fbpx

קבלן טיח

רוצים לקבל הצעת מחיר מאחד האנשי המקצוע מומלצים שלנו?
השאירו לנו פרטים.

בונים רבים מגיעים לשלב הטיח אך לא יודעים בדיוק מה לבקש, מה לשאול ומה לדרוש מאותו קבלן טיח, אחרי הכל מדובר על אחד הסעיפים היקרים בשלב הבנייה אחרי השלד , כך שחשוב לשים לב לפרטים. בנוסף, יש מגוון רחב של חומרים, שלבי עבודה ואפשרויות ביצוע בשלב הטיח ובהמשך גם השליכט הצבעוני כך שאנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר.

ראשית, אל תצפו באמת להכין חוזה חתום אצל עו”ד עם קבלן הטיח, בדרך כלל מדובר בבני הדודים ואין להם עניין לגשת לעו”ד שלכם ולחתום, מה שאני מציע זה להכין מסמך עם העקרונות שאפרט בהמשך ועליו אתם וקבלן הטיח תחתמו, ישנן 3 מטרות עיקריות למסמך:

 1. לעשות תיאום ציפיות עם קבלן טיח עבור העבודה המוזמנת, שקבלן הטיח לא יגיד חשבתי א’ ואתם התכוונתם ל-ב’

 2. מעמיד אתכם במקום מאוד מקצועי שקבלן הטיח מבין שיש מולו אנשים שמבינים ולא כאלו שהוא יכול לעבוד עליהם.

 3. לקבע את שכר הטרחה של הקבלן לפי שלבים – שלבי הטיח הם לא חד משמעיים כמו השלד ולכן חשוב להגדיר מראש את שלבי התשלום כאשר תזכרו תמיד להיות צעד קדימה לפני הקבלן, תשלום אחרון יתקבל רק שבוע לאחר סיום הטיח בבדיקה שהכל תקין ואכן כל מה שסוכם אכן בוצע.

1. חשוב לוודא שקבלן השלד מסר את השלד נקי, שטוף ומסודר. שלד נקי ומסודר באופן ישיר יתרגם לקבלן טיח חוץ שהעבודה נגישה יותר ופשוטה יותר מאשר אם הוא היה מקבל אזור עבודה עם הרבה בלאגן בעיניים, מה גם שחשוב לנקות את האבק מהבלוקים בכדי לשפר את הרבצת הטיח על גבי הקירות, בהמשך נבקש מקבלן הטיח לשטוף את קירות הטיח לפני ביצוע הפריימר בכדי שהפריימר ידבק טוב יותר בקירות.

2. רצוי ליישם את הטיח רק לאחר חודש ימים מסיום בניית השלד וזאת מכיוון שבמשך החודש מסיום בניית השלד, חלק מהמים בבטון מתאדים, הבטו מתכווץ ומתקשה ומצמצם מעט מנפחו כך שאם הייתם מיישמים מיד טיח לאחר השלד הייתם רואים סדקים רבים לאורכו ולרוחבו וזאת לא המטרה.

3. בכדי לקבל קיר מפולס וישר, רצוי שקבלן הטיח ישתמש בסרגלים ומיאקים (סרגלים המקובעים לקיר במרחק הקובע את עובי הטיח הדרוש, בדרך כלל עד 3 ס”מ לכל היותר, במידה והשלד ישר ומפולס אפשר להסתפק בשכבת טיח של 1 ס”מ בלבד.), כך ניתן לחלק את קירות העבודה לשטחים קטנים ונוחים יותר לעבודה ובנקודה הזאת קבלן טיח יקבל אינדיקציה כמה הקירות ישרים ומה כמות הטיח שהוא צריך לבצע דבר המשפיע כמובן על הצעת המחיר שתקבלו.

4. חשוב להשתמש בפינות איכותיות, ההבדלים בין סוגי הפינות הם של שקלים בודדים ולכן כדאי לסכם על פינות איכותיות, רצוי גרמניות, הן בדרך כלל טובות יותר. יש גם פינות מ-PVC שאינן מחלידות וצוברות קורוזיה והן קצת יותר חדות כך שהגימור יהיה נקי יותר.

5. לסכם עם קבלן טיח שהצעת המחיר תהיה כולל החומות, זה חלק בלתי נפרד מהבית, כולל פנים וחוץ החומות, תיאום ציפיות כבר אמרנו?!

6. בטרם התחלת עבודת הטיח, חשוב לסכם עם קבלן הטיח שכל הקירות יהיו נקיים מאבק, לכלוך, חוטי קשירה וכל דבר שעלול להפריע ליישום הטיח.

7. חשוב לסכם עם קבלן טיח שביצוע הטיח יהיה עם מכונת טיח בלבד בלחץ של לפחות 2 BAR כדי שנוזלי הטיח חודרים את הבלוקים ומייצר מצב של הידבקות טובה וכך גם נחסך חומר רב שלא נופל על הרצפה.

8. התייחסות לגשרי קור  (פלטות קלקר המודבקות לקורות הבטון על מנת להעלות את רמת הבידוד של הבטון ביחס לבלוקים שכידוע מבודד הרבה פחות טוב מבלוקים) – חשוב לסכם עם קבלן הטיח להשאיר מגרעת באזור של גשרי הקור כדי לבצע שם טיח טרמי או קלקר אדקס 3 ס”מ לקבלת מעטפת בידוד אחידה בכל הבית.

9. לאחר ביצוע השכבה הראשונה של הטיח, קבלן הטיח צריך לבצע גירוד ראשוני על מנת להחליק את הקיר ולהכין אותו לשכבה השניה, חשוב מאוד להשקות את הטיח ב-3 ימים הקרובים לאחר מכן כמה פעמים ביום בכדי שהטיח יתחזק ולא ייוצרו נימים בהמשך.

10. תסכמו עם קבלן טיח שמבצע גם את השליכט על הקמת פיגומים פעמיים – הטיח השחור מבוצע לאחר שלב השלד כך שהוא בשלב יחסית מוקדם לעומת השליכט הצבעוני שמתבצע לקראת סוף הבנייה לאחר שרוב בעלי המקצוע בצעו את עבודתם וכך לא ילכלכו את השליכט הצבעוני, בין שני השלבים יש לפחות חודשיים שאין בהם שימוש בפיגומים וחבל, עלות של השכרת פיגומים למעטפת לבית סטנדרטי לחודש ימים היא כ-6,000 ₪ כך שאם לא סיכמתם את הסעיף הזה כבר בחוזה הראשוני, צפו לתרעומת / קנס מצד קבלן הטיח כי זה פשוט גורם לו להוציא עוד כסף מהכיס.

11. לסכם עם קבלן הטיח שהטיח שיבוצע בממ”ד יהיה טיח תרמי בהתאם לתקן 5075 , הטיח בממ”ד שונה מהטיח ביתר קירות הבית ונקרא טיח בגר.

12. זכרו להכניס לחוזה שביצוע הטיח יכלול שכבת הרבצה צמנטית בחדרים הרטובים, שכבה זו מספקת איטום נוסף לבית.

13. ביצוע שכבה מלאה וסמיכה של הפריימר לאחר הטיח השחור, הדבר חשוב לפני ביצוע השליכט הצבעוני.

14. חשוב לבצע רשתות אינטרגלס בכל החגורות, הקורות וגשרי הקור ובכל נקודות החיבור בין הקירות לבין יציקות וחיבורים אחרים וזאת על מנת למנוע סדקים עתידיים בין שני מרקמים של חומר מכיוון שלכל חומר יש מקדם התפשטות שונה (בטון, בלוקים, קלקר וכו’)

15. חשוב לסכם עם קבלן הטיח על סימון נקודות החשמל ופתחים שנעשו במסגרת השלד וזאת בכדי שיהיה קל יותר לאתר את כל הנקודות בהמשך, יחסוך זמן וכאב ראש.

16. לאחר חציבות נקודות החשמל רצוי לצלם סרטון וידאו של כל הבית בכדי שנוכל בהמשך לזכור איפה מיקמו כל נקודת חשמל וכו’.

17. בחוזה עם קבלן הטיח חשוב לסכם שהוא סוגר את כל הפינות ומילוי החציבות והתשתיות שנעשו כדוגמא: החשמל, אינסטלציה, אסלות סמויות, משקופי דלתות, אמבטיות וכו’.

18. מכיוון שקבלן הטיח נכנס לאחר תשתיות חשמל , אינסטלציה וכו’ חשוב מאוד לסכם בחוזה שהקבלן יהיה אחראי על תקינות המערכות ושלמותן, פועלי הטיח נוטים לרוץ עם העבודה כמה שיותר מהר ולעיתים לא שמים לב לכבל כזה או אחר ועלולים לפגוע בו, לכן חשוב לעבור עם קבלן הטיח לפני תחילת העבודות ולסייר באתר הבנייה בכדי להראות לו שכל המערכות תקינות ושלמות וכך הן צריכות לחזור.

19. לקבוע לו”ז מסודר לביצוע העבודה, בית ממוצע של כ-200-250 מ”ר אורך כחודש ימים עם כ-3 פועלים, תוודאו שאכן מגיעים מספיק פועלים שלא יווצר עיכוב בלו”ז.

20. לסכם בחוזה שקבלן הטיח מקבל את הבית נקי ומסודר וכך הוא צריך להחזיר אותו, נקי מכל דבר שלא שייך, משקופים, קרשים, פחים וכו’ ולהשאיר סכום נכבד לסוף שיהיה לקבלן רצון עז לנקות ולסדר, לא לשכוח את זה!!

ישנם קבלנים הנוטים להשתמש בטיח גבס לשכבה הסופית של פנים הבית (אל דאגה, יהיה שפכטל וצבע לאחר מכן) , וזאת מכיוון שמדובר על חומר איכותי וקל לביצוע ונותן גימור איכותי וחלק יותר ללא סדקים אך העלות שלו מעט יקרה יותר , יחד עם זאת ישנם כמה כללים שכדאי מאוד להקפיד עליהם בתהליך היישום של טיח הגבס:

  1. את הטיח ניתן ליישם בכל קירות הבית כולל חדרים רטובים, חשוב לשים לב שבביצוע של הטיח גבס על משטחי בטון (עמודים, קורות וכו’) צריך להשתמש בפריימר לפני בכדי לקבל תוצאה טובה יותר וליצור הידבקות טובה יותר של הטיח גבס לבטון.

  2. את היישום של טיח הגבס מבצעים על ידי מכונה להתזת טיח גבס בלבד ותיחום של הקירות על ידי מיאקים איכותיים מאלומיניום שלא יגרמו לקורוזיה.

  3. את טיח הגבס מיישמים עד לגובה של כ-30-40 ס”מ מגובה הרצפה מזאת בכדי לאטום טוב יותר את האזור מהרצפה ועד לגובה האמור למנוע תופעה של עליית מים בנימים של הבלוקים, ביתרת ה-30-40 ס”מ מהרצפה מיישמים טיח צמנטי לבן, קבלן הטיח יודע את זה, רק תוודאו שזה מבוצע.

  4. לאחר 24 שעות של יישום של טיח הגבס ויישור שלו למראה מלא וישר, מבצעים יישור של הקיר על ידי סרגל טייחים לקבלת קיר חלק ומוכן ליישום של שפכטל וצבע

1. אחרי שתסכמו עם קבלן הטיח על המחיר תעלו נושא מהותי שיכול לחסוך לכם כמה אלפי שקלים: קבלנ טיח יוצא מנקודת הנחה שהם עושים טיח על כל קירות הבית, כל מ”ר עולה כסף כך שזה הזמן לפתוח את תוכנית הגבס שלכם (בהנחה שיש לכם שטח לא מבוטל של הנמכות גבס) ותבקשו להוריד מהמחיר בעבור כל השטח של הנמכת הגבס שבו לא צריכים לבצע את הטיח.

תתפלאו לדעת שרק הסעיף הזה יכול לחסוך לכם בקלות 3,000-4,000 ₪ , מי אמר חופשה באילת ולא קיבל?!

2. רשמנו זאת במידע המקדים אך חשוב לחדד את הנקודה שנכונה לאותו קבלן טיח ובכלל לכל הקבלנים: תמיד רצוי להזמין בעל מקצוע לתת הצעת מחיר כאשר אתר הבנייה כמה שיותר נקי ומסודר ונגיש לעבודה, ההשפעה היא פסיכולוגית בתמחור בלי שהקבלן חושב על זה , כאשר הוא חוזר הביתה לאחר סיור באתר עם המון לכלוך ואי סדר אוטומטית הוא חושב “יש באתר הזה הרבה עבודה…” ומתמחר את העלות קצת יותר גבוה אפילו אם מדובר על אותה עבודה שהוא אמור לעשות.

אז עצתי אליכם – קחו פועל כללי בכמה וכמה שלבים בבנייה שינקה וידגם את אתר הבנייה, גם לבטיחות , לעבודה נכונה יותר וגם להצעות מחיר טובות יותר, זה ישתלם לכם ואתם תודו לי בהמשך.

3. אם אתם מתכננים לעשות פנלים שקועים ברחבי הבית, זה הזמן להגיד לקבלן הטיח להשאיר שקע בגובה הפנל הרצוי (בדרך כלל 7-8 ס”מ), חבל סתם לעבוד פעמיים…

מקווה ומאמין שעזרתי לכם להבין ולסכם טוב יותר את שלב הטיח השחור, אתם מוזמנים למאמר על קבלן מפתח, מומלץ בחום! ומאמרי נוסף שחשוב לא פחות בנושא איטום גגות.

מדריכים לבחירת בעלי מקצוע

שלב התכנון

עלות בניית בית פרטי

עלות בניית בית פרטי

תוכן עניניים כמה עולה לבנות בית כמה עולה לבנות בית פרטי תכנון...
נספח סניטרי להיתר בניה

נספח סניטרי להיתר בניה

תוכן עניניים נספח סניטרי הכנת נספח סניטרי נספח סניטרי דוגמא תכולת...
הדמיה תלת מימדית

הדמיה תלת מימדית

כל מה שחשוב לדעת על הדמיה תלת מימדית תוכלו להבין מהמאמר מה זאת...
אדריכל בית פרטי

אדריכל בית פרטי

חיבור אישי לאדריכל בית פרטי תוכנית אדריכלית לבית פרטי עלות אדריכל...
חימום תת רצפתי

בדיקות מעבדה לבית פרטי

כל מה שחשוב לדעת על בדיקות מעבדה לבית פרטי לקראת קבלת היתר בנייה,...
איך לעבור את תהליך הבניה בשלום

בדיקות מעבדה להיתר בניה

כל מה שחשוב לדעת על בדיקות מעבדה להיתר בניה אחרי שסיימתם את שלב...
ביטוח בנייה פרטית

ביטוח בנייה פרטית

כל מה שחשוב לדעת על ביטוח בנייה פרטית תוכן עניניים ביטוח בנייה...
מכון העתקות

מכון העתקות

דברים חשובים לדעת על מכון העתקות חשבתם פעם למה קוראים להדפסות...
איך לבנות או לשפץ מבלי להתגרש

איך לבנות או לשפץ מבלי להתגרש

אתם הולכים לעבור תקופה לא קלה, חייבים להצטייד בכמה טיפים שווים...
לעבור את תקופת הבניה בקלות

לעבור את תקופת הבניה בקלות

אזהרה!!! זה לא הולך להיות פשוט, אז קחו נשימה עמוקה, כוס מים קרים...

שלב השלד ותשתיות

הכנות חשובות לפני ביצוע טיח

22 הכנות חשובות לפני קבלן טיח

שלום לכל המשפצות והמשפצים! הגעתם לשלב המרגש בו סיימתם לבנות את...
הכנות לפני ביצוע טיח לבית

18 הכנות לפני ביצוע טיח - חלק ב'

בנייה או שיפוץ של בית היא עניין מתגמל ומספק מאוד באופן אישי,...
טיפים לביצוע ריצוף לבית

טיפים מעולים לביצוע ריצוף

ריצוף מילה אחת קטנה שמכילה בתוכה כל כך הרבה התלבטויות: סוגי אריחים,...
טיפים משפטיים לרכישת מגרש

12 טיפים משפטיים לרכישת מגרש

לפני רכישת המגרש עלינו לבדוק ברמה המשפטית את הסטטוס שלו ואת אופן...
עקרונות להסכם טיח

עקרונות להסכם טיח

תוכן עניניים טיח לבית טיח שחור עקרונות לביצוע טיח טיח גבס טיפים...
אלומיניום לבית פרטי

אלומיניום לבית פרטי

אם אתם בונים בית פרטי, אתם בטח כבר יודעים, כי ההוצאה הכספית השנייה...
קבלן אלומיניום לבית פרטי

קבלן אלומיניום לבית פרטי

גם אם כבר קראתם את זה במקום אחר, כדאי לציין שוב – הוצאות...
10 טיפים שחייבים לדעת על אלומיניום לבית פרטי

10 טיפים שחייבים לדעת על אלומיניום לבית פרטי

אלומיניום לבית פרטי זה בעיקר חלונות, אבל גם דלתות הזזה, פרגולות...
טיפים שחייבים לדעת על מעבדות בדיקת בטון

10 טיפים שחייבים לדעת על מעבדות לבדיקת בטון

מעבדות בדיקת בטון נותנות את אחד השירותים החשובים ביותר לאורך...
מה זה חימום תת רצפתי על בסיס מים

מה זה חימום תת רצפתי על בסיס מים?

מערכת חימום תת רצפתי על בסיס מים מורכבת מצינורות עמידים בפני...

שלב הגמרים

ניקיון מקצועי בסיום הבנייה

ניקיון מקצועי בסיום הבנייה

בשעה טובה ומוצלחת הגעתם לשלב הניקיון😊 אחרי כל הבלאגן, בעלי המקצוע...
בית חכם קווי או אלחוטי

בית חכם קווי או אלחוטי

בונים ומשפצים רבים תמיד מגיעים לשאלה של בית חכם קווי או אלחוטי....
מערכת בית חכם במקום שעון שבת

מערכת בית חכם במקום שעון שבת

האם מערכת בית חכם יכולה להחליף באופן מלא את שעון השבת המוכר והאהוב? ...
גנבים ראו הוזהרתם

גנבים ראו הוזהרתם

המדריך למיגון הבית גנבים, ראו הוזהרתם! אפשר למנוע פריצה לבית...
בריקים ואבני סיליקט

בריקים ואבני סיליקט

מה הם בריקים ואבני סיליקט? אז הנה, גם אתם הגעתם לטרנד החזק של...
קבלן גמרים

קבלן גמרים

מה זה קבלן גמרים? בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום...
ביצוע שליכט צבעוני

ביצוע שליכט צבעוני

כל מה שחשוב לדעת על ביצוע שליכט צבעוני תוכן עניניים שליכט צבעוני...

שלב עיצוב הבית

בית חכם

בית חכם

תוכן עניניים בית חכם בטיחות המפסקים אמינות מפסקים ובקרים טאץ’...
מה חשוב שתדעו לפני שקונים דלתות פנים לבית

מה חייבים לדעת על פרזולים ומנעולים לדלתות פנים

קרה לכם פעם שבאתם לחנות שמוכרת מנעול לדלת פנים ופרזול והרגשתם...
מה חשוב שתדעו לפני שקונים דלתות פנים לבית

דלתות פנים חומרים

דלתות פנים חומרים אנחנו עומדים לפני רכישת דלתות פנים וכל נציגי...
עיצוב ותכנון מטבחים

115 טיפים מעולים לעיצוב ותכנון מטבח!

בוא נדבר על עיצוב ותכנון מטבח חלומי תכנון ראשוני של המטבח אי...
טיפים מנצחים לפני ריצוף הבית

טיפים מנצחים לפני ריצוף הבית

במאמר זה נתמקד במה צריך לשים לב לפני שאנחנו מתקדמים לשלב הריצוף,...
קבלני בנייה

קבלני בנייה

איך יכול להיות שמצאתי את אותה עבודה בחצי מחיר? לקוחה כועסת פנתה...
בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה...
טופס 4

טופס 4

מה זה בכלל טופס 4? טופס 4 הוא הטופס המיוחל שכל בונה פרטי בישראל...
צבע בתנור

צבע בתנור

האם גם אתם מהמכורים לצבע בתנור? הנספח הבלתי נפרד של רהיטים ולעיתים...
איך הקורונה משפיעה על עולם השיפוץ

איך הקורונה משפיעה על עולם השיפוץ

איך הקורונה משפיעה על עולם השיפוצים והבנייה הפרטית?! הקורונה...
גבריאל תורן מייסד אתר המומחה
גבריאל תורן
מייסד אתר המומחה

חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי + 3 וחובב אפייה מושבע.

גלילה למעלה