צ'ק ליסט

איך לבנות או לשפץ מבלי להתגרש

בונים, משפצים ונשארים נשואים

אתם הולכים לעבור תקופה לא קלה, חייבים להצטייד בכמה טיפים שווים לדרך שתסיימו בכיף את התהליך, אז איך עושים את זה? כנסו, הכל כבר בפנים…

דעו למה אתם נכנסים – בניה ושיפוץ הם תהליכים לא פשוטים:

תהליכי בניה או שיפוץ יכולים להיות תהליכים ארוכים, קשים ומייגעים.
מבחינה זוגית, תהליך בניה או שיפוץ עלול לגרום למחלוקות, לריבים קשים ולפעמים להסתיים בפרידה.

רוב האנשים העוסקים בתחום כמו אדריכלים, מעצבים ואפילו הקבלנים המסוקסים ביותר מוצאים את עצמם נבוכים מול בני זוג שרבים ונדרשים לתפקד על תקן של חצי פסיכולוג, חצי מגשר. הריבים יכולים להיות על כל נושא החל מבחירת חומרים, תקציב ועד לבעיות בלתי צפויות שמתגלעות בתהליך. באופן אירוני, דווקא בניה או שיפוץ של בית החלומות (ה-house הגשמי) המשותף שלכם יכולה לגרום לערעור יסודות הבית (הנפשי ה- home ) שנבנה ביניכם וחבל!

 תהליך הבניה עלול לערער את היחסים בין בני הזוג

מטרת הכתבה הזאת היא לסייע לכם להבין את התהליך, את הקשיים שהוא מביא עמו ולהציע לכם דרכים למניעה של מצבים שיכולים לערער את הזוגיות שלכם. כמו כל דבר בבניה, חשוב להגיע לתהליך מודעים, להתכונן ולדבר גם על הפן הזה ולא להזניח את הנושא! כל זאת, על מנת שבסופו של התהליך תצאו ממנו מחוזקים ביחד, גם עם בית – home וגם עם בית -house לתפארת.

עוברים דירה

תהליך הבניה עלול לערער את היחסים בין בני הזוג

מטרת הכתבה הזאת היא לסייע לכם להבין את התהליך, את הקשיים שהוא מביא עמו ולהציע לכם דרכים למניעה של מצבים שיכולים לערער את הזוגיות שלכם. כמו כל דבר בבניה, חשוב להגיע לתהליך מודעים, להתכונן ולדבר גם על הפן הזה ולא להזניח את הנושא!


כל זאת, על מנת שבסופו של התהליך תצאו ממנו מחוזקים ביחד, גם עם בית – home וגם עם בית -house לתפארת.

מדוע מחלוקות וריבים בבניה הם תופעה כל כך שכיחה?

התהליך עצמו אינו פשוט – ההבנה שמדובר בתהליך שאינו קל יכולה להיות הבסיס לפיתרון.

לרוב האנשים אין מספיק ידע, כוחות ופנאי מספיקים להתמודד עם התהליך.

בניה ושיפוצים אינם הרפתקה לבעלי לב חלש! קחו בחשבון שבניה (בעיקר של בית חדש) יכולה לקחת זמן רב, מרגע בחירת המתכנן ועד לכניסה לבית יכול לעבור זמן רב (מספר שנים ליתר דיוק).

גם בשיפוץ לא תמיד הדרך סוגה בשושנים, יש הרבה גורמים בלתי צפויים ו”הפתעות” לא נעימות לאורך הדרך. בתהליך כל כך קשה ומורכב, לעיתים קרובות עולות וצצות לפני השטח כל הבעיות של הזוגיות שלכם. מצבים קשים בהם אתם מעורבים רגשית יכולים להוות טריגר להצפת בעיות אחרות, שאינן תמיד קשורות ישירות לתהליך הבניה/שיפוץ. במצבים כאלה הבעיות יכולות להיראות “גדולות ומאיימות” יותר ממה שהן באמת. שני אנשים שונים, שני חלומות שמתנגשים- למי מאתנו אין פנטזיה על בית החלומות שלנו וכיצד הוא אמור להיות? כאשר לוקחים שני אנשים שונים ומנסים לחבר בין הציפיות, הטעם האישי, המטען הרגשי והחלומות שלהם לגבי הבית החדש , מקבלים לא פעם התנגשות וחוסר התאמה. לא סתם בפרסומת שבה משתתף אסי עזר למרכז קניות גדול לבית, מתוארים תמיד זוגות (מסוגים שונים ומשונים) שמתווכחים על הבחירות שלהם בנוגע לריהוט/סלון/מטבח, זוהי סיטואציה טבעית ושכיחה עד מאד!.

בשלבים הסופיים של בחירת החומרים והסגנון הסופי יכולים להיות ויכוחים מרים ממש על טעם ועל ריח ובבניה מה לעשות, יש (והרבה) כאן על מה להתווכח.

לכל אחד מאיתנו יש “בית חלומות” אחר

שיקולי תקציב כמעט תמיד גורמים לריב- אחד הגורמים העיקריים לריב בין בני זוג בתהליכי בניה או שיפוץ הוא התקציב. לרוב בבניה או שיפוצים אנחנו מתמודדים עם הוצאות גדולות מאד, בזמן קצר מאד. מדובר בסכומים מאד מאד גבוהים, מדובר על קבלת החלטות מורכבות מאד על בסיס כמעט יומיומי. לכל החלטה יש משמעות כספית כבדה וזה בעיקר מלחיץ!
אנשים שבונים או משפצים נמצאים במצבי מתח גדולים מאד, בעיקר בשל התחושה שכל החלטה היא כבדה והרת גורל (לא תמיד נכון). כאשר אנחנו לחוצים וחוששים, לא תמיד נהיה במיטבנו ונוכל להכיל את בן הזוג שלנו, וזהו מתכון בטוח לפיצוץ ולריב.
פעמים רבות ההבדל בין בני הזוג בגישתם להוצאות ולכסף מתגלה בתהליך הזה. כמעט בכל הזוגות אחד מבני הזוג יהיה יותר “לארג'” או “בזבזן” מהשני, שמצדו יהיה יותר “חסכן” (או “קמצן” תלוי אם שואלים את ה”בזבזן”…). הנה לכם עוד סיבה טובה ואובייקטיבית לחלוטין לריב.

בבניה מעורבים סכומים גבוהים של כסף

תחושה של הומלסיות – מורתי היקרה, רקפת תמיד הייתה אומרת על אנשים בתהליך של בניה או שיפוצים שהם נמצאים בתחושה שהם “הומלסים”. הציפייה לבית החדש, החלומות, והתכנונים לא פעם מתנגשים על קרקע המציאות. בתהליכי בניה ושיפוץ אנו נאלצים למצוא את עצמנו ממתינים והרבה מאד זמן.

ממתינים, כי התהליך ארוך, ממתינים כי כמעט בכל תהליך כזה ישנן דחיות במועד המסירה הסופי של הבית. המתנה ודחיית סיפוקים אינן קלות למרבית האנשים בעולם המערבי, בכלל ובפרט לאנשים שחיים במצב זמני של דירה שכורה, או אצל הקרובים שלהם, עד שהשיפוץ/בניה יסתיימו.

מעוניינים בהמלצות וטיפים נוספים לעבור את התקופה בקלות?
שלחו לנו הודעה

או שתשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

ישנה ציפייה לקבל כבר את הבית החדש ולהתחיל את הפרק החדש בחיים, להיכנס לבית האמיתי שלנו. זוהי ציפייה שעלולה לגרום לתחושות קשות של תסכול, שפעמים רבות, איך לא? אתם עלולים להוציא על האדם הקרוב לכם ביותר, בן הזוג שלכם.

תחושה של חלוקה לא צודקת:

פעמים רבות בתהליכי בניה ושיפוץ אחד מבני הזוג יהיה יותר דומיננטי ומעורב מבן הזוג השני.
באופן טבעי, יש אנשים שיותר “נמשכים” לנושאים של בניה מאחרים.
ישנו הבדל כמעט תמידי בין בני הזוג בהבנה של התכניות וברמת הידע על החלקים הטכניים של הבניה (אני בכוונה לא מציינת מי טוב יותר הגבר או האישה, כי באמת זה משתנה מזוג לזוג וגם כי אני מנסה להיות “פוליטיקלי קורקט”…).

מצבים כאלה כמעט תמיד יביאו לתחושה שאחד מבני הזוג “מתאמץ” ומעורב יותר מהשני.

בפעמים הרבות (כמעט בכל התהליכים של בניה או שיפוצים), כאשר מתגלות טעויות ודברים בלתי צפויים, מתחילות לצוץ גם האשמות הדדיות.
פעמים רבות חילופי דברים כמו “למה עשית ככה וככה?” נענים בתשובה הניצחת “לפחות אני עושה!”. במצבים כאלה לא ממש כדאי לנסות ולהחליט מי צודק ומי לא (לכל אחד יש את הזווית שלו על העניין והאמת, כמו תמיד היא איפשהו באמצע).

במרבית המקרים הללו, קורה שככל שהתהליך מתקדם וצורתו הסופית של הבית הולכת ומתגבשת, בן הזוג שהיה פחות מעורב, מתחיל ל”התעורר” ולהתעניין יותר בנעשה. אותה התעוררות מאוחרת יכולה להיות מאד מעצבנת (“עכשיו נזכרת?”) ולא תמיד תתרום לאווירה הכללית המתוחה ממילא…

אז איך אפשר לפתור את זה?

ובכן, בבניה כמו בבניה הפתרונות לבעיות הללו אינם פשוטים, אך הם אפשריים. אני נותנת לכם כמה קווים ורעיונות כלליים מנחים ומקווה שכל זוג מכם, קוראי היקרים יתחבר לפחות לכמה מהם וינסה ליישם אותם (בבקשה כן לנסות בבית).

זכרו תמיד – לשניכם יש מטרה משותפת:

נסו לדמיין לרגע את הסיטואציה: הוא – “אני לא יכול יותר, את כל הזמן רוצה להוציא עוד ועוד ולרגע לא מסתכלת לראות אם אנחנו עומדים בתקציב! מה את רוצה שיקרה בסוף? שלא נוכל לעמוד במשכנתא ונפסיד את הבית?!” היא – “תמיד היית קמצן! אני בונה פעם אחת בחיים וחייבת שזה יהיה כמו שחלמתי, אז נחרוג קצת אז מה?!”. זוהי סיטואציה שכיחה למדי, פעמים רבות סדרי העדיפויות שלנו ותפישת עולמנו בנוגע לכסף או לטעם רחוקה שנות אור מתפישתו של בן הזוג שלנו.

אבל, ויש אבל גדול! אל תשכחו לרגע שלשניכם יש מטרה אחת משותפת! שניכם רוצים בית משותף, שיהיה טוב ונוח לכם ולבן הזוג שלכם. לשניכם חשוב הבית!. היא לא רוצה שתפסידו את הבית בגלל הוצאות חריגות והוא לא רוצה שהבית יהיה מכוער בגלל שהוא קמצן נוראי!

אם תיזכרו במטרה שלשמה התכנסתם כאן לאורך התהליך, יהיה לכם יותר קל “לרדת מהעץ” ,לנסות לבוא אחד לקראת השני ולהפוך את התהליך להרבה יותר נעים.

כשאנחנו מבינים שבן הזוג שלנו הוא לא ה”אויב” ובסך הכל רוצה באותו דבר כמונו, קל לנו יותר להתגייס למענו וללכת לקראתו.

לשניכם הבית הוא המטרה המשותפת

לא לשכוח את היום שאחרי:
אחרי שיסתיים תהליך השיפוץ/בניה וכל הריבים שהוא מביא עמו, תישארו לחיות ביחד באותו הבית (תתפלאו קל מאד לשכוח את זה במהלך ריב).
השתדלו לא להגיע לטונים גבוהים או קשים מדי, השתדלו לסנן את הדברים שאתם אומרים זה לזה. חשוב לזכור שלא תמיד יש דרך חזרה, כאשר הגבולות נפרצים ונאמרים דברים קשים מאד!.

חלוקת הנטל:
חלוקת הנטל היא, כאמור אחד הנושאים הכאובים ביותר בבניה או בשיפוץ וחשוב מאד להבין ולהיערך לקראת התהליך הארוך והמייגע של בניה או שיפוץ, על מנת לדעת מה הוא דורש מכם.

אם תהיו שאננים ותחיו בתחושה שדברים יתגלגלו מעצמם והכל יסתדר באורח פלאי ללא מאמצים גדולים מאד של שניכם, תמצאו את עצמכם מתנפצים על קרקע המציאות.

עליכם להבין שאתם עומדים בפני תקופה לא פשוטה, שיהיו לכם משימות רבות שחלקן מאד לא כיפיות ואפילו מרגיזות. כדאי מאד להיערך לכך מראש!

נסו לחלק את המשימות ביניכם: את טובה בהתמקחות? תהיי את האחראית לקבל הצעות מחיר ולסגור עם הספקים השונים. אתה טוב בניהול ובניתוח תקציב? תהיה אחראי לבדוק את ההוצאות כל הזמן עם האצבע על הדופק.

עליכם להבין שכדי שהבניה או השיפוץ יתקיימו עם מינימום בעיות או בלתי צפויות, עליכם להיות נוכחים כמה שיותר באתר הבניה (לפחות פעמיים שלוש בשבוע אם לא יותר!)

כמו כן עליכם להתרוצץ במקומות רבים ושונים כדי לבחור, להבין, להתמקח ולבסוף לסגור על ספקים וחומרים. קחו בחשבון שתיאלצו להיפרד מימי חופש לא מעטים (כאן כדאי לברר מי מבני הזוג פנוי יותר ויכול לאפשר לעצמו יותר).

עליכם לדעת כי תצטרכו להיות זמינים לטלפונים ושאלות מהאתר שיצריכו מכם ריכוז, התייעצויות וקבלת החלטות.

לעיתים רבות תצטרכו לעשות “טופס טיולים” בין משרדי ממשלה ועירייה שונים ולהמציא כל מיני אישורים וסידורים הזויים שלא חשבתם שקיימים במדינה מתוקנת, גם את זה כדאי לקחת בחשבון.

ככל שהחלוקה ביניכם תהיה יותר צודקת, כך תוכלו להרגיש שיש לכם שותף מלא לתהליך, וכבר תפתרו רבות מן הבעיות שעלולות לצוץ בתהליך הבניה או השיפוץ.

באופן הזה, המשימות המשותפות שלכם, שדורשות נוכחות מלאה של שני בני הזוג יהיו מראש פחות טעונות ויכולות להיות אפילו מהנות!.

מעורבות של שניכם בתהליך תסייע לצלוח אותו בצורה הטובה ביותר

מי שלא עושה לא טועה – הימנעו מביקורת לא בונה על הבניה:

זוהי אחת העצות הכי חשובות שיש לבונים. אם החלטתם שאחד מכם יהיה מעורב יותר בתהליך, עמדו מאחורי ההחלטה ותמכו בו ככל האפשר!. הכי קל לעמוד מהצד ולתת ביקורת.
אין דבר יותר מרגיז מבן זוג שמראש מחליט שלא להיות מעורב ופתאום “מגלה” שכל מני החלטות שנעשו על ידי בן הזוג השני אינן מוצאות חן בעיניו!

גם במקרים בהם יש חלוקת תפקידים ביניכם, השתדלו לתמוך ככל הניתן בבן הזוג. זכרו שבבניה כמעט תמיד יש טעויות. בניה היא תהליך מורכב ומסובך, לרוב האנשים אין מושג עד כמה אין להם מושג בבניה. רוב האנשים לומדים על התהליך תוך כדי עשייה ולכן עושים טעויות רבות!

לבן הזוג שלא היה מעורב ספציפית בנושאים שבהם קרתה הטעות הייתי ממליצה לא להתמקד בהטלת האשמה אלא בניסיונות למצוא פתרונות ולתמוך. האמינו לי אדם שטועה בתהליך של בניה ושיפוץ מרגיש מספיק רע ואשם ולא צריך לגרום לו להרגיש עוד יותר רע.

נסו להבין איך אפשר לפתור את זה? האם עזרה ומעורבות גדולה יותר שלכם תוכל לסייע? אם הטעות אינה ניתנת לתיקון, או שהתיקון יקר מדי, נסו לא להתמקד בה ולגרום לה להרוס לכם את כל החוויה, זכרו שמן הסתם טעות אחת לא הורסת את כל הבית!

כמו כן אין כל טעם להכות על חטא. כל מקרה כזה הכניסו לפרופורציות: מה שנראה סוף העולם כרגע, יכול להתגלות בהמשך כמינורי ובעוד כמה שנים בכלל לא תזכרו על מה כל כך התרגזתם ונעצבתם.

מכל טעות אפשר ללמוד קחו את הלקח החיובי הזה לכל אורך התהליך, לרוב תאלצו ליישם אותו מיד בהחלטה ובהתמודדות הבאה שלכם.

אל תעשו הכל לבד - קחו בעלי מקצוע:

לכל ה”גיבורים” ו”הכל יכולים” שמבינכם, לפעמים לא נוח לנו להודות בפני עצמנו שאנחנו לא יכולים לדעת ולעשות הכל לבד. כדאי מאד שבבניה או בשיפוץ שתבינו שלא את הכל אתם מבינים ויודעים.

לשם כך ישנם אנשים ובעלי מקצוע שמתמחים בתהליך הזה.
תופתעו לדעת עד כמה תהליכי בניה או שיפוץ יכולים להיות מורכבים ומסובכים. תהליכים אלו דורשים ידע נרחב לצד ניסיון ויכולת לפתור בעיות בשטח ובכלל להבין ולעלות על קיומן של אותן בעיות.

פעמים רבות אתם לא יכולים להיות פנויים באופן מספק לתהליך ועליכם להבין זאת ולקבל זאת באהבה.

גם כאשר אתם מחליטים לקחת בעלי מקצוע שיסייעו לכם בתהליך הזה (אם מדובר במעצב/ אדריכל או מפקח), חשוב להבין שגם את בעלי המקצוע הללו, בחלק גדול מהמקרים צריך לנהל ועל חלקם צריך גם ממש לפקח.

אפילו אם תיקחו את המעצבת הטובה ביותר בארץ, חשוב שתדעו לשאול אותה את כל מה שאתם לא מבינים, חשוב שתהיו מעורבים ככל האפשר בקבלת ההחלטות שבבסיסן מצוי הידע המקסימלי שתוכלו להפיק ממנה. אם תדעו לערב בעלי מקצוע אמינים וטובים ולהיעזר בהם בדרך הנכונה, תוכלו למנוע הרבה טעויות ובעיות. באופן הזה תוכלו לצמצם למינימום את מידת עוגמת הנפש שעלולה להיות לכם בתהליך.

ככל שהתהליך יעבור יותר חלק וללא בעיות, כך יהיה לכם יותר קל וטוב לעבור אותו ביחד עם בן הזוג שלכם באחריות!

עירוב בעלי מקצוע יכול לחסוך עוגמת נפש בתהליך

החליטו מראש על מה להחליט:

כאשר אתם ניצבים בפני תהליך בניה או שיפוץ ואתם מחלקים ביניכם את נטל המשימות, עליכם לנסות ולהבין מהם הדברים שיכולים לעורר מחלוקות ביניכם?. אילו נושאים חשובים מאד לשניכם?

האם לשניכם יש דעות נחרצות ביותר לגבי סוג הריצוף? האם שניכם בשלנים מקצועיים ולשניכם חשוב שהמטבח יתוכנן רק לפי צרכיכם?

ברוב המקרים לא תמיד יהיה חשוב לכם באותה מידה לגבי כל הנושאים וההחלטות בבניה.

אבל ישנם כמה “סלעי מחלוקת” שעליכם להיות מודעים להם ולנסות לפתור אותם מראש.

אם לשניכם אכפת מאד גם מהריהוט של חדר השינה וגם מהריצוף, ואתם בשום פנים ואופן לא מצליחים להגיע להסכמה לגבי הבחירה הסופית. נסו להחליט על איזה אלמנט כל אחד מכם יחליט.

אם את מחליטה על הריצוף, תני לבן זוגך גם הוא להחליט על נושא שחשוב לשניכם כמו הריהוט.

באופן הזה, הליכה אחד לקראת השני וחלוקה ברורה מראש תסייע לכם לעשות סדר עדיפויות של מה ממש ממש חשוב לכם ומה חשוב לכם מאד אבל אתם יכולים לחיות בשלום עם ויתור עליו (כבר אמרתי שזוגיות זה לא תמיד כל כך פשוט?).

חלוקת ההחלטות והמשימות מסייעת להימנע מריבים

היו פתוחים לרעיונות חדשים:

במקרים רבים של חוסר הסכמה, אנו עלולים למצוא את עצמנו במבוי סתום. מצב כזה יכול ממש לתקוע את התהליך ולהקשות עליו. אם למשל אנחנו בשום פנים ואופן לא מצליחים להסכים על בחירת החיפוי לבית. אחד מבני הזוג מתעקש על אבן ירושלמית והשני על חיפוי טיח דקורטיבי וכל אחד מתבצר בעמדותיו. במקרה כזה כדאי לנסות להיות פתוחים לרעיונות חדשים ומקוריים: אולי שילוב של טיח ואבן ירושלמית יכול לפתור את הבעיה ולספק את שניכם?

רעיונות חדשים מבעל המקצוע יכולים לפתור את המחלוקת

אולי ישנם חיפויים אחרים חדשים ומיוחדים שלא הייתם מודעים אליהם ויכולים למצוא חן בעיני שניכם (כמו אריחי בטון ייחודיים). במקרה הזה הייתי ממליצה להתייעץ עם בעלי המקצוע שלכם ובמיוחד עם המעצבת.

תנו לה לנסות להבין מה התכונות, הצבעים והסגנון שכל אחד מכם רוצה לחיפוי ואז לנסות למצוא אלמנט חיפוי שיכול לשלב בצורה האופטימלית ביותר בין רצונותיכם.

באופן הזה תוכלו להגיע לעמק השווה ואפילו לתוצאה שתפתיע את שניכם לטובה ותאהבו אף יותר מהבחירה הראשונית שלכם.

תנו לכל אחד מקום להתבטא ולהגשים את חלומותיו במהלך התכנון:

בתהליך התווית התכניות של הבית, בין אם מדובר על שיפוץ ובין אם מדובר על בניה חדשה. חשוב לבנות פרוגרמה על סמך כל הרצונות והחלומות שלכם מהבית החדש.

את התהליך הזה רצוי מאד שתעשו ביחד, עם המעצב או האדריכל שבחרתם שיתכנן את ביתכם. כאן אני ממליצה מאד לתת ביטוי, הקשבה וכבוד הדדי מקסימלי לכל אחד מבני הזוג.

עודדו אחד את השני לתאר ולספר מהו בית חלומותיו, כיצד הוא רואה את החיים בבית החדש ולמה הוא מצפה לקבל בסוף התהליך.

אם תיגשו למשימה מתוך הבנה שלכל אחד יש חלומות ושמתכנן טוב יוכל לשלב בין החלומות שלכם ושל בן הזוג שלכם, תצאו נשכרים מאד מהתהליך!

לא כדאי לבוא בגישה ווכחנית ולהתחיל להתווכח מי יחליט על מה עוד בשלב הזה. כדאי לבוא עם החלטה לפתוח את עצמנו ולהקשיב לאדם הקרוב לנו ביותר, תופתעו עד כמה זה יכול להקל על התהליך ולעשות פלאים לזוגיות שלכם!.

תנו ביטוי לחלומות של בן הזוג שלכם האדם הקרוב אלינו

טיפ אחרון חביב וחשוב – השתדלו ליהנות מהתהליך:

אחרי שכבר פירטתי לכם כמה תהליך של שיפוץ ובניה יכול להיות ארוך, קשה ומייגע. חשוב לי לציין שהוא לא חייב להיות רק ארוך, קשה ומייגע!. בתהליך כמו בתהליך, שמתפרש על פני תקופה לא קצרה של זמן, יש רגעים טובים יותר וטובים פחות.

חלק גדול מהדברים שתידרשו לעשות במהלך הבניה יכולים להיות נחמדים ומהנים מאד. למשל ללכת ולבחור חומרים או ריהוט יכול להיות חוויה נעימה מאד אם תחליטו לשלב בה בילוי משותף.

ניתן להחליט שכל סבב של קניות או בדיקה בחנויות (שלעיתים יכול להיות מתיש למדי) מסתיים בישיבה בצוותא בבית קפה ובבילוי נחמד יחדיו.

לעיתים אנו מוצאים את עצמנו משוטטים ברחבי הארץ בחיפוש אחרי פריט מסוים, אם כך הדבר וכבר הגעתם לאזור הצפון מדוע לא לשלב טיול נחמד או מסעדה טובה?

שלבו בילוי או טיול עם החיפושים והקניות

התרעננות בטבע
נסו לדבר ולתכנן על כמה נחמד ונעים יהיה לכם כאשר תשבו בבית החלומות המפנק והיפה שלכם, כמה יהיה כיף לילדים בחדרים החדשים, כמה טוב יהיה לארח ולבשל במטבח הגדול והחדיש שתכננתם.

כדאי גם לנסות לדבר על דברים נוספים מלבד הבניה, או אולי להשקיע ולצאת לבילוי שאינו קשור ישירות לבניה, על מנת לאפשר לעצמכם להתאוורר ולנקות את הראש (במיוחד בחלקים הפחות קלים של התהליך). לעיתים, מספיק רק בילוי נעים של אחר צהריים כדי לטעון את המצברים ולחזור בכוחות מחודשים להתמודד ולתפעל את תהליך הבניה או השיפוץ.

זכרו, אתם ביחד בסירה הזאת, אז כדאי שתשמרו עליה היטב, בהצלחה!

אהבה מנצחת
המאמר נכתב על ידי מעצבת הפנים דניאל זריהן בייצ’ר

אהבתם את המאמר? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

גבריאל תורן חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר 🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי +3 וחובב אפייה מושבע.

*מוזמנים בשמחה לפנות  להתייעצות,  קבלת המלצות על בעלי מקצוע בכל שלב בתהליך הבנייה שלכם.

מאמרים נוספים
דלתות פנים ברמה אחרת

תכנון חשמל בבית

תכנון חשמל לבית דגשים לתכנון חשמל לבית תכנון חשמל לבית בצורה נכונה, יכול לאפשר לנו להציב נקודה לכל מכשיר חשמלי. זאת, באופן נוח, יעיל וחכם. כאשר אנחנו לוקחים בחשבון, מראש ולמפרע – את כל סוגי המכשירים שנרצה למצוא להם בבית בביתנו, אנחנו עובדים עם תוכנית. התוכנית הזאת מספרת לנו מה הבית שלנו צריך, ואיך אפשר

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

איטום גג רעפים

איטום גג רעפים החשיבות איטום גגות רעפים עניין איטום גג רעפים חשוב מאוד, במקרה של רעף שנפל או נסדק/נשבר, שכבת האיטום תמנע חדירת מים ולכן, עצה שלי – אל תחסכו בסעיף הזה כסף, לכו על הכי איכותי, זה בסך הכל הפרשים של כמה אלפים בודדים בין הרמות של האיטום. יש מגוון רחב של אפשרויות בידוד

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

בניית גג רעפים

בניית גג רעפים מה זה אדום בחוץ עם קורות עץ יפות בפנים? נכון, זה גג הרעפים החדש שלכם… מאז הציורים בגן, בית אידיאלי תמיד היה עם גג רעפים משופע ואדום, כשגדלנו, הוא עדיין נשאר אדום ונוספו לו עוד פרטים: קורות עץ, בידוד רעפים מסוגים וצבעים שונים ועוד ועוד. אז היום ניקח את הנושא הזה שנקרא בניית

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

משקופים לדלתות פנים

משקופים לדלתות פנים משקופים לדלתות פנים וגימורים אז הנה הגעתם לחלק האומנותי, בו תצטרכו לבחור את משקוף הדלת. דלתות פנים מעוצבות נראות כאלה מכיוון שהן מאובזרות בגימורים שונים ובמשקופים מיוחדים. לכל משקוף צורה, עובי ואופי משלו, יש משקופים יוקרתיים ויש פשוטים שיגרמו לדלת להיראות במראה זול יותר.אז הגעתם לחנות ועמדתם מול המוכר ולא ידעתם באיזה

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

דלתות פנים

דלתות פנים מה חשוב שתדעו לפני שקונים דלתות פנים לבית רכישת דלת פנים זו קנייה ממנה תוכלו להנות ומנגד לסבול. לכן חשוב מאוד שלפני שאתם רוכשים דלתות פנים, תקראו את המאמר הבא! במידה ואתם מרגישים מעט מבולבלים עקב מגוון השמות שהוצגו לכם בחנויות המשווקות דלתות פנים שמות כמו: למינטו, אקוסטיק, MDF – דעו שאנו כאן

קרא עוד »

בידוד תרמי בבית

יש בלבול מאוד גדול לגבי מה עובד, מה נכון ואיך בכלל להתחיל להשקיע בבידוד תרמי.
מטרת הכתבה הזו היא לא להפוך אתכם לאנשי מקצוע בתחום…

קרא עוד »

עקרונות לבחירת קבלן שלד

אז רגע לפני סגירת החוזה הכי משמעותי בתהליך הבנייה, אני כאן לנסות ולעזור לכם לשים דגש על נקודות חשובות לפני החתימה על חוזה השלד ונקודות לבחינה של קבלן השלד.

קרא עוד »

בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה בדיוק הזמן לבנות ולשפץ למען העתיד הפיננסי שלנו. עם זאת צריך לעשות זאת נכון. נשמע מוזר? נסביר.

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

דלתות אלומיניום

דלתות האלומיניום הפכו בשנה האחרונה לפתרון האידיאלי בתכנון מתחמי פנים. בדלתות תמצאו את השילוב הנכון בין עיצוב לאיכות ובין עמידות גבוהה לגמישות מלאה בסגנון הבית.

קרא עוד »

חימום תת רצפתי על מים

מערכת חימום שכזו, תדאג לחמם את גופנו היטב ולתת לנו הרגשה כאילו אנחנו עטופים בשמיכת הצמר הכבדה של סבתא. אבל תכלס, נהיה בלעדיה- סוג של להיות עם ולהרגיש בלי…

קרא עוד »

מדידת המגרש

לפני תחילת תהליך התכנון על ידי האדריכל, תידרשו להוציא מפת מדידה עדכנית שנמדדה על ידי מודד מוסמך.

קרא עוד »

חומרי איטום

היריעה עשויה בבסיסה מזפת מעובדת בשילוב חומרים פולימרים המקנים ליריעה את האיכות והעמידות לאורך שנים ומספקת איטום הגג מרטיבות ובידוד מחום וקור.

קרא עוד »

איטום הבית

היי חברים,
בואו נדבר על נושא האיטום, נושא אפרורי ולא עיצובי אבל חשוב מאין כמוהו.
כנסו למאמר!

קרא עוד »
קבלני בניין

קבלני בנייה

לקוחה כועסת פנתה אלי ושאלה “איך יכול להיות שהקבלן שלך נתן לי הצעת מחיר ואני מצאתי קבלן במחיר נמוך יותר?

קרא עוד »
מכון העתקות

מכון העתקות

חשבתם פעם למה קוראים להדפסות אור – הדפסות אור / הדפסות שמש?
כל פעם משתמשים במונחים האלו אנחנו לא יודעים מה הקשר בין זה לבין הגרמושקה היפה שאנחנו מקבלים במכון העתקות.

קרא עוד »
בדיקות מעבדה

בדיקות מעבדה

אני מניח שאתם כבר בעיצומו של תהליך היתר הבנייה ומתאר לעצמי ששמעתם לא פעם את המושג “בדיקות מעבדה / מכון בדיקות” אז הנה – זה הגיע גם אליכם.

קרא עוד »

בניייה עם לוחות ICF

צ’ק ליסט קבלן? כך תחסוך 60 ימי עבודה בשיטת בנייה עם  ICF לגור כל ימות השנה בבית נעים ולשלם פחות בשנים האחרונה חלה עלייה במודעות לאיכות הסביבה ולבנייה ירוקה וחברות הבנייה המובילות בישראל מחפשות פתרונות בנייה ירוקים. אחד מהפתרונות המוצעים הוא בנייה באמצעות לוחות ICF. היתרונות הבולטים של המגורים בבית שנבנה עם לוחות ICF   הבנייה

קרא עוד »
קבלן שלד

קבלן שלד

כל פרוייקט של בניית בית מתחיל עם שלב בניית השלד של המבנה. מלאכת בניית השלד של המבנה היא ההתמחות ספציפית הדורשת ידע רוב וציוד מקצועי לבניית השלד של הבית. בנוסף, דרושים חומרי הגלם המתאימים לבניית השלד ואנשי מקצוע מוסמכים בתחום המדידות לביצוע מדידה של השטח לפני תחילת עבודות על שלד המבנה. סימון השטח על-ידי אנשי

קרא עוד »
קרמיקה וכלים סניטריים

קרמיקה וכלים סניטריים

מתכננים שיפוץ לחדר האמבטיה? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זה הרגע להזמין קרמיקה וכלים סניטריים לחדרי השירותים והמקלחת! שיפוץ או בנייה של חדרי אמבטיה ושירותים הם שילוב של פונקציונליות, ניצול נכון של חלל החדרים ועיצוב בסגנון המתאים לכם.  קרמיקה וכלים סניטריים לבית   השילוב בין חיפויים איכותיים לקירות החדרים לבין הכלים הסניטריים בחדרי השירותים והמקלחת

קרא עוד »
מטבחים בצבע בתנור

מטבחים

הכל על מטבחים חושבים לקנות מטבח חדש? הגעתם למקום הנכון היום יש לכם אפשרות לבחור את העיצוב המתאים לכם ביותר ולהנות ממטבח איכותי מחומרי גלם חזקים שישמש אתכם לשנים רבות קדימה. חומרי הגלם המשמשים היום לבניית מטבחים נחשבים לאיכותיים במיוחד ושומרים על העיצוב כמו חדש לשנים רבות קדימה. בכדי לדעת איך להתחיל עם תכנון המטבח,

קרא עוד »
קבלן איטום בתים

קבלן איטום

איך לבחור קבלן איטום מתי זקוקים לקבלן איטום? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זקוקים לעבודות איטום מקצועיות? זה הזמן לבחור קבלן איטום! עבודות האיטום של הבית בשלבי הבנייה וגם לאחריהם הן חשובות במיוחד. האיטום מתבצע לריצפת הבית, לקירות, במידה ויש מרתף אז לקירות המרתף, קירות חיצוניים וכמובן לגגות הבית. לכל חלק בבית יש את חומרי

קרא עוד »
קבלן גמרים

קבלן גמרים

בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום הפרוייקט. מכיוון שזהו פרוייקט מורכב, בכל שלב של הבנייה אתם נדרשים לפנות לקבלן בתחום אחר אשר יספק לכם את העבודות הרלוונטיות לתחום שלו. קבלן גמרים הוא דוגמא לקבלן ספציפי אשר אחראי על אנשי המקצוע בשלב מתקדם לאחר בניית השלד של המבנה והתקנת כלונסאות הברזל ויציקת

קרא עוד »
קבלן אלומיניום

קבלן אלומיניום

עבודות אלומיניום הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מעבודות בניית בית ומעבודות שיפוצים. האלומיניום משמש למגוון עבודות כגון בניית חלונות, חיפויים לקירות חיצוניים, סגירת מרפסות, בניית גדרות ועיצוב שערים לבית פרטי. בכדי לבצע את כל העבודות הללו, אתם צריכים קבלן שיפוצים מקצועי אשר יכול לספק לכם את העובדים ואת חומרי הגלם לכל פרוייקט הדורש אלומיניום. 

קרא עוד »
איטום גגות

איטום גגות

עבודת איטום גגות מה חשוב לדעת על עבודת איטום גגות? איטום גגות היא אחת העבודות החשובות ביותר שיש לבצע בכל מבנה, בין אם זה למגורים ובין אם זה למסחר או לעסקים. את עבודות האיטום לגג מומלץ לבצע כל מספר שנים בהתאם לסוג האיטום שבוצע ולחומר הגלם ממנו עשוי האיטום. אם יש לכם נזילה בגג ואתם

קרא עוד »
גגות רעפים

גגות רעפים

התקנת גגות רעפים מה חשוב לדעת על גגות ורעפים? מעוניינים בהתקנה או תיקון של גג רעפים? גג רעפים מביא איתו יתרונות רבים ועם תחזוקה נכונה, הוא יכול להחזיק לשנים רבות ללא צורך בתיקונים או באיטום גגות. היתרון הגדול בגג הרעפים הוא הבידוד מקור וחום ומרטיבות. בגלל צורתו המשופעת, מי הגשמים מחליקים כלפי מטה למרזב ואינם

קרא עוד »
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

צ’ק ליסט בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק בעצות לא מקצועיות של חברים ומשפחה, היום אנחנו יכולים לעשות זאת יחד עם מעצבת פנים מקצועית. מעצבת פנים מקצועית משתמשת בשיטות עיצוב מתקדמות על מנת לנצל את שטח הבית בצורה

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

צ’ק ליסט אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת חשמלאי מוסמך. ההמלצה הגורפת היא לבקש מהחשמלאי להראות לכם תעודת חשמלאי מוסמך על מנת שיתן תוקף לעבודתו. בנוסף, על כל עבודת חשמל בבית תוכלו לבקש כי תיהיה חתימה של חשמלאי

קרא עוד »
אדריכלים בבאר שבע

בנייה קלה בראשון לציון

צ’ק ליסט במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה יחסית קצרה. אין שימוש בבלוקים בבניה הקלה והבידוד מתבצע על-ידי חומרים ייחודיים המשמשים לצורכי בידוד המבנה מקור, חום ורטיבות. בישראל רוב הבנייה היא קונבנציונאלית אך יותר ויותר ישראלים לומדים להכיר

קרא עוד »
קבלן שלד

בנייה ירוקה בשרון

צ’ק ליסט קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא שיטת הבנייה הירוקה. בנייה ירוקה בשרון מתבצעת על-ידי חומרי גלם איכותיים אשר רובם ממוחזרים במטרה לשמור על הסביבה כמה שניתן. מלבד זאת, הבנייה הירוקה מאפשרת חיסכון רב יותר במשאבים בכדי

קרא עוד »
מה לבקש מקבלן טיח

אדריכלים בבאר שבע

צ’ק ליסט העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר מתוכננים בשיטות בנייה חדישות. אדריכלים בבאר שבע מתמקצעים היום בשיטות בנייה חדישות על מנת לקצר את תהליך הבנייה ולהימנע מפגיעה בסביבה בה נבנה כל בית. שיטות הבנייה החדישות בעיר באר

קרא עוד »

שיפוצניק בירושלים

צ’ק ליסט כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל דאגה, בסוף מאמר זה בהחלט תדעו עליו ואני מקווה שאתם ועוד רבים תשתמשו בו.    שיפוצניק מומחה בירושלים  מה היא הבעיה העיקרית העומדת בפני אלו המתחילים לשפץ. אני לא מדבר על

קרא עוד »

שיפוצים במרכז

צ’ק ליסט שיפוצים במרכז הארץ שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת הפרוייקט וכשהגיע הזמן הרגשתם שאתם עומדים מול קיר גבוה ולא יודעים איך לטפס עליו. ישנם כמובן מליון סוגים של פרוייקטים של שיפוץ.  חלקם מורכבים מאד וחלקם מורכבים פחות אך על

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

צ’ק ליסט אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף. שיפוץ היא פעולה שאו שחלמתם ותכננתם אותה שנים וחסכתם עבורה את מיטב כספיכם או שהיא פעולה שאין ברירה אלא לבצע אותה.  שיפוץ בניין משותף – כל מה שצריך לדעת בדרך כלל בגלל התדרדרות מסוכנת במבנה בחלקו

קרא עוד »
מטבח עם גימור צבע בתנור

עיצוב פנים בתל אביב

צ’ק ליסט עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם זה פרוייקט עיצוב פנים בתל אביב או כל פרויקט רלוונטי מעין זה שקשור לשיפוצים – פנים או חוץ. הבעיה הרווחת היא שאנחנו יודעים שעניין השיפוצים הנו מורכב מאד אך אנחנו, כמו ישראלים טיפוסיים

קרא עוד »
קבלן מפתח

קבלן מפתח באשקלון

צ’ק ליסט קבלן מפתח באשקלון קבלן מפתח מומלץ באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה לגבי גופינו או פנינו מהם אנחנו אף פעם לא מרוצים אבל לזה אנחנו קוראים במילים יותר “סקסיות” מעולם היופי והבריאות. אבל גם אם אנחנו מדברים על שיפוצים בהקשר של הדירה

קרא עוד »
קבלן טיח

קבלן טיח

קבלן טיח קבלן טיח האם אנו יודעים מה לבקש מממנו? בונים רבים מגיעים לשלב הטיח אך לא יודעים בדיוק מה לבקש, מה לשאול ומה לדרוש מאותו קבלן טיח, אחרי הכל מדובר על אחד הסעיפים היקרים בשלב הבנייה אחרי השלד , כך שחשוב לשים לב לפרטים. בנוסף, יש מגוון רחב של חומרים, שלבי עבודה ואפשרויות ביצוע

קרא עוד »
קבלן שלד

יועץ קרקע

צ’ק ליסט יועץ קרקע הזמנת יועץ קרקע ודו”ח מפורט אחד השלבים היותר חשובים לפני תחילת התכנון הוא הזמנת יועץ הקרקע וקבלת דו”ח מסודר. מתי עושים את זה, למה זה כל כך חשוב וכמה זה הולך לעלות לכם, הכל כאן במאמר שהכנו לכם… יועץ קרקע ובדיקות היי חברים, במאמר זה נדבר על חלק מהבדיקות שצריך לעשות

קרא עוד »

בית חכם זה כה פשוט

צ’ק ליסט בית חכם זה כה פשוט בית חכם איכותי, מה זה בכלל? לפני שמתקדמים להזמין מערכת בית חכם, תקראו מילה אחת או 300 כדי להבין טוב יותר לאן אתם מתקדמים מצלמות רשת, מצלמות אי. פי, מצלמות IP לא אמינות או לא הוכיחו את אמינותן עד כה. מצלמות אלו לא איכותיות מספיק. משפטים אלו נשמעים לא אחת

קרא עוד »
גלילה למעלה דילוג לתוכן