צ'ק ליסט

איך לבחור מפקח בניה

עומדים לבחור מפקח בניה? מה חשוב לבדוק, מה לשים לב והאם המפקח צריך להיות שכן שלכם?!
אם אתם בתהליך התכנון, חשוב שתקראו את המאמר הבא

טיפים לבחירת מפקח בנייה

תהליך הבנייה עמוס ספקים, אנשי מקצוע ורגעים מכוננים שיכתיבו את כל התהליך…יש כאלה שחשובים יותר, יש כאלה שחשובים פחות, אבל ללא ספק- בחירה נכונה של מפקח בנייה הינו רגע מכונן ביותר!

אז מיהו מפקח הבנייה? מהו תפקידו בכל התהליך? ומה בגדר תחומי אחריותו?

באנו לעשות לכם קצת סדר, להבהיר ולפשט, כל מה שרציתם לדעת על מפקח הבנייה, חשיבותו בתהליך והדרכים לבחור אותו, תמצאו במאמר זה. זמן להתרכז, לנשום ולהפנים….אנחנו מתחילים! 

מי אתה מפקח הבנייה?

מפקח הבנייה הוא בראש ובראשונה בעל המקצוע שמייצג את הבונה הפרטי. תפקידו ללוות את הבונה לכל אורך התהליך- משלב היתר הבניה (או כבר משלב התכנון) ועד לסיום הבנייה המוחלט (אתם יכולים גם להזמין אותו לחנוכת הבית ולהישאר איתו בקשר חברי לנצח נצחים, אבל בשורה תחתונה, תפקידו מסתיים עם סיום הבנייה).תהליך הבנייה מורכב ממשימות רבות ותתי משימות מורכבות ולא פשוטות לעיתים. יש החלטות ובחירות אינסוף עליהן צריך לתת את הדעת. לרובנו אין את הידע המקצועי הנדרש לפקח על התהליך כולו. וכמו בכל תהליך הפקה מורכב, מומלץ לתת את המושכות לבעלי הידע והניסיון הרב- והנה לכם מפקח הבנייה. שידו תהיה בכל, שמירב ההחלטות והמשימות יעברו דרכו ותחת ניהולו. זה השקט, השלווה ואיכות הבנייה שלכם- שווה כל שקל? שווה!

 

מי אתה מפקח הבנייה?

מפקח הבנייה הוא בראש ובראשונה בעל המקצוע שמייצג את הבונה הפרטי. תפקידו ללוות את הבונה לכל אורך התהליך- משלב היתר הבניה (או כבר משלב התכנון) ועד לסיום הבנייה המוחלט (אתם יכולים גם להזמין אותו לחנוכת הבית ולהישאר איתו בקשר חברי לנצח נצחים, אבל בשורה תחתונה, תפקידו מסתיים עם סיום הבנייה).

תהליך הבנייה מורכב ממשימות רבות ותתי משימות מורכבות ולא פשוטות לעיתים. יש החלטות ובחירות אינסוף עליהן צריך לתת את הדעת. לרובנו אין את הידע המקצועי הנדרש לפקח על התהליך כולו. וכמו בכל תהליך הפקה מורכב, מומלץ לתת את המושכות לבעלי הידע והניסיון הרב- והנה לכם מפקח הבנייה. שידו תהיה בכל, שמירב ההחלטות והמשימות יעברו דרכו ותחת ניהולו. זה השקט, השלווה ואיכות הבנייה שלכם- שווה כל שקל? שווה!

אדריכלים בבאר שבע

הנטייה שלנו היא תמיד לחסוך. לחשוב איך ניתן להוזיל. אבל זו טעות בתהליך ארוך, סבוך ויקר כמו בנייה עצמית. נסו לחשוב במקום- איך ניתן לייעל? מפקח בנייה נשמע לרובנו כמו הוצאה לא הכרחית, כי הוא לא זה שמרצף, יוצק, צובע או קודח בפועל, הוא רק מפקח. אבל ה”רק” הזה יכול לייעל המון את התהליך, למנוע בעיות וטעויות, ובכלל, לאפשר לכם להמשיך לעבוד במה שאתם עובדים.

תחומי האחריות של מפקח בניה רבים, מגוונים וחשובים:

הוא מכין ומארגן את תוכניות העבודה למכרזים מול בעלי מקצוע. ממליץ על בעלי מקצוע טובים מהיכרות אישית והתנסות מהעבר. מנהל ומבצע את המו”מ מולם על מנת להשיג את הצעת המחיר הטובה ביותר, שלא תהיה בהכרח הזולה ביותר, אלה האיכותית ביותר. מלטש ומנקה את כל חסרי הניסיון החוצה, ודואג להכניס לביתכם (העתידי) את הטובים ביותר ביחס למחיר.

הוא מתאם את העבודה מולם ודואג לצפי ולשמירה על לו”ז מסודר. כדי לסבר לכם את האוזן (או את העין😊) יש בממוצע כ-40 בעלי מקצוע שונים מולם צריך להתנהל בתהליך בנייה פרטית. הוא יפקח על איכות העבודה שלהם וידאג שהיא תתבצע ברמה הנדרשת.

הוא יפקח על העברת הכספים לבעלי המקצוע, ברמה מדודה ונכונה, על מנת לוודא שהאינטרס שלכם יישמר וידכם תהיה תמיד על העליונה. זה ישמור עליכם שלא להיכנע ללחצים של בעלי מקצוע, על כל מה שלא יתרחש. ובאופן כללי, המפקח יהיה עם היד על הדופק כל הזמן, על מנת לדאוג שאין חריגה גדולה מדי מהתקציב שהוגדר מראש מולכם.

אז רגע לפני שבוחרים, כדאי להכיר את הסוגים השונים:

שלחו הודעה לקבלת המלצה
על מפקח בנייה מומלץ!

או שתשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

אל תשכחו שבסופו של יום- הרצף “רק” מרצף, הקבלן “רק” בונה את השלד והחשמלאי “רק” מניח את מערכת החשמל בבית. המפקח הוא בעצם המנצח על כל התזמורת הזו. נדרש ממנו ידע עצום- הבנה בריצוף, בקונסטרוקציה, בחשמל ובכל אלמנט שייכנס אליכם הבייתה. הוא המפיק, הוא העיניים שמביטות מעל, הוא השומר עליכם ועל כספכם. אם עבודה כלשהי מתבצעת באופן לא מקצועי ואיכותי, הוא האחד שישים את הברקס לפני העברת הכספים במלואם, עד לסיום העבודה באופן מספק ומקצועי. וזה שווה לכם הון!

 

איך בוחרים מפקח בנייה מומלץ?

כמו בכל בחירה של בעל מקצוע, קיימות אינספור אפשרויות וטווח לא קטן של מחירים. חשוב לעשות את ההחלטה הנכונה בבחירה של מפקח הבנייה, ולו מהסיבה שהוא מפקח על כל שאר בעלי המקצוע. חשוב להימנע מטעות נגררת ולבחור מפקח בנייה מקצועי ונכון עבורכם. לפניכם מספר כללי יסוד לבחירה נכונה:

  1. שימו לב שאתם משדרים על אותו גל

כבר מהשיחה הראשונה תוכלו לשים לב לפרטים הקטנים שמצביעים לכם על סוג הבנאדם שמולכם. מפקח הבנייה הוא בעל המקצוע איתו תפגשו בתדירות הגבוהה ביותר. וודאו שיש לו יחסי אנוש טובים. שהוא מבין אתכם ואת הצרכים שלכם, שתוכלו להרגיש בנוח לגשת אליו עם שאלות, לעלות תהיות והתלבטויות. אם זה לא כך, אז עדיף שלא הוא יהיה האחד.

  1. בחרו מפקח עם ניסיון והמלצות

“אין חכם כבעל ניסיון” אמרו וצדקו. יש דברים שלא לומדים בשום בית ספר, רק בשטח עצמו. בדקו שתי וערב כמה שנים ניסיון יש לו בענף, והאם יש לו ניסיון בתחום הבתים הפרטיים באופן ספציפי. בדקו לגבי ההכשרה שלו ושאלו על פרויקטים שהוא ביצע בעבר. במקביל ובעדינות, תבקשו גם טלפונים של כמה ממליצים. לקוחות קודמים יוכלו להאיר לכם את העיניים לגבי נקודות שאולי כלל לא חשבתם עליהן.

 

טיפ קטן- בקרו באתר שהוא מפקח עליו ממש עכשיו. הסדר והניקיון בשטח יוכלו לתת לכם אינדיקציה יפה לגבי סגנון וטיב העבודה שלו. אם האתר מבולגן, מלוכלך, ומרגיש שאין שם בעל בית, תבינו שזה לא המפקח המומלץ. איכות העבודה בסופו של יום מתחילה מסדר וניקיון באתר.

בחרו מפקח בנייה שגר בסמוך לפרויקט

  1. בחרו מפקח בנייה שגר בסמוך לפרויקט

מאחר ומדובר בבעל מקצוע שעתיד לפקוד את השטח באופן תדיר, חשוב שיגור בקרבת מקום. בדקו איתו, טרם התחלת העבודה, את מספר ההגעות הצפויות שלו לאתר בשבוע. רצוי שהוא יהיה נוכח לפחות 4-5 פעמים בשבוע מהסיבה הפשוטה שכך הוא יוכל לעקוב במקצועיות וביקורתיות טובה דיה אחר הפרויקט. וודאו עם המפקח כמה פרויקטים נוספים יש לו במקביל. כמות גבוהה מדי (יותר מ4-5 במקביל) לא תוכל לאפשר לו להיות זמין לשטח במידה הנדרשת.

 

  1. בדקו לגבי האפשרות שלו לחסוך לכם כסף

לרוב, מפקחים מקושרים עם לא מעט בעלי מקצוע ויודעים לקבל הצעות מחיר אטרקטיביות יותר. מפקח טוב יידע לחסוך לכם כסף, חד משמעית. הוא יוכל לקבל הנחות מהקבלן, להימנע מטעויות, לתזמן נכון את בעלי המקצוע (זמן =כסף) ולהביא לרמת גימור גבוהה ללא צורך בתיקונים והשלמות לאחר הבנייה. הוא יוכל לחלק לכם נכון את התקציב, יידע להתריע לפני חריגה, להעמיד אתכם במקום ולהרים לכם דגל אדום לפני שעושים מהלך שעלול לפגוע בכם בהמשך.

  1. תעשו תיאום ציפיות

תקשורת היא מילת המפתח (בכל תחום בחיים בערך). דברו איתו, פרשו בפניו את הדברים ואיך לדעתכם הם אמורים להיות. דברו על ציפיות ואילוצי לו”ז, על איכויות ועל אילוצים בשטח. במקביל, נסו להבין ממנו מה הוא מצפה מכם לאורך התהליך.

 

במסגרת תיאום הציפיות, רצוי שתסגרו את כל הקצוות הפתוחים. וודאו שהוא האחראי על שחרור התשלומים לבעלי המקצוע. בקשו ליווי מלא ואחראי במועדי החתימה על החוזים מול בעלי המקצוע השונים. המפקח אמור להעניק לכם מהתובנות האישיות שלו ולדאוג להכניס לחוזה כוכביות שיעזרו לכם לעבור את התהליך באופן הטוב ביותר. וודאו עם המפקח שהוא מודע לכך שהוא נושא בכל האחריות לביצוע העבודות. זה לא אומר שהוא האדם שייתן לכם את תעודות האחריות של כלל בעלי המקצוע, זה אומר שהוא מוודה את עבודתו של כל בעל מקצוע והוא מאשר שהיא נעשתה בצורה הטובה ביותר. אם המפקח לא מוכן לקחת אחריות מלאה על כל התהליך, רצוי שתידלק לכם נורה אדומה…

לסיכום, ועלות מפקח בנייה:

מפקח טוב, בפיקוח צמוד, ידרוש מכם בין 50-100 אלף ₪. אם קיבלתם הצעת מחיר נמוכה מזו, כנראה שהפיקוח אינו צמוד כפי שאתם חושבים, או שמדובר במפקח צעיר בניסיונו יחסית. אל תנסו לחסוך כסף בבחירת המפקח. מפקח טוב יוכל לחסוך לכם הרבה הרבה כסף ולוודא טיב וגמרים של עבודה. הוא יהיה היועץ שלכם, השקט שלכם, הליווי הצמוד שלכם בפרויקט חייכם- וזה שווה כל שקל. בחרו בחוכמה, וכל התהליך יראה כך😊

 

המון המון בהצלחה- מי ייתן ותבחרו מפקח באופן מפוקח!

אהבתם את המאמר? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

גבריאל תורן חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר 🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי +3 וחובב אפייה מושבע.

*מוזמנים בשמחה לפנות  להתייעצות,  קבלת המלצות על בעלי מקצוע בכל שלב בתהליך הבנייה שלכם.

מאמרים נוספים
דלתות פנים ברמה אחרת

תכנון חשמל בבית

תכנון חשמל לבית דגשים לתכנון חשמל לבית תכנון חשמל לבית בצורה נכונה, יכול לאפשר לנו להציב נקודה לכל מכשיר חשמלי. זאת, באופן נוח, יעיל וחכם. כאשר אנחנו לוקחים בחשבון, מראש ולמפרע – את כל סוגי המכשירים שנרצה למצוא להם בבית בביתנו, אנחנו עובדים עם תוכנית. התוכנית הזאת מספרת לנו מה הבית שלנו צריך, ואיך אפשר

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

איטום גג רעפים

איטום גג רעפים החשיבות איטום גגות רעפים עניין איטום גג רעפים חשוב מאוד, במקרה של רעף שנפל או נסדק/נשבר, שכבת האיטום תמנע חדירת מים ולכן, עצה שלי – אל תחסכו בסעיף הזה כסף, לכו על הכי איכותי, זה בסך הכל הפרשים של כמה אלפים בודדים בין הרמות של האיטום. יש מגוון רחב של אפשרויות בידוד

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

בניית גג רעפים

בניית גג רעפים מה זה אדום בחוץ עם קורות עץ יפות בפנים? נכון, זה גג הרעפים החדש שלכם… מאז הציורים בגן, בית אידיאלי תמיד היה עם גג רעפים משופע ואדום, כשגדלנו, הוא עדיין נשאר אדום ונוספו לו עוד פרטים: קורות עץ, בידוד רעפים מסוגים וצבעים שונים ועוד ועוד. אז היום ניקח את הנושא הזה שנקרא בניית

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

משקופים לדלתות פנים

משקופים לדלתות פנים משקופים לדלתות פנים וגימורים אז הנה הגעתם לחלק האומנותי, בו תצטרכו לבחור את משקוף הדלת. דלתות פנים מעוצבות נראות כאלה מכיוון שהן מאובזרות בגימורים שונים ובמשקופים מיוחדים. לכל משקוף צורה, עובי ואופי משלו, יש משקופים יוקרתיים ויש פשוטים שיגרמו לדלת להיראות במראה זול יותר.אז הגעתם לחנות ועמדתם מול המוכר ולא ידעתם באיזה

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

דלתות פנים

דלתות פנים מה חשוב שתדעו לפני שקונים דלתות פנים לבית רכישת דלת פנים זו קנייה ממנה תוכלו להנות ומנגד לסבול. לכן חשוב מאוד שלפני שאתם רוכשים דלתות פנים, תקראו את המאמר הבא! במידה ואתם מרגישים מעט מבולבלים עקב מגוון השמות שהוצגו לכם בחנויות המשווקות דלתות פנים שמות כמו: למינטו, אקוסטיק, MDF – דעו שאנו כאן

קרא עוד »

בידוד תרמי בבית

יש בלבול מאוד גדול לגבי מה עובד, מה נכון ואיך בכלל להתחיל להשקיע בבידוד תרמי.
מטרת הכתבה הזו היא לא להפוך אתכם לאנשי מקצוע בתחום…

קרא עוד »

עקרונות לבחירת קבלן שלד

אז רגע לפני סגירת החוזה הכי משמעותי בתהליך הבנייה, אני כאן לנסות ולעזור לכם לשים דגש על נקודות חשובות לפני החתימה על חוזה השלד ונקודות לבחינה של קבלן השלד.

קרא עוד »

בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה בדיוק הזמן לבנות ולשפץ למען העתיד הפיננסי שלנו. עם זאת צריך לעשות זאת נכון. נשמע מוזר? נסביר.

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

דלתות אלומיניום

דלתות האלומיניום הפכו בשנה האחרונה לפתרון האידיאלי בתכנון מתחמי פנים. בדלתות תמצאו את השילוב הנכון בין עיצוב לאיכות ובין עמידות גבוהה לגמישות מלאה בסגנון הבית.

קרא עוד »

חימום תת רצפתי על מים

מערכת חימום שכזו, תדאג לחמם את גופנו היטב ולתת לנו הרגשה כאילו אנחנו עטופים בשמיכת הצמר הכבדה של סבתא. אבל תכלס, נהיה בלעדיה- סוג של להיות עם ולהרגיש בלי…

קרא עוד »

מדידת המגרש

לפני תחילת תהליך התכנון על ידי האדריכל, תידרשו להוציא מפת מדידה עדכנית שנמדדה על ידי מודד מוסמך.

קרא עוד »

חומרי איטום

היריעה עשויה בבסיסה מזפת מעובדת בשילוב חומרים פולימרים המקנים ליריעה את האיכות והעמידות לאורך שנים ומספקת איטום הגג מרטיבות ובידוד מחום וקור.

קרא עוד »

איטום הבית

היי חברים,
בואו נדבר על נושא האיטום, נושא אפרורי ולא עיצובי אבל חשוב מאין כמוהו.
כנסו למאמר!

קרא עוד »
קבלני בניין

קבלני בנייה

לקוחה כועסת פנתה אלי ושאלה “איך יכול להיות שהקבלן שלך נתן לי הצעת מחיר ואני מצאתי קבלן במחיר נמוך יותר?

קרא עוד »
מכון העתקות

מכון העתקות

חשבתם פעם למה קוראים להדפסות אור – הדפסות אור / הדפסות שמש?
כל פעם משתמשים במונחים האלו אנחנו לא יודעים מה הקשר בין זה לבין הגרמושקה היפה שאנחנו מקבלים במכון העתקות.

קרא עוד »
בדיקות מעבדה

בדיקות מעבדה

אני מניח שאתם כבר בעיצומו של תהליך היתר הבנייה ומתאר לעצמי ששמעתם לא פעם את המושג “בדיקות מעבדה / מכון בדיקות” אז הנה – זה הגיע גם אליכם.

קרא עוד »

בניייה עם לוחות ICF

צ’ק ליסט קבלן? כך תחסוך 60 ימי עבודה בשיטת בנייה עם  ICF לגור כל ימות השנה בבית נעים ולשלם פחות בשנים האחרונה חלה עלייה במודעות לאיכות הסביבה ולבנייה ירוקה וחברות הבנייה המובילות בישראל מחפשות פתרונות בנייה ירוקים. אחד מהפתרונות המוצעים הוא בנייה באמצעות לוחות ICF. היתרונות הבולטים של המגורים בבית שנבנה עם לוחות ICF   הבנייה

קרא עוד »
קבלן שלד

קבלן שלד

כל פרוייקט של בניית בית מתחיל עם שלב בניית השלד של המבנה. מלאכת בניית השלד של המבנה היא ההתמחות ספציפית הדורשת ידע רוב וציוד מקצועי לבניית השלד של הבית. בנוסף, דרושים חומרי הגלם המתאימים לבניית השלד ואנשי מקצוע מוסמכים בתחום המדידות לביצוע מדידה של השטח לפני תחילת עבודות על שלד המבנה. סימון השטח על-ידי אנשי

קרא עוד »
קרמיקה וכלים סניטריים

קרמיקה וכלים סניטריים

מתכננים שיפוץ לחדר האמבטיה? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זה הרגע להזמין קרמיקה וכלים סניטריים לחדרי השירותים והמקלחת! שיפוץ או בנייה של חדרי אמבטיה ושירותים הם שילוב של פונקציונליות, ניצול נכון של חלל החדרים ועיצוב בסגנון המתאים לכם.  קרמיקה וכלים סניטריים לבית   השילוב בין חיפויים איכותיים לקירות החדרים לבין הכלים הסניטריים בחדרי השירותים והמקלחת

קרא עוד »
מטבחים בצבע בתנור

מטבחים

הכל על מטבחים חושבים לקנות מטבח חדש? הגעתם למקום הנכון היום יש לכם אפשרות לבחור את העיצוב המתאים לכם ביותר ולהנות ממטבח איכותי מחומרי גלם חזקים שישמש אתכם לשנים רבות קדימה. חומרי הגלם המשמשים היום לבניית מטבחים נחשבים לאיכותיים במיוחד ושומרים על העיצוב כמו חדש לשנים רבות קדימה. בכדי לדעת איך להתחיל עם תכנון המטבח,

קרא עוד »
קבלן איטום בתים

קבלן איטום

איך לבחור קבלן איטום מתי זקוקים לקבלן איטום? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זקוקים לעבודות איטום מקצועיות? זה הזמן לבחור קבלן איטום! עבודות האיטום של הבית בשלבי הבנייה וגם לאחריהם הן חשובות במיוחד. האיטום מתבצע לריצפת הבית, לקירות, במידה ויש מרתף אז לקירות המרתף, קירות חיצוניים וכמובן לגגות הבית. לכל חלק בבית יש את חומרי

קרא עוד »
קבלן גמרים

קבלן גמרים

בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום הפרוייקט. מכיוון שזהו פרוייקט מורכב, בכל שלב של הבנייה אתם נדרשים לפנות לקבלן בתחום אחר אשר יספק לכם את העבודות הרלוונטיות לתחום שלו. קבלן גמרים הוא דוגמא לקבלן ספציפי אשר אחראי על אנשי המקצוע בשלב מתקדם לאחר בניית השלד של המבנה והתקנת כלונסאות הברזל ויציקת

קרא עוד »
קבלן אלומיניום

קבלן אלומיניום

עבודות אלומיניום הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מעבודות בניית בית ומעבודות שיפוצים. האלומיניום משמש למגוון עבודות כגון בניית חלונות, חיפויים לקירות חיצוניים, סגירת מרפסות, בניית גדרות ועיצוב שערים לבית פרטי. בכדי לבצע את כל העבודות הללו, אתם צריכים קבלן שיפוצים מקצועי אשר יכול לספק לכם את העובדים ואת חומרי הגלם לכל פרוייקט הדורש אלומיניום. 

קרא עוד »
איטום גגות

איטום גגות

עבודת איטום גגות מה חשוב לדעת על עבודת איטום גגות? איטום גגות היא אחת העבודות החשובות ביותר שיש לבצע בכל מבנה, בין אם זה למגורים ובין אם זה למסחר או לעסקים. את עבודות האיטום לגג מומלץ לבצע כל מספר שנים בהתאם לסוג האיטום שבוצע ולחומר הגלם ממנו עשוי האיטום. אם יש לכם נזילה בגג ואתם

קרא עוד »
גגות רעפים

גגות רעפים

התקנת גגות רעפים מה חשוב לדעת על גגות ורעפים? מעוניינים בהתקנה או תיקון של גג רעפים? גג רעפים מביא איתו יתרונות רבים ועם תחזוקה נכונה, הוא יכול להחזיק לשנים רבות ללא צורך בתיקונים או באיטום גגות. היתרון הגדול בגג הרעפים הוא הבידוד מקור וחום ומרטיבות. בגלל צורתו המשופעת, מי הגשמים מחליקים כלפי מטה למרזב ואינם

קרא עוד »
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

צ’ק ליסט בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק בעצות לא מקצועיות של חברים ומשפחה, היום אנחנו יכולים לעשות זאת יחד עם מעצבת פנים מקצועית. מעצבת פנים מקצועית משתמשת בשיטות עיצוב מתקדמות על מנת לנצל את שטח הבית בצורה

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

צ’ק ליסט אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת חשמלאי מוסמך. ההמלצה הגורפת היא לבקש מהחשמלאי להראות לכם תעודת חשמלאי מוסמך על מנת שיתן תוקף לעבודתו. בנוסף, על כל עבודת חשמל בבית תוכלו לבקש כי תיהיה חתימה של חשמלאי

קרא עוד »
אדריכלים בבאר שבע

בנייה קלה בראשון לציון

צ’ק ליסט במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה יחסית קצרה. אין שימוש בבלוקים בבניה הקלה והבידוד מתבצע על-ידי חומרים ייחודיים המשמשים לצורכי בידוד המבנה מקור, חום ורטיבות. בישראל רוב הבנייה היא קונבנציונאלית אך יותר ויותר ישראלים לומדים להכיר

קרא עוד »
קבלן שלד

בנייה ירוקה בשרון

צ’ק ליסט קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא שיטת הבנייה הירוקה. בנייה ירוקה בשרון מתבצעת על-ידי חומרי גלם איכותיים אשר רובם ממוחזרים במטרה לשמור על הסביבה כמה שניתן. מלבד זאת, הבנייה הירוקה מאפשרת חיסכון רב יותר במשאבים בכדי

קרא עוד »
מה לבקש מקבלן טיח

אדריכלים בבאר שבע

צ’ק ליסט העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר מתוכננים בשיטות בנייה חדישות. אדריכלים בבאר שבע מתמקצעים היום בשיטות בנייה חדישות על מנת לקצר את תהליך הבנייה ולהימנע מפגיעה בסביבה בה נבנה כל בית. שיטות הבנייה החדישות בעיר באר

קרא עוד »

שיפוצניק בירושלים

צ’ק ליסט כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל דאגה, בסוף מאמר זה בהחלט תדעו עליו ואני מקווה שאתם ועוד רבים תשתמשו בו.    שיפוצניק מומחה בירושלים  מה היא הבעיה העיקרית העומדת בפני אלו המתחילים לשפץ. אני לא מדבר על

קרא עוד »

שיפוצים במרכז

צ’ק ליסט שיפוצים במרכז הארץ שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת הפרוייקט וכשהגיע הזמן הרגשתם שאתם עומדים מול קיר גבוה ולא יודעים איך לטפס עליו. ישנם כמובן מליון סוגים של פרוייקטים של שיפוץ.  חלקם מורכבים מאד וחלקם מורכבים פחות אך על

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

צ’ק ליסט אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף. שיפוץ היא פעולה שאו שחלמתם ותכננתם אותה שנים וחסכתם עבורה את מיטב כספיכם או שהיא פעולה שאין ברירה אלא לבצע אותה.  שיפוץ בניין משותף – כל מה שצריך לדעת בדרך כלל בגלל התדרדרות מסוכנת במבנה בחלקו

קרא עוד »
מטבח עם גימור צבע בתנור

עיצוב פנים בתל אביב

צ’ק ליסט עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם זה פרוייקט עיצוב פנים בתל אביב או כל פרויקט רלוונטי מעין זה שקשור לשיפוצים – פנים או חוץ. הבעיה הרווחת היא שאנחנו יודעים שעניין השיפוצים הנו מורכב מאד אך אנחנו, כמו ישראלים טיפוסיים

קרא עוד »
קבלן מפתח

קבלן מפתח באשקלון

צ’ק ליסט קבלן מפתח באשקלון קבלן מפתח מומלץ באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה לגבי גופינו או פנינו מהם אנחנו אף פעם לא מרוצים אבל לזה אנחנו קוראים במילים יותר “סקסיות” מעולם היופי והבריאות. אבל גם אם אנחנו מדברים על שיפוצים בהקשר של הדירה

קרא עוד »
קבלן טיח

קבלן טיח

קבלן טיח קבלן טיח האם אנו יודעים מה לבקש מממנו? בונים רבים מגיעים לשלב הטיח אך לא יודעים בדיוק מה לבקש, מה לשאול ומה לדרוש מאותו קבלן טיח, אחרי הכל מדובר על אחד הסעיפים היקרים בשלב הבנייה אחרי השלד , כך שחשוב לשים לב לפרטים. בנוסף, יש מגוון רחב של חומרים, שלבי עבודה ואפשרויות ביצוע

קרא עוד »
קבלן שלד

יועץ קרקע

צ’ק ליסט יועץ קרקע הזמנת יועץ קרקע ודו”ח מפורט אחד השלבים היותר חשובים לפני תחילת התכנון הוא הזמנת יועץ הקרקע וקבלת דו”ח מסודר. מתי עושים את זה, למה זה כל כך חשוב וכמה זה הולך לעלות לכם, הכל כאן במאמר שהכנו לכם… יועץ קרקע ובדיקות היי חברים, במאמר זה נדבר על חלק מהבדיקות שצריך לעשות

קרא עוד »

בית חכם זה כה פשוט

צ’ק ליסט בית חכם זה כה פשוט בית חכם איכותי, מה זה בכלל? לפני שמתקדמים להזמין מערכת בית חכם, תקראו מילה אחת או 300 כדי להבין טוב יותר לאן אתם מתקדמים מצלמות רשת, מצלמות אי. פי, מצלמות IP לא אמינות או לא הוכיחו את אמינותן עד כה. מצלמות אלו לא איכותיות מספיק. משפטים אלו נשמעים לא אחת

קרא עוד »
גלילה למעלה דילוג לתוכן