 אך מעבר לעיצוב הפנים, הסטייל שתבחרו יכול לקבל ביטוי עוד בשלב התכנון והבנייה. גודל הפתחים וצורתם יוכתבו ע"פ הסגנון שתגדירו- צורת המדרגות, הדלתות, הריצוף והאריחים. אפילו הגג של המבנה יושפע מהסגנון- גג רעפים או בטון? באיזו צורה ובאיזה גובה? סקאיילייט, או חיפויי עץ? סגנון הוא הרבה יותר מסטיילינג בסוף, הוא יכול להשפיע על כל אלמנט בבית, הכניסו אותו לחישובים מבעוד מועד.

טיפ קטן: הרשת והמגזינים עמוסים בתמונות שמתארות אווירה וסגנון. צלמו, סמנו, שלחו לאדריכל או המעצב שלכם את הוויזואל שמדבר אליכם. זה יעזור לכם לתרגם את החלומות למציאות. אל תשכחו שאין סוף לעיצוב וסטיילינג, ניתן לקחת כל החלטה קדימה עד כמה שהכיס מאפשר…

 

מקווים שנשארתם עם טעם של עוד, כי במאמרים הבאים נתעמק בכל חלל, מה מתאים ומה עדיף? אין סוף לדברים שאפשר לעשות, אבל למאמר הזה כן. מקווה שהוא היה לכם לעזר, בהצלחה!

שלכם ובשבילכם, גבריאל

נשמח לעזרתכם!

אנחנו עושים כמיטב יכולתנו כדי להעניק לכם מאמרים כמה שיותר מקיפים ומלאים, 

אם בכל זאת גיליתם איזו טעות, או שאתם רוצים להוסיף לנו הערה, נקבל אותה בברכה.

המייל לפניות: gavriel@homexpert.co.il

תודה רבה 😊

מאמרים נוספים
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק בעצות לא

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת חשמלאי מוסמך.

קרא עוד »

בנייה קלה בראשון לציון

במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה יחסית קצרה.

קרא עוד »

בנייה ירוקה בשרון

קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא שיטת הבנייה

קרא עוד »

אדריכלים בבאר שבע

העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר מתוכננים בשיטות

קרא עוד »

שיפוצניק בירושלים

כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל דאגה, בסוף מאמר

קרא עוד »

שיפוצים במרכז

שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת הפרוייקט וכשהגיע הזמן הרגשתם שאתם

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף. שיפוץ היא פעולה שאו שחלמתם ותכננתם אותה שנים

קרא עוד »

עיצוב פנים בתל אביב

עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם זה פרוייקט עיצוב פנים

קרא עוד »

קבלן מפתח באשקלון

קבלן מפתח באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה לגבי גופינו או פנינו מהם אנחנו

קרא עוד »
architect, people, plan

יועץ קרקע

יועץ קרקע הזמנת יועץ קרקע ודו"ח מפורט אחד השלבים היותר חשובים לפני תחילת התכנון הוא הזמנת יועץ הקרקע וקבלת דו"ח מסודר. מתי עושים את זה,

קרא עוד »
burglar, burglary, surveillance camera

גנבים, ראו הוזהרתם!

גנבים, ראו הוזהרתם! רוצים להרגיש בטוחים בבית? זה המאמר בשבילכם מאמר חשוב בנושא אזעקות ומצלמות לבית, על מה חשוב לשים לב, מה צריך להכין ואיך

קרא עוד »

מילון מושגים

מילון מושגים מילון מושגים לעולם הבנייה והשיפוצים שמעתם על מושג ולא הבנתם על מה מדברים? כנסו למאמר ותתחילו להבין גם אתם שיפוצניקית מדוברת… מילון מושגים

קרא עוד »

איך לבחור מפקח בניה

איך לבחור מפקח בניה עומדים לבחור מפקח בניה? מה חשוב לבדוק, מה לשים לב והאם המפקח צריך להיות שכן שלכם?! אם אתם בתהליך התכנון, חשוב

קרא עוד »
purchase, house, house purchase

למכור דירה ב-3 דקות

למכור דירה ב-3 דקות מכירת הבית במחיר הטוב ביותר רוצים למכור את הדירה / הבית? המאמר הזה הוא בשבילכם. על הטיפים והטריקים הטובים ביותר למכירת

קרא עוד »
construction site, construction workers, building

איך בוחרים מהנדס בניין

איך בוחרים מהנדס בניין אחד מבעלי המקצוע היותר חשוב בתהליך הבניית הבית, תשקיעו 5 דקות לקרוא ולהבין איך לבחור את האדם הנכון ביותר למשימה. כל

קרא עוד »
writing, pen, man

פרסום להיתר בניה

פרסום להיתר בניה ברוכים הבאים לשלב הנחמד הזה, רוצים לצלוח אותו בקלילות ובעלות מינימלית? סיכמנו לכם בכל במאמר הבא… פרסום בקשה להיתר בניה – למה,

קרא עוד »
dining room, living room, modern

היטל השבחה

היטל השבחה מה זה היטל ההשבחה, מתי משלמים ואיך ניתן לצמצם את המס , הכל כאן במאמר שלפניכם. היטל השבחה – מס לא מבוטל היי

קרא עוד »
housebuilding, new building, site

טיפים חשובים לתכנון

טיפים חשובים לתכנון נקודות לתכנון כל הטיפים הטובים ביותר לתכנון נכון של הבית, מידות, תכנון לעתיד והתאמה אישית אליכם, הכל כאן במאמר שלפניכם… טיפים מנצחים

קרא עוד »

הובלות

הובלות טיפים למובילים, זמנים ומחירים ,כל מה שרציתם לדעת על שלב ההובלה וגם מה שלא, במאמר הבא בשבילכם… טיפים לקו הסיום: כל מה שרציתם לדעת

קרא עוד »

ארונות אמבטיה

ארונות אמבטיה ארונות אמבטיה מעוצבים מודרני או כפרי? מרחף או אולי עומד, כל השאלות לגבי ארונות אמבטיה, הטיפים הכי טובים מחכים לכם כאן, במאמר עבורכם.

קרא עוד »

השאירו פרטים עכשיו ונחבר אתכם לקבוצת הווצאפ

קבלו עצות ורעיונות מבונים, משפצים ומהמומחים בקבוצות הווצאפ שלנו

דילוג לתוכן