ניקיון מקצועי בסיום הבניה

כל הטיפים כדי לקבל בית באמת נקי בסיום הבנייה

בשעה טובה סיימתם את הבניה וכבר מריחים את הסוף, אבל רגע לפני שעוברים, בואו נוודא שגם מזמינים חברת ניקיון כמו שצריך שתבצע את הניקיון בצורה הטובה ביותר!

ניקיון מקצועי בסיום הבנייה

בשעה טובה ומוצלחת הגעתם לשלב הניקיון  😊

אחרי כל הבלאגן, בעלי המקצוע שיצאו ונכנסו, התקינו והובילו, הרכיבו וקדחו, הגיע הזמן לנער את האבק ואת שאריות הצבע מיצירת המופת שלכם ולראות אותה נוצצת ובמלוא תפארתה.

ישנם בונים ומשפצים רבים שפשוט מסכמים עם חברות ניקיון על מחיר "וניקיון כללי" לפי שטח הבית, ושוכחים לסכם לא מעט פרטים חשובים שלעיתים עלולים לגרום לנזקים של אלפי ועשרות אלפי שקלים.

הרי ברור לכולנו שלא היינו קונים רכב ב-100,000 ₪ בלי לבדוק אותו לפני, אז למה להכניס חברת ניקיון שייתכן והמנקים לא מקצועיים ועלולים לגרום לנזקים בלי לבדוק ולסכם?!

dining room, living room, modern

רוצים לקבל ייעוץ לגמרי בחינם בנושא?
השאירו פרטים כאן!

בשביל זה אנחנו כאן עבורכם, שתהיו קצת יותר חכמים ותדעו מה לבקש ומה לבדוק.

אז בבקשה, לגזור ולשמור:

מתחילים מההתחלה – שלב הניקיון לא מתחיל בסיום הבנייה אלא ממש בהתחלה שלה, רצוי ומומלץ לבקש, לדרוש ולוודא שכל בעל מקצוע החל משלד עבודות השלד ועד לרגע שאתם עוברים לבית ינקה אחריו, כן, כן, פשוט ככה – ינקה אחריו, כל אחד והפסולת שלו כדי להשאיר את האתר כמה שיותר נקי כי בסופו של דבר, ככל שאתר הבנייה יהיה נקי ומסודר יותר, הצעת המחיר מחברת הניקיון תהיה זולה יותר והניקיון יהיה פשוט יותר, אז אל תגידו לא ידענו לא שמענו – בכל התקשרות עם קבלן / ספק להתנות את התשלום האחרון בניקיון איכותי של הבית בכל הנוגע אליו.

פעולות קטנות שיחסכו זמן רב בהמשך – הדבקת נייר דבק על מסגרות החלונות, עבודת צביעה על גבי גלילי קרטון מיועדים לצביעה, עטיפת משטחים שהסתיימה התקנתם בניילון ועוד.

בשביל זה אנחנו כאן עבורכם, שתהיו קצת יותר חכמים ותדעו מה לבקש ומה לבדוק.

אז בבקשה, לגזור ולשמור:

מתחילים מההתחלה – שלב הניקיון לא מתחיל בסיום הבנייה אלא ממש בהתחלה שלה, רצוי ומומלץ לבקש, לדרוש ולוודא שכל בעל מקצוע החל משלד עבודות השלד ועד לרגע שאתם עוברים לבית ינקה אחריו, כן, כן, פשוט ככה – ינקה אחריו, כל אחד והפסולת שלו כדי להשאיר את האתר כמה שיותר נקי כי בסופו של דבר, ככל שאתר הבנייה יהיה נקי ומסודר יותר, הצעת המחיר מחברת הניקיון תהיה זולה יותר והניקיון יהיה פשוט יותר, אז אל תגידו לא ידענו לא שמענו – בכל התקשרות עם קבלן / ספק להתנות את התשלום האחרון בניקיון איכותי של הבית בכל הנוגע אליו.

פעולות קטנות שיחסכו זמן רב בהמשך – הדבקת נייר דבק על מסגרות החלונות, עבודת צביעה על גבי גלילי קרטון מיועדים לצביעה, עטיפת משטחים שהסתיימה התקנתם בניילון ועוד.

הזמנה מראש – חברות הניקיון לא מחכות רק לכם, יש להם הזמנות שבועות קדימה, אז רצוי להזמין אותם כבר שבועיים לפני מועד הניקיון הצפוי לאחר שכל בעלי המקצוע סיימו את העבודה, (קחו עוד 3 ימים קדימה מהיום שאתם באמת חושבים, תמיד יש עיכובים בסוף) ובקיץ רצוי אפילו חודש מראש, יש לא מעט עבודה ביולי אוגוסט מכיוון שאלו החודשים העיקריים למעברי דירה.

המלצות – חשוב לבחור חברת ניקיון אמינה ורצינית, חאפרים יש לא מעט בתחום, כל אחד יכול להביא סמרטוט ודלי ולהגיד אני חברת ניקיון. תבדקו המלצות מחברים, תעשו קצת גוגל על השם של החברה או עובד הניקיון ותבקשו לדבר עם כמה ממליצים מהשנה האחרונה, מי שטוב ואיכותי ישמח לתת לכם טלפונים של ממליצים.

סיור באתר – בקשו מנציג או בעלי חברת הניקיון המיועדת, להגיע לסיור באתר הבניה שלכם בכדי לתת הצעת מחיר מדוייקת ומותאמת אישית, ייתכן ויש בעיה לנגישות עם מכונת הפוליש, ייתכן ולא ניתן להסיר כתם כזה או אחר ועוד תגליות חדשות ומפתיעות שניתן לעמוד על טיבן רק לאחר סיור בשטח, אל תתפתו למחיר זול בטלפון ואז כשמגיעים לשטח זה לא כולל הרבה דברים והמחיר עולה ועולה, חלק מהעניין זה לעשות תיאום ציפיות בין מה שאתם הבונים מצפים לראות לאחר הבנייה ובין איך שחברת הניקיון מוסרת את הבית לאחר הניקיון.

סיור ביום הניקיון – חשוב לסייר ביום תחילת הניקיון עם נציג החברה בבית שלכם ולתת דגשים מה אתם מצפים שיהיה נקי, האם נציג החברה רואה כתמים בעייתים ויתריע מראש או יציע פתרונות לניקיון עם יתרונות וחסרונות, ויוכל גם לציין בעיות בבנייה שלא קשורות אליו והוא לא יכול לנקות אותן.

ביטוח – חברת ניקיון שמכבדת את עצמה מחזיקה בביטוח עבור תקלות במהלך הניקיון במידה והן קורות, תבקשו לראות את פוליסת הביטוח שמגנה עליכם מפני נזקים שעלולים לקרות.

 

מה כולל הסכם מול חברת הניקיון?

חשוב לסכם מול חברת הניקיון את הסעיפים הבסיסים הבאים:

 1. ניקוי הרובה ושאריות צבע מהריצוף ומהפנלים
 2. ניקיון ארונות וכל הנגרות בכל הנוגע לנסורת ושבבי עץ
 3. ניקיון של שאריות טיח, שליכט, כוחלה ושאר דבקים ומרעין בישין.
 4. ניקיון של חלונות , תריסים, מסילות, רשתות יתושים עם מטאטא רך מכל האבק שהצטבר.
 5. שקעים, מפסקים וגופי תאורה.
 6. כלים סניטריים וארונות אמבטיה
 7. ספי חלון ומדרגות שיש
 8. מעקות של המדרגות (אם הם צבועים בתנור, זהירות לא לשפשף עם סקוץ', זה מוריד את הצבע)
 9. כל המטבח על כלל חלקיו (ארונות, כיור, ברז, צוקלים, שיש וכו')

 

שימו לב שהניקיון הסטנדרטי של הבית לא כולל פינוי פסולת שהצטברה במהלך הבנייה (זוכרים את הסעיף הראשון?!).

כמו כן, ניקיון הרצפה כולל הסרת שאריות צבע ורובה אבל לא כולל פוליש וקס / קריסטל שכאן כבר מדובר בעלות נוספת ורצוי לבקש הצעת מחיר לתוספת הזאת לאחר התאמה לרצפה הקיימת שלכם.

פוליש , הברקות ושאר ירקות…

ישנם שני סוגי פוליש נפוצים:

פוליש קריסטל – מתאים למרצפות שיש וטרצו ישנות ולא לקרמיקה וגרניט פורצלן, יותר יקר מפוליש וקס אך הרבה יותר איכותי, מונע סימני גרירת רהיטים ונשאר לאורך זמן.

הפוליש מתבצע ב-3 שלבים:

שלב ראשון – מירוק הרצפה על ידי מכונת קרצוף, מורידים את שכבת הליכלוך והאבק הראשונה כהכנה לקבלת שכבת הקריסטל

שלב שני – המשך מירוק הרצפה, סתימת חורים זעירים בריצוף למראה חלק ונקי

שלב שלישי – הברקה מלאה של הרצפה לאחר הטמעת שני השלבים הקודמים.

ישנה אפשרות למרוח מעין שכבת הגנה נוספת (אמולסיו) שבהתחלה נראה כמו מעטה לבנבן על הרצפה ולאחר ניקיון במברשת רכה, הרצפה חוזרת להיות מבריקה עם שכבת הגנה נוספת לאורך שנים.

 

המחיר הממוצע לפוליס קריסטל הוא כ-10-15 ₪ למ"ר וכולל את עלות החומרים והעבודה.

שימו לב שפוליש קריסטל לשטח של כ-100 מ"ר אורך כ-8-10 שעות ברמה טובה, אם חברת הניקיון עשתה פוליס קריסטל בכל הבית בתוך שעתיים, כנראה שמישהו חיפף…

 

פוליש וקס – מתאים למגוון רחב של ריצופים אך לא לקרמיקה.

בפוליס וקס מדובר על עבודה פחות מסיבית מפוליש קריסטל אך עדיין התוצאה יפה ונקייה.

בפוליס וקס מורחים שכבת וקס עם מכונת הניקוי ועל ידי סיבוב המברשת העדינה מסירים את שכבת הליכלוך הקיימת ומורידים מעט מהשריטות שנותרו מתהליך העבודות בדירה

עלות פוליש וקס היא כ-8-10 ₪ למ"ר ואורכת כ-שעתיים עבודה לכל 100 מ"ר בבית.

הציוד והביצוע בניקיון

בשיחת הבירור הראשונית, תוודאו עם אילו חומרים ומכשירים נציג חברת הניקיון מגיע.

עובדי הניקיון צריכים להגיע עם:

 1. מכונה לקרצוף הרצפה

 2. חומרי ניקוי איכותיים ותקניים –בדקו באילו חומרים משתמשים (לעיתים משתמשים בחומצת מלח להסרת כתמים קשים אך בריכוז גבוה היא עלולה לגרום לנזקים) , ישנם חומרים איכותיים שהם חזקים ומצד שני יותר ידידותיים לסביבה ופחות מזיקים.

 3. אם משתמשים בחומצות מרוכזות כאלו ואחרות, תוודאו שמדללים אותם.

 4. בכל הנוגע למשטחי עץ אסור לשטוף אותם עם הרבה מים, עם כמה שהם נראים מוגנים ומחופים בפורמייקה או כל חומר אחר, עץ סופג מים ואתם עלולים לראות את זה רק כמה חודשים לאחר סיום הניקיון.

 

מחירים מקובלים:

בכדי לקבל את המחיר הטוב ביותר, רצוי לוודא שביום הניקיון הבית יהיה פנוי מרהיטים וכמה שיותר מסודר כך שעבודת הניקיון תהיה יעילה ומהירה ועובדי הניקיון יגיעו לכל מקום.

הצעות המחיר שתקבלו צריכות להיות כולל חומרים וכולל מע"מ.

לדירת 100 מ"ר – עלות ממוצעת של כ-1500 ₪

לבית פרטי מפלס אחד עד 200 מ"ר  – עלות ממוצעת של כ- 2,000 ₪

לבית פרטי עד 200 מ"ר ב-2 מפלסים – עלות ממוצעת של כ- 2,300 ₪

לבית פרטי עד 300 מ"ר ב-2 מפלסים – עלות ממוצעת של כ-3,000 ₪

אלו כמובן סדרי גודל כך שתוכלו להבין מתי קיבלתם הצעת מחיר זולה מדי וצריכים לחשוד ומתי קיבלתם הצעת מחיר יקרה מדי וכדאי שתנסו להבין עם חברת הניקיון למה המחיר כל כך גבוה.

 

חשוב לשים לב להצעות מחיר זולות מדי! , אף אחד לא פראייר ועובד בשביל כמה שקלים, יום עבודה של פועל ניקיון הוא כ-300 ₪ לפני עלויות של חומר, מכונה, ביטוח, מע"מ מס הכנסה ועוד, כך שאם קיבלתם הצעה של 700 ₪ לניקיון בדירה עם 2 פועלים, תבינו שאתם הולכים לשלם עוד או פשוט לקבל עבודה מאוד חובבנית, אוניברסיטת מדעי הניקיון סגרה את שעריה וכעת כל אחד יכול לפתוח חברת ניקיון, אז תבדקו טוב טוב את מי אתם מכניסים לבית.

נקודה נוספת וחשובה מאוד – לא לשלם את כל הכסף מראש! חברת ניקיון רצינית לא תדרוש מכם כלל תשלום מראש, אולי רק מקדמה קטנה וזה בסדר אבל 80-90% מהתשלום מתבצע רק אחרי שאתם עוברים עם נציג החברה בבית ומוודאים שהכל התבצע כראוי ורק לאחר מכן משלמים.

טיפ לחיסכון בכסף – אם יש לכם קצת זמן פנוי ונשאר עוד מעט כוח, רצוי לעשות ניקיון ראשוני בעצמכם, כך תוכלו לקבל הצעת מחיר זולה יותר וגם לראות טוב יותר את הכתמים הקשים שמשאירים לחברת הניקיון לבצע.

 

את כל הנקודות שציינו כאן, רצוי להעלות על הכתב במסגרת הצעת מחיר מפורטת , מה הניקיון כולל ומה לא וכמובן להדגיש שהמחיר כולל מע"מ.

בהצלחה!

נשמח לעזרתכם!

אנחנו עושים כמיטב יכולתנו כדי להעניק לכם מאמרים כמה שיותר מקיפים ומלאים, 

אם בכל זאת גיליתם איזו טעות, או שאתם רוצים להוסיף לנו הערה, נקבל אותה בברכה.

המייל לפניות: gavriel@homexpert.co.il

תודה רבה 😊

מאמרים נוספים
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק בעצות לא

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת חשמלאי מוסמך.

קרא עוד »

בנייה קלה בראשון לציון

במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה יחסית קצרה.

קרא עוד »

בנייה ירוקה בשרון

קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא שיטת הבנייה

קרא עוד »

אדריכלים בבאר שבע

העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר מתוכננים בשיטות

קרא עוד »

שיפוצניק בירושלים

כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל דאגה, בסוף מאמר

קרא עוד »

שיפוצים במרכז

שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת הפרוייקט וכשהגיע הזמן הרגשתם שאתם

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף. שיפוץ היא פעולה שאו שחלמתם ותכננתם אותה שנים

קרא עוד »

עיצוב פנים בתל אביב

עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם זה פרוייקט עיצוב פנים

קרא עוד »

קבלן מפתח באשקלון

קבלן מפתח באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה לגבי גופינו או פנינו מהם אנחנו

קרא עוד »
architect, people, plan

יועץ קרקע

יועץ קרקע הזמנת יועץ קרקע ודו"ח מפורט אחד השלבים היותר חשובים לפני תחילת התכנון הוא הזמנת יועץ הקרקע וקבלת דו"ח מסודר. מתי עושים את זה,

קרא עוד »
burglar, burglary, surveillance camera

גנבים, ראו הוזהרתם!

גנבים, ראו הוזהרתם! רוצים להרגיש בטוחים בבית? זה המאמר בשבילכם מאמר חשוב בנושא אזעקות ומצלמות לבית, על מה חשוב לשים לב, מה צריך להכין ואיך

קרא עוד »

מילון מושגים

מילון מושגים מילון מושגים לעולם הבנייה והשיפוצים שמעתם על מושג ולא הבנתם על מה מדברים? כנסו למאמר ותתחילו להבין גם אתם שיפוצניקית מדוברת… מילון מושגים

קרא עוד »

איך לבחור מפקח בניה

איך לבחור מפקח בניה עומדים לבחור מפקח בניה? מה חשוב לבדוק, מה לשים לב והאם המפקח צריך להיות שכן שלכם?! אם אתם בתהליך התכנון, חשוב

קרא עוד »
purchase, house, house purchase

למכור דירה ב-3 דקות

למכור דירה ב-3 דקות מכירת הבית במחיר הטוב ביותר רוצים למכור את הדירה / הבית? המאמר הזה הוא בשבילכם. על הטיפים והטריקים הטובים ביותר למכירת

קרא עוד »
construction site, construction workers, building

איך בוחרים מהנדס בניין

איך בוחרים מהנדס בניין אחד מבעלי המקצוע היותר חשוב בתהליך הבניית הבית, תשקיעו 5 דקות לקרוא ולהבין איך לבחור את האדם הנכון ביותר למשימה. כל

קרא עוד »
writing, pen, man

פרסום להיתר בניה

פרסום להיתר בניה ברוכים הבאים לשלב הנחמד הזה, רוצים לצלוח אותו בקלילות ובעלות מינימלית? סיכמנו לכם בכל במאמר הבא… פרסום בקשה להיתר בניה – למה,

קרא עוד »
dining room, living room, modern

היטל השבחה

היטל השבחה מה זה היטל ההשבחה, מתי משלמים ואיך ניתן לצמצם את המס , הכל כאן במאמר שלפניכם. היטל השבחה – מס לא מבוטל היי

קרא עוד »
housebuilding, new building, site

טיפים חשובים לתכנון

טיפים חשובים לתכנון נקודות לתכנון כל הטיפים הטובים ביותר לתכנון נכון של הבית, מידות, תכנון לעתיד והתאמה אישית אליכם, הכל כאן במאמר שלפניכם… טיפים מנצחים

קרא עוד »

הובלות

הובלות טיפים למובילים, זמנים ומחירים ,כל מה שרציתם לדעת על שלב ההובלה וגם מה שלא, במאמר הבא בשבילכם… טיפים לקו הסיום: כל מה שרציתם לדעת

קרא עוד »

ארונות אמבטיה

ארונות אמבטיה ארונות אמבטיה מעוצבים מודרני או כפרי? מרחף או אולי עומד, כל השאלות לגבי ארונות אמבטיה, הטיפים הכי טובים מחכים לכם כאן, במאמר עבורכם.

קרא עוד »

השאירו פרטים עכשיו ונחבר אתכם לקבוצת הווצאפ

קבלו עצות ורעיונות מבונים, משפצים ומהמומחים בקבוצות הווצאפ שלנו

דילוג לתוכן