לעבור את תקופת הבניה בקלות

איך תעברו את תקופת הבניה בקלות

אזהרה!!! זה לא הולך להיות פשוט, אז קחו נשימה עמוקה, כוס מים קרים וכנסו למאמר הבא, הוא יעשה לכם טוב על הלב ויתן לכם טיפים לעבור את התהליך בכיף…

החלטתם לבנות בית פרטי, איזה כיף!

כמות המשימות עולה על גדותיה והראש מתחיל להתבלבל.

כמו בכל תהליך גדול, ארוך ויקר, יש הרבה רגעי לחץ ותשישות, חוסר סבלנות ועצבנות.

בזמן שאני הייתי בתוך הביצה הזו, ובניתי את הבית שלי, חשבתי על הנושא הזה ותהיתי על מקור הלחץ.

לאחר לא מעט שיחות עם בונים בהווה ובעבר, הבנתי שיש פה עניין של גישה ובחירה.

התהליך יכול להיות רצוף קשיים, אך הוא יכול מאידך להתנהל בצורה כיפית וקלילה, עם המון תחושות חיוביות שישאירו זיכרונות לצחוק עליהם.

רוצים לקבל ייעוץ לגמרי בחינם בנושא?
השאירו פרטים כאן!

אז אם אפשר, למה לא? מנינו עבורכם עצות חיוניות שיעזרו לכם לעבור את תקופת הבנייה בקלות, ואולי גם עם חיוך…  

1. תפנימו

ראשית, צריך להפנים – אתם הולכים לעבור תקופה מלחיצה ומאתגרת, אין פה ספק, אך יחד עם זאת אפשר להפוך אותה למהנה ומיוחדת,  ולמה לא בעצם? הרי זהו הזמן לתרגם חלומות למציאות.

זו זכות וברכה שיש את האפשרות הזו, חייכו אליה. חשוב להגיע לתהליך מוכנים נפשית, לא רק לדקלם את זה אלא ממש להפנים את זה. זכרו שאתם בחרתם בזה, והכל למען משפחתכם. הכירו תודה על התהליך וצאו לדרך בחיוך.

אז אם אפשר, למה לא? מנינו עבורכם עצות חיוניות שיעזרו לכם לעבור את תקופת הבנייה בקלות, ואולי גם עם חיוך…  

1. תפנימו

ראשית, צריך להפנים – אתם הולכים לעבור תקופה מלחיצה ומאתגרת, אין פה ספק, אך יחד עם זאת אפשר להפוך אותה למהנה ומיוחדת,  ולמה לא בעצם? הרי זהו הזמן לתרגם חלומות למציאות.

זו זכות וברכה שיש את האפשרות הזו, חייכו אליה. חשוב להגיע לתהליך מוכנים נפשית, לא רק לדקלם את זה אלא ממש להפנים את זה. זכרו שאתם בחרתם בזה, והכל למען משפחתכם. הכירו תודה על התהליך וצאו לדרך בחיוך.

2. תעברו את זה יחד

קודם כל, בזוגיות כמו בזוגיות, תדאגו לחלוקת תפקידים. חשוב מאוד להגדיר בין שני בני הזוג על מה כל אחד אחראי. אצלנו למשל, הגדרנו שאני אחראי על כל העניין הטכני ובעלי המקצוע, בעוד אשתי לקחה בעלות על העיצוב והסטיילינג. כל אחד נשאר באזור שלו, עבד מול אנשי המקצוע הרלוונטיים, הספקים והניע דברים קדימה. כמובן שבסופו של יום שנינו מיודעים על הכל, מתייעצים, חושבים יחד על הדברים, אבל לכל אחד התחום שבאחריותו.

על אף חלוקת התפקידים, תצטרכו להגיע להרבה החלטות משותפות. אתם תמצאו את עצמכם בתהליך הבנייה עומדים לא אחת מול מצב שאתם לא מסכימים לגבי החלטה זו או אחרת. אז בזוגיות כמו בזוגיות, התורה הינה פשוטה- פשרות, פשרות, פשרות. כבדו את רצונו של השני, כל אחד בתורו. ההחלטות הרי חייבות להתקבל, ואתם לא תתגרשו בגלל צבע הגידים בשיש נכון? אז 'פשרה' היא מילת הקסם. זה בריא באופן כללי בזוגיות.

תכירו את השוק והמחירים

3. תכירו את השוק והמחירים

אני שומע לא אחת אנשים מדברים על עלויות של 4,500-5,000 ₪ למ"ר בבניית בית פרטי. וקיוויתי, באמת שרציתי, אבל חלומות ומציאות לחוד. לא במדינתנו, לא עכשיו…אולי, אם ממש ממש תנסו, תספרו כל שקל, ותבחרו את הסטנדרט הכי סטנדרטי בעולם הסטנדרטיות, תוכלו אולי לעמוד בתקציב של 5,000 ₪ למ"ר. חשבו את הסכומים כמו שצריך כדי להימנע מבעיות עתידיות. שימו לב לכל הסעיפים הקטנים שיעלו לכם כסף גדול ושלא נכללים בעלות בניה למ"ר, כמו למשל: עלויות תכנון, אגרות בניה, הקמת גינה, תקלות, ליווי של מפקח ויועצים, עיצוב ועוד ועוד ועוד. לעיתים קרובות, בעל מקצוע אובייקטיבי ונכון יוכל לתת לכם כיוון לגבי העלות הצפויה בתחום שלו. עשו שיעורי בית, זה ייקל עליכם המון במבחן.

 

4. תגדירו תקציב

קרוב לוודאי שבשלב הבנייה אתם כבר די סגורים על תקציב. נסו כעת לרדת לרזולוציה נמוכה יותר. הכינו רשימה של כל הציוד שעובר אתכם לבית החדש, וציינו ברשימה נוספת את כל הפריטים שתדרשו לרכוש. כן, גם ברמת האקססוריז לחדרי האמבטיה, כגון: מתלה לנייר טואלט ומתלה מגבות. גם רכישה של אלמנטים כאלה יכולה להגיע לסכום של אלפי שקלים.

הגדירו רק 85% מהתקציב לרכישות, ושימרו 15% מהתקציב עבור סטיות במחיר והוצאות בלתי צפויות. אם בכל זאת יקרה נס, ומשהו מהסכום הזה יישאר, אין לי ספק שתדעו איך לנצל אותו.

 

5. אל תעשו קיצורי דרך

אחרי שבדקנו כל כך הרבה ומכל הכיוונים, אנו נוטים לתחושה של ידע מופרז ועלולים לחשוב שאין לנו צורך באנשי מקצוע. שהכל אפשרי גם ללא ליווי מקצועי, שעולה לעיתים כל כך הרבה כסף. זו טעות נפוצה וחשוב להישמר ממנה.

לבנות בית לבד, ללא ליווי נכון של איש מקצוע, זה בעצם כמו לגשת לבית משפט בלי עו"ד, כמו לנהוג על משאית בלי רישיון. כמו ללמוד לנהוג ללא מורה…למה? למה זה הגיוני לעשות זאת כשבונים בית?

 

6. הקפידו על תכניות עבודה מסודרות 

אל תעשו קיצורי דרך, זה יעלה לכם הרבה כסף ויעשה הרבה כאב ראש. בחרו אדריכל שאתם מכירים את העבודות שלו, עדיף עם ניסיון באזור הבנייה שלכם. שימו לב שאתם משדרים על אותו גל ושאתם מצליחים להתחבר אתו. הוא האדם שאמור לתרגם בסופו של יום את החלומות שלכם למציאות. הוא האחד שעליו תהיה האחריות לנוחות העתידית שלכם. אל תחסכו בכך.

בתוכניות העבודה הראשוניות, אל תתפרעו, תתחילו מתכנון בסיסי. תבינו את עלויות ההקמה, ורק אם ניתן תקציבית ויש אפשרות מבחינה תכנונית קחו את זה עוד קצת למעלה. קחו בחשבון שכל שטח פנים כזה או אחר מתורגם לכסף. יש הבדל בין קיר ממשיך לקיר מתעקל, בין קיר ישר לצורת ח'. זה אולי אותו מ"ר אבל שטח הפנים הינו שונה. כל ערוגה קטנטנה שתוסיפו, כל ס"מ פרגולה או מרפסת שתעבור את קו המבנה, יתורגמו לעלויות נוספות (של בטון, חיפוי, גימור וכו').

אל תשכחו שמדובר על בית לטווח ארוך, לעיתים לעשרות שנים. קחו זאת בחשבון. הילדים יתבגרו בין הקירות האלה, והצרכים שלהם ושלכם ישתנו עם השנים. כך למשל, תכנון של קומה אחת עם חדר הורים אליו צמודים חדרי ילדים, עלול להיות פחות רלוונטי בעוד מספר שנים, עם התבגרותם של הילדים והצורך שלהם בפרטיות. חשבו בתוכניות של היום, מה יהיה אחר כך.

 

7. אל תגזימו, היו שקולים

למרות שאנחנו מדברים פה על הגשמת חלום, חשוב שנשמר ונשאר בגבול הפרופורציה – הכלכלית והפונקציונאלית של בני הבית. זכרו שעם סיום הבנייה יגיעו החשבונות, התשלומים, ויש חיים לנהל תחת אורה המהפנט של המשכנתא. ובנוסף חברים, לא כל מה שתראו בקטלוג יתאים לכם וישמש אתכם פונקציונאלית. לא כל מה שזוהר ויפה יהיה לכם נוח. הישארו עם הרגליים על הקרקע, וזכרו שנוח ופונקציונאלי זה הכי יפה. מה שמתאים לשכנה שלך, אולי לא מתאים לך. צרו משהו מותאם לכם והיו שקולים.

 

8. בחרו טוב את אנשי המקצוע שלכם

כבר בשלב הצעות המחיר, תוכלו להבין מול מי אתם עומדים פחות או יותר. בקשו מספר הצעות מחיר מכמה ספקים, זה יעניק לכם קנה מידה וטווח מחירים. כך תוכלו לארגן לכם מסגרת תקציבית. למספר הצעות מחיר יתרון גם ברמת המיקוח מול הספק. ייתכן וזה יאפשר לכם רכישה במחיר שהגדרתם לעצמכם, עם הספק החביב עליכם מכולם. שימו לב לטיב החומרים וליושרו של הספק, זה חשוב אף יותר ממחיר, במיוחד כשבונים בית לטווח רחוק.

כלל ברזל חשוב מאוד!- אל תשלמו את מלוא הסכום לפני שהסחורה או השירות סופקו במלואם. כסף זה כוח, ואתם זקוקים לו בתהליך של בנייה, תהליך שהוא לרוב נזיל מבחינת זמן וחומרים. חלקו את מועדי התשלום לפי שלבים בעבודה. למשל מול קבלן, ניתן לחלק את מועדי התשלום ל4-5 תשלומים לפי שלבים. עם סיומו של כל שלב, שלמו לו את הסכום שסגרתם בניכם ועמדו בזמנים. זה ימנע לחצים בקשות ותחנונים מצד הספק. אם בעל המקצוע ישאל אתכם "מה עם התשלום?" ענו, "סיימת אי פעם עבודה אצלי ולא קיבלת כסף? תסיים- נשלם". משפט כזה, עם עוגן מאחוריו, יישר מיד את איש המקצוע ויניע אותו לעבוד עד לסיום מוחלט.

  • לאחר כל תשלום, ציינו לעצמכם את התאריך והסכום ששולם ואת היתרה לתשלום. בקשו ממנו שיחתום ליד. זה יחסוך ממכם כל כך הרבה אי-הבנות ובעיות מול הספק ויאפשר לכם מעקב על התשלומים וההורדות.

ועוד משהו- בישראל, כמו בישראל, כולנו מכירים וכולנו חברים. אז למה לא להשתמש בכל הכוח החברתי הזה? מילת המפתח היא "המלצות-המלצות-המלצות". בקשו חוות דעת והמלצות על הספקים איתם אתם שוקלים להתקדם. רצוי אפילו לבקש כתובות של פרויקטים קודמים, כי אין טוב ממראה עיניים. שיחה עם לקוח לשעבר, לאחר שנה או יותר של מגורים בבית עליו עבד אותו ספק, תעניק המון מידע על רמת הגימור ובאותה העת, גם על היחס והאכפתיות לבעיות שעלולות לצוץ בהמשך מולו. שימו לב לתגובתו של הספק כשתבקשו ממנו המלצות. אם הוא יענה לבקשתכם בחפץ לב, ויספק המלצות לפי דרישה, קרוב לוודאי שהוא גאה בעבודה שלו ואין לו מה להסתיר. אבל אם הקבלן יהסס וייתן לכם ממליץ אחד או שניים בלבד, יש כאן בעיה, ואולי עדיף להתרחק. וכמובן, בעידן האינטרנט רווי המידע, תוכלו למצוא הכל. כנסו לפייסבוק, יש שם קבוצות לבנייה ועיצוב עם חוויות אישיות והמלצות של לקוחות. חוכמת ההמונים אינה משקרת, קחו אותה לעזר.

חיתמו על חוזה

9. חיתמו על חוזה

מכירים את זה שהמחיר בהתחלה מאוד חביב, אבל אז, תוך כדי תנועה צריך להוסיף כסף, חומר ועוד אנרגיה שאין לכם? אז נכון, זה מאוד מתסכל ואתם יכולים לגמרי להימנע מזה. פשוט, רשמו הכל, שימו לב שהדברים ברורים לשני הצדדים, שאין לכם סימני שאלה ושסיכום הדברים מקובל עליכם. זה ייתן לכם המון שקט נפשי, מעבר לתיאום ציפיות לגבי מהות והיקף העבודה, שכל כך חשובים בתהליך בנייה ארוך. אל תסמכו על מילים שבע"פ. שחור על גבי לבן זה הכי אופנתי.

 

אז אם כבר רשמתם הכל, תכניסו סעיף קטן העוסק ב"חומר". אל תתמחרו אוטומטית חומר עם עבודה ותזרקו הכל על כתפיו של הקבלן. תגדירו סכום כולל לעבודה וחומר וציינו בכתב כי את החומרים אתם מתכננים לרכוש מתוך הסך הכולל של התשלום. בצורה זו תרוויחו מכל הכיוונים:  תקבלו את החומרים האיכותיים אליהם אתם מכוונים ובעל המקצוע לא יבזבז את החומר ללא הכרה (מאחר והוא בעצם משלם על זה).

 

ונגיד ובכל זאת, על אף כל הבדיקות והחתימות, עשיתם טעות. תוך כדי תהליך גיליתם שבעל המקצוע אינו בשבילכם, לא סוף העולם. סיימו בהקדם את ההתקשרות מולו, גם אם זה אומר שתפסידו כמה שקלים. זו אופציה עדיפה, על פני בעל מקצוע שאינכם שלמים עם איכות העבודה או טיב החומר שלו. העבודה שלו אצלכם בבית תלווה אתכם שנים קדימה. חוסר נעימות רגעית וכמה שקלים פחות, עדיפים על עוגמת נפש.

 

10. אל תסגרו הכל במקום אחד

כשאתם מגיעים לבעל מקצוע שנותן מגוון שירותים, לדוגמה: שלד, טיח, ריצוף ועוד מיני מאותה משפחה, מאוד מפתה לסגור הכל אצלו כדי "להוריד את זה מהראש". כמובן שבמקביל, המחיר מאוד אטרקטיבי וזה מרגיש מאוד משתלם. עצרו לרגע, זה עלול להיות מסוכן. התקשרות בעסקה גדולה, לפני שנוכחתם לראות את השירות ואיכות העבודה, עלולה להעמיד אתכם במצב בעייתי של ביטולים, פיצויים, החזרים ובקיצור- עוד כאב ראש. תתחילו בעבודה אחת, אם נתתם לו ציון גבוה, תמשיכו הלאה- הוא כנראה לא יסרב והמחיר עדיין יהיה אטרקטיבי.

אך שימו לב- כלל הברזל הזה אינו תקף בכל הקשור להתקנות. אם סגרתם עם חברה מסוימת מקלחונים למשל, חשוב מאוד שהם אלה שיתקינו אותם. בדקו האם הספק שלכם נותן את השירות הזה ומה זה אומר לגבי אחריות. מי שקיבל את הכסף, הוא מי שצריך להתקין. טיב העבודה יהיה כנראה גבוה יותר, והאחריות המלאה נוחתת על כתפיו, על כל בעיה שלא תהיה בהמשך הדרך.

 

11. בקרו כמה שיותר בשטח

חברים, מדובר כאן על הבית שלכם. וכנראה שמכל האנשים שיכנסו ויצאו ממנו, לכם תמיד יהיה הכי אכפת. בקרו שם, תראו נוכחות. גם אם אתם עובדים עם מפקח בנייה, אל תהיו שאננים. בקרו כמה שיותר באתר, תחושו את השטח, תשאלו שאלות, תציפו חששות ובעיות צפויות בפני אנשי המקצוע. קחו בחשבון שאתם, ורק אתם, תחליטו בסופו של דבר איך יראה הבית ומה יעשו בו. לעיתים, תוך כדי עבודה נדרשים שינויים מכל מיני סוגים, שלא היו מתוכננים בשלבים ההתחלתיים, תראו שאתם מיודעים להכל וידכם בכל. תהיו תמיד המילה האחרונה.

ואם כבר ידכם בכל- יש לנו עצה קטנה…

את פינוי הפסולת שיש לעשות? סיגרו ישירות מול האתרים המורשים. רכשו שוברים מראש ותוכלו לחסוך הרבה כסף על תשלום הפינוי ולהימנע משירותי תיווך למיניהם. סכמו עם ספק מכולות נפח קבוע של 8 קוב בכל פעם (שזהו נפח די ממוצע) בעלות של 850 ₪ בערך, כולל הובלה, פינוי והטמנה. כך תצאו מורווחים ותהיו רגועים לגבי זמני הפינוי והביצוע.

 

12. פרגנו

חברים יקרים, עצם העובדה שסגרתם חוזה עם בעל מקצוע, לא אומר "שקניתם" אותו. חשוב שתתייחסו בכבוד לבעלי המקצוע. פרגנו להם. תנו להם מחמאות, שבחו את העבודה היפה שהם עשו. תוך כדי עבודה ואחריה (בתנאי כמובן שאכן מגיע להם…) זה הדלק שלהם, משם הם מונעים (בנוסף כמובן לשכר, שהוא צורך קיומי בסיסי בעולם המערבי). תוכלו להרגיש בקלות את הערך המוסף שתקבלו בזכות פרגון אמיתי שכזה. אותו בעל מקצוע ישמח להשקיע בך את העוד כמה דקות בשביל פיניש באמת מושלם. זה עובד בכל פעם, כי אנחנו פשוט בני אדם, וזה המנוע שלנו.

פרגנו גם ב"אירוח" שלכם, אל תשכחו שהם עובדים בחום או בקור, שעות על הרגליים, ללא מקום נורמלי לשבת ולאכול (אנחנו עדיין באתר בנייה זוכרים?). פנקו אותם, פרגנו להם. תדאגו שיהיה להם תמיד מה לאכול ולשתות מבלי שיצטרכו לבקש, מבטיח לכם שגם אתם לא תצטרכו לבקש את הפיניש המושלם, הוא יגיע לבד…

 

13. אל תשכחו לנשום

צאו לבלות עם בן או בת הזוג שלכם. שבו במסעדה, תרימו כוס של יין ותגידו "תודה". "תודה" על הזכות לעשות משהו שהוא רק שלכם. "תודה" על המשפחה שיש לכם, שבשבילה הכל קורה. "תודה" על הקשיים והטעויות כי מהם רק לומדים, ו"תודה" על המאמר הזה שניסה להקל עליכם את החיים. (סתם…..על האחרון אתם לא צריכים להודות😊) זכרו שניסיתם לעשות ככל יכולתכם והכי טוב שיכולתם. שניסיתם לצקת למבנה עם כמה קירות את כל החלומות שלכם ושל בני משפחתכם וכמה שתצליחו כך מצוין.

הרי אין אנשים מושלמים, בבתים מושלמים. אבל יש אנשים ששמחים בחלקם, ואתם מוזמנים להצטרף אליהם…

נשמח לעזרתכם!

אנחנו עושים כמיטב יכולתנו כדי להעניק לכם מאמרים כמה שיותר מקיפים ומלאים, 

אם בכל זאת גיליתם איזו טעות, או שאתם רוצים להוסיף לנו הערה, נקבל אותה בברכה.

המייל לפניות: gavriel@homexpert.co.il

תודה רבה 😊

 
מאמרים נוספים
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק בעצות לא

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת חשמלאי מוסמך.

קרא עוד »

בנייה קלה בראשון לציון

במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה יחסית קצרה.

קרא עוד »

בנייה ירוקה בשרון

קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא שיטת הבנייה

קרא עוד »

אדריכלים בבאר שבע

העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר מתוכננים בשיטות

קרא עוד »

שיפוצניק בירושלים

כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל דאגה, בסוף מאמר

קרא עוד »

שיפוצים במרכז

שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת הפרוייקט וכשהגיע הזמן הרגשתם שאתם

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף. שיפוץ היא פעולה שאו שחלמתם ותכננתם אותה שנים

קרא עוד »

עיצוב פנים בתל אביב

עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם זה פרוייקט עיצוב פנים

קרא עוד »

קבלן מפתח באשקלון

קבלן מפתח באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה לגבי גופינו או פנינו מהם אנחנו

קרא עוד »
architect, people, plan

יועץ קרקע

יועץ קרקע הזמנת יועץ קרקע ודו"ח מפורט אחד השלבים היותר חשובים לפני תחילת התכנון הוא הזמנת יועץ הקרקע וקבלת דו"ח מסודר. מתי עושים את זה,

קרא עוד »
burglar, burglary, surveillance camera

גנבים, ראו הוזהרתם!

גנבים, ראו הוזהרתם! רוצים להרגיש בטוחים בבית? זה המאמר בשבילכם מאמר חשוב בנושא אזעקות ומצלמות לבית, על מה חשוב לשים לב, מה צריך להכין ואיך

קרא עוד »

מילון מושגים

מילון מושגים מילון מושגים לעולם הבנייה והשיפוצים שמעתם על מושג ולא הבנתם על מה מדברים? כנסו למאמר ותתחילו להבין גם אתם שיפוצניקית מדוברת… מילון מושגים

קרא עוד »

איך לבחור מפקח בניה

איך לבחור מפקח בניה עומדים לבחור מפקח בניה? מה חשוב לבדוק, מה לשים לב והאם המפקח צריך להיות שכן שלכם?! אם אתם בתהליך התכנון, חשוב

קרא עוד »
purchase, house, house purchase

למכור דירה ב-3 דקות

למכור דירה ב-3 דקות מכירת הבית במחיר הטוב ביותר רוצים למכור את הדירה / הבית? המאמר הזה הוא בשבילכם. על הטיפים והטריקים הטובים ביותר למכירת

קרא עוד »
construction site, construction workers, building

איך בוחרים מהנדס בניין

איך בוחרים מהנדס בניין אחד מבעלי המקצוע היותר חשוב בתהליך הבניית הבית, תשקיעו 5 דקות לקרוא ולהבין איך לבחור את האדם הנכון ביותר למשימה. כל

קרא עוד »
writing, pen, man

פרסום להיתר בניה

פרסום להיתר בניה ברוכים הבאים לשלב הנחמד הזה, רוצים לצלוח אותו בקלילות ובעלות מינימלית? סיכמנו לכם בכל במאמר הבא… פרסום בקשה להיתר בניה – למה,

קרא עוד »
dining room, living room, modern

היטל השבחה

היטל השבחה מה זה היטל ההשבחה, מתי משלמים ואיך ניתן לצמצם את המס , הכל כאן במאמר שלפניכם. היטל השבחה – מס לא מבוטל היי

קרא עוד »
housebuilding, new building, site

טיפים חשובים לתכנון

טיפים חשובים לתכנון נקודות לתכנון כל הטיפים הטובים ביותר לתכנון נכון של הבית, מידות, תכנון לעתיד והתאמה אישית אליכם, הכל כאן במאמר שלפניכם… טיפים מנצחים

קרא עוד »

הובלות

הובלות טיפים למובילים, זמנים ומחירים ,כל מה שרציתם לדעת על שלב ההובלה וגם מה שלא, במאמר הבא בשבילכם… טיפים לקו הסיום: כל מה שרציתם לדעת

קרא עוד »

ארונות אמבטיה

ארונות אמבטיה ארונות אמבטיה מעוצבים מודרני או כפרי? מרחף או אולי עומד, כל השאלות לגבי ארונות אמבטיה, הטיפים הכי טובים מחכים לכם כאן, במאמר עבורכם.

קרא עוד »

השאירו פרטים עכשיו ונחבר אתכם לקבוצת הווצאפ

קבלו עצות ורעיונות מבונים, משפצים ומהמומחים בקבוצות הווצאפ שלנו

דילוג לתוכן