לעבור את תקופת הבניה בקלות

איך תעברו את תקופת הבניה בקלות

אזהרה!!! זה לא הולך להיות פשוט, אז קחו נשימה עמוקה, כוס מים קרים וכנסו למאמר הבא, הוא יעשה לכם טוב על הלב ויתן לכם טיפים לעבור את התהליך בכיף…

החלטתם לבנות בית פרטי, איזה כיף!

כמות המשימות עולה על גדותיה והראש מתחיל להתבלבל.

כמו בכל תהליך גדול, ארוך ויקר, יש הרבה רגעי לחץ ותשישות, חוסר סבלנות ועצבנות. בזמן שאני הייתי בתוך הביצה הזו, ובניתי את הבית שלי, חשבתי על הנושא הזה ותהיתי על מקור הלחץ.

לאחר לא מעט שיחות עם בונים בהווה ובעבר, הבנתי שיש פה עניין של גישה ובחירה. התהליך יכול להיות רצוף קשיים, אך הוא יכול מאידך להתנהל בצורה כיפית וקלילה, עם המון תחושות חיוביות שישאירו זיכרונות לצחוק עליהם. אז אם אפשר, למה לא? מנינו עבורכם עצות חיוניות שיעזרו לכם לעבור את תקופת הבנייה בקלות, ואולי גם עם חיוך…  

1. תפנימו

ראשית, צריך להפנים – אתם הולכים לעבור תקופה מלחיצה ומאתגרת, אין פה ספק, אך יחד עם זאת אפשר להפוך אותה למהנה ומיוחדת,  ולמה לא בעצם? הרי זהו הזמן לתרגם חלומות למציאות.

זו זכות וברכה שיש את האפשרות הזו, חייכו אליה. חשוב להגיע לתהליך מוכנים נפשית, לא רק לדקלם את זה אלא ממש להפנים את זה. זכרו שאתם בחרתם בזה, והכל למען משפחתכם. הכירו תודה על התהליך וצאו לדרך בחיוך. 

2. תעברו את תקופת הבניה ביחד

קודם כל, בזוגיות כמו בזוגיות, תדאגו לחלוקת תפקידים. חשוב מאוד להגדיר בין שני בני הזוג על מה כל אחד אחראי. אצלנו למשל, הגדרנו שאני אחראי על כל העניין הטכני ובעלי המקצוע, בעוד אשתי לקחה בעלות על העיצוב והסטיילינג. כל אחד נשאר באזור שלו, עבד מול אנשי המקצוע הרלוונטיים, הספקים והניע דברים קדימה. כמובן שבסופו של יום שנינו מיודעים על הכל, מתייעצים, חושבים יחד על הדברים, אבל לכל אחד התחום שבאחריותו.

על אף חלוקת התפקידים, תצטרכו להגיע להרבה החלטות משותפות. אתם תמצאו את עצמכם בתהליך הבנייה עומדים לא אחת מול מצב שאתם לא מסכימים לגבי החלטה זו או אחרת. אז בזוגיות כמו בזוגיות, התורה הינה פשוטה- פשרות, פשרות, פשרות. כבדו את רצונו של השני, כל אחד בתורו. ההחלטות הרי חייבות להתקבל, ואתם לא תתגרשו בגלל צבע הגידים בשיש נכון? אז ‘פשרה’ היא מילת הקסם. זה בריא באופן כללי בזוגיות.

מעוניינים בהמלצות וטיפים נוספים שיחסכו לכם המון?
שלחו לנו הודעה

או שתשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

אז אם אפשר, למה לא? מנינו עבורכם עצות חיוניות שיעזרו לכם לעבור את תקופת הבנייה בקלות, ואולי גם עם חיוך…  

1. תפנימו

ראשית, צריך להפנים – אתם הולכים לעבור תקופה מלחיצה ומאתגרת, אין פה ספק, אך יחד עם זאת אפשר להפוך אותה למהנה ומיוחדת,  ולמה לא בעצם? הרי זהו הזמן לתרגם חלומות למציאות.

זו זכות וברכה שיש את האפשרות הזו, חייכו אליה. חשוב להגיע לתהליך מוכנים נפשית, לא רק לדקלם את זה אלא ממש להפנים את זה. זכרו שאתם בחרתם בזה, והכל למען משפחתכם. הכירו תודה על התהליך וצאו לדרך בחיוך.

3. תכירו את השוק והמחירים

אני שומע לא אחת אנשים מדברים על עלויות של 4,500-5,000 ₪ למ”ר בבניית בית פרטי. וקיוויתי, באמת שרציתי, אבל חלומות ומציאות לחוד. לא במדינתנו, לא עכשיו…אולי, אם ממש ממש תנסו, תספרו כל שקל, ותבחרו את הסטנדרט הכי סטנדרטי בעולם הסטנדרטיות, תוכלו אולי לעמוד בתקציב של 5,000 ₪ למ”ר. חשבו את הסכומים כמו שצריך כדי להימנע מבעיות עתידיות. שימו לב לכל הסעיפים הקטנים שיעלו לכם כסף גדול ושלא נכללים בעלות בניה למ”ר, כמו למשל: עלויות תכנון, אגרות בניה, הקמת גינה, תקלות, ליווי של מפקח ויועצים, עיצוב ועוד ועוד ועוד. לעיתים קרובות, בעל מקצוע אובייקטיבי ונכון יוכל לתת לכם כיוון לגבי העלות הצפויה בתחום שלו. עשו שיעורי בית, זה ייקל עליכם המון במבחן.

4. תגדירו תקציב

קרוב לוודאי שבשלב הבנייה אתם כבר די סגורים על תקציב. נסו כעת לרדת לרזולוציה נמוכה יותר. הכינו רשימה של כל הציוד שעובר אתכם לבית החדש, וציינו ברשימה נוספת את כל הפריטים שתדרשו לרכוש. כן, גם ברמת האקססוריז לחדרי האמבטיה, כגון: מתלה לנייר טואלט ומתלה מגבות. גם רכישה של אלמנטים כאלה יכולה להגיע לסכום של אלפי שקלים.

הגדירו רק 85% מהתקציב לרכישות, ושימרו 15% מהתקציב עבור סטיות במחיר והוצאות בלתי צפויות. אם בכל זאת יקרה נס, ומשהו מהסכום הזה יישאר, אין לי ספק שתדעו איך לנצל אותו. 

5. אל תעשו קיצורי דרך

אחרי שבדקנו כל כך הרבה ומכל הכיוונים, אנו נוטים לתחושה של ידע מופרז ועלולים לחשוב שאין לנו צורך באנשי מקצוע. שהכל אפשרי גם ללא ליווי מקצועי, שעולה לעיתים כל כך הרבה כסף. זו טעות נפוצה וחשוב להישמר ממנה.

לבנות בית לבד, ללא ליווי נכון של איש מקצוע, זה בעצם כמו לגשת לבית משפט בלי עו”ד, כמו לנהוג על משאית בלי רישיון. כמו ללמוד לנהוג ללא מורה…למה? למה זה הגיוני לעשות זאת כשבונים בית?

6. הקפידו על תכניות עבודה מסודרות 

אל תעשו קיצורי דרך, זה יעלה לכם הרבה כסף ויעשה הרבה כאב ראש. בחרו אדריכל שאתם מכירים את העבודות שלו, עדיף עם ניסיון באזור הבנייה שלכם. שימו לב שאתם משדרים על אותו גל ושאתם מצליחים להתחבר אתו. הוא האדם שאמור לתרגם בסופו של יום את החלומות שלכם למציאות. הוא האחד שעליו תהיה האחריות לנוחות העתידית שלכם. אל תחסכו בכך.

בתוכניות העבודה הראשוניות, אל תתפרעו, תתחילו מתכנון בסיסי. תבינו את עלויות ההקמה, ורק אם ניתן תקציבית ויש אפשרות מבחינה תכנונית קחו את זה עוד קצת למעלה. קחו בחשבון שכל שטח פנים כזה או אחר מתורגם לכסף. יש הבדל בין קיר ממשיך לקיר מתעקל, בין קיר ישר לצורת ח’. זה אולי אותו מ”ר אבל שטח הפנים הינו שונה. כל ערוגה קטנטנה שתוסיפו, כל ס”מ פרגולה או מרפסת שתעבור את קו המבנה, יתורגמו לעלויות נוספות (של בטון, חיפוי, גימור וכו’).

אל תשכחו שמדובר על בית לטווח ארוך, לעיתים לעשרות שנים. קחו זאת בחשבון. הילדים יתבגרו בין הקירות האלה, והצרכים שלהם ושלכם ישתנו עם השנים. כך למשל, תכנון של קומה אחת עם חדר הורים אליו צמודים חדרי ילדים, עלול להיות פחות רלוונטי בעוד מספר שנים, עם התבגרותם של הילדים והצורך שלהם בפרטיות. חשבו בתוכניות של היום, מה יהיה אחר כך.

7. אל תגזימו, היו שקולים

למרות שאנחנו מדברים פה על הגשמת חלום, חשוב שנשמר ונשאר בגבול הפרופורציה – הכלכלית והפונקציונאלית של בני הבית. זכרו שעם סיום הבנייה יגיעו החשבונות, התשלומים, ויש חיים לנהל תחת אורה המהפנט של המשכנתא. ובנוסף חברים, לא כל מה שתראו בקטלוג יתאים לכם וישמש אתכם פונקציונאלית. לא כל מה שזוהר ויפה יהיה לכם נוח. הישארו עם הרגליים על הקרקע, וזכרו שנוח ופונקציונאלי זה הכי יפה. מה שמתאים לשכנה שלך, אולי לא מתאים לך. צרו משהו מותאם לכם והיו שקולים.

8. בחרו טוב את אנשי המקצוע שלכם

כבר בשלב הצעות המחיר, תוכלו להבין מול מי אתם עומדים פחות או יותר. בקשו מספר הצעות מחיר מכמה ספקים, זה יעניק לכם קנה מידה וטווח מחירים. כך תוכלו לארגן לכם מסגרת תקציבית. למספר הצעות מחיר יתרון גם ברמת המיקוח מול הספק. ייתכן וזה יאפשר לכם רכישה במחיר שהגדרתם לעצמכם, עם הספק החביב עליכם מכולם. שימו לב לטיב החומרים וליושרו של הספק, זה חשוב אף יותר ממחיר, במיוחד כשבונים בית לטווח רחוק.

כלל ברזל חשוב מאוד!- אל תשלמו את מלוא הסכום לפני שהסחורה או השירות סופקו במלואם. כסף זה כוח, ואתם זקוקים לו בתהליך של בנייה, תהליך שהוא לרוב נזיל מבחינת זמן וחומרים. חלקו את מועדי התשלום לפי שלבים בעבודה. למשל מול קבלן, ניתן לחלק את מועדי התשלום ל4-5 תשלומים לפי שלבים. עם סיומו של כל שלב, שלמו לו את הסכום שסגרתם בניכם ועמדו בזמנים. זה ימנע לחצים בקשות ותחנונים מצד הספק. אם בעל המקצוע ישאל אתכם “מה עם התשלום?” ענו, “סיימת אי פעם עבודה אצלי ולא קיבלת כסף? תסיים- נשלם”. משפט כזה, עם עוגן מאחוריו, יישר מיד את איש המקצוע ויניע אותו לעבוד עד לסיום מוחלט.

  • לאחר כל תשלום, ציינו לעצמכם את התאריך והסכום ששולם ואת היתרה לתשלום. בקשו ממנו שיחתום ליד. זה יחסוך ממכם כל כך הרבה אי-הבנות ובעיות מול הספק ויאפשר לכם מעקב על התשלומים וההורדות.

ועוד משהו- בישראל, כמו בישראל, כולנו מכירים וכולנו חברים. אז למה לא להשתמש בכל הכוח החברתי הזה? מילת המפתח היא “המלצות-המלצות-המלצות”. בקשו חוות דעת והמלצות על הספקים איתם אתם שוקלים להתקדם. רצוי אפילו לבקש כתובות של פרויקטים קודמים, כי אין טוב ממראה עיניים. שיחה עם לקוח לשעבר, לאחר שנה או יותר של מגורים בבית עליו עבד אותו ספק, תעניק המון מידע על רמת הגימור ובאותה העת, גם על היחס והאכפתיות לבעיות שעלולות לצוץ בהמשך מולו. שימו לב לתגובתו של הספק כשתבקשו ממנו המלצות. אם הוא יענה לבקשתכם בחפץ לב, ויספק המלצות לפי דרישה, קרוב לוודאי שהוא גאה בעבודה שלו ואין לו מה להסתיר. אבל אם הקבלן יהסס וייתן לכם ממליץ אחד או שניים בלבד, יש כאן בעיה, ואולי עדיף להתרחק. וכמובן, בעידן האינטרנט רווי המידע, תוכלו למצוא הכל. כנסו לפייסבוק, יש שם קבוצות לבנייה ועיצוב עם חוויות אישיות והמלצות של לקוחות. חוכמת ההמונים אינה משקרת, קחו אותה לעזר.

חיתמו על חוזה

9. חיתמו על חוזה

מכירים את זה שהמחיר בהתחלה מאוד חביב, אבל אז, תוך כדי תנועה צריך להוסיף כסף, חומר ועוד אנרגיה שאין לכם? אז נכון, זה מאוד מתסכל ואתם יכולים לגמרי להימנע מזה. פשוט, רשמו הכל, שימו לב שהדברים ברורים לשני הצדדים, שאין לכם סימני שאלה ושסיכום הדברים מקובל עליכם. זה ייתן לכם המון שקט נפשי, מעבר לתיאום ציפיות לגבי מהות והיקף העבודה, שכל כך חשובים בתהליך בנייה ארוך. אל תסמכו על מילים שבע”פ. שחור על גבי לבן זה הכי אופנתי.

 

אז אם כבר רשמתם הכל, תכניסו סעיף קטן העוסק ב”חומר”. אל תתמחרו אוטומטית חומר עם עבודה ותזרקו הכל על כתפיו של הקבלן. תגדירו סכום כולל לעבודה וחומר וציינו בכתב כי את החומרים אתם מתכננים לרכוש מתוך הסך הכולל של התשלום. בצורה זו תרוויחו מכל הכיוונים:  תקבלו את החומרים האיכותיים אליהם אתם מכוונים ובעל המקצוע לא יבזבז את החומר ללא הכרה (מאחר והוא בעצם משלם על זה).

 

ונגיד ובכל זאת, על אף כל הבדיקות והחתימות, עשיתם טעות. תוך כדי תהליך גיליתם שבעל המקצוע אינו בשבילכם, לא סוף העולם. סיימו בהקדם את ההתקשרות מולו, גם אם זה אומר שתפסידו כמה שקלים. זו אופציה עדיפה, על פני בעל מקצוע שאינכם שלמים עם איכות העבודה או טיב החומר שלו. העבודה שלו אצלכם בבית תלווה אתכם שנים קדימה. חוסר נעימות רגעית וכמה שקלים פחות, עדיפים על עוגמת נפש.

 

10. אל תסגרו הכל במקום אחד

כשאתם מגיעים לבעל מקצוע שנותן מגוון שירותים, לדוגמה: שלד, טיח, ריצוף ועוד מיני מאותה משפחה, מאוד מפתה לסגור הכל אצלו כדי “להוריד את זה מהראש”. כמובן שבמקביל, המחיר מאוד אטרקטיבי וזה מרגיש מאוד משתלם. עצרו לרגע, זה עלול להיות מסוכן. התקשרות בעסקה גדולה, לפני שנוכחתם לראות את השירות ואיכות העבודה, עלולה להעמיד אתכם במצב בעייתי של ביטולים, פיצויים, החזרים ובקיצור- עוד כאב ראש. תתחילו בעבודה אחת, אם נתתם לו ציון גבוה, תמשיכו הלאה- הוא כנראה לא יסרב והמחיר עדיין יהיה אטרקטיבי.

אך שימו לב- כלל הברזל הזה אינו תקף בכל הקשור להתקנות. אם סגרתם עם חברה מסוימת מקלחונים למשל, חשוב מאוד שהם אלה שיתקינו אותם. בדקו האם הספק שלכם נותן את השירות הזה ומה זה אומר לגבי אחריות. מי שקיבל את הכסף, הוא מי שצריך להתקין. טיב העבודה יהיה כנראה גבוה יותר, והאחריות המלאה נוחתת על כתפיו, על כל בעיה שלא תהיה בהמשך הדרך.

 

11. בקרו כמה שיותר בשטח

חברים, מדובר כאן על הבית שלכם. וכנראה שמכל האנשים שיכנסו ויצאו ממנו, לכם תמיד יהיה הכי אכפת. בקרו שם, תראו נוכחות. גם אם אתם עובדים עם מפקח בנייה, אל תהיו שאננים. בקרו כמה שיותר באתר, תחושו את השטח, תשאלו שאלות, תציפו חששות ובעיות צפויות בפני אנשי המקצוע. קחו בחשבון שאתם, ורק אתם, תחליטו בסופו של דבר איך יראה הבית ומה יעשו בו. לעיתים, תוך כדי עבודה נדרשים שינויים מכל מיני סוגים, שלא היו מתוכננים בשלבים ההתחלתיים, תראו שאתם מיודעים להכל וידכם בכל. תהיו תמיד המילה האחרונה.

ואם כבר ידכם בכל- יש לנו עצה קטנה…

את פינוי הפסולת שיש לעשות? סיגרו ישירות מול האתרים המורשים. רכשו שוברים מראש ותוכלו לחסוך הרבה כסף על תשלום הפינוי ולהימנע משירותי תיווך למיניהם. סכמו עם ספק מכולות נפח קבוע של 8 קוב בכל פעם (שזהו נפח די ממוצע) בעלות של 850 ₪ בערך, כולל הובלה, פינוי והטמנה. כך תצאו מורווחים ותהיו רגועים לגבי זמני הפינוי והביצוע.

 

12. פרגנו

חברים יקרים, עצם העובדה שסגרתם חוזה עם בעל מקצוע, לא אומר “שקניתם” אותו. חשוב שתתייחסו בכבוד לבעלי המקצוע. פרגנו להם. תנו להם מחמאות, שבחו את העבודה היפה שהם עשו. תוך כדי עבודה ואחריה (בתנאי כמובן שאכן מגיע להם…) זה הדלק שלהם, משם הם מונעים (בנוסף כמובן לשכר, שהוא צורך קיומי בסיסי בעולם המערבי). תוכלו להרגיש בקלות את הערך המוסף שתקבלו בזכות פרגון אמיתי שכזה. אותו בעל מקצוע ישמח להשקיע בך את העוד כמה דקות בשביל פיניש באמת מושלם. זה עובד בכל פעם, כי אנחנו פשוט בני אדם, וזה המנוע שלנו.

פרגנו גם ב”אירוח” שלכם, אל תשכחו שהם עובדים בחום או בקור, שעות על הרגליים, ללא מקום נורמלי לשבת ולאכול (אנחנו עדיין באתר בנייה זוכרים?). פנקו אותם, פרגנו להם. תדאגו שיהיה להם תמיד מה לאכול ולשתות מבלי שיצטרכו לבקש, מבטיח לכם שגם אתם לא תצטרכו לבקש את הפיניש המושלם, הוא יגיע לבד…

 

13. אל תשכחו לנשום

צאו לבלות עם בן או בת הזוג שלכם. שבו במסעדה, תרימו כוס של יין ותגידו “תודה”. “תודה” על הזכות לעשות משהו שהוא רק שלכם. “תודה” על המשפחה שיש לכם, שבשבילה הכל קורה. “תודה” על הקשיים והטעויות כי מהם רק לומדים, ו”תודה” על המאמר הזה שניסה להקל עליכם את החיים. (סתם…..על האחרון אתם לא צריכים להודות😊) זכרו שניסיתם לעשות ככל יכולתכם והכי טוב שיכולתם. שניסיתם לצקת למבנה עם כמה קירות את כל החלומות שלכם ושל בני משפחתכם וכמה שתצליחו כך מצוין.

הרי אין אנשים מושלמים, בבתים מושלמים. אבל יש אנשים ששמחים בחלקם, ואתם מוזמנים להצטרף אליהם…

אהבתם את המאמר? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

גבריאל תורן חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר 🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי +3 וחובב אפייה מושבע.

*מוזמנים בשמחה לפנות  להתייעצות,  קבלת המלצות על בעלי מקצוע בכל שלב בתהליך הבנייה שלכם.

מאמרים נוספים
דלתות פנים ברמה אחרת

תכנון חשמל בבית

תכנון חשמל לבית מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר תוך 48 שעות! יש לכם שאלה? דגשים לתכנון חשמל לבית תכנון חשמל לבית בצורה נכונה, יכול לאפשר לנו להציב נקודה לכל מכשיר חשמלי. זאת, באופן נוח, יעיל וחכם. כאשר אנחנו לוקחים בחשבון, מראש ולמפרע – את כל סוגי המכשירים שנרצה למצוא להם בבית בביתנו, אנחנו עובדים עם

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

איטום גג רעפים

איטום גג רעפים מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר ב-48 שעות בלבד! החשיבות איטום גגות רעפים עניין איטום גג רעפים חשוב מאוד, במקרה של רעף שנפל או נסדק/נשבר, שכבת האיטום תמנע חדירת מים ולכן, עצה שלי – אל תחסכו בסעיף הזה כסף, לכו על הכי איכותי, זה בסך הכל הפרשים של כמה אלפים בודדים בין הרמות

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

בניית גג רעפים

בניית גג רעפים לקבלת הצעת מחיר מה זה אדום בחוץ עם קורות עץ יפות בפנים? נכון, זה גג הרעפים החדש שלכם… מאז הציורים בגן, בית אידיאלי תמיד היה עם גג רעפים משופע ואדום, כשגדלנו, הוא עדיין נשאר אדום ונוספו לו עוד פרטים: קורות עץ, בידוד רעפים מסוגים וצבעים שונים ועוד ועוד. אז היום ניקח את

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

משקופים לדלתות פנים

משקופים לדלתות פנים מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר! יש לכם שאלה? משקופים לדלתות פנים וגימורים אז הנה הגעתם לחלק האומנותי, בו תצטרכו לבחור את משקוף הדלת. דלתות פנים מעוצבות נראות כאלה מכיוון שהן מאובזרות בגימורים שונים ובמשקופים לדלתות פנים מיוחדים. לכל משקוף צורה, עובי ואופי משלו, יש משקופים יוקרתיים ויש פשוטים שיגרמו לדלת להיראות במראה

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

דלתות פנים

דלתות פנים מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר ב-24 שעות בלבד! יש לכם שאלה? מה חשוב שתדעו לפני שקונים דלתות פנים לבית רכישת דלת פנים זו קנייה ממנה תוכלו להנות ומנגד לסבול. לכן חשוב מאוד שלפני שאתם רוכשים דלתות פנים, תקראו את המאמר הבא! במידה ואתם מרגישים מעט מבולבלים עקב מגוון השמות שהוצגו לכם בחנויות המשווקות

קרא עוד »

בידוד תרמי בבית

יש בלבול מאוד גדול לגבי מה עובד, מה נכון ואיך בכלל להתחיל להשקיע בבידוד תרמי.
מטרת הכתבה הזו היא לא להפוך אתכם לאנשי מקצוע בתחום…

קרא עוד »

עקרונות לבחירת קבלן שלד

אז רגע לפני סגירת החוזה הכי משמעותי בתהליך הבנייה, אני כאן לנסות ולעזור לכם לשים דגש על נקודות חשובות לפני החתימה על חוזה השלד ונקודות לבחינה של קבלן השלד.

קרא עוד »

בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה בדיוק הזמן לבנות ולשפץ למען העתיד הפיננסי שלנו. עם זאת צריך לעשות זאת נכון. נשמע מוזר? נסביר.

קרא עוד »
דלתות פנים ברמה אחרת

דלתות אלומיניום

דלתות האלומיניום הפכו בשנה האחרונה לפתרון האידיאלי בתכנון מתחמי פנים. בדלתות תמצאו את השילוב הנכון בין עיצוב לאיכות ובין עמידות גבוהה לגמישות מלאה בסגנון הבית.

קרא עוד »

חימום תת רצפתי על מים

מערכת חימום שכזו, תדאג לחמם את גופנו היטב ולתת לנו הרגשה כאילו אנחנו עטופים בשמיכת הצמר הכבדה של סבתא. אבל תכלס, נהיה בלעדיה- סוג של להיות עם ולהרגיש בלי…

קרא עוד »

שמאי מקרקעין לקבלת מימון

אחד מבעלי המקצוע החשובים ביותר אשר כולל את תהליך התכנון והמימון של הבנייה הוא שמאי מקרקעין. שמאי מקרקעין מוסמך, תפקידו לתת את הערכת השווי של הנכס.

קרא עוד »

מדידת המגרש

לפני תחילת תהליך התכנון על ידי האדריכל, תידרשו להוציא מפת מדידה עדכנית שנמדדה על ידי מודד מוסמך.

קרא עוד »

חומרי איטום

היריעה עשויה בבסיסה מזפת מעובדת בשילוב חומרים פולימרים המקנים ליריעה את האיכות והעמידות לאורך שנים ומספקת איטום הגג מרטיבות ובידוד מחום וקור.

קרא עוד »

איטום המרתף

החלטתם לבנות מרתף להגדלת שטח הבית עבור משרד, יחידות להשכרה או ג’ימבורי לילדים? כנסו למאמר!

קרא עוד »

איטום הבית

היי חברים,
בואו נדבר על נושא האיטום, נושא אפרורי ולא עיצובי אבל חשוב מאין כמוהו.
כנסו למאמר!

קרא עוד »
קבלני בניין

קבלני בנייה

לקוחה כועסת פנתה אלי ושאלה “איך יכול להיות שהקבלן שלך נתן לי הצעת מחיר ואני מצאתי קבלן במחיר נמוך יותר?

קרא עוד »
מכון העתקות

מכון העתקות

חשבתם פעם למה קוראים להדפסות אור – הדפסות אור / הדפסות שמש?
כל פעם משתמשים במונחים האלו אנחנו לא יודעים מה הקשר בין זה לבין הגרמושקה היפה שאנחנו מקבלים במכון העתקות.

קרא עוד »
בדיקות מעבדה

בדיקות מעבדה

אני מניח שאתם כבר בעיצומו של תהליך היתר הבנייה ומתאר לעצמי ששמעתם לא פעם את המושג “בדיקות מעבדה / מכון בדיקות” אז הנה – זה הגיע גם אליכם.

קרא עוד »

בניייה עם לוחות ICF

קבלן? כך תחסוך 60 ימי עבודה בשיטת בנייה עם  ICF לגור כל ימות השנה בבית נעים ולשלם פחות בשנים האחרונה חלה עלייה במודעות לאיכות הסביבה ולבנייה ירוקה וחברות הבנייה המובילות בישראל מחפשות פתרונות בנייה ירוקים. אחד מהפתרונות המוצעים הוא בנייה באמצעות לוחות ICF. היתרונות הבולטים של המגורים בבית שנבנה עם לוחות ICF הבנייה בטכנולוגיה מתקדמת

קרא עוד »
קבלן שלד

קבלן שלד

מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר תוך 48 שעות בלבד! כל פרוייקט של בניית בית מתחיל עם שלב בניית השלד של המבנה. מלאכת בניית השלד של המבנה היא ההתמחות ספציפית הדורשת ידע רוב וציוד מקצועי לבניית השלד של הבית. בנוסף, דרושים חומרי הגלם המתאימים לבניית השלד ואנשי מקצוע מוסמכים בתחום המדידות לביצוע מדידה של השטח לפני

קרא עוד »
קרמיקה וכלים סניטריים

קרמיקה וכלים סניטריים

מתכננים שיפוץ לחדר האמבטיה? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זה הרגע להזמין קרמיקה וכלים סניטריים לחדרי השירותים והמקלחת! שיפוץ או בנייה של חדרי אמבטיה ושירותים הם שילוב של פונקציונליות, ניצול נכון של חלל החדרים ועיצוב בסגנון המתאים לכם.  קרמיקה וכלים סניטריים לבית   השילוב בין חיפויים איכותיים לקירות החדרים לבין הכלים הסניטריים בחדרי השירותים והמקלחת

קרא עוד »
מטבחים בצבע בתנור

מטבחים

הכל על מטבחים חושבים לקנות מטבח חדש? הגעתם למקום הנכון היום יש לכם אפשרות לבחור את העיצוב המתאים לכם ביותר ולהנות ממטבח איכותי מחומרי גלם חזקים שישמש אתכם לשנים רבות קדימה. חומרי הגלם המשמשים היום לבניית מטבחים נחשבים לאיכותיים במיוחד ושומרים על העיצוב כמו חדש לשנים רבות קדימה. בכדי לדעת איך להתחיל עם תכנון המטבח,

קרא עוד »
קבלן איטום בתים

קבלן איטום

איך לבחור קבלן איטום הצעת המחיר הטובה ביותר תוך 48 שעות! מתי זקוקים לקבלן איטום? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זקוקים לעבודות איטום מקצועיות? זה הזמן לבחור קבלן איטום! עבודות האיטום של הבית בשלבי הבנייה וגם לאחריהם הן חשובות במיוחד. האיטום מתבצע לריצפת הבית, לקירות, במידה ויש מרתף אז לקירות המרתף, קירות חיצוניים וכמובן לגגות

קרא עוד »
קבלן גמרים

קבלן גמרים

בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום הפרוייקט. מכיוון שזהו פרוייקט מורכב, בכל שלב של הבנייה אתם נדרשים לפנות לקבלן בתחום אחר אשר יספק לכם את העבודות הרלוונטיות לתחום שלו. קבלן גמרים הוא דוגמא לקבלן ספציפי אשר אחראי על אנשי המקצוע בשלב מתקדם לאחר בניית השלד של המבנה והתקנת כלונסאות הברזל ויציקת

קרא עוד »
קבלן אלומיניום

קבלן אלומיניום

עבודות אלומיניום הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מעבודות בניית בית ומעבודות שיפוצים. האלומיניום משמש למגוון עבודות כגון בניית חלונות, חיפויים לקירות חיצוניים, סגירת מרפסות, בניית גדרות ועיצוב שערים לבית פרטי. בכדי לבצע את כל העבודות הללו, אתם צריכים קבלן שיפוצים מקצועי אשר יכול לספק לכם את העובדים ואת חומרי הגלם לכל פרוייקט הדורש אלומיניום. 

קרא עוד »
איטום גגות

איטום גגות

עבודת איטום גגות מה חשוב לדעת על עבודת איטום גגות? איטום גגות היא אחת העבודות החשובות ביותר שיש לבצע בכל מבנה, בין אם זה למגורים ובין אם זה למסחר או לעסקים. את עבודות האיטום לגג מומלץ לבצע כל מספר שנים בהתאם לסוג האיטום שבוצע ולחומר הגלם ממנו עשוי האיטום. אם יש לכם נזילה בגג ואתם

קרא עוד »
גגות רעפים

גגות רעפים

התקנת גגות רעפים מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר תוך 48 שעות! מה חשוב לדעת על גגות ורעפים? מעוניינים בהתקנה או תיקון של גג רעפים? גג רעפים מביא איתו יתרונות רבים ועם תחזוקה נכונה, הוא יכול להחזיק לשנים רבות ללא צורך בתיקונים או באיטום גגות. היתרון הגדול בגג הרעפים הוא הבידוד מקור וחום ומרטיבות. בגלל צורתו

קרא עוד »
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

צ’ק ליסט בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק בעצות לא מקצועיות של חברים ומשפחה, היום אנחנו יכולים לעשות זאת יחד עם מעצבת פנים מקצועית. מעצבת פנים מקצועית משתמשת בשיטות עיצוב מתקדמות על מנת לנצל את שטח הבית בצורה

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת חשמלאי מוסמך. ההמלצה הגורפת היא לבקש מהחשמלאי להראות לכם תעודת חשמלאי מוסמך על מנת שיתן תוקף לעבודתו. בנוסף, על כל עבודת חשמל בבית תוכלו לבקש כי תיהיה חתימה של חשמלאי על עבודת

קרא עוד »
אדריכלים בבאר שבע

בנייה קלה בראשון לציון

צ’ק ליסט במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה יחסית קצרה. אין שימוש בבלוקים בבניה הקלה והבידוד מתבצע על-ידי חומרים ייחודיים המשמשים לצורכי בידוד המבנה מקור, חום ורטיבות. בישראל רוב הבנייה היא קונבנציונאלית אך יותר ויותר ישראלים לומדים להכיר

קרא עוד »
קבלן שלד ויועץ קרקע מומלץ

בנייה ירוקה בשרון

צ’ק ליסט קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא שיטת הבנייה הירוקה. בנייה ירוקה בשרון מתבצעת על-ידי חומרי גלם איכותיים אשר רובם ממוחזרים במטרה לשמור על הסביבה כמה שניתן. מלבד זאת, הבנייה הירוקה מאפשרת חיסכון רב יותר במשאבים בכדי

קרא עוד »
מה לבקש מקבלן טיח

אדריכלים בבאר שבע

צ’ק ליסט העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר מתוכננים בשיטות בנייה חדישות. אדריכלים בבאר שבע מתמקצעים היום בשיטות בנייה חדישות על מנת לקצר את תהליך הבנייה ולהימנע מפגיעה בסביבה בה נבנה כל בית. שיטות הבנייה החדישות בעיר באר

קרא עוד »

שיפוצניק בירושלים

צ’ק ליסט כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל דאגה, בסוף מאמר זה בהחלט תדעו עליו ואני מקווה שאתם ועוד רבים תשתמשו בו. שיפוצניק מומחה בירושלים מה היא הבעיה העיקרית העומדת בפני אלו המתחילים לשפץ. אני לא מדבר על שיפוץ

קרא עוד »

שיפוצים במרכז

צ’ק ליסט שיפוצים במרכז הארץ שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת הפרוייקט וכשהגיע הזמן הרגשתם שאתם עומדים מול קיר גבוה ולא יודעים איך לטפס עליו. ישנם כמובן מליון סוגים של פרוייקטים של שיפוץ. חלקם מורכבים מאד וחלקם מורכבים פחות אך על

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

צ’ק ליסט אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף. שיפוץ היא פעולה שאו שחלמתם ותכננתם אותה שנים וחסכתם עבורה את מיטב כספיכם או שהיא פעולה שאין ברירה אלא לבצע אותה. שיפוץ בניין משותף – כל מה שצריך לדעת   בדרך כלל בגלל התדרדרות מסוכנת במבנה

קרא עוד »
מטבח עם גימור צבע בתנור

עיצוב פנים בתל אביב

צ’ק ליסט עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם זה פרוייקט עיצוב פנים בתל אביב או כל פרויקט רלוונטי מעין זה שקשור לשיפוצים – פנים או חוץ. הבעיה הרווחת היא שאנחנו יודעים שעניין השיפוצים הנו מורכב מאד אך אנחנו, כמו ישראלים טיפוסיים

קרא עוד »
בית בונים עם קבלן מפתח

קבלן מפתח באשקלון

צ’ק ליסט קבלן מפתח באשקלון קבלן מפתח מומלץ באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה לגבי גופינו או פנינו מהם אנחנו אף פעם לא מרוצים אבל לזה אנחנו קוראים במילים יותר “סקסיות” מעולם היופי והבריאות. אבל גם אם אנחנו מדברים על שיפוצים בהקשר של הדירה

קרא עוד »
קבלן טיח

קבלן טיח

קבלן טיח מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר תוך 48 שעות בלבד! קבלן טיח האם אנו יודעים מה לבקש מממנו? בונים רבים מגיעים לשלב הטיח אך לא יודעים בדיוק מה לבקש, מה לשאול ומה לדרוש מאותו קבלן טיח, אחרי הכל מדובר על אחד הסעיפים היקרים בשלב הבנייה אחרי השלד , כך שחשוב לשים לב לפרטים. בנוסף,

קרא עוד »
קבלן שלד ויועץ קרקע מומלץ

יועץ קרקע

יועץ קרקע יש לכם שאלה? הזמנת יועץ קרקע ודו”ח מפורט אחד השלבים היותר חשובים לפני תחילת התכנון הוא הזמנת יועץ הקרקע וקבלת דו”ח מסודר. מתי עושים את זה, למה זה כל כך חשוב וכמה זה הולך לעלות לכם, הכל כאן במאמר שהכנו לכם… מדוע חשוב לשכור שירותיו של יועץ קרקע? במאמר זה נדבר על חלק

קרא עוד »

בית חכם זה כה פשוט

בית חכם זה כה פשוט בית חכם איכותי, מה זה בכלל? לפני שמתקדמים להזמין מערכת בית חכם, תקראו מילה אחת או 300 כדי להבין טוב יותר לאן אתם מתקדמים מצלמות רשת, מצלמות אי. פי, מצלמות IP לא אמינות או לא הוכיחו את אמינותן עד כה. מצלמות אלו לא איכותיות מספיק. משפטים אלו נשמעים לא אחת על ידי

קרא עוד »
גלילה למעלה דילוג לתוכן