בדיקת בטון מעבדה

בדיקות מעבדה – מתחילים את הניסוי…

 

שלום לכם מדענים יקרים 🤠

“מזה בדיקות מעבדה / מכון בדיקות”

אני מניח שאתם כבר בעיצומו של תהליך היתר הבנייה ומתאר לעצמי ששמעתם לא פעם את המושג “בדיקות מעבדה / מכון בדיקות” אז הנה – זה הגיע גם אליכם.במסגרת בניית בית פרטי וכדי לקבל טופס 4 בסוף התהליך, חלק מהחוקים הם ביצוע של בדיקות מעבדה.למה? עם כל הכבוד לבעלי המקצוע המעולים שתבחרו, גם הם יכולים לפשל ולבצע עבודה לא טובה, לא בכוונה רעה אלא כי כך יצא.

נכון שבדיקות המעבדה האלו אומנם עולות לנו עוד כמה אלפי שקלים אבל שומרות ומגינות עלינו מפני נזקים של עשרות ומאות אלפי שקלים!

חשוב מאוד לוודא שכל הבדיקות מבוצעות בזמן המיועד להם ובהזמנת הסכם הבדיקות תבקשו לקבל הסבר במילים פשוטות מתי כל בדיקה נעשית (חסכתי לכם וכתבתי פירוט בהמשך המאמר…)כדי שתקלות לא יקרו, המדינה קבעה שחלק מתהליך תקין של הביקורת על איכות הבנייה הוא הזמנת מכון בדיקות אובייקטיבי שבודק כמה וכמה שלבים במהלך הבנייה לוודא את תקינות הבנייה.

תזכרו לסגור הזמנת עבודה עם מכון הבדיקות כבר בתהליך היתר הבניה!! 

(לאחר קבלת החלטת ועדה)

ולא פחות חשוב מכך – לשמור את כל הבדיקות שנשלחות אליכם במייל בתוך תיקייה מסודרת במחשב עם שם כל בדיקה ורצוי גם להכין עותק מודפס ולתייק בקלסר נפרד, אתם תצטרכו את הבדיקות האלו בהמשך.

דרכינו ניתן לקבל הצעה לבדיקת בטון הכי זולה בארץ בהתחייבות!! (ניתן לפנות אלינו)

שימו לב שבקבלת הסכם הזמנת המעבדה יש מספר הסכם בראש הדף, אותו אתם מעבירים לקבלן שלכם לשיוך של כל הבדיקות לבית שלכם.

מכון התקנים בדיקות בטון

מכון הבדיקות הוא בקרת האיכות האובייקטיבית שלכם, הם נטו לטובת הבונים וחלילה לא רוצים להכשיל שלא לצורך.

בדיקות מעבדה

הבדיקות שמבצעים בשטח הם :

 1. בדיקות חוזק בטונים על פי תקן ישראלי 26 – הבדיקה כוללת נטילת דגימה מכל יציקה (רצפה, תקרה, כלונסאות, קורות יסוד ויציקות מרתף) ובדיקה של חוזק הבטון לאחר 7 ימים ולאחר 30 ימים לבדיקת טיב ואיכות הבטון.התוצאות הסבירות נעות
 1. בדיקות אינסטלציה סניטרית בהתאם לתקן ישראלי 1205 – בודקים את הצנרת של הביוב ואספקת המים לוודא שיש מעבר מים מלא ללא נזילות ודליפות / סתימות , בודקים שהזויות נכונות ונזכיר שהבדיקה חייבת להתבצע מיד לאחר התקנת מערכת האינסטלציה והביוב (לפני כיסוי הצנרת בבטון או חלילה עם שומשום כבר).
 2. בדיקת דוד שמש על פי תקן ישראל 579.2 – במסגרת הבדיקות, בודקים כמה פרמטרים בדוד השמש ובקולטים ובין היתר: סימון טכני, בדיקת לחץ (12 אטמוספירות) , עמידות בפני גשם ולחות, בטיחות חשמלית, טרמוסטט וטמפ’ המים והגבלת החימום. בקולטים בודקים: אטימות, תפוקת חום, עמידות וסוג ואיכות חומרי הקולטים. את הבדיקה מבצעים כחלק מתהליך קבלת טופס 4.
 1. בדיקות לאטימות מרחבים מוגנים ע”פ תקן ישראלי 4577 – הבדיקה בוחנת האם המרחב המוגן עומד בתקן האטימות, את הבדיקה מבצעים לקראת סיום הבנייה לאחר התקנת חלון ודלת הדף , חלון אלומיניום וניקוי האטמים. צריך להקפיד לשים חומר אטימה בקצה הצינור בכל הצינורות שמגיעים לשקעים ולמפסקים.
 1. בדיקות טיח על פי תקן ישראלי 5075 – הבדיקה נעשית לאחר לפחות 30 ימים מיישום הטיח בממ”ד, הטיח בממ”ד שונה מהטיח ביתר קירות הבית (שכבת בגר / טיח 770 של כרמית / תרמוקיר PL130 ) כאשר המטרה של הטיח הזה הוא במקרה של פגיעת טיל חלילה, לא יעופו חלקי טיח על יושבי הממ”ד. את הבדיקה מבצעים על ידי חשיפה של הקיר עד לשכבת הטיח ב-3 נקודות בקוטר 5 ס”מ וקבלת פולסים חוזרים מאיכות הטיח על ידי מכשיר בדיקה ייחודי.
 1. מערכות החשמל – בודק המעבדה מוודא שאכן כל אביזרי החשמל שהחשמלאי שלכם השתמש בהם במהלך הבנייה עומדים בתו התקן הישראלי , חשוב להקפיד על העניין גם בסיכום מול החשמלאי שלכם במסגרת הזמנת העבודה.
 2. בדיקת שליפת אבן על פי תקן ישראלי 1555 , 2378 – במידה וביצעתם חיפוי באבן של חומה במעטפת המגרש, בודק המעבדה מגיע לבצע בדיקת שליפת אבן על פי התקן. רצוי להתקשר לנציג המעבדה בטרם ביצוע החיפוי בכדי לוודא את התקן וליישם את זה בשטח כראוי ולסכם עם הקבלן שמבצע לכם את חיפוי החומה שהתשלום כפוף לאישור מכון הבדיקות לשליפת האבן.
 1. בדיקת גז ראדון על פי תקן ישראלי 4175 – במידה ובניתם מרתף, צריכה להתבצע בדיקה של גז ראדון, זה גז אצילי ללא ריח או צבע אך בהחלט יכול להיות מסוכן לבריאות בהתפרקות שלו בכמות גדולה של גז. הבדיקה מבוצעת במשך 48 שעות על ידי הצבת מכשור לגילוי הגז והכמות שלו. להשכלה כללית, גז הראדון נוצר מהתפרקות כימית באדמה וחודר דרך שכבות הבטון והטיח ועלול לגרום למחלות קשות, לא צריך להילחץ – הגז נמצא כמעט בכל מקום שאנחנו נמצאים אך בכמויות נמוכות, כך שחשוב להקפיד ולאוורר מקומות סגורים, לפתוח חלונות ולנשום אוויר צח.

לקבלת הצעת מחיר לבדיקות מעבדה, במחיר הזול ביותר בישראל בהתחייבות!! שלחו לנו הודעה

או שתשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

טיפים חשובים בכל הקשור למעבדת בטון :

 1. בהזמנת העבודה לקבל פירוט אילו בדיקות נכללות, בפירוט הבית שאתם מתכננים לבנות נציג המעבדה ידע אילו בדיקות לכלול, תוודאו שהכל כתוב ומופיע.
 2. בקשו מהמפקח שלכם / הקבלן לעדכן אתכם כאשר הבודק מטעם המעבדה מגיע לשטח לבדיקות, חשוב לוודא שהבדיקות אכן מבוצעות כראוי, שלא משחקים לכם עם הבטון, שלא מעגלים פינות, הרבה יותר פשוט לטפל בבעיות עכשיו מאשר בהמשך.
 3. עדכנו את קבלן השלד שלכם על הסכם מכון הבדיקות שסגרתם ושלחו לו עותק כך שיהיה לו את מספר ההסכם זמין ואת פירוט העבודות.
 4. תציינו בחוזה התקשרות עם הקבלן שאחריות הזמנת מכון הבדיקות ואישור המכון הוא באחריותו, כך שאם בדיקת בטון התקבלה לא תקינה, הוא צריך לשאת בעלויות של בדיקה נוספת וקידוח גלילים.
 5. לוודא שהקבלן לא מזמין את נציגי מכון הבדיקות בשעות אחר הצהריים (16.00 והלאה) אפילו אם מדובר על שעון קיץ, במקרה כזה עלולים לחייב אתכם על תשלום נוסף, הקבלן המנוסה צריך לדעת לתזמן את העבודות בהתאם.
 6. בחוזה ההתקשרות עם האינסטלטור תציינו שהאחריות להזמנת מכון הבדיקות היא עליו ובמידה והבדיקה נכשלת היא על חשבונות והוא צריך לתקן ולהזמין אותם שוב על חשבונו!
 7. תדברו ישירות עם המעבדה שסגרתם איתו ותבקשו לדעת מי הבוחן שמגיע לשטח, תבקשו ממנו לקבל עדכונים מתי הוא מגיע לבדיקה ולהבהיר לו שכל עניין האיכות מאוד חשוב לכם, הוא יתייחס אליכם בהתאם ויבין שיש כאן בונים רציניים (מכוני הבדיקות בעד בונים רציניים J )

מקווה שעזרתי לכם ונתתי לכם כיוון מה לבדוק ועל מה להקפיד. מוזמנים לפנות אליי ולקבל הצעה לבדיקת בטון מעבדה במחיר הזול ביותר בהתחייבות !

אהבתם את המאמר? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

גבריאל תורן חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר 🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי +3 וחובב אפייה מושבע.

*מוזמנים בשמחה לפנות  להתייעצות,  קבלת המלצות על בעלי מקצוע בכל שלב בתהליך הבנייה שלכם.

דלתות פנים ברמה אחרת

איטום גג רעפים

איטום גג רעפים מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר ב-48 שעות בלבד! החשיבות איטום גגות רעפים עניין איטום גג רעפים חשוב מאוד, במקרה של רעף שנפל או נסדק/נשבר, שכבת האיטום תמנע חדירת מים ולכן, עצה שלי – אל תחסכו בסעיף הזה כסף, לכו על הכי איכותי, זה בסך הכל הפרשים של כמה אלפים בודדים בין הרמות

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

בניית גג רעפים

בניית גג רעפים לקבלת הצעת מחיר מה זה אדום בחוץ עם קורות עץ יפות בפנים? נכון, זה גג הרעפים החדש שלכם… מאז הציורים בגן, בית אידיאלי תמיד היה עם גג רעפים משופע ואדום, כשגדלנו, הוא עדיין נשאר אדום ונוספו לו עוד פרטים: קורות עץ, בידוד רעפים מסוגים וצבעים שונים ועוד ועוד. אז היום ניקח את

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

משקופים לדלתות פנים

משקופים לדלתות פנים מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר! יש לכם שאלה? משקופים לדלתות פנים וגימורים אז הנה הגעתם לחלק האומנותי, בו תצטרכו לבחור את משקוף הדלת. דלתות פנים מעוצבות נראות כאלה מכיוון שהן מאובזרות בגימורים שונים ובמשקופים לדלתות פנים מיוחדים. לכל משקוף צורה, עובי ואופי משלו, יש משקופים יוקרתיים ויש פשוטים שיגרמו לדלת להיראות במראה

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

דלתות פנים

דלתות פנים מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר ב-24 שעות בלבד! יש לכם שאלה? מה חשוב שתדעו לפני שקונים דלתות פנים לבית רכישת דלת פנים זו קנייה ממנה תוכלו להנות ומנגד לסבול. לכן חשוב מאוד שלפני שאתם רוכשים דלתות פנים, תקראו את המאמר הבא! במידה ואתם מרגישים מעט מבולבלים עקב מגוון השמות שהוצגו לכם בחנויות המשווקות

קרא עוד »

בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה בדיוק הזמן לבנות ולשפץ למען העתיד הפיננסי שלנו. עם זאת צריך לעשות זאת נכון. נשמע מוזר? נסביר.

קרא עוד »
קבלני בניין

קבלני בנייה

לקוחה כועסת פנתה אלי ושאלה “איך יכול להיות שהקבלן שלך נתן לי הצעת מחיר ואני מצאתי קבלן במחיר נמוך יותר?

קרא עוד »
קבלן שלד

קבלן שלד

מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר תוך 48 שעות בלבד! כל פרוייקט של בניית בית מתחיל עם שלב בניית השלד של המבנה. מלאכת בניית השלד של המבנה היא ההתמחות ספציפית הדורשת ידע רוב וציוד מקצועי לבניית השלד של הבית. בנוסף, דרושים חומרי הגלם המתאימים לבניית השלד ואנשי מקצוע מוסמכים בתחום המדידות לביצוע מדידה של השטח לפני

קרא עוד »
קרמיקה וכלים סניטריים

קרמיקה וכלים סניטריים

מתכננים שיפוץ לחדר האמבטיה? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זה הרגע להזמין קרמיקה וכלים סניטריים לחדרי השירותים והמקלחת! שיפוץ או בנייה של חדרי אמבטיה ושירותים הם שילוב של פונקציונליות, ניצול נכון של חלל החדרים ועיצוב בסגנון המתאים לכם.  קרמיקה וכלים סניטריים לבית   השילוב בין חיפויים איכותיים לקירות החדרים לבין הכלים הסניטריים בחדרי השירותים והמקלחת

קרא עוד »
מטבחים בצבע בתנור

מטבחים

הכל על מטבחים חושבים לקנות מטבח חדש? הגעתם למקום הנכון היום יש לכם אפשרות לבחור את העיצוב המתאים לכם ביותר ולהנות ממטבח איכותי מחומרי גלם חזקים שישמש אתכם לשנים רבות קדימה. חומרי הגלם המשמשים היום לבניית מטבחים נחשבים לאיכותיים במיוחד ושומרים על העיצוב כמו חדש לשנים רבות קדימה. בכדי לדעת איך להתחיל עם תכנון המטבח,

קרא עוד »
קבלן איטום בתים

קבלן איטום

איך לבחור קבלן איטום הצעת המחיר הטובה ביותר תוך 48 שעות! מתי זקוקים לקבלן איטום? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זקוקים לעבודות איטום מקצועיות? זה הזמן לבחור קבלן איטום! עבודות האיטום של הבית בשלבי הבנייה וגם לאחריהם הן חשובות במיוחד. האיטום מתבצע לריצפת הבית, לקירות, במידה ויש מרתף אז לקירות המרתף, קירות חיצוניים וכמובן לגגות

קרא עוד »
קבלן גמרים

קבלן גמרים

בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום הפרוייקט. מכיוון שזהו פרוייקט מורכב, בכל שלב של הבנייה אתם נדרשים לפנות לקבלן בתחום אחר אשר יספק לכם את העבודות הרלוונטיות לתחום שלו. קבלן גמרים הוא דוגמא לקבלן ספציפי אשר אחראי על אנשי המקצוע בשלב מתקדם לאחר בניית השלד של המבנה והתקנת כלונסאות הברזל ויציקת

קרא עוד »
קבלן אלומיניום

קבלן אלומיניום

עבודות אלומיניום הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מעבודות בניית בית ומעבודות שיפוצים. האלומיניום משמש למגוון עבודות כגון בניית חלונות, חיפויים לקירות חיצוניים, סגירת מרפסות, בניית גדרות ועיצוב שערים לבית פרטי. בכדי לבצע את כל העבודות הללו, אתם צריכים קבלן שיפוצים מקצועי אשר יכול לספק לכם את העובדים ואת חומרי הגלם לכל פרוייקט הדורש אלומיניום. 

קרא עוד »
איטום גגות

איטום גגות

עבודת איטום גגות מה חשוב לדעת על עבודת איטום גגות? איטום גגות היא אחת העבודות החשובות ביותר שיש לבצע בכל מבנה, בין אם זה למגורים ובין אם זה למסחר או לעסקים. את עבודות האיטום לגג מומלץ לבצע כל מספר שנים בהתאם לסוג האיטום שבוצע ולחומר הגלם ממנו עשוי האיטום. אם יש לכם נזילה בגג ואתם

קרא עוד »
גגות רעפים

גגות רעפים

התקנת גגות רעפים מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר תוך 48 שעות! מה חשוב לדעת על גגות ורעפים? מעוניינים בהתקנה או תיקון של גג רעפים? גג רעפים מביא איתו יתרונות רבים ועם תחזוקה נכונה, הוא יכול להחזיק לשנים רבות ללא צורך בתיקונים או באיטום גגות. היתרון הגדול בגג הרעפים הוא הבידוד מקור וחום ומרטיבות. בגלל צורתו

קרא עוד »
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

צ’ק ליסט בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק בעצות לא מקצועיות של חברים ומשפחה, היום אנחנו יכולים לעשות זאת יחד עם מעצבת פנים מקצועית. מעצבת פנים מקצועית משתמשת בשיטות עיצוב מתקדמות על מנת לנצל את שטח הבית בצורה

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת חשמלאי מוסמך. ההמלצה הגורפת היא לבקש מהחשמלאי להראות לכם תעודת חשמלאי מוסמך על מנת שיתן תוקף לעבודתו. בנוסף, על כל עבודת חשמל בבית תוכלו לבקש כי תיהיה חתימה של חשמלאי על עבודת

קרא עוד »
אדריכלים בבאר שבע

בנייה קלה בראשון לציון

צ’ק ליסט במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה יחסית קצרה. אין שימוש בבלוקים בבניה הקלה והבידוד מתבצע על-ידי חומרים ייחודיים המשמשים לצורכי בידוד המבנה מקור, חום ורטיבות. בישראל רוב הבנייה היא קונבנציונאלית אך יותר ויותר ישראלים לומדים להכיר

קרא עוד »
קבלן שלד ויועץ קרקע מומלץ

בנייה ירוקה בשרון

צ’ק ליסט קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא שיטת הבנייה הירוקה. בנייה ירוקה בשרון מתבצעת על-ידי חומרי גלם איכותיים אשר רובם ממוחזרים במטרה לשמור על הסביבה כמה שניתן. מלבד זאת, הבנייה הירוקה מאפשרת חיסכון רב יותר במשאבים בכדי

קרא עוד »
מה לבקש מקבלן טיח

אדריכלים בבאר שבע

צ’ק ליסט העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר מתוכננים בשיטות בנייה חדישות. אדריכלים בבאר שבע מתמקצעים היום בשיטות בנייה חדישות על מנת לקצר את תהליך הבנייה ולהימנע מפגיעה בסביבה בה נבנה כל בית. שיטות הבנייה החדישות בעיר באר

קרא עוד »

שיפוצניק בירושלים

צ’ק ליסט כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל דאגה, בסוף מאמר זה בהחלט תדעו עליו ואני מקווה שאתם ועוד רבים תשתמשו בו. שיפוצניק מומחה בירושלים מה היא הבעיה העיקרית העומדת בפני אלו המתחילים לשפץ. אני לא מדבר על שיפוץ

קרא עוד »

שיפוצים במרכז

צ’ק ליסט שיפוצים במרכז הארץ שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת הפרוייקט וכשהגיע הזמן הרגשתם שאתם עומדים מול קיר גבוה ולא יודעים איך לטפס עליו. ישנם כמובן מליון סוגים של פרוייקטים של שיפוץ. חלקם מורכבים מאד וחלקם מורכבים פחות אך על

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

צ’ק ליסט אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף. שיפוץ היא פעולה שאו שחלמתם ותכננתם אותה שנים וחסכתם עבורה את מיטב כספיכם או שהיא פעולה שאין ברירה אלא לבצע אותה. שיפוץ בניין משותף – כל מה שצריך לדעת   בדרך כלל בגלל התדרדרות מסוכנת במבנה

קרא עוד »
מטבח עם גימור צבע בתנור

עיצוב פנים בתל אביב

צ’ק ליסט עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם זה פרוייקט עיצוב פנים בתל אביב או כל פרויקט רלוונטי מעין זה שקשור לשיפוצים – פנים או חוץ. הבעיה הרווחת היא שאנחנו יודעים שעניין השיפוצים הנו מורכב מאד אך אנחנו, כמו ישראלים טיפוסיים

קרא עוד »
בית בונים עם קבלן מפתח

קבלן מפתח באשקלון

צ’ק ליסט קבלן מפתח באשקלון קבלן מפתח מומלץ באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה לגבי גופינו או פנינו מהם אנחנו אף פעם לא מרוצים אבל לזה אנחנו קוראים במילים יותר “סקסיות” מעולם היופי והבריאות. אבל גם אם אנחנו מדברים על שיפוצים בהקשר של הדירה

קרא עוד »
גלילה למעלה

צריכים
בדיקת מעבדה?

פנו אלינו, וקבלו מאיתנו את ההצעה הכי זולה בארץ בהתחייבות!

דבר איתנו..
דילוג לתוכן