fbpx

לעבור את תקופת הבניה בקלות

איך תעברו את תקופת הבניה בקלות

רוצים לקבל הצעת מחיר מאחד האנשי המקצוע מומלצים שלנו?
השאירו לנו פרטים.

כמות המשימות עולה על גדותיה והראש מתחיל להתבלבל. כמו בכל תהליך גדול, ארוך ויקר, יש הרבה רגעי לחץ ותשישות, חוסר סבלנות ועצבנות. בזמן שאני הייתי בתוך הביצה הזו, ובניתי את הבית שלי, חשבתי על הנושא הזה ותהיתי על מקור הלחץ.

לאחר לא מעט שיחות עם בונים בהווה ובעבר, הבנתי שיש פה עניין של גישה ובחירה. התהליך יכול להיות רצוף קשיים, אך הוא יכול מאידך להתנהל בצורה כיפית וקלילה, עם המון תחושות חיוביות שישאירו זיכרונות לצחוק עליהם. אז אם אפשר, למה לא? מנינו עבורכם עצות חיוניות שיעזרו לכם לעבור את תקופת הבנייה בקלות, ואולי גם עם חיוך… 

1. תפנימו

ראשית, צריך להפנים – אתם הולכים לעבור תקופה מלחיצה ומאתגרת, אין פה ספק, אך יחד עם זאת אפשר להפוך אותה למהנה ומיוחדת,  ולמה לא בעצם? הרי זהו הזמן לתרגם חלומות למציאות.

זו זכות וברכה שיש את האפשרות הזו, חייכו אליה. חשוב להגיע לתהליך מוכנים נפשית, לא רק לדקלם את זה אלא ממש להפנים את זה. זכרו שאתם בחרתם בזה, והכל למען משפחתכם. הכירו תודה על התהליך וצאו לדרך בחיוך. 

2. תעברו את תקופת הבניה ביחד

קודם כל, בזוגיות כמו בזוגיות, תדאגו לחלוקת תפקידים. חשוב מאוד להגדיר בין שני בני הזוג על מה כל אחד אחראי. אצלנו למשל, הגדרנו שאני אחראי על כל העניין הטכני ובעלי המקצוע, בעוד אשתי לקחה בעלות על העיצוב והסטיילינג. כל אחד נשאר באזור שלו, עבד מול אנשי המקצוע הרלוונטיים, הספקים והניע דברים קדימה. כמובן שבסופו של יום שנינו מיודעים על הכל, מתייעצים, חושבים יחד על הדברים, אבל לכל אחד התחום שבאחריותו.

על אף חלוקת התפקידים, תצטרכו להגיע להרבה החלטות משותפות. אתם תמצאו את עצמכם בתהליך הבנייה עומדים לא אחת מול מצב שאתם לא מסכימים לגבי החלטה זו או אחרת. אז בזוגיות כמו בזוגיות, התורה הינה פשוטה- פשרות, פשרות, פשרות. כבדו את רצונו של השני, כל אחד בתורו. ההחלטות הרי חייבות להתקבל, ואתם לא תתגרשו בגלל צבע הגידים בשיש נכון? אז ‘פשרה’ היא מילת הקסם. זה בריא באופן כללי בזוגיות.

3. תכירו את השוק והמחירים

אני שומע לא אחת אנשים מדברים על עלויות של 4,500-5,000 ₪ למ”ר בבניית בית פרטי. וקיוויתי, באמת שרציתי, אבל חלומות ומציאות לחוד. לא במדינתנו, לא עכשיו…אולי, אם ממש ממש תנסו, תספרו כל שקל, ותבחרו את הסטנדרט הכי סטנדרטי בעולם הסטנדרטיות, תוכלו אולי לעמוד בתקציב של 5,000 ₪ למ”ר. חשבו את הסכומים כמו שצריך כדי להימנע מבעיות עתידיות. שימו לב לכל הסעיפים הקטנים שיעלו לכם כסף גדול ושלא נכללים בעלות בניה למ”ר, כמו למשל: עלויות תכנון, אגרות בניה, הקמת גינה, תקלות, ליווי של מפקח ויועצים, עיצוב ועוד ועוד ועוד. לעיתים קרובות, בעל מקצוע אובייקטיבי ונכון יוכל לתת לכם כיוון לגבי העלות הצפויה בתחום שלו. עשו שיעורי בית, זה ייקל עליכם המון במבחן.

4. תגדירו תקציב

קרוב לוודאי שבשלב הבנייה אתם כבר די סגורים על תקציב. נסו כעת לרדת לרזולוציה נמוכה יותר. הכינו רשימה של כל הציוד שעובר אתכם לבית החדש, וציינו ברשימה נוספת את כל הפריטים שתדרשו לרכוש. כן, גם ברמת האקססוריז לחדרי האמבטיה, כגון: מתלה לנייר טואלט ומתלה מגבות. גם רכישה של אלמנטים כאלה יכולה להגיע לסכום של אלפי שקלים.

הגדירו רק 85% מהתקציב לרכישות, ושימרו 15% מהתקציב עבור סטיות במחיר והוצאות בלתי צפויות. אם בכל זאת יקרה נס, ומשהו מהסכום הזה יישאר, אין לי ספק שתדעו איך לנצל אותו. 

5. אל תעשו קיצורי דרך

אחרי שבדקנו כל כך הרבה ומכל הכיוונים, אנו נוטים לתחושה של ידע מופרז ועלולים לחשוב שאין לנו צורך באנשי מקצוע. שהכל אפשרי גם ללא ליווי מקצועי, שעולה לעיתים כל כך הרבה כסף. זו טעות נפוצה וחשוב להישמר ממנה.

לבנות בית לבד, ללא ליווי נכון של איש מקצוע, זה בעצם כמו לגשת לבית משפט בלי עו”ד, כמו לנהוג על משאית בלי רישיון. כמו ללמוד לנהוג ללא מורה…למה? למה זה הגיוני לעשות זאת כשבונים בית?

6. הקפידו על תכניות עבודה מסודרות 

אל תעשו קיצורי דרך, זה יעלה לכם הרבה כסף ויעשה הרבה כאב ראש. בחרו אדריכל שאתם מכירים את העבודות שלו, עדיף עם ניסיון באזור הבנייה שלכם. שימו לב שאתם משדרים על אותו גל ושאתם מצליחים להתחבר אתו. הוא האדם שאמור לתרגם בסופו של יום את החלומות שלכם למציאות. הוא האחד שעליו תהיה האחריות לנוחות העתידית שלכם. אל תחסכו בכך.

בתוכניות העבודה הראשוניות, אל תתפרעו, תתחילו מתכנון בסיסי. תבינו את עלויות ההקמה, ורק אם ניתן תקציבית ויש אפשרות מבחינה תכנונית קחו את זה עוד קצת למעלה. קחו בחשבון שכל שטח פנים כזה או אחר מתורגם לכסף. יש הבדל בין קיר ממשיך לקיר מתעקל, בין קיר ישר לצורת ח’. זה אולי אותו מ”ר אבל שטח הפנים הינו שונה. כל ערוגה קטנטנה שתוסיפו, כל ס”מ פרגולה או מרפסת שתעבור את קו המבנה, יתורגמו לעלויות נוספות (של בטון, חיפוי, גימור וכו’).

אל תשכחו שמדובר על בית לטווח ארוך, לעיתים לעשרות שנים. קחו זאת בחשבון. הילדים יתבגרו בין הקירות האלה, והצרכים שלהם ושלכם ישתנו עם השנים. כך למשל, תכנון של קומה אחת עם חדר הורים אליו צמודים חדרי ילדים, עלול להיות פחות רלוונטי בעוד מספר שנים, עם התבגרותם של הילדים והצורך שלהם בפרטיות. חשבו בתוכניות של היום, מה יהיה אחר כך.

7. אל תגזימו, היו שקולים

למרות שאנחנו מדברים פה על הגשמת חלום, חשוב שנשמר ונשאר בגבול הפרופורציה – הכלכלית והפונקציונאלית של בני הבית. זכרו שעם סיום הבנייה יגיעו החשבונות, התשלומים, ויש חיים לנהל תחת אורה המהפנט של המשכנתא. ובנוסף חברים, לא כל מה שתראו בקטלוג יתאים לכם וישמש אתכם פונקציונאלית. לא כל מה שזוהר ויפה יהיה לכם נוח. הישארו עם הרגליים על הקרקע, וזכרו שנוח ופונקציונאלי זה הכי יפה. מה שמתאים לשכנה שלך, אולי לא מתאים לך. צרו משהו מותאם לכם והיו שקולים.

8. בחרו טוב את אנשי המקצוע שלכם

כבר בשלב הצעות המחיר, תוכלו להבין מול מי אתם עומדים פחות או יותר. בקשו מספר הצעות מחיר מכמה ספקים, זה יעניק לכם קנה מידה וטווח מחירים. כך תוכלו לארגן לכם מסגרת תקציבית. למספר הצעות מחיר יתרון גם ברמת המיקוח מול הספק. ייתכן וזה יאפשר לכם רכישה במחיר שהגדרתם לעצמכם, עם הספק החביב עליכם מכולם. שימו לב לטיב החומרים וליושרו של הספק, זה חשוב אף יותר ממחיר, במיוחד כשבונים בית לטווח רחוק.

כלל ברזל חשוב מאוד!- אל תשלמו את מלוא הסכום לפני שהסחורה או השירות סופקו במלואם. כסף זה כוח, ואתם זקוקים לו בתהליך של בנייה, תהליך שהוא לרוב נזיל מבחינת זמן וחומרים. חלקו את מועדי התשלום לפי שלבים בעבודה. למשל מול קבלן, ניתן לחלק את מועדי התשלום ל4-5 תשלומים לפי שלבים. עם סיומו של כל שלב, שלמו לו את הסכום שסגרתם בניכם ועמדו בזמנים. זה ימנע לחצים בקשות ותחנונים מצד הספק. אם בעל המקצוע ישאל אתכם “מה עם התשלום?” ענו, “סיימת אי פעם עבודה אצלי ולא קיבלת כסף? תסיים- נשלם”. משפט כזה, עם עוגן מאחוריו, יישר מיד את איש המקצוע ויניע אותו לעבוד עד לסיום מוחלט.

  • לאחר כל תשלום, ציינו לעצמכם את התאריך והסכום ששולם ואת היתרה לתשלום. בקשו ממנו שיחתום ליד. זה יחסוך ממכם כל כך הרבה אי-הבנות ובעיות מול הספק ויאפשר לכם מעקב על התשלומים וההורדות.

ועוד משהו- בישראל, כמו בישראל, כולנו מכירים וכולנו חברים. אז למה לא להשתמש בכל הכוח החברתי הזה? מילת המפתח היא “המלצות-המלצות-המלצות”. בקשו חוות דעת והמלצות על הספקים איתם אתם שוקלים להתקדם. רצוי אפילו לבקש כתובות של פרויקטים קודמים, כי אין טוב ממראה עיניים. שיחה עם לקוח לשעבר, לאחר שנה או יותר של מגורים בבית עליו עבד אותו ספק, תעניק המון מידע על רמת הגימור ובאותה העת, גם על היחס והאכפתיות לבעיות שעלולות לצוץ בהמשך מולו. שימו לב לתגובתו של הספק כשתבקשו ממנו המלצות. אם הוא יענה לבקשתכם בחפץ לב, ויספק המלצות לפי דרישה, קרוב לוודאי שהוא גאה בעבודה שלו ואין לו מה להסתיר. אבל אם הקבלן יהסס וייתן לכם ממליץ אחד או שניים בלבד, יש כאן בעיה, ואולי עדיף להתרחק. וכמובן, בעידן האינטרנט רווי המידע, תוכלו למצוא הכל. כנסו לפייסבוק, יש שם קבוצות לבנייה ועיצוב עם חוויות אישיות והמלצות של לקוחות. חוכמת ההמונים אינה משקרת, קחו אותה לעזר.

9. חיתמו על חוזה

מכירים את זה שהמחיר בהתחלה מאוד חביב, אבל אז, תוך כדי תנועה צריך להוסיף כסף, חומר ועוד אנרגיה שאין לכם? אז נכון, זה מאוד מתסכל ואתם יכולים לגמרי להימנע מזה. פשוט, רשמו הכל, שימו לב שהדברים ברורים לשני הצדדים, שאין לכם סימני שאלה ושסיכום הדברים מקובל עליכם. זה ייתן לכם המון שקט נפשי, מעבר לתיאום ציפיות לגבי מהות והיקף העבודה, שכל כך חשובים בתהליך בנייה ארוך. אל תסמכו על מילים שבע”פ. שחור על גבי לבן זה הכי אופנתי.

אז אם כבר רשמתם הכל, תכניסו סעיף קטן העוסק ב”חומר”. אל תתמחרו אוטומטית חומר עם עבודה ותזרקו הכל על כתפיו של הקבלן. תגדירו סכום כולל לעבודה וחומר וציינו בכתב כי את החומרים אתם מתכננים לרכוש מתוך הסך הכולל של התשלום. בצורה זו תרוויחו מכל הכיוונים:  תקבלו את החומרים האיכותיים אליהם אתם מכוונים ובעל המקצוע לא יבזבז את החומר ללא הכרה (מאחר והוא בעצם משלם על זה).

ונגיד ובכל זאת, על אף כל הבדיקות והחתימות, עשיתם טעות. תוך כדי תהליך גיליתם שבעל המקצוע אינו בשבילכם, לא סוף העולם. סיימו בהקדם את ההתקשרות מולו, גם אם זה אומר שתפסידו כמה שקלים. זו אופציה עדיפה, על פני בעל מקצוע שאינכם שלמים עם איכות העבודה או טיב החומר שלו. העבודה שלו אצלכם בבית תלווה אתכם שנים קדימה. חוסר נעימות רגעית וכמה שקלים פחות, עדיפים על עוגמת נפש.

10. אל תסגרו הכל במקום אחד

כשאתם מגיעים לבעל מקצוע שנותן מגוון שירותים, לדוגמה: שלד, טיח, ריצוף ועוד מיני מאותה משפחה, מאוד מפתה לסגור הכל אצלו כדי “להוריד את זה מהראש”. כמובן שבמקביל, המחיר מאוד אטרקטיבי וזה מרגיש מאוד משתלם. עצרו לרגע, זה עלול להיות מסוכן. התקשרות בעסקה גדולה, לפני שנוכחתם לראות את השירות ואיכות העבודה, עלולה להעמיד אתכם במצב בעייתי של ביטולים, פיצויים, החזרים ובקיצור- עוד כאב ראש. תתחילו בעבודה אחת, אם נתתם לו ציון גבוה, תמשיכו הלאה- הוא כנראה לא יסרב והמחיר עדיין יהיה אטרקטיבי.

אך שימו לב- כלל הברזל הזה אינו תקף בכל הקשור להתקנות. אם סגרתם עם חברה מסוימת מקלחונים למשל, חשוב מאוד שהם אלה שיתקינו אותם. בדקו האם הספק שלכם נותן את השירות הזה ומה זה אומר לגבי אחריות. מי שקיבל את הכסף, הוא מי שצריך להתקין. טיב העבודה יהיה כנראה גבוה יותר, והאחריות המלאה נוחתת על כתפיו, על כל בעיה שלא תהיה בהמשך הדרך.

11. בקרו כמה שיותר בשטח

חברים, מדובר כאן על הבית שלכם. וכנראה שמכל האנשים שיכנסו ויצאו ממנו, לכם תמיד יהיה הכי אכפת. בקרו שם, תראו נוכחות. גם אם אתם עובדים עם מפקח בנייה, אל תהיו שאננים. בקרו כמה שיותר באתר, תחושו את השטח, תשאלו שאלות, תציפו חששות ובעיות צפויות בפני אנשי המקצוע. קחו בחשבון שאתם, ורק אתם, תחליטו בסופו של דבר איך יראה הבית ומה יעשו בו. לעיתים, תוך כדי עבודה נדרשים שינויים מכל מיני סוגים, שלא היו מתוכננים בשלבים ההתחלתיים, תראו שאתם מיודעים להכל וידכם בכל. תהיו תמיד המילה האחרונה.

ואם כבר ידכם בכל- יש לנו עצה קטנה…

את פינוי הפסולת שיש לעשות? סיגרו ישירות מול האתרים המורשים. רכשו שוברים מראש ותוכלו לחסוך הרבה כסף על תשלום הפינוי ולהימנע משירותי תיווך למיניהם. סכמו עם ספק מכולות נפח קבוע של 8 קוב בכל פעם (שזהו נפח די ממוצע) בעלות של 850 ₪ בערך, כולל הובלה, פינוי והטמנה. כך תצאו מורווחים ותהיו רגועים לגבי זמני הפינוי והביצוע.

12. פרגנו

חברים יקרים, עצם העובדה שסגרתם חוזה עם בעל מקצוע, לא אומר “שקניתם” אותו. חשוב שתתייחסו בכבוד לבעלי המקצוע. פרגנו להם. תנו להם מחמאות, שבחו את העבודה היפה שהם עשו. תוך כדי עבודה ואחריה (בתנאי כמובן שאכן מגיע להם…) זה הדלק שלהם, משם הם מונעים (בנוסף כמובן לשכר, שהוא צורך קיומי בסיסי בעולם המערבי). תוכלו להרגיש בקלות את הערך המוסף שתקבלו בזכות פרגון אמיתי שכזה. אותו בעל מקצוע ישמח להשקיע בך את העוד כמה דקות בשביל פיניש באמת מושלם. זה עובד בכל פעם, כי אנחנו פשוט בני אדם, וזה המנוע שלנו.

פרגנו גם ב”אירוח” שלכם, אל תשכחו שהם עובדים בחום או בקור, שעות על הרגליים, ללא מקום נורמלי לשבת ולאכול (אנחנו עדיין באתר בנייה זוכרים?). פנקו אותם, פרגנו להם. תדאגו שיהיה להם תמיד מה לאכול ולשתות מבלי שיצטרכו לבקש, מבטיח לכם שגם אתם לא תצטרכו לבקש את הפיניש המושלם, הוא יגיע לבד…

13. אל תשכחו לנשום

צאו לבלות עם בן או בת הזוג שלכם. שבו במסעדה, תרימו כוס של יין ותגידו “תודה”. “תודה” על הזכות לעשות משהו שהוא רק שלכם. “תודה” על המשפחה שיש לכם, שבשבילה הכל קורה. “תודה” על הקשיים והטעויות כי מהם רק לומדים, ו”תודה” על המאמר הזה שניסה להקל עליכם את החיים. (סתם…..על האחרון אתם לא צריכים להודות😊) זכרו שניסיתם לעשות ככל יכולתכם והכי טוב שיכולתם. שניסיתם לצקת למבנה עם כמה קירות את כל החלומות שלכם ושל בני משפחתכם וכמה שתצליחו כך מצוין. הרי אין אנשים מושלמים, בבתים מושלמים. אבל יש אנשים ששמחים בחלקם, ואתם מוזמנים להצטרף אליהם…

מדריכים לבחירת בעלי מקצוע

שלב התכנון

עלות בניית בית פרטי

עלות בניית בית פרטי

תוכן עניניים כמה עולה לבנות בית כמה עולה לבנות בית פרטי תכנון...
נספח סניטרי להיתר בניה

נספח סניטרי להיתר בניה

תוכן עניניים נספח סניטרי הכנת נספח סניטרי נספח סניטרי דוגמא תכולת...
הדמיה תלת מימדית

הדמיה תלת מימדית

כל מה שחשוב לדעת על הדמיה תלת מימדית תוכלו להבין מהמאמר מה זאת...
אדריכל בית פרטי

אדריכל בית פרטי

חיבור אישי לאדריכל בית פרטי תוכנית אדריכלית לבית פרטי עלות אדריכל...
חימום תת רצפתי

בדיקות מעבדה לבית פרטי

כל מה שחשוב לדעת על בדיקות מעבדה לבית פרטי לקראת קבלת היתר בנייה,...
איך לעבור את תהליך הבניה בשלום

בדיקות מעבדה להיתר בניה

כל מה שחשוב לדעת על בדיקות מעבדה להיתר בניה אחרי שסיימתם את שלב...
ביטוח בנייה פרטית

ביטוח בנייה פרטית

כל מה שחשוב לדעת על ביטוח בנייה פרטית תוכן עניניים ביטוח בנייה...
מכון העתקות

מכון העתקות

דברים חשובים לדעת על מכון העתקות חשבתם פעם למה קוראים להדפסות...
איך לבנות או לשפץ מבלי להתגרש

איך לבנות או לשפץ מבלי להתגרש

אתם הולכים לעבור תקופה לא קלה, חייבים להצטייד בכמה טיפים שווים...
לעבור את תקופת הבניה בקלות

לעבור את תקופת הבניה בקלות

אזהרה!!! זה לא הולך להיות פשוט, אז קחו נשימה עמוקה, כוס מים קרים...

שלב השלד ותשתיות

הכנות חשובות לפני ביצוע טיח

22 הכנות חשובות לפני קבלן טיח

שלום לכל המשפצות והמשפצים! הגעתם לשלב המרגש בו סיימתם לבנות את...
הכנות לפני ביצוע טיח לבית

18 הכנות לפני ביצוע טיח - חלק ב'

בנייה או שיפוץ של בית היא עניין מתגמל ומספק מאוד באופן אישי,...
טיפים לביצוע ריצוף לבית

טיפים מעולים לביצוע ריצוף

ריצוף מילה אחת קטנה שמכילה בתוכה כל כך הרבה התלבטויות: סוגי אריחים,...
טיפים משפטיים לרכישת מגרש

12 טיפים משפטיים לרכישת מגרש

לפני רכישת המגרש עלינו לבדוק ברמה המשפטית את הסטטוס שלו ואת אופן...
עקרונות להסכם טיח

עקרונות להסכם טיח

תוכן עניניים טיח לבית טיח שחור עקרונות לביצוע טיח טיח גבס טיפים...
אלומיניום לבית פרטי

אלומיניום לבית פרטי

אם אתם בונים בית פרטי, אתם בטח כבר יודעים, כי ההוצאה הכספית השנייה...
קבלן אלומיניום לבית פרטי

קבלן אלומיניום לבית פרטי

גם אם כבר קראתם את זה במקום אחר, כדאי לציין שוב – הוצאות...
10 טיפים שחייבים לדעת על אלומיניום לבית פרטי

10 טיפים שחייבים לדעת על אלומיניום לבית פרטי

אלומיניום לבית פרטי זה בעיקר חלונות, אבל גם דלתות הזזה, פרגולות...
טיפים שחייבים לדעת על מעבדות בדיקת בטון

10 טיפים שחייבים לדעת על מעבדות לבדיקת בטון

מעבדות בדיקת בטון נותנות את אחד השירותים החשובים ביותר לאורך...
מה זה חימום תת רצפתי על בסיס מים

מה זה חימום תת רצפתי על בסיס מים?

מערכת חימום תת רצפתי על בסיס מים מורכבת מצינורות עמידים בפני...

שלב הגמרים

ניקיון מקצועי בסיום הבנייה

ניקיון מקצועי בסיום הבנייה

בשעה טובה ומוצלחת הגעתם לשלב הניקיון😊 אחרי כל הבלאגן, בעלי המקצוע...
בית חכם קווי או אלחוטי

בית חכם קווי או אלחוטי

בונים ומשפצים רבים תמיד מגיעים לשאלה של בית חכם קווי או אלחוטי....
מערכת בית חכם במקום שעון שבת

מערכת בית חכם במקום שעון שבת

האם מערכת בית חכם יכולה להחליף באופן מלא את שעון השבת המוכר והאהוב? ...
גנבים ראו הוזהרתם

גנבים ראו הוזהרתם

המדריך למיגון הבית גנבים, ראו הוזהרתם! אפשר למנוע פריצה לבית...
בריקים ואבני סיליקט

בריקים ואבני סיליקט

מה הם בריקים ואבני סיליקט? אז הנה, גם אתם הגעתם לטרנד החזק של...
קבלן גמרים

קבלן גמרים

מה זה קבלן גמרים? בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום...
ביצוע שליכט צבעוני

ביצוע שליכט צבעוני

כל מה שחשוב לדעת על ביצוע שליכט צבעוני תוכן עניניים שליכט צבעוני...

שלב עיצוב הבית

בית חכם

בית חכם

תוכן עניניים בית חכם בטיחות המפסקים אמינות מפסקים ובקרים טאץ’...
מה חשוב שתדעו לפני שקונים דלתות פנים לבית

מה חייבים לדעת על פרזולים ומנעולים לדלתות פנים

קרה לכם פעם שבאתם לחנות שמוכרת מנעול לדלת פנים ופרזול והרגשתם...
מה חשוב שתדעו לפני שקונים דלתות פנים לבית

דלתות פנים חומרים

דלתות פנים חומרים אנחנו עומדים לפני רכישת דלתות פנים וכל נציגי...
עיצוב ותכנון מטבחים

115 טיפים מעולים לעיצוב ותכנון מטבח!

בוא נדבר על עיצוב ותכנון מטבח חלומי תכנון ראשוני של המטבח אי...
טיפים מנצחים לפני ריצוף הבית

טיפים מנצחים לפני ריצוף הבית

במאמר זה נתמקד במה צריך לשים לב לפני שאנחנו מתקדמים לשלב הריצוף,...
קבלני בנייה

קבלני בנייה

איך יכול להיות שמצאתי את אותה עבודה בחצי מחיר? לקוחה כועסת פנתה...
בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה...
טופס 4

טופס 4

מה זה בכלל טופס 4? טופס 4 הוא הטופס המיוחל שכל בונה פרטי בישראל...
צבע בתנור

צבע בתנור

האם גם אתם מהמכורים לצבע בתנור? הנספח הבלתי נפרד של רהיטים ולעיתים...
איך הקורונה משפיעה על עולם השיפוץ

איך הקורונה משפיעה על עולם השיפוץ

איך הקורונה משפיעה על עולם השיפוצים והבנייה הפרטית?! הקורונה...
גבריאל תורן מייסד אתר המומחה
גבריאל תורן
מייסד אתר המומחה

חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי + 3 וחובב אפייה מושבע.

גלילה למעלה