איך לבנות או לשפץ מבלי להתגרש

בונים, משפצים ונשארים נשואים

אתם הולכים לעבור תקופה לא קלה, חייבים להצטייד בכמה טיפים שווים לדרך שתסיימו בכיף את התהליך, אז איך עושים את זה? כנסו, הכל כבר בפנים…

דעו למה אתם נכנסים – בניה ושיפוץ הם תהליכים לא פשוטים:

תהליכי בניה או שיפוץ יכולים להיות תהליכים ארוכים, קשים ומייגעים.
מבחינה זוגית, תהליך בניה או שיפוץ עלול לגרום למחלוקות, לריבים קשים ולפעמים להסתיים בפרידה.

רוב האנשים העוסקים בתחום כמו אדריכלים, מעצבים ואפילו הקבלנים המסוקסים ביותר מוצאים את עצמם נבוכים מול בני זוג שרבים ונדרשים לתפקד על תקן של חצי פסיכולוג, חצי מגשר. הריבים יכולים להיות על כל נושא החל מבחירת חומרים, תקציב ועד לבעיות בלתי צפויות שמתגלעות בתהליך. באופן אירוני, דווקא בניה או שיפוץ של בית החלומות (ה-house הגשמי) המשותף שלכם יכולה לגרום לערעור יסודות הבית (הנפשי ה- home ) שנבנה ביניכם וחבל!

 תהליך הבניה עלול לערער את היחסים בין בני הזוג

מטרת הכתבה הזאת היא לסייע לכם להבין את התהליך, את הקשיים שהוא מביא עמו ולהציע לכם דרכים למניעה של מצבים שיכולים לערער את הזוגיות שלכם. כמו כל דבר בבניה, חשוב להגיע לתהליך מודעים, להתכונן ולדבר גם על הפן הזה ולא להזניח את הנושא! כל זאת, על מנת שבסופו של התהליך תצאו ממנו מחוזקים ביחד, גם עם בית – home וגם עם בית -house לתפארת.

עוברים דירה

תהליך הבניה עלול לערער את היחסים בין בני הזוג

מטרת הכתבה הזאת היא לסייע לכם להבין את התהליך, את הקשיים שהוא מביא עמו ולהציע לכם דרכים למניעה של מצבים שיכולים לערער את הזוגיות שלכם. כמו כל דבר בבניה, חשוב להגיע לתהליך מודעים, להתכונן ולדבר גם על הפן הזה ולא להזניח את הנושא!


כל זאת, על מנת שבסופו של התהליך תצאו ממנו מחוזקים ביחד, גם עם בית – home וגם עם בית -house לתפארת.

מדוע מחלוקות וריבים בבניה הם תופעה כל כך שכיחה?

התהליך עצמו אינו פשוט – ההבנה שמדובר בתהליך שאינו קל יכולה להיות הבסיס לפיתרון.

לרוב האנשים אין מספיק ידע, כוחות ופנאי מספיקים להתמודד עם התהליך.

בניה ושיפוצים אינם הרפתקה לבעלי לב חלש! קחו בחשבון שבניה (בעיקר של בית חדש) יכולה לקחת זמן רב, מרגע בחירת המתכנן ועד לכניסה לבית יכול לעבור זמן רב (מספר שנים ליתר דיוק).

גם בשיפוץ לא תמיד הדרך סוגה בשושנים, יש הרבה גורמים בלתי צפויים ו"הפתעות" לא נעימות לאורך הדרך. בתהליך כל כך קשה ומורכב, לעיתים קרובות עולות וצצות לפני השטח כל הבעיות של הזוגיות שלכם. מצבים קשים בהם אתם מעורבים רגשית יכולים להוות טריגר להצפת בעיות אחרות, שאינן תמיד קשורות ישירות לתהליך הבניה/שיפוץ. במצבים כאלה הבעיות יכולות להיראות "גדולות ומאיימות" יותר ממה שהן באמת. שני אנשים שונים, שני חלומות שמתנגשים- למי מאתנו אין פנטזיה על בית החלומות שלנו וכיצד הוא אמור להיות? כאשר לוקחים שני אנשים שונים ומנסים לחבר בין הציפיות, הטעם האישי, המטען הרגשי והחלומות שלהם לגבי הבית החדש , מקבלים לא פעם התנגשות וחוסר התאמה. לא סתם בפרסומת שבה משתתף אסי עזר למרכז קניות גדול לבית, מתוארים תמיד זוגות (מסוגים שונים ומשונים) שמתווכחים על הבחירות שלהם בנוגע לריהוט/סלון/מטבח, זוהי סיטואציה טבעית ושכיחה עד מאד!.

בשלבים הסופיים של בחירת החומרים והסגנון הסופי יכולים להיות ויכוחים מרים ממש על טעם ועל ריח ובבניה מה לעשות, יש (והרבה) כאן על מה להתווכח.

לכל אחד מאיתנו יש "בית חלומות" אחר

שיקולי תקציב כמעט תמיד גורמים לריב- אחד הגורמים העיקריים לריב בין בני זוג בתהליכי בניה או שיפוץ הוא התקציב. לרוב בבניה או שיפוצים אנחנו מתמודדים עם הוצאות גדולות מאד, בזמן קצר מאד. מדובר בסכומים מאד מאד גבוהים, מדובר על קבלת החלטות מורכבות מאד על בסיס כמעט יומיומי. לכל החלטה יש משמעות כספית כבדה וזה בעיקר מלחיץ!
אנשים שבונים או משפצים נמצאים במצבי מתח גדולים מאד, בעיקר בשל התחושה שכל החלטה היא כבדה והרת גורל (לא תמיד נכון). כאשר אנחנו לחוצים וחוששים, לא תמיד נהיה במיטבנו ונוכל להכיל את בן הזוג שלנו, וזהו מתכון בטוח לפיצוץ ולריב.
פעמים רבות ההבדל בין בני הזוג בגישתם להוצאות ולכסף מתגלה בתהליך הזה. כמעט בכל הזוגות אחד מבני הזוג יהיה יותר "לארג'" או "בזבזן" מהשני, שמצדו יהיה יותר "חסכן" (או "קמצן" תלוי אם שואלים את ה"בזבזן"…). הנה לכם עוד סיבה טובה ואובייקטיבית לחלוטין לריב.

בבניה מעורבים סכומים גבוהים של כסף

תחושה של הומלסיות – מורתי היקרה, רקפת תמיד הייתה אומרת על אנשים בתהליך של בניה או שיפוצים שהם נמצאים בתחושה שהם "הומלסים". הציפייה לבית החדש, החלומות, והתכנונים לא פעם מתנגשים על קרקע המציאות. בתהליכי בניה ושיפוץ אנו נאלצים למצוא את עצמנו ממתינים והרבה מאד זמן.

ממתינים, כי התהליך ארוך, ממתינים כי כמעט בכל תהליך כזה ישנן דחיות במועד המסירה הסופי של הבית. המתנה ודחיית סיפוקים אינן קלות למרבית האנשים בעולם המערבי, בכלל ובפרט לאנשים שחיים במצב זמני של דירה שכורה, או אצל הקרובים שלהם, עד שהשיפוץ/בניה יסתיימו.

מעוניינים בהמלצות וטיפים נוספים לעבור את התקופה בקלות?
שלחו לנו הודעה

או שתשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

ישנה ציפייה לקבל כבר את הבית החדש ולהתחיל את הפרק החדש בחיים, להיכנס לבית האמיתי שלנו. זוהי ציפייה שעלולה לגרום לתחושות קשות של תסכול, שפעמים רבות, איך לא? אתם עלולים להוציא על האדם הקרוב לכם ביותר, בן הזוג שלכם.

תחושה של חלוקה לא צודקת:

פעמים רבות בתהליכי בניה ושיפוץ אחד מבני הזוג יהיה יותר דומיננטי ומעורב מבן הזוג השני.
באופן טבעי, יש אנשים שיותר "נמשכים" לנושאים של בניה מאחרים.
ישנו הבדל כמעט תמידי בין בני הזוג בהבנה של התכניות וברמת הידע על החלקים הטכניים של הבניה (אני בכוונה לא מציינת מי טוב יותר הגבר או האישה, כי באמת זה משתנה מזוג לזוג וגם כי אני מנסה להיות "פוליטיקלי קורקט"…).

מצבים כאלה כמעט תמיד יביאו לתחושה שאחד מבני הזוג "מתאמץ" ומעורב יותר מהשני.

בפעמים הרבות (כמעט בכל התהליכים של בניה או שיפוצים), כאשר מתגלות טעויות ודברים בלתי צפויים, מתחילות לצוץ גם האשמות הדדיות.
פעמים רבות חילופי דברים כמו "למה עשית ככה וככה?" נענים בתשובה הניצחת "לפחות אני עושה!". במצבים כאלה לא ממש כדאי לנסות ולהחליט מי צודק ומי לא (לכל אחד יש את הזווית שלו על העניין והאמת, כמו תמיד היא איפשהו באמצע).

במרבית המקרים הללו, קורה שככל שהתהליך מתקדם וצורתו הסופית של הבית הולכת ומתגבשת, בן הזוג שהיה פחות מעורב, מתחיל ל"התעורר" ולהתעניין יותר בנעשה. אותה התעוררות מאוחרת יכולה להיות מאד מעצבנת ("עכשיו נזכרת?") ולא תמיד תתרום לאווירה הכללית המתוחה ממילא…

אז איך אפשר לפתור את זה?

ובכן, בבניה כמו בבניה הפתרונות לבעיות הללו אינם פשוטים, אך הם אפשריים. אני נותנת לכם כמה קווים ורעיונות כלליים מנחים ומקווה שכל זוג מכם, קוראי היקרים יתחבר לפחות לכמה מהם וינסה ליישם אותם (בבקשה כן לנסות בבית).

זכרו תמיד – לשניכם יש מטרה משותפת:

נסו לדמיין לרגע את הסיטואציה: הוא – "אני לא יכול יותר, את כל הזמן רוצה להוציא עוד ועוד ולרגע לא מסתכלת לראות אם אנחנו עומדים בתקציב! מה את רוצה שיקרה בסוף? שלא נוכל לעמוד במשכנתא ונפסיד את הבית?!" היא – "תמיד היית קמצן! אני בונה פעם אחת בחיים וחייבת שזה יהיה כמו שחלמתי, אז נחרוג קצת אז מה?!". זוהי סיטואציה שכיחה למדי, פעמים רבות סדרי העדיפויות שלנו ותפישת עולמנו בנוגע לכסף או לטעם רחוקה שנות אור מתפישתו של בן הזוג שלנו.

אבל, ויש אבל גדול! אל תשכחו לרגע שלשניכם יש מטרה אחת משותפת! שניכם רוצים בית משותף, שיהיה טוב ונוח לכם ולבן הזוג שלכם. לשניכם חשוב הבית!. היא לא רוצה שתפסידו את הבית בגלל הוצאות חריגות והוא לא רוצה שהבית יהיה מכוער בגלל שהוא קמצן נוראי!

אם תיזכרו במטרה שלשמה התכנסתם כאן לאורך התהליך, יהיה לכם יותר קל "לרדת מהעץ" ,לנסות לבוא אחד לקראת השני ולהפוך את התהליך להרבה יותר נעים.

כשאנחנו מבינים שבן הזוג שלנו הוא לא ה"אויב" ובסך הכל רוצה באותו דבר כמונו, קל לנו יותר להתגייס למענו וללכת לקראתו.

לשניכם הבית הוא המטרה המשותפת

לא לשכוח את היום שאחרי:
אחרי שיסתיים תהליך השיפוץ/בניה וכל הריבים שהוא מביא עמו, תישארו לחיות ביחד באותו הבית (תתפלאו קל מאד לשכוח את זה במהלך ריב).
השתדלו לא להגיע לטונים גבוהים או קשים מדי, השתדלו לסנן את הדברים שאתם אומרים זה לזה. חשוב לזכור שלא תמיד יש דרך חזרה, כאשר הגבולות נפרצים ונאמרים דברים קשים מאד!.

חלוקת הנטל:
חלוקת הנטל היא, כאמור אחד הנושאים הכאובים ביותר בבניה או בשיפוץ וחשוב מאד להבין ולהיערך לקראת התהליך הארוך והמייגע של בניה או שיפוץ, על מנת לדעת מה הוא דורש מכם.

אם תהיו שאננים ותחיו בתחושה שדברים יתגלגלו מעצמם והכל יסתדר באורח פלאי ללא מאמצים גדולים מאד של שניכם, תמצאו את עצמכם מתנפצים על קרקע המציאות.

עליכם להבין שאתם עומדים בפני תקופה לא פשוטה, שיהיו לכם משימות רבות שחלקן מאד לא כיפיות ואפילו מרגיזות. כדאי מאד להיערך לכך מראש!

נסו לחלק את המשימות ביניכם: את טובה בהתמקחות? תהיי את האחראית לקבל הצעות מחיר ולסגור עם הספקים השונים. אתה טוב בניהול ובניתוח תקציב? תהיה אחראי לבדוק את ההוצאות כל הזמן עם האצבע על הדופק.

עליכם להבין שכדי שהבניה או השיפוץ יתקיימו עם מינימום בעיות או בלתי צפויות, עליכם להיות נוכחים כמה שיותר באתר הבניה (לפחות פעמיים שלוש בשבוע אם לא יותר!)

כמו כן עליכם להתרוצץ במקומות רבים ושונים כדי לבחור, להבין, להתמקח ולבסוף לסגור על ספקים וחומרים. קחו בחשבון שתיאלצו להיפרד מימי חופש לא מעטים (כאן כדאי לברר מי מבני הזוג פנוי יותר ויכול לאפשר לעצמו יותר).

עליכם לדעת כי תצטרכו להיות זמינים לטלפונים ושאלות מהאתר שיצריכו מכם ריכוז, התייעצויות וקבלת החלטות.

לעיתים רבות תצטרכו לעשות "טופס טיולים" בין משרדי ממשלה ועירייה שונים ולהמציא כל מיני אישורים וסידורים הזויים שלא חשבתם שקיימים במדינה מתוקנת, גם את זה כדאי לקחת בחשבון.

ככל שהחלוקה ביניכם תהיה יותר צודקת, כך תוכלו להרגיש שיש לכם שותף מלא לתהליך, וכבר תפתרו רבות מן הבעיות שעלולות לצוץ בתהליך הבניה או השיפוץ.

באופן הזה, המשימות המשותפות שלכם, שדורשות נוכחות מלאה של שני בני הזוג יהיו מראש פחות טעונות ויכולות להיות אפילו מהנות!.

מעורבות של שניכם בתהליך תסייע לצלוח אותו בצורה הטובה ביותר

מי שלא עושה לא טועה – הימנעו מביקורת לא בונה על הבניה:

זוהי אחת העצות הכי חשובות שיש לבונים. אם החלטתם שאחד מכם יהיה מעורב יותר בתהליך, עמדו מאחורי ההחלטה ותמכו בו ככל האפשר!. הכי קל לעמוד מהצד ולתת ביקורת.
אין דבר יותר מרגיז מבן זוג שמראש מחליט שלא להיות מעורב ופתאום "מגלה" שכל מני החלטות שנעשו על ידי בן הזוג השני אינן מוצאות חן בעיניו!

גם במקרים בהם יש חלוקת תפקידים ביניכם, השתדלו לתמוך ככל הניתן בבן הזוג. זכרו שבבניה כמעט תמיד יש טעויות. בניה היא תהליך מורכב ומסובך, לרוב האנשים אין מושג עד כמה אין להם מושג בבניה. רוב האנשים לומדים על התהליך תוך כדי עשייה ולכן עושים טעויות רבות!

לבן הזוג שלא היה מעורב ספציפית בנושאים שבהם קרתה הטעות הייתי ממליצה לא להתמקד בהטלת האשמה אלא בניסיונות למצוא פתרונות ולתמוך. האמינו לי אדם שטועה בתהליך של בניה ושיפוץ מרגיש מספיק רע ואשם ולא צריך לגרום לו להרגיש עוד יותר רע.

נסו להבין איך אפשר לפתור את זה? האם עזרה ומעורבות גדולה יותר שלכם תוכל לסייע? אם הטעות אינה ניתנת לתיקון, או שהתיקון יקר מדי, נסו לא להתמקד בה ולגרום לה להרוס לכם את כל החוויה, זכרו שמן הסתם טעות אחת לא הורסת את כל הבית!

כמו כן אין כל טעם להכות על חטא. כל מקרה כזה הכניסו לפרופורציות: מה שנראה סוף העולם כרגע, יכול להתגלות בהמשך כמינורי ובעוד כמה שנים בכלל לא תזכרו על מה כל כך התרגזתם ונעצבתם.

מכל טעות אפשר ללמוד קחו את הלקח החיובי הזה לכל אורך התהליך, לרוב תאלצו ליישם אותו מיד בהחלטה ובהתמודדות הבאה שלכם.

אל תעשו הכל לבד - קחו בעלי מקצוע:

לכל ה"גיבורים" ו"הכל יכולים" שמבינכם, לפעמים לא נוח לנו להודות בפני עצמנו שאנחנו לא יכולים לדעת ולעשות הכל לבד. כדאי מאד שבבניה או בשיפוץ שתבינו שלא את הכל אתם מבינים ויודעים.

לשם כך ישנם אנשים ובעלי מקצוע שמתמחים בתהליך הזה.
תופתעו לדעת עד כמה תהליכי בניה או שיפוץ יכולים להיות מורכבים ומסובכים. תהליכים אלו דורשים ידע נרחב לצד ניסיון ויכולת לפתור בעיות בשטח ובכלל להבין ולעלות על קיומן של אותן בעיות.

פעמים רבות אתם לא יכולים להיות פנויים באופן מספק לתהליך ועליכם להבין זאת ולקבל זאת באהבה.

גם כאשר אתם מחליטים לקחת בעלי מקצוע שיסייעו לכם בתהליך הזה (אם מדובר במעצב/ אדריכל או מפקח), חשוב להבין שגם את בעלי המקצוע הללו, בחלק גדול מהמקרים צריך לנהל ועל חלקם צריך גם ממש לפקח.

אפילו אם תיקחו את המעצבת הטובה ביותר בארץ, חשוב שתדעו לשאול אותה את כל מה שאתם לא מבינים, חשוב שתהיו מעורבים ככל האפשר בקבלת ההחלטות שבבסיסן מצוי הידע המקסימלי שתוכלו להפיק ממנה. אם תדעו לערב בעלי מקצוע אמינים וטובים ולהיעזר בהם בדרך הנכונה, תוכלו למנוע הרבה טעויות ובעיות. באופן הזה תוכלו לצמצם למינימום את מידת עוגמת הנפש שעלולה להיות לכם בתהליך.

ככל שהתהליך יעבור יותר חלק וללא בעיות, כך יהיה לכם יותר קל וטוב לעבור אותו ביחד עם בן הזוג שלכם באחריות!

עירוב בעלי מקצוע יכול לחסוך עוגמת נפש בתהליך

החליטו מראש על מה להחליט:

כאשר אתם ניצבים בפני תהליך בניה או שיפוץ ואתם מחלקים ביניכם את נטל המשימות, עליכם לנסות ולהבין מהם הדברים שיכולים לעורר מחלוקות ביניכם?. אילו נושאים חשובים מאד לשניכם?

האם לשניכם יש דעות נחרצות ביותר לגבי סוג הריצוף? האם שניכם בשלנים מקצועיים ולשניכם חשוב שהמטבח יתוכנן רק לפי צרכיכם?

ברוב המקרים לא תמיד יהיה חשוב לכם באותה מידה לגבי כל הנושאים וההחלטות בבניה.

אבל ישנם כמה "סלעי מחלוקת" שעליכם להיות מודעים להם ולנסות לפתור אותם מראש.

אם לשניכם אכפת מאד גם מהריהוט של חדר השינה וגם מהריצוף, ואתם בשום פנים ואופן לא מצליחים להגיע להסכמה לגבי הבחירה הסופית. נסו להחליט על איזה אלמנט כל אחד מכם יחליט.

אם את מחליטה על הריצוף, תני לבן זוגך גם הוא להחליט על נושא שחשוב לשניכם כמו הריהוט.

באופן הזה, הליכה אחד לקראת השני וחלוקה ברורה מראש תסייע לכם לעשות סדר עדיפויות של מה ממש ממש חשוב לכם ומה חשוב לכם מאד אבל אתם יכולים לחיות בשלום עם ויתור עליו (כבר אמרתי שזוגיות זה לא תמיד כל כך פשוט?).

חלוקת ההחלטות והמשימות מסייעת להימנע מריבים

היו פתוחים לרעיונות חדשים:

במקרים רבים של חוסר הסכמה, אנו עלולים למצוא את עצמנו במבוי סתום. מצב כזה יכול ממש לתקוע את התהליך ולהקשות עליו. אם למשל אנחנו בשום פנים ואופן לא מצליחים להסכים על בחירת החיפוי לבית. אחד מבני הזוג מתעקש על אבן ירושלמית והשני על חיפוי טיח דקורטיבי וכל אחד מתבצר בעמדותיו. במקרה כזה כדאי לנסות להיות פתוחים לרעיונות חדשים ומקוריים: אולי שילוב של טיח ואבן ירושלמית יכול לפתור את הבעיה ולספק את שניכם?

רעיונות חדשים מבעל המקצוע יכולים לפתור את המחלוקת

אולי ישנם חיפויים אחרים חדשים ומיוחדים שלא הייתם מודעים אליהם ויכולים למצוא חן בעיני שניכם (כמו אריחי בטון ייחודיים). במקרה הזה הייתי ממליצה להתייעץ עם בעלי המקצוע שלכם ובמיוחד עם המעצבת.

תנו לה לנסות להבין מה התכונות, הצבעים והסגנון שכל אחד מכם רוצה לחיפוי ואז לנסות למצוא אלמנט חיפוי שיכול לשלב בצורה האופטימלית ביותר בין רצונותיכם.

באופן הזה תוכלו להגיע לעמק השווה ואפילו לתוצאה שתפתיע את שניכם לטובה ותאהבו אף יותר מהבחירה הראשונית שלכם.

תנו לכל אחד מקום להתבטא ולהגשים את חלומותיו במהלך התכנון:

בתהליך התווית התכניות של הבית, בין אם מדובר על שיפוץ ובין אם מדובר על בניה חדשה. חשוב לבנות פרוגרמה על סמך כל הרצונות והחלומות שלכם מהבית החדש.

את התהליך הזה רצוי מאד שתעשו ביחד, עם המעצב או האדריכל שבחרתם שיתכנן את ביתכם. כאן אני ממליצה מאד לתת ביטוי, הקשבה וכבוד הדדי מקסימלי לכל אחד מבני הזוג.

עודדו אחד את השני לתאר ולספר מהו בית חלומותיו, כיצד הוא רואה את החיים בבית החדש ולמה הוא מצפה לקבל בסוף התהליך.

אם תיגשו למשימה מתוך הבנה שלכל אחד יש חלומות ושמתכנן טוב יוכל לשלב בין החלומות שלכם ושל בן הזוג שלכם, תצאו נשכרים מאד מהתהליך!

לא כדאי לבוא בגישה ווכחנית ולהתחיל להתווכח מי יחליט על מה עוד בשלב הזה. כדאי לבוא עם החלטה לפתוח את עצמנו ולהקשיב לאדם הקרוב לנו ביותר, תופתעו עד כמה זה יכול להקל על התהליך ולעשות פלאים לזוגיות שלכם!.

תנו ביטוי לחלומות של בן הזוג שלכם האדם הקרוב אלינו

טיפ אחרון חביב וחשוב – השתדלו ליהנות מהתהליך:

אחרי שכבר פירטתי לכם כמה תהליך של שיפוץ ובניה יכול להיות ארוך, קשה ומייגע. חשוב לי לציין שהוא לא חייב להיות רק ארוך, קשה ומייגע!. בתהליך כמו בתהליך, שמתפרש על פני תקופה לא קצרה של זמן, יש רגעים טובים יותר וטובים פחות.

חלק גדול מהדברים שתידרשו לעשות במהלך הבניה יכולים להיות נחמדים ומהנים מאד. למשל ללכת ולבחור חומרים או ריהוט יכול להיות חוויה נעימה מאד אם תחליטו לשלב בה בילוי משותף.

ניתן להחליט שכל סבב של קניות או בדיקה בחנויות (שלעיתים יכול להיות מתיש למדי) מסתיים בישיבה בצוותא בבית קפה ובבילוי נחמד יחדיו.

לעיתים אנו מוצאים את עצמנו משוטטים ברחבי הארץ בחיפוש אחרי פריט מסוים, אם כך הדבר וכבר הגעתם לאזור הצפון מדוע לא לשלב טיול נחמד או מסעדה טובה?

שלבו בילוי או טיול עם החיפושים והקניות

התרעננות בטבע
נסו לדבר ולתכנן על כמה נחמד ונעים יהיה לכם כאשר תשבו בבית החלומות המפנק והיפה שלכם, כמה יהיה כיף לילדים בחדרים החדשים, כמה טוב יהיה לארח ולבשל במטבח הגדול והחדיש שתכננתם.

כדאי גם לנסות לדבר על דברים נוספים מלבד הבניה, או אולי להשקיע ולצאת לבילוי שאינו קשור ישירות לבניה, על מנת לאפשר לעצמכם להתאוורר ולנקות את הראש (במיוחד בחלקים הפחות קלים של התהליך). לעיתים, מספיק רק בילוי נעים של אחר צהריים כדי לטעון את המצברים ולחזור בכוחות מחודשים להתמודד ולתפעל את תהליך הבניה או השיפוץ.

זכרו, אתם ביחד בסירה הזאת, אז כדאי שתשמרו עליה היטב, בהצלחה!

אהבה מנצחת
המאמר נכתב על ידי מעצבת הפנים דניאל זריהן בייצ'ר

אהבתם את המאמר? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

גבריאל תורן חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר 🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי +3 וחובב אפייה מושבע.

*מוזמנים בשמחה לפנות  להתייעצות,  קבלת המלצות על בעלי מקצוע בכל שלב בתהליך הבנייה שלכם.

מאמרים נוספים

עקרונות לבחירת קבלן שלד

אז רגע לפני סגירת החוזה הכי משמעותי בתהליך הבנייה, אני כאן לנסות ולעזור לכם לשים דגש על נקודות חשובות לפני החתימה על חוזה השלד ונקודות לבחינה של קבלן השלד.

קרא עוד »

בניייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה בדיוק הזמן לבנות ולשפץ למען העתיד הפיננסי שלנו. עם זאת צריך לעשות זאת נכון. נשמע מוזר? נסביר.

קרא עוד »

דלתות אלומיניום

דלתות האלומיניום הפכו בשנה האחרונה לפתרון האידיאלי בתכנון מתחמי פנים. בדלתות תמצאו את השילוב הנכון בין עיצוב לאיכות ובין עמידות גבוהה לגמישות מלאה בסגנון הבית.

קרא עוד »

חימום תת רצפתי על מים

מערכת חימום שכזו, תדאג לחמם את גופנו היטב ולתת לנו הרגשה כאילו אנחנו עטופים בשמיכת הצמר הכבדה של סבתא. אבל תכלס, נהיה בלעדיה- סוג של להיות עם ולהרגיש בלי…

קרא עוד »
חוזה מול חברת הפיתוח

חוזה מול חברת הפיתוח

זכיתם במגרש החלומות שלכם והתקדמתם עוד צעד אל החלום הישראלי.
השלב הבא הוא לפנות לחברת הפיתוח האחראית על פיתוח האזור מטעם משרד השיכון ולחתום על חוזה הפיתוח מולה.

קרא עוד »

מדידת המגרש

לפני תחילת תהליך התכנון על ידי האדריכל, תידרשו להוציא מפת מדידה עדכנית שנמדדה על ידי מודד מוסמך.

קרא עוד »

חומרי איטום

היריעה עשויה בבסיסה מזפת מעובדת בשילוב חומרים פולימרים המקנים ליריעה את האיכות והעמידות לאורך שנים ומספקת איטום הגג מרטיבות ובידוד מחום וקור.

קרא עוד »

איטום הבית

היי חברים,
בואו נדבר על נושא האיטום, נושא אפרורי ולא עיצובי אבל חשוב מאין כמוהו.
כנסו למאמר!

קרא עוד »
קבלני בניין

קבלני בנייה

לקוחה כועסת פנתה אלי ושאלה "איך יכול להיות שהקבלן שלך נתן לי הצעת מחיר ואני מצאתי קבלן במחיר נמוך יותר?

קרא עוד »
מכון העתקות

מכון העתקות

חשבתם פעם למה קוראים להדפסות אור – הדפסות אור / הדפסות שמש?
כל פעם משתמשים במונחים האלו אנחנו לא יודעים מה הקשר בין זה לבין הגרמושקה היפה שאנחנו מקבלים במכון העתקות.

קרא עוד »
בדיקות מעבדה

בדיקות מעבדה

אני מניח שאתם כבר בעיצומו של תהליך היתר הבנייה ומתאר לעצמי ששמעתם לא פעם את המושג "בדיקות מעבדה / מכון בדיקות" אז הנה – זה הגיע גם אליכם.

קרא עוד »

בניייה עם לוחות ICF

מתקדמים לשיטת הבניה הטובה בישראל! לגור כל ימות השנה בבית נעים ולשלם פחות היתרונות הבולטים של המגורים בבית שנבנה עם לוחות ICF  בשנים האחרונה חלה

קרא עוד »
קבלן שלד

קבלן שלד

כל פרוייקט של בניית בית מתחיל עם שלב בניית השלד של המבנה. מלאכת בניית השלד של המבנה היא ההתמחות ספציפית הדורשת ידע רוב וציוד מקצועי

קרא עוד »
קרמיקה וכלים סניטריים

קרמיקה וכלים סניטריים

קרמיקה וכלים סניטריים לבית מתכננים שיפוץ לחדר האמבטיה? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זה הרגע להזמין קרמיקה וכלים סניטריים לחדרי השירותים והמקלחת! שיפוץ או בנייה

קרא עוד »
מטבחים

מטבחים

מעוניינים לשפץ או לבנות מטבח חדש? היום יש לכם אפשרות לבחור את העיצוב המתאים לכם ביותר ולהינות ממטבח איכותי מחומרי גלם חזקים שישמש אתכם לשנים

קרא עוד »
קבלן איטום

קבלן איטום

נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זקוקים לעבודות איטום מקצועיות? זה הזמן לבחור קבלן לעבודות איטום! עבודות האיטום של הבית בשלבי הבנייה וגם לאחריהם הן חשובות

קרא עוד »
קבלן גמרים

קבלן גמרים

קבלן גמרים מקצועי בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום הפרוייקט. מכיוון שזהו פרוייקט מורכב, בכל שלב של הבנייה אתם נדרשים לפנות

קרא עוד »
קבלן אלומיניום

קבלן אלומיניום

קבלן אלומיניום מקצועי עבודות אלומיניום הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מעבודות בניית בית ומעבודות שיפוצים. האלומיניום משמש למגוון עבודות כגון בניית חלונות, חיפויים לקירות

קרא עוד »
איטום גגות

איטום גגות

עבודת איטום גגות איטום גגות היא אחת העבודות החשובות ביותר שיש לבצע בכל מבנה, בין אם זה למגורים ובין אם זה למסחר או לעסקים. את

קרא עוד »
גגות רעפים

גגות רעפים

מעוניינים בהתקנה או תיקון של גג רעפים? גג רעפים מביא איתו יתרונות רבים ועם תחזוקה נכונה, הוא יכול להחזיק לשנים רבות ללא צורך בתיקונים או

קרא עוד »
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק בעצות לא

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת חשמלאי מוסמך.

קרא עוד »
אדריכלים בבאר שבע

בנייה קלה בראשון לציון

במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה יחסית קצרה.

קרא עוד »
קבלן שלד

בנייה ירוקה בשרון

קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא שיטת הבנייה

קרא עוד »

אדריכלים בבאר שבע

העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר מתוכננים בשיטות

קרא עוד »

שיפוצניק בירושלים

שיפוצניק מומחה בירושלים כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל

קרא עוד »

שיפוצים במרכז

שיפוצים במרכז הארץ שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת הפרוייקט וכשהגיע

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

שיפוץ בניין משותף – כל מה שצריך לדעת אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף.

קרא עוד »

עיצוב פנים בתל אביב

עיצוב פנים ושיפוצים עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם

קרא עוד »
קבלן מפתח

קבלן מפתח באשקלון

קבלן מפתח באשקלון קבלן מפתח מומלץ באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה לגבי גופינו

קרא עוד »
שליכט צבעוני

ביצוע שליכט צבעוני

המאמר המלא על איך תבצעו שליכט צבעוני בעצמכם.
איזה כיף, אתם מתקדמים עם הבנייה, הבית כבר מרגיש מוחשי ועכשיו זה הזמן לזריקת צבע חיצונית. הטיפים הכי טובים ליישום שליכט חיצוני מחכים לכם במאמר…

קרא עוד »
קבלן טיח

קבלן טיח

קבלן טיח מה צריך לדעת על קבלן טיח  בונים רבים מגיעים לשלב הטיח אך לא יודעים בדיוק מה לבקש, מה לשאול ומה לדרוש מקבלן הטיח,

קרא עוד »
קבלן שלד

יועץ קרקע

צ'ק ליסט יועץ קרקע הזמנת יועץ קרקע ודו"ח מפורט אחד השלבים היותר חשובים לפני תחילת התכנון הוא הזמנת יועץ הקרקע וקבלת דו"ח מסודר. מתי עושים

קרא עוד »
burglar, burglary, surveillance camera

גנבים, ראו הוזהרתם!

גנבים, ראו הוזהרתם! רוצים להרגיש בטוחים בבית? זה המאמר בשבילכם מאמר חשוב בנושא אזעקות ומצלמות לבית, על מה חשוב לשים לב, מה צריך להכין ואיך

קרא עוד »
קבלן מפתח

קבלן מפתח

צ'ק ליסט קבלן מפתח כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הכי נכונה עבורכם , השקעתי והכנתי לכם טבלה שמרכזת את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות,

קרא עוד »
אודותינו

מילון מושגים

צ'ק ליסט מילון מושגים בבניה מילון מושגים לעולם הבנייה והשיפוצים שמעתם על מושג ולא הבנתם על מה מדברים? כנסו למאמר ותתחילו להבין גם אתם שיפוצניקית

קרא עוד »
דילוג לתוכן