חושבים לעשות בית חכם? רגע לפני בואו תקחו טיפ או שניים או שלושים...

רוצים לקבל הצעת מחיר מאחד האנשי המקצוע מומלצים שלנו?
השאירו לנו פרטים.

מאשר/ת קבלת עדכונים
כיום בעידן המודרני אנחנו רגילים לאוטומציה, תפעול מיידי ובית שעובד עבורנו, אז איך מתקדמים לבית חכם ומה צריך לקחת בחשבון? הכל במאמר שלפניכם.

בית חכם כולל מרכיבים שונים שהופכים אותו חכם (יותר או פחות). בין המרכיבים החשובים של בתים חכמים ניתן למצוא מצלמות בית חכם, מפסקים לבית חכם, שהם למעשה מתגי ההפעלה, שבלעדיהם הבית החכם שלכם יכול להיראות הרבה פחות חכם ממה שאתם רוצים. בית חכם יכול לתפקד גם בתור שעון שבת אם תרצו.

אבל קודם כל צריך לבחור בין בית חכם עם מערכת קווית לבין בית חכם אלחוטי וגם להבין מה המשמעות של כל בחירה שתעשו. אז הכירו את האלמנטים של בית חכם, שיכולים לעשות לכם את הבית הרבה יותר חכם וידידותי למשתמש (וגם יותר חסכוני).

קבלו המלצה חמה על יועץ בית חכם מקצועי באזור שלכם

אחת השאלות הגדולות לקראת התקנה של בית חכם היא הבחירה בין בית חכם אלחוטי לבין בית חכם קווי. כיום לקוחות רבים בישראל עדיין מעדיפים בית חכם עם תשתית קווית, אבל האם זו בחירה מוצדקת? מה משתלם יותר ואיזו תשתית בית חכם עדיפה? בואו נגלה.

מערכת בית חכם אלחוטי זכתה בעבר למוניטין של מערכת לא אמינה. בנוסף, היא מייצרת יותר קרינה בבית, כאשר למערכת קווית של בית חכם אין את החסרונות הללו.

אבל אם נחזור כמה שנים אחורה, נזכר שפעם בכל בית בישראל אמצעי התקשורת העיקרי היה טלפון קווי ואילו כיום כמעט שלא משתמשים בו – כי יותר קל ונוח להשתמש בטלפון הנייד גם כשאתם בבית וגם כי התשתיות של הטלפונים הניידים התפתחו, השתכללו והשתפרו וכיום כמעט שאין הבדל באיכות השיחה בין טלפון נייד לבין טלפון קווי.

כל זה למרות הקרינה הנוספת, המיוצרת בתוך הבית על ידי מכשירי טלפון סלולריים. זה פשוט הרבה יותר נוח, קל ומהיר. אותו הדבר נכון גם לגבי מחשבים, כאשר עד לפני כמה שנים ברוב הבתים היו מחשבים נייחים ואילו כיום ברוב הבתים יש מחשבים ניידים – זה יותר נוח, יותר קומפקטי, יותר יעיל ואפילו יותר ארגונומי ועם זה אי אפשר להתווכח.

גם בתים חכמים מתחילים לעבור למערכת אלחוטית

כל הסיבות הנ”ל הן אותן הסיבות שבגללן רבים  מעדיפים כיום מערכת בית חכם אלחוטי – זה יותר נוח, יותר מתקדם, יותר חדשני ואפילו זול יותר להתקנה והקמה.

הטכנולוגיה השתפרה פלאים ולכן כיום מערכות אלחוטיות של בית חכם נחשבות אמינות ויציבות כמו המערכות הקוויות. הסטנדרטים החדשים הם הרבה יותר גבוהים גם במערכות אלחוטיות ולכן כיום גם כמות הקרינה הרבה יותר נמוכה מאשר בעבר.

בנוסף המחיר – תשתית והכנה לבית חכם אלחוטי היא הרבה יותר זולה מאשר תשתית קווית. למעשה מדובר על רבע מהעלויות של תשתית בית חכם קווי – חיסכון של עשרות אלפי שקלים במחיר, עוד לפני שקניתם את המערכת עצמה (רק על התשתית!).

תחזוקה של בית חכם אלחוטי גם היא משתלמת הרבה יותר, שכן קל הרבה יותר לטפל בתקלות ושינויים במערכת אלחוטית מאשר מערכת קווית ולכן גם זול יותר.

לבסוף, הביקוש העולה למערכות בית חכם אלחוטי מביא לירידה בייצור חלקים ורכיבים מתאימים לבית חכם קווי ולכן הצפי הוא שבעוד כמה שנים לא תוכלו למצוא חלקי מערכת להחלפה ושדרוג בית חכם קווי אם תזדקקו להם. לכן כיום רכישה והתקנה של מערכת בית חכם היא קצת כמו לקנות סמארטפון – עדיף לקנות את הדגמים החדשים ולא את אלה שהפכו מיושנים כבר לפני שנתיים.

למעשה האפשרות להקים מערכת בית חכם על בסיס תשתית אלחוטית מוזיל במידה קריטית את עלויות המערכת ולכן מאפשר כיום כמעט לכל מי שבונה בית פרטי, להקים מערכת בית חכם, כולל פתרונות אבטחה מתקדמים בבית בעלויות נוחות.

בית חכם אמינות מפסקים ובקרים
בית חכם אמינות מפסקים ובקרים

צריכים המלצה על בעלי מקצוע מומחים?

אחד היתרונות הנחמדים והחשובים של הוא ההתקנה המשולבת של מצלמות אבטחה באזורים שונים בתוך הבית ומחוץ לו, אשר מתחברות ישירות למסכים שאתם לוקחים אתכם לכל מקום (טלפון חכם למשל).

מהם אתם יכולים לראות בזמן אמת מה קורה בתוך הבית בכל רגע נתון ולהיות רגועים שהכל בסדר. אבל לפני שמזמינים מצלמות לבית חכם כדאי להכיר את הסוגים של מצלמות אבטחה לבית חכם ואיך בוחרים ביניהם.

סוגי מצלמות אבטחה לבית חכם

כיום משווקים שני סוגים עיקריים של מצלמות אבטחה שחשוב להכיר:

 • מצלמות אנלוגיות – דורשות תשתית קווית ומכשיר הקלטה DVR
 • מצלמות רשת – מצלמות IP

ניתן לחבר לרשת גם את המצלמות האנלוגיות, אבל הן נחשבות פשוטות יותר, אין להן ממשק ישיר לאינטרנט וכדאי גם לדעת שהן נחשבות זולות יותר – להתקנה ולרכישה. לעומת זאת, מצלמות רשת או מצלמות IP כוללות ממשק חיבור ישיר לאינטרנט וגם נחשבות יקרות יותר.

טיפ מהמומחים: בגלל מחיר גבוה של מצלמות IP, לפעמים חברות התקנה מעדיפות לא להתקין אותן כי הן מרוויחות עליהן פחות. לכן חשוב למצוא חברה אמינה, שיכול לייעץ לכם בבחירה של מצלמות שבאמת מתאימות לכם לבית ולא על בסיס האינטרסים של החברה ועובדיה.

אז מה יותר אמין – מצלמות רשת או מצלמות אנלוגיות לבית חכם?

בעלי מקצוע רבים טוענים כי מצלמה אנלוגית נחשבת אמינה יותר, כי החיבור שלה למערכת רציף ועמיד יותר מאשר מצלמת רשת. עם זאת, התפתחות התחום בשנים האחרונות הביאה את המכשירים המחוברים לאינטרנט לרמת יעילות ואמינות מאוד גבוהה ולכן טיעון זה נחשב כיום פחות ופחות רלוונטי.

יותר מזה – מצלמות אנלוגיות חייבות להיות מחוברות למכשיר הקלטה DVR אליו מחוברות כל המצלמות. המשמעות היא כי כל בעיה במכשיר ההקלטה יכולה להשבית לגמרי את כל המערכת.

עם מצלמות רשת זה לא יכול לקרות כי כל מצלמה היא בעלת ספק כוח עצמאי משלה ופועלת מול הרשת בצורה עצמאית ולכן כשל בחלק אחד  של המערכת לא בהכרח משבית את כל המערכת. בנוסף, בניגוד למצלמה אנלוגית שכל מה שמצולם בה מוקלט על גבי המכשיר, צילום במצלמת רשת נמצא ברשת ויש לו גם גיבוי.

לכן במקרה של תקלה, גניבה ואפילו שריפה, החומר המצולם עדיין קיים אי שם ברשת ואפשר לשחזר אותו. בנוסף, רוב מצלמות הרשת מאפשרות גם חיבור אלחוטי, אשר מוזיל משמעותית את עלויות ההתקנה והתשתית.

בתים חכמים מוכרים לכולם בהקשר של חיסכון בחשמל, התקדמות טכנולוגית, התייעלות ונוחות, אבל בית חכם יכול גם לעזור לכם לשמור שבת יותר בקלות. למעשה מערכת בית חכם יכולה בימינו להחליף אפילו את שעון השבת הישן והטוב.

שעון שבת – האם כדאי להחליף אותו?

מדובר כמובן על שעון שבת ששולט בהדלקה וכיבוי אוטומטיים של מזגנים, תאורה, פתיחה וסגירה של תריסים חשמליים ועוד. עם זאת, מדובר על אלמנט שיש לו חסרונות רבים, ביניהם הקושי לבצע הגדרות ושינוי זמני הפעלה, מגבלה על מספר הפעולות שניתן לבצע בעזרת שעון שבת מסורתי ואף חוסר שליטה בסגירה ופתיחה של תריסים חשמליים. בנוסף, לצורך התקנת שעוני שבת יש להקים תשתית קווית לארון החשמל, שם מתקינים שעוני שבת – מה שניתן לעשות רק בבתים עם הכנה מתאימה מראש.

איך מערכת בית חכם יכולה להחליף את שעון השבת?

מערכות אלו נחשבות כיום זולות ונגישות הרבה יותר מאשר בעבר. קל הרבה יותר להגדיר ולנהל אותן ולכן גם קל ונוח להגדיר בפשטות, בעזרת אפליקציה מתאימה בטלפון, את זמני ההדלקה והכיבוי של מכשירים שונים בבית – באמצעות מערכות בית חכם.

לכן מערכות בית חכם אלחוטיות מחליפות בימינו את שעוני השבת באופן יעיל, כשהן מציעות יתרונות רבים על פני שעוני שבת המיושנים מעט. אבל לפני שאתם רצים להחליף את שעון השבת, כדאי להכיר גם את החסרונות של בית חכם בהקשר הזה.

מה שרק שעון שבת יכול לעשות בשבילכם

קיימת תכונה חשובה של שעוני שבת, שאין לה תחליף, אפילו במסגרת מערכות בית חכם. בשעוני שבת ניתן לכוון את הזמנים על ידי הזזת זיזים קטנים המציינים בדרך כלל פרקי זמן של רבע שעה. כך משפחה שומרת שבת יכולה להאריך את זמן הדלקת המזגן לדוגמה, בלי לחלל שבת.

זוהי תכונה חשובה של שעוני שבת, בה משתמשים כאשר מגיעים אורחים במפתיע, או בימים חמים מאוד, כאשר לא תכננתם נכון מראש את זמני הדלקת המזגן הרצויים (או התאורה, או כל דבר אחר).

למצבים כאלה ניתן פתרון פשוט של חיבור שעון שבת מכני למערכת בית חכם בשתי דרכים שונות:

 1. התקנת תשתית קווית וחיבור שעון שבת לכל מכשיר חשמלי (או מערכת חשמלית) רלוונטי בנפרד.
 2. חיבור שעון שבת מכני רגיל לכניסת הפעלת התרחישים כדי לשלוט בתזמון גם באופן אלחוטי. בשיטה הזו, הארכת הפעולה של שעון השבת מפעילה תרחיש שלם, שיכול לכלול מספר מכשירים ומערכות חשמל כמו דוד, מזגן, תאורה ועוד.

מדובר על אפשרות שימוש בשעוני שבת מאושרים על ידי מכון צומת וללא חשש חילול שבת ולכן זוהי בשורה של ממש לשומרי השבת שיש להם בית חכם: אפשר לשמור את התכונה החשובה של הארכת זמנים ללא חילול שבת, לצד היתרונות של הפעלה וכיבוי מרובים, ללא צורך בהכנה קווית מראש ועם אפשרות פתיחה וסגירה של תריסים חשמליים.

יש כיום כל כך הרבה אפשרויות בחירה של מערכות חכמות ולכן גם קצת יותר קשה לבחור את המפסקים והבקרים המתאימים ביותר לצרכים שלכם, שיהיו עמידים, אסתטיים, נוחים לשימוש ויעשו עבודה טובה.

למה חשוב להתעכב על בחירת מפסקים בית חכם?

יש מפסקים מזכוכית או מפלסטיק. יש מפסקים לשליטה מרכזית ויש כאלה ששולטים בנפרד בכל חלק של הבית. אפשר לשלוט מהשלט או מהאפליקציה בטלפון על אלמנטים ספציפיים כמו תריסים חשמליים, דוד חשמל, תאורה או שער חשמלי ואפשר גם לרכז את כל השליטה במערכת מרכזית אחת, שתאפשר לכם לכבות או להדליק את כל הבית בלחיצת כפתור.

קיים הבדל מהותי בין התקנת מערכת בית חכם לבית קיים או בית חדש, מערכת אלחוטית או מערכת חוטית וכן הלאה – כל בחירה וכל החלטה כזו תשפיע גם על סוג המפסקים שכדאי להתקין.

הזנה נפרדת לכל יציאה
הזנה נפרדת לכל יציאה

1. מפסקים בטוחים לבית חכם

חשוב לבדוק אם יש למפסקים שלכם אישור מכון התקנים, אשר מספק סוגים רבים של בדיקות בטיחות רלוונטיות, ביניהן:

 • האם המפסק עשוי חומר גלם עמיד בפני שריפה?
 • האם המפסק מסוגל להתנתק או להיכבות מספיק מהר?
 • האם המפסק עומד בתקני בטיחות חשמליים?
 • האם המפסק שומר על אמינות הפעלה לטווח ארוך, של 20 אלף הפעלות?
 • האם המפסק לא מפתח טמפרטורה גבוהה בגלל עומס הפעלות?
 • האם המפסק נבדק בכל סוגי התאורה הקיימים בשוק כיום? ועוד.

לכן, כאשר אתם רוכשים מפסקים לבית חכם, שיש להם אישור מכון התקנים הישראלי, אתם מקבלים אישור בטיחות מורחב שמבטיח לכם שקט וביטחון.

2. עמידות לטווח ארוך

כדאי לבדוק את מידת העמידות והחוזק של ממסר היציאה. יש לבדוק האם הוא 3 אמפר או 16 אמפר – מספר גבוה יותר מעיד על ממסר עמיד יותר לשנים רבות יותר, כי יש לו יכולת לעמוד בעומסים כבדים יותר, כמו במקרה של תריסים חשמליים בעלי זרם התנעה גבוה, או תאורת לד למשל.

3. מפסק טאץ’ או מפסק קפיצים?

מפסק עם טכנולוגיית טאץ’ הוא יותר אטרקטיבי וחדשני, אבל נכון להיום, מפסקים אלה סובלים מבלאי גבוה ורגישות גבוהה להתקנה לקויה. במקרה שהטאץ’ מתקלקל, הדלקה וכיבוי עלולות להפוך למאמץ או שפשוט תצטרכו להחליף מפסקים ולכן נכון לכתיבת שורות אלה, עדיף להתקין מפסקים קפיציים שיכולים להתגבר על מצבים שונים, אפילו על התקנה לקויה וקירות עקומים.

4. בטיחות מפסקים לבית חכם

חשוב לבדוק את רמת העמידות של המפסקים בפני גורמים כמו מכות ברק וקפיצות חשמל בהתאם להבדלים בין יציאות מגע יבש לעומת יציאות אקטיביות, יציאות של דימר, או יציאות המאפשרות מדידת זרם. מפסקים אקטיביים, מפסקים אלקטרוניים או מפסקים המאפשרים מדידת זרם נחשבים רגישים יותר בפני מכות ברק וקפיצות חשמל.

יציאות מגע יבש יוצרות בידוד חשמלי של אלפי וולטים ולכן מגינות טוב יותר על המפסקים וגם על מכשירי החשמל בבית ולכן גם מספקים רמה גבוהה יותר של בטיחות.

5. הזנה לכל יציאה נפרדת

הזנה לכל יציאה נפרדת נחשבת טובה יותר, כי היא מספקת עמידות טובה יותר של המפסקים בפני קצר חשמלי. הזנה נפרדת מייצרת הפרדה בין המפסקים השונים והמערכות בהן הם שולטים ולכן מונעת תקלה מערכתית במקרה של קצר או מכת ברק.

בית חכם מפסקים ליציאה

6. התאמת מפסקים לקופסאות בית חכם

ניתן לבחור בין מפסקים מותאמים לקופסאות מסוג גביס 3 או קופסאות 4 מקום. חשוב לבדוק אם המפסקים שבחרתם נתמכים רק על ידי סוג אחד של קופסאות ולכן עלולים לאלץ אתכם להחליף את הקופסאות הקיימות בקיר.

בנוסף, קופסאות גביס 3 צורכות מספר גדול יותר של מפסקים להתקנה ולכן נחשבות פחות אסתטיות. עם זאת, מומלץ לבחור את הסוג הנפוץ יותר של קופסאות בארץ, כדי שיהיה לכם קל יותר בבוא היום, להחליף את המפסקים החכמים למפסקים חדשים או מפסקים מסוג אחר בקלות יחסית.

7. יציאות מפסקים להפעלה

ניתן לבחור מפסקים חכמים המאפשרים לכם לשלב מספר מערכות ומכשירי חשמל על אותה קופסת מפסקים וכך לצמצם את מספר קופסאות החשמל. שיטה זו מאפשרת לכם לחסוך בהוצאות וגם לצמצם את נוכחות המפסקים בבית למינימום ההכרחי, כדי ליצור מראה יותר אסתטי ונקי.

ניתן להוסיף אופציות כמו חילופי תאורה, או הדלקת מכשיר מסוים ממקומות שונים בבית. כך למשל תוכלו לפתוח את התריסים מהמיטה, לבחור אם להדליק את הדוד מהקומה השנייה או מהקומה הראשונה ועוד.

8. מפסק דו קוטבי

מפסק דו קוטבי הוא דרישה של חברת החשמל. לעומת מפסק חד קוטבי, המיועד לנתק קו אחד בלבד, מפסק דו קוטבי מפקח על זרימת החשמל בשני קווים בו זמנית, משווה את הפרמטרים וקובע אם הזרימה תואמת לערך המקובל להפעלה נכונה של הרשת. במקרה של חריגה, המכשיר מכבה את שני הקווים בו זמנית.

אם ניתן, עדיף להתקין פחת נפרד מחוץ לבית ואחד נוסף לתוך הבית, אבל זה לא תמיד אפשרי ולכן יכולת ניתוק דו קוטבית של פאזה ואפס מאפשרת הרמת הפחת והחזרת הזרם החשמלי עד הגעת החשמלאי לטפל בבעיה. אופציה זו מאפשרת גם לצמצם את מספר המפסקים בבית, לצמצם עלויות ולקבל מראה נקי ואסתטי יותר.

9. מפסק זכוכית או פלסטיק

ניתן לבחור בין מפסק זכוכית, מפסק פלסטיק או מפסק דמוי זכוכית. למפסקי זכוכית יש יתרונות משמעותיים על פני האחרים, כמו:

 • עמידות בפני שריטות ושמירה על מראה אסתטי לטווח ארוך
 • שמירה על צבע מקורי לטווח ארוך
 • מגע נעים

בנוסף קיימים מפסקי זכוכית עם אפקט הזיקית, שיכולים להתאים את הגוון שלהם לגווון הקיר.

10. ארץ הייצור של המפסק החכם

ניתן לבחור בין מפסקים חכמים תוצרת הארץ או מיובאים מחו”ל. אבל מפסקים חכמים מוצרים בארץ נחשבים גם איכותיים מאוד בהשוואה למיובאים (מסין למשל), נוסף על היותם תוצר כחול לבן.

יש להם רמה גבוהה יותר של אמינות, אפשרות שליטה טובה יותר, התאמה טובה יותר לשוק הישראלי וסיכוי גבוה יותר שתוכלו למצוא את אותו המוצר על המדפים גם בעוד כמה שנים.

11. מפסק חכם עם מודול אחורי

אופציה של מודולים מאחורי מפסקים רגילים היא פחות מומלצת, כי עלולות להיות בהם יותר תקלות. ההכנות להתקנה יותר יקרות ומורכבות. לא תהיה לכם אפשרות לקבל אינדיקציה על אור דלוק או כבוי וגם התקנת החשמל תהיה יקרה יותר.

לסיכום, בית חכם אחד אבל הרבה מאוד שיקולים והחלטות שצריך לקבל. מתלבטים? מרגישים מבולבלים? צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם! צוות פורטל המומחה – אתר הבית לבונים ולמשפצים – מתחייב לחזור אליכם תוך 24 שעות עם ההצעות המשתלמות והאיכותיות ביותר בתחום!

המאמר נכתב בשיתוף ובסיוע של אורי יוסקוביץ – מהנדס אלקטרוניקה עם 30 שנות בתחום ובפרט במערכות בקרה ושליטה בתאורה ותקשורת.

מערכת בית חכם מורכבת מאלמנטים רבים, סוגים ומגוון רחב לכן אין מחיר פיקס אלא עלות בהתאם לכל מערכת עם דגמים מדוייקים של מוצרים ומספר יחידות ברור.

מערכת בית חכם יכולה לשלוט על מגוון רחב של אביזרי חשמל בבית : תריסים, צלונים, גופי תאורה, מזגנים, דוד שמש ועוד אלמנטים רבים, ניתן לאפיין מערכת מדוייקת על פי הצרכים של כל בית.

מערכת בית חכם כוללת בקרים ומפסקים רבים, מערכת הפעלה ראשית שמתאמת ומתזמנת בין כולם וכמובן שניתן להפעיל את כל המערכות והבקרים באפליקציה מהנייד.

כמו שאין רכב מסויים מומלץ כך גם אין מערכת בית חכם מומלצת אלא בהתאמה אישית לכל בית ובהתאם לצרכים ולחיי היום יום של המשפחה, ייתכן ואותה חברה שמוכרת את אותם המוצרים תתאים מערכות שונות למשפחות שונות.

מדריכים לבחירת בעלי מקצוע

שלב התכנון

עלות בניית בית פרטי

עלות בניית בית פרטי

מה עלות בניית בית פרטי? את השאלה הזאת כל משפחה שואלת את עצמה....
נספח סניטרי להיתר בניה

נספח סניטרי להיתר בניה

כל מבנה חדש ובמיוחד בית פרטי חייב לתכנן נספח סניטרי המכיל את...
הדמיה תלת מימדית

הדמיה תלת מימדית

רגע לפני ביצוע הבית, חשוב לעשות הדמיה כדי להבין טוב יותר את התכנון,...
אדריכל בית פרטי

אדריכל בית פרטי

אדריכל לתכנון בית פרטי זה אחד מבעלי המקצוע החשובים ביותר בתהליך,...
חימום תת רצפתי

בדיקות מעבדה לבית פרטי

כל מה שחשוב לדעת על בדיקות מעבדה לבית פרטי לקראת קבלת היתר בנייה,...
איך לעבור את תהליך הבניה בשלום

בדיקות מעבדה להיתר בניה

כל מה שחשוב לדעת על בדיקות מעבדה להיתר בניה אחרי שסיימתם את שלב...
ביטוח בנייה פרטית

ביטוח בנייה פרטית

כמו שלא נוסעים על רכב בלי ביטוח, ברור לנו שלא בונים בית פרטי...
מכון העתקות

מכון העתקות

דברים חשובים לדעת על מכון העתקות חשבתם פעם למה קוראים להדפסות...
איך לבנות או לשפץ מבלי להתגרש

איך לבנות או לשפץ מבלי להתגרש

אתם הולכים לעבור תקופה לא קלה, חייבים להצטייד בכמה טיפים שווים...
Hands saving small house with a roof

לעבור את תקופת הבניה בקלות

אזהרה!!! זה לא הולך להיות פשוט, אז קחו נשימה עמוקה, כוס מים קרים...

שלב השלד ותשתיות

הכנות חשובות לפני ביצוע טיח

22 הכנות חשובות לפני קבלן טיח

שלום לכל המשפצות והמשפצים! הגעתם לשלב המרגש בו סיימתם לבנות את...
הכנות לפני ביצוע טיח לבית

18 הכנות לפני ביצוע טיח - חלק ב'

בנייה או שיפוץ של בית היא עניין מתגמל ומספק מאוד באופן אישי,...
טיפים לביצוע ריצוף לבית

טיפים מעולים לביצוע ריצוף

ריצוף מילה אחת קטנה שמכילה בתוכה כל כך הרבה התלבטויות: סוגי אריחים,...
טיפים משפטיים לרכישת מגרש

12 טיפים משפטיים לרכישת מגרש

לפני רכישת המגרש עלינו לבדוק ברמה המשפטית את הסטטוס שלו ואת אופן...
עקרונות להסכם טיח

עקרונות להסכם טיח

תוכן עניניים טיח לבית טיח שחור עקרונות לביצוע טיח טיח גבס טיפים...
אלומיניום לבית פרטי

אלומיניום לבית פרטי

אם אתם בונים בית פרטי, אתם בטח כבר יודעים, כי ההוצאה הכספית השנייה...
קבלן אלומיניום לבית פרטי

קבלן אלומיניום לבית פרטי

גם אם כבר קראתם את זה במקום אחר, כדאי לציין שוב – הוצאות...
10 טיפים שחייבים לדעת על אלומיניום לבית פרטי

10 טיפים שחייבים לדעת על אלומיניום לבית פרטי

אלומיניום לבית פרטי זה בעיקר חלונות, אבל גם דלתות הזזה, פרגולות...
טיפים שחייבים לדעת על מעבדות בדיקת בטון

10 טיפים שחייבים לדעת על מעבדות לבדיקת בטון

מעבדות בדיקת בטון נותנות את אחד השירותים החשובים ביותר לאורך...
מה זה חימום תת רצפתי על בסיס מים

מה זה חימום תת רצפתי על בסיס מים?

מערכת חימום תת רצפתי על בסיס מים מורכבת מצינורות עמידים בפני...

שלב הגמרים

ניקיון מקצועי בסיום הבנייה

ניקיון מקצועי בסיום הבנייה

בשעה טובה ומוצלחת הגעתם לשלב הניקיון😊 אחרי כל הבלאגן, בעלי המקצוע...
גנבים ראו הוזהרתם

גנבים ראו הוזהרתם

המדריך למיגון הבית גנבים, ראו הוזהרתם! אפשר למנוע פריצה לבית...
בריקים ואבני סיליקט

בריקים ואבני סיליקט

מה הם בריקים ואבני סיליקט? אז הנה, גם אתם הגעתם לטרנד החזק של...
קבלן גמרים

קבלן גמרים

מה זה קבלן גמרים? בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום...
ביצוע שליכט צבעוני

ביצוע שליכט צבעוני

כל מה שחשוב לדעת על ביצוע שליכט צבעוני תוכן עניניים שליכט צבעוני...

שלב עיצוב הבית

בית חכם

בית חכם

כיום בעידן המודרני אנחנו רגילים לאוטומציה, תפעול מיידי ובית שעובד...
מה חשוב שתדעו לפני שקונים דלתות פנים לבית

מה חייבים לדעת על פרזולים ומנעולים לדלתות פנים

קרה לכם פעם שבאתם לחנות שמוכרת מנעול לדלת פנים ופרזול והרגשתם...
מה חשוב שתדעו לפני שקונים דלתות פנים לבית

דלתות פנים חומרים

דלתות פנים חומרים אנחנו עומדים לפני רכישת דלתות פנים וכל נציגי...
עיצוב ותכנון מטבחים

115 טיפים מעולים לעיצוב ותכנון מטבח

בוא נדבר על עיצוב ותכנון מטבח חלומי תכנון ראשוני של המטבח אי...
טיפים מנצחים לפני ריצוף הבית

טיפים מנצחים לפני ריצוף הבית

במאמר זה נתמקד במה צריך לשים לב לפני שאנחנו מתקדמים לשלב הריצוף,...
קבלני בנייה

קבלני בנייה

איך יכול להיות שמצאתי את אותה עבודה בחצי מחיר? לקוחה כועסת פנתה...
בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה...
טופס 4

טופס 4

מה זה בכלל טופס 4? טופס 4 הוא הטופס המיוחל שכל בונה פרטי בישראל...
צבע בתנור

צבע בתנור

האם גם אתם מהמכורים לצבע בתנור? הנספח הבלתי נפרד של רהיטים ולעיתים...
איך הקורונה משפיעה על עולם השיפוץ

איך הקורונה משפיעה על עולם השיפוץ

איך הקורונה משפיעה על עולם השיפוצים והבנייה הפרטית?! הקורונה...
גבריאל תורן מייסד אתר המומחה
גבריאל תורן
מייסד אתר המומחה

חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי + 3 וחובב אפייה מושבע.

גלילה למעלה