קבלן טיח

בונים רבים מגיעים לשלב הטיח אך לא יודעים בדיוק מה לבקש, מה לשאול ומה לדרוש מאותו קבלן טיח, אחרי הכל מדובר על אחד הסעיפים היקרים בשלב הבנייה אחרי השלד , כך שחשוב לשים לב לפרטים.

בנוסף, יש מגוון רחב של חומרים, שלבי עבודה ואפשרויות ביצוע בשלב הטיח ובהמשך גם השליכט הצבעוני כך שאנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר.

ראשית, אל תצפו באמת להכין חוזה חתום אצל עו”ד עם קבלן הטיח, בדרך כלל מדובר בבני הדודים ואין להם עניין לגשת לעו”ד שלכם ולחתום, מה שאני מציע זה להכין מסמך עם העקרונות שאפרט בהמשך ועליו אתם וקבלן הטיח תחתמו, ישנן 3 מטרות עיקריות למסמך:

 • 1. לעשות תיאום ציפיות עבור העבודה המוזמנת, שקבלן הטיח לא יגיד חשבתי א’ ואתם התכוונתם ל-ב’

 • 2. מעמיד אתכם במקום מאוד מקצועי שקבלן הטיח מבין שיש מולו אנשים שמבינים ולא כאלו שהוא יכול לעבוד עליהם.

 • 3. לקבע את שכר הטרחה של הקבלן לפי שלבים – שלבי הטיח הם לא חד משמעיים כמו השלד ולכן חשוב להגדיר מראש את שלבי התשלום כאשר תזכרו תמיד להיות צעד קדימה לפני הקבלן, תשלום אחרון יתקבל רק שבוע לאחר סיום הטיח בבדיקה שהכל תקין ואכן כל מה שסוכם אכן בוצע.

1. חשוב לוודא שקבלן השלד מסר את השלד נקי, שטוף ומסודר. שלד נקי ומסודר באופן ישיר יתרגם לקבלן הטיח שהעבודה נגישה יותר ופשוטה יותר מאשר אם הוא היה מקבל אזור עבודה עם הרבה בלאגן בעיניים, מה גם שחשוב לנקות את האבק מהבלוקים בכדי לשפר את הרבצת הטיח על גבי הקירות, בהמשך נבקש מקבלן הטיח לשטוף את קירות הטיח לפני ביצוע הפריימר בכדי שהפריימר ידבק טוב יותר בקירות.

2. רצוי ליישם את הטיח רק לאחר חודש ימים מסיום בניית השלד וזאת מכיוון שבמשך החודש מסיום בניית השלד, חלק מהמים בבטון מתאדים, הבטו מתכווץ ומתקשה ומצמצם מעט מנפחו כך שאם הייתם מיישמים מיד טיח לאחר השלד הייתם רואים סדקים רבים לאורכו ולרוחבו וזאת לא המטרה.

קבלן טיח

מעוניינים בהמלצה על קבלן טיח מקצוען?
שלחו לנו הודעה

או שתשאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

ראשית, אל תצפו באמת להכין חוזה חתום אצל עו”ד עם קבלן הטיח, בדרך כלל מדובר בבני הדודים ואין להם עניין לגשת לעו”ד שלכם ולחתום, מה שאני מציע זה להכין מסמך עם העקרונות שאפרט בהמשך ועליו אתם וקבלן הטיח תחתמו, ישנן 3 מטרות עיקריות למסמך:

1. לעשות תיאום ציפיות עבור העבודה המוזמנת, שקבלן הטיח לא יגיד חשבתי א’ ואתם התכוונתם ל-ב’

2. מעמיד אתכם במקום מאוד מקצועי שקבלן הטיח מבין שיש מולו אנשים שמבינים ולא כאלו שהוא יכול לעבוד עליהם.

3. לקבע את שכר הטרחה של הקבלן לפי שלבים – שלבי הטיח הם לא חד משמעיים כמו השלד ולכן חשוב להגדיר מראש את שלבי התשלום כאשר תזכרו תמיד להיות צעד קדימה לפני הקבלן, תשלום אחרון יתקבל רק שבוע לאחר סיום הטיח בבדיקה שהכל תקין ואכן כל מה שסוכם אכן בוצע.

בחודש שבין השלד לטיח לא משעמם, עושים תשתית אינסטלציה, חשמל וכו'

3. בכדי לקבל קיר מפולס וישר, רצוי שקבלן הטיח ישתמש בסרגלים ומיאקים (סרגלים המקובעים לקיר במרחק הקובע את עובי הטיח הדרוש , בדרך כלל עד 3 ס”מ לכל היותר, במידה והשלד ישר ומפולס אפשר להסתפק בשכבת טיח של 1 ס”מ בלבד.) , כך ניתן לחלק את קירות העבודה לשטחים קטנים ונוחים יותר לעבודה ובנקודה הזאת קבלן הטיח יקבל אינדיקציה כמה הקירות ישרים ומה כמות הטיח שהוא צריך לבצע דבר המשפיע כמובן על הצעת המחיר שתקבלו.

4. חשוב להשתמש בפינות איכותיות, ההבדלים בין סוגי הפינות הם של שקלים בודדים ולכן כדאי לסכם על פינות איכותיות, רצוי גרמניות, הן בדרך כלל טובות יותר. יש גם פינות מ-PVC שאינן מחלידות וצוברות קורוזיה והן קצת יותר חדות כך שהגימור יהיה נקי יותר.

5. לסכם עם קבלן הטיח שהצעת המחיר תהיה כולל החומות, זה חלק בלתי נפרד מהבית, כולל פנים וחוץ החומות, תיאום ציפיות כבר אמרנו ?!

6. בטרם התחלת עבודת הטיח , חשוב לסכם עם קבלן הטיח שכל הקירות יהיו נקיים מאבק, לכלוך, חוטי קשירה וכל דבר שעלול להפריע ליישום הטיח.

7. חשוב לסכם עם קבלן הטיח שביצוע הטיח יהיה עם מכונת טיח בלבד בלחץ של לפחות 2 BAR כדי שנוזלי הטיח חודרים את הבלוקים ומייצר מצב של הידבקות טובה וכך גם נחסך חומר רב שלא נופל על הרצפה.

8. התייחסות לגשרי קור  (פלטות קלקר המודבקות לקורות הבטון על מנת להעלות את רמת הבידוד של הבטון ביחס לבלוקים שכידוע מבודד הרבה פחות טוב מבלוקים) – חשוב לסכם עם קבלן הטיח להשאיר מגרעת באזור של גשרי הקור כדי לבצע שם טיח טרמי או קלקר אדקס 3 ס”מ לקבלת מעטפת בידוד אחידה בכל הבית.

9. לאחר ביצוע השכבה הראשונה של הטיח, קבלן הטיח צריך לבצע גירוד ראשוני על מנת להחליק את הקיר ולהכין אותו לשכבה השניה, חשוב מאוד להשקות את הטיח ב-3 ימים הקרובים לאחר מכן כמה פעמים ביום בכדי שהטיח יתחזק ולא ייוצרו נימים בהמשך.

10. תסכמו עם קבלן הטיח שמבצע גם את השליכט על הקמת פיגומים פעמיים – הטיח השחור מבוצע לאחר שלב השלד כך שהוא בשלב יחסית מוקדם לעומת השליכט הצבעוני שמתבצע לקראת סוף הבנייה לאחר שרוב בעלי המקצוע בצעו את עבודתם וכך לא ילכלכו את השליכט הצבעוני, בין שני השלבים יש לפחות חודשיים שאין בהם שימוש בפיגומים וחבל, עלות של השכרת פיגומים למעטפת לבית סטנדרטי לחודש ימים היא כ-6,000 ₪ כך שאם לא סיכמתם את הסעיף הזה כבר בחוזה הראשוני, צפו לתרעומת / קנס מצד קבלן הטיח כי זה פשוט גורם לו להוציא עוד כסף מהכיס.

11. לסכם עם קבלן הטיח שהטיח שיבוצע בממ”ד יהיה טיח תרמי בהתאם לתקן 5075 , הטיח בממ”ד שונה מהטיח ביתר קירות הבית ונקרא טיח בגר.

12. זכרו להכניס לחוזה שביצוע הטיח יכלול שכבת הרבצה צמנטית בחדרים הרטובים, שכבה זו מספקת איטום נוסף לבית.

13. ביצוע שכבה מלאה וסמיכה של הפריימר לאחר הטיח השחור, הדבר חשוב לפני ביצוע השליכט הצבעוני.

14. חשוב לבצע רשתות אינטרגלס בכל החגורות, הקורות וגשרי הקור ובכל נקודות החיבור בין הקירות לבין יציקות וחיבורים אחרים וזאת על מנת למנוע סדקים עתידיים בין שני מרקמים של חומר מכיוון שלכל חומר יש מקדם התפשטות שונה (בטון, בלוקים, קלקר וכו’)

15. חשוב לסכם עם קבלן הטיח על סימון נקודות החשמל ופתחים שנעשו במסגרת השלד וזאת בכדי שיהיה קל יותר לאתר את כל הנקודות בהמשך, יחסוך זמן וכאב ראש.

16. לאחר חציבות נקודות החשמל רצוי לצלם סרטון וידאו של כל הבית בכדי שנוכל בהמשך לזכור איפה מיקמו כל נקודת חשמל וכו’

17. בחוזה עם קבלן הטיח חשוב לסכם שהוא סוגר את כל הפינות ומילוי החציבות והתשתיות שנעשו כדוגמא: החשמל, אינסטלציה, אסלות סמויות, משקופי דלתות, אמבטיות וכו’

18. מכיוון שקבלן הטיח נכנס לאחר תשתיות חשמל , אינסטלציה וכו’ חשוב מאוד לסכם בחוזה שהקבלן יהיה אחראי על תקינות המערכות ושלמותן, פועלי הטיח נוטים לרוץ עם העבודה כמה שיותר מהר ולעיתים לא שמים לב לכבל כזה או אחר ועלולים לפגוע בו, לכן חשוב לעבור עם קבלן הטיח לפני תחילת העבודות ולסייר באתר הבנייה בכדי להראות לו שכל המערכות תקינות ושלמות וכך הן צריכות לחזור.

19. לקבוע לו”ז מסודר לביצוע העבודה, בית ממוצע של כ-200-250 מ”ר אורך כחודש ימים עם כ-3 פועלים, תוודאו שאכן מגיעים מספיק פועלים שלא יווצר עיכוב בלו”ז.

20. לסכם בחוזה שקבלן הטיח מקבל את הבית נקי ומסודר וכך הוא צריך להחזיר אותו, נקי מכל דבר שלא שייך, משקופים, קרשים, פחים וכו’ ולהשאיר סכום נכבד לסוף שיהיה לקבלן רצון עז לנקות ולסדר, לא לשכוח את זה!!

 1. יישום טיח גבס:

  ישנם קבלנים הנוטים להשתמש בטיח גבס לשכבה הסופית של פנים הבית (אל דאגה, יהיה שפכטל וצבע לאחר מכן) , וזאת מכיוון שמדובר על חומר איכותי וקל לביצוע ונותן גימור איכותי וחלק יותר ללא סדקים אך העלות שלו מעט יקרה יותר , יחד עם זאת ישנם כמה כללים שכדאי מאוד להקפיד עליהם בתהליך היישום של טיח הגבס:

  1. את הטיח ניתן ליישם בכל קירות הבית כולל חדרים רטובים, חשוב לשים לב שבביצוע של הטיח גבס על משטחי בטון (עמודים, קורות וכו’) צריך להשתמש בפריימר לפני בכדי לקבל תוצאה טובה יותר וליצור הידבקות טובה יותר של הטיח גבס לבטון.

  2. את היישום של טיח הגבס מבצעים על ידי מכונה להתזת טיח גבס בלבד ותיחום של הקירות על ידי מיאקים איכותיים מאלומיניום שלא יגרמו לקורוזיה.

  3. את טיח הגבס מיישמים עד לגובה של כ-30-40 ס”מ מגובה הרצפה מזאת בכדי לאטום טוב יותר את האזור מהרצפה ועד לגובה האמור למנוע תופעה של עליית מים בנימים של הבלוקים, ביתרת ה-30-40 ס”מ מהרצפה מיישמים טיח צמנטי לבן, קבלן הטיח יודע את זה, רק תוודאו שזה מבוצע.

  4. לאחר 24 שעות של יישום של טיח הגבס ויישור שלו למראה מלא וישר, מבצעים יישור של הקיר על ידי סרגל טייחים לקבלת קיר חלק ומוכן ליישום של שפכטל וצבע

1. אחרי שתסכמו עם קבלן הטיח על המחיר תעלו נושא מהותי שיכול לחסוך לכם כמה אלפי שקלים: קבלני הטיח יוצאים מנקודת הנחה שהם עושים טיח על כל קירות הבית, כל מ”ר עולה כסף כך שזה הזמן לפתוח את תוכנית הגבס שלכם (בהנחה שיש לכם שטח לא מבוטל של הנמכות גבס) ותבקשו להוריד מהמחיר בעבור כל השטח של הנמכת הגבס שבו לא צריכים לבצע את הטיח.

תתפלאו לדעת שרק הסעיף הזה יכול לחסוך לכם בקלות 3,000-4,000 ₪ , מי אמר חופשה באילת ולא קיבל?!

2. רשמנו זאת במידע המקדים אך חשוב לחדד את הנקודה שנכונה לקבלן הטיח ובכלל לכל הקבלנים: תמיד רצוי להזמין בעל מקצוע לתת הצעת מחיר כאשר אתר הבנייה כמה שיותר נקי ומסודר ונגיש לעבודה, ההשפעה היא פסיכולוגית בתמחור בלי שהקבלן חושב על זה , כאשר הוא חוזר הביתה לאחר סיור באתר עם המון לכלוך ואי סדר אוטומטית הוא חושב “יש באתר הזה הרבה עבודה…” ומתמחר את העלות קצת יותר גבוה אפילו אם מדובר על אותה עבודה שהוא אמור לעשות.

אז עצתי אליכם – קחו פועל כללי בכמה וכמה שלבים בבנייה שינקה וידגם את אתר הבנייה, גם לבטיחות , לעבודה נכונה יותר וגם להצעות מחיר טובות יותר, זה ישתלם לכם ואתם תודו לי בהמשך.

3. אם אתם מתכננים לעשות פנלים שקועים ברחבי הבית, זה הזמן להגיד לקבלן הטיח להשאיר שקע בגובה הפנל הרצוי (בדרך כלל 7-8 ס”מ) , חבל סתם לעבוד פעמיים…

מקווה ומאמין שעזרתי לכם להבין ולסכם טוב יותר את שלב הטיח השחור, אתם מוזמנים למאמר על קבלן מפתח, מומלץ בחום! 

תוכניות לא מלאות ומפורטות

7. תוכניות לא מלאות ומפורטות

אם נתקלתם בחוסר באינפורמציה בתוכניות (קורה שלא הופיעה, חלון עם מפתח ייחודי, אופן ביצוע ייחודי שלא נרשם בתוכניות ) ,

או תקלה במפרטי המכרז שלא הובהרה בהם נקודה מסויימת ולא סוכמה מראש מול הקבלן המבצע תתומחר בדיעבד ובצדק.

הקבלן לא צריך לספוג פספוסים של יועצים או שיגעונות של הלקוח על חשבונו.

הבעיה היא שלעולם “המחשבה בדיעבד” תהיה יקרה יותר וככל הנראה תגיע עם תוספת איחור בלו”ז ועם עוד איזה קנס של כמה מאות או אלפי שקלים ככה בשביל הכיף.

כמו שאמרנו- תכנון, תכנון ועוד קצת תכנון.  

 

8. ההצעה הכי זולה? באמת?

ניגשתם למכרז ? קרוב לוודאי שתקבלו כמה הצעות , אחת יקרה משמעותית מהאחרות, אחת זולה באופן מחשיד ועוד שתי הצעות מחיר ממוצעות אשר הולמות את היקף העבודה.

אז כל קבלן ישמח לקבל את העבודה וכל אחד מציג את עצמו באופן המקצועי ביותר, מנגד אנחנו רוצים לשלם כמה שפחות על העבודה ולקבל את התמורה המקסימלית.

מה עושים ? מוודאים עם כל הקבלנים האם הם עברו על תוכניות העבודה כראוי, הבינו כל פרט וביצעו חישוב נכון לגבי כל הבנייה הכוללת, פרטי העבודה, לוחות הזמנים וההתניות השונות.

כולם רוצים להרוויח ואף קבלן לא מתכוון להפסיד כסף, אם קיבלתם הצעת מחיר זולה באופן משמעותי מהצעות המחיר האחרות , כנראה שהקבלן פספס משהו בחישוב העלויות.

העניין יעלה באמצע הבנייה ואתם תמצאו את עצמכם שבויים בין הוספת כסף לא מתוכנן ובין הפסקת הבנייה ואף תהליכים משפטיים.

אל תלכו שולל אחרי הזול ובמקביל- נסו להבין כיצד היקר ביותר הגיע לכך, הוא אולי שם לב למשהו שכולם פספסו? 

9. רסקיו להמונים!

לרוב, הבונים חושבים לעצמם שהמסלול לבית החלומות מורכב מקנייה של קניית שטח, מציאת אדריכל מתאים, מימון, עורכי דין, שלבי התכנון, מריבות בתוך התא המשפחתי, שבעת מדורי גיהינום מול הרשות המקומית וכיו”ב.

כל זה ועדיין לא התחלנו את שלב הבנייה, שבפועל זה החלק המשמעותי ביותר בתהליך המצריך את כוחות הנפש הגדולים ביותר.

כמה פעמים כבר שמעתם :  “רק שהקבלן כבר יתחיל לבנות, מפה הכדור כבר בידיים שלו ואנחנו יכולים לשכב לנוח.” 

חשוב להפנים  שתקופת הבנייה היא תקופה מלחיצה הכוללת חוסר וודאות, בלתי צפוי רב, מריבות על דברים שהייתם בטוחים שסוכמו וכיו”ב.

מומלץ מאוד לשמור אנרגיות רבות ככל הניתן ולא פחות חשוב- חברים ובני משפחה לגיבוי לאותם ימים שפשוט לא תהיו מסוגלים לענות לקבלן לטלפון. 

אז קחו הכל בפרופורציה, בסופו של דבר זה רק בית, הבריאות והמשפחה חשובים יותר מהכל.

וכדי להיות בטוחים שאתם עוברים את התהליך בשלום, “איך בונים ונשארים נשואים” מחכה לכם כאן

 

 

10. שחררו קצת את החבל…

אם בחרתם את אנשי המקצוע שלכם בצורה ראויה, עשיתם סקר שוק טוב וקיבלתם עליהם המלצות טובות תנו להם לעבוד.

הם יודעים מה נכון, זה המקצוע שלהם.

 אנשי מקצוע שמתערבים להם באופן מופרז באומנותם יהפכו בשלב מסוים ליד מבצעת בלבד.

ככלל זה לא יעבוד לטובתכם שכן הם אלו שלמדו, התנסו ועברו את השלבים הללו פעם אחר פעם, ותזכרו שאתם משלמים להם על המקצועיות שלהם והניסיון שהם מביאים איתם.

אז נכון שעבורכם מדובר בבבית הראשון ואתם חושבים שהקורה של ה-60 ס”מ היא מאוד ייחודית ואתם חייבים להזכיר לקונסטרוקטור להתחשב בה בתוכניות שלו אבל אני אגלה לכם סוד:

זה לא הבית הראשון ואפילו לא האחרון שהם מתכננים, אז תנו להם קצת קרדיט וכמו בזוגיות טובה – תזכרו תמיד למה בחרתם בהם מלכתחילה.

סעיף בונוס לאמיצים בלבד: בניית הבית ללא מפקח בניה!

במרדף אחרי החיסכון בתהליכי התכנון והבנייה אנחנו פוגשים טעות נפוצה של בונים שמשפיעה באופן הרסני על הפרויקט וזה ויתור על מפקח בנייה לאורך כל תהליך הבנייה. 

עם יד על הלב – האם הייתם ניגשים לבית המשפט ללא עו”ד? האם הייתם מנתחים את עצמכם במידת הצורך ללא עזרת רופא? 

אז כשמדובר על תהליך בנייה שעולה לרוב למעלה מ- 1,000,000 ש”ח וישמש אתכם לעשרות השנים הבאות, איך אפשר לחשוב על בנייה ללא ליווי של איש מקצוע מטעמנו?!

מדובר בוויתור על מפקח בניה מנוסה וניסיון ל”היכנס בנעליו.”

מעשה זה לא רק שלא שומר על התקציב שלכם או חוסך לכם כמה עשרות אלפי שקלים, אלא בסבירות גבוהה יגרום לתוצאה הפוכה של הוצאת סכומי עתק לחינם. 

תהליכי בניה לא מפוקחים מקצועית כוללים אחוז טעויות גבוה משמעותית שמביא לחריגה תקציבית, לתכנון לקוי, עבודה מיותרת ולביצוע לוקה בחסר.

חשוב לוודא שהמפקח נמצא באתר כמה שיותר פעמים  (המצב האידיאלי הוא סיור מדי יום של מפקח הבנייה לבדיקת הביצוע בפועל ותיקון בו במקום במידה וישנה טעות) וכן פיקוח עליון של האדריכל כ-6-7 פעמים לאורך הפרויקט וכן סיור של שאר יועצי הפרויקט בכל שלב שהם נדרשים.

אז חברים יקרים – בבקשה להקפיד על כללי הזהב האלו , אתם תגדילו משמעותית את הסיכוי לסיים את הבנייה שלכם בצורה טובה ובלי חור גדול מדי בכיס.

אהבתם את המאמר? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
גבריאל optimized F

גבריאל תורן חי את תחום הנדל"ן החל משנת 2005 ובנה את ביתו הפרטי ושרד כדי לספר 🙂
מנסיונו העשיר מתחום הבנייה, נולד אתר המומחה מתוך תשוקה להדריך ולעזור לבונה הפרטי בישראל מא' עד ת'
מאחורי הקלעים: נשוי +3 וחובב אפייה מושבע.

*מוזמנים בשמחה לפנות  להתייעצות,  קבלת המלצות על בעלי מקצוע בכל שלב בתהליך הבנייה שלכם.

מאמרים נוספים
כשלים באיטום 2

בידוד תרמי בבית

יש בלבול מאוד גדול לגבי מה עובד, מה נכון ואיך בכלל להתחיל להשקיע בבידוד תרמי.
מטרת הכתבה הזו היא לא להפוך אתכם לאנשי מקצוע בתחום…

קרא עוד »
מאמר דלתות

7 טיפים מנצחים לפני רכישת דלתות פנים!

רגע לפני שאתם בוחרים את הדלת הנבחרת, שתתאים ביותר לבית החלומות שלכם או לבית העסק שיהפוך עם הזמן לבית שני, כדאי לכם לקרוא את המאמר הזה
ניתן לכם טיפים מעולים לבחירת דלתות פנים. טיפים אלה ילכו איתכם לכל מקום, אפילו לחלומות בלילה😊 .

קרא עוד »
קבלני בנייה 2

עקרונות לבחירת קבלן שלד

אז רגע לפני סגירת החוזה הכי משמעותי בתהליך הבנייה, אני כאן לנסות ולעזור לכם לשים דגש על נקודות חשובות לפני החתימה על חוזה השלד ונקודות לבחינה של קבלן השלד.

קרא עוד »
בנייה בקורונה

בנייה ושיפוץ בזמן קורונה

הבורסה צונחת צניחה חופשית, המדינה עמוק בתוך בהלת הקורונה, זה בדיוק הזמן לבנות ולשפץ למען העתיד הפיננסי שלנו. עם זאת צריך לעשות זאת נכון. נשמע מוזר? נסביר.

קרא עוד »
דלתות אלומיניום

דלתות אלומיניום

דלתות האלומיניום הפכו בשנה האחרונה לפתרון האידיאלי בתכנון מתחמי פנים. בדלתות תמצאו את השילוב הנכון בין עיצוב לאיכות ובין עמידות גבוהה לגמישות מלאה בסגנון הבית.

קרא עוד »
חימום תת רצפתי על מים

חימום תת רצפתי על מים

מערכת חימום שכזו, תדאג לחמם את גופנו היטב ולתת לנו הרגשה כאילו אנחנו עטופים בשמיכת הצמר הכבדה של סבתא. אבל תכלס, נהיה בלעדיה- סוג של להיות עם ולהרגיש בלי…

קרא עוד »
מודד שטח

מדידת המגרש

לפני תחילת תהליך התכנון על ידי האדריכל, תידרשו להוציא מפת מדידה עדכנית שנמדדה על ידי מודד מוסמך.

קרא עוד »
חומרי איטום

חומרי איטום

היריעה עשויה בבסיסה מזפת מעובדת בשילוב חומרים פולימרים המקנים ליריעה את האיכות והעמידות לאורך שנים ומספקת איטום הגג מרטיבות ובידוד מחום וקור.

קרא עוד »
חומרי איטום 1

איטום הבית

היי חברים,
בואו נדבר על נושא האיטום, נושא אפרורי ולא עיצובי אבל חשוב מאין כמוהו.
כנסו למאמר!

קרא עוד »
קבלני בניין

קבלני בנייה

לקוחה כועסת פנתה אלי ושאלה “איך יכול להיות שהקבלן שלך נתן לי הצעת מחיר ואני מצאתי קבלן במחיר נמוך יותר?

קרא עוד »
מכון העתקות

מכון העתקות

חשבתם פעם למה קוראים להדפסות אור – הדפסות אור / הדפסות שמש?
כל פעם משתמשים במונחים האלו אנחנו לא יודעים מה הקשר בין זה לבין הגרמושקה היפה שאנחנו מקבלים במכון העתקות.

קרא עוד »
בדיקות מעבדה

בדיקות מעבדה

אני מניח שאתם כבר בעיצומו של תהליך היתר הבנייה ומתאר לעצמי ששמעתם לא פעם את המושג “בדיקות מעבדה / מכון בדיקות” אז הנה – זה הגיע גם אליכם.

קרא עוד »
IMG 97

בניייה עם לוחות ICF

צ’ק ליסט קבלן? כך תחסוך 60 ימי עבודה בשיטת בנייה עם  ICF לגור כל ימות השנה בבית נעים ולשלם פחות בשנים האחרונה חלה עלייה במודעות לאיכות הסביבה ולבנייה ירוקה וחברות הבנייה המובילות בישראל מחפשות פתרונות בנייה ירוקים. אחד מהפתרונות המוצעים הוא בנייה באמצעות לוחות ICF. היתרונות הבולטים של המגורים בבית שנבנה עם לוחות ICF   הבנייה

קרא עוד »
קבלן שלד

קבלן שלד

צ’ק ליסט כל פרוייקט של בניית בית מתחיל עם שלב בניית השלד של המבנה. מלאכת בניית השלד של המבנה היא ההתמחות ספציפית הדורשת ידע רוב וציוד מקצועי לבניית השלד של הבית. בנוסף, דרושים חומרי הגלם המתאימים לבניית השלד ואנשי מקצוע מוסמכים בתחום המדידות לביצוע מדידה של השטח לפני תחילת עבודות על שלד המבנה. סימון השטח

קרא עוד »
קרמיקה וכלים סניטריים

קרמיקה וכלים סניטריים

צ’ק ליסט מתכננים שיפוץ לחדר האמבטיה? נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זה הרגע להזמין קרמיקה וכלים סניטריים לחדרי השירותים והמקלחת! שיפוץ או בנייה של חדרי אמבטיה ושירותים הם שילוב של פונקציונליות, ניצול נכון של חלל החדרים ועיצוב בסגנון המתאים לכם.  קרמיקה וכלים סניטריים לבית   השילוב בין חיפויים איכותיים לקירות החדרים לבין הכלים הסניטריים בחדרי

קרא עוד »
מטבחים בצבע בתנור

מטבחים

הכל על מטבחים חושבים לקנות מטבח חדש? הגעתם למקום הנכון היום יש לכם אפשרות לבחור את העיצוב המתאים לכם ביותר ולהנות ממטבח איכותי מחומרי גלם חזקים שישמש אתכם לשנים רבות קדימה. חומרי הגלם המשמשים היום לבניית מטבחים נחשבים לאיכותיים במיוחד ושומרים על העיצוב כמו חדש לשנים רבות קדימה. בכדי לדעת איך להתחיל עם תכנון המטבח,

קרא עוד »
קבלן איטום

קבלן איטום

איך לבחור קבלן איטום נמצאים בשלבי בניית בית חדש? זקוקים לעבודות איטום מקצועיות? זה הזמן לבחור קבלן לעבודות איטום! עבודות האיטום של הבית בשלבי הבנייה וגם לאחריהם הן חשובות במיוחד. האיטום מתבצע לריצפת הבית, לקירות, במידה ויש מרתף אז לקירות המרתף, קירות חיצוניים וכמובן לגגות הבית. לכל חלק בבית יש את חומרי האיטום המתאימים לו

קרא עוד »
קבלן גמרים

קבלן גמרים

צ’ק ליסט בכל בנייה של בית פרטי יש מספר שלבים עד לסיום הפרוייקט. מכיוון שזהו פרוייקט מורכב, בכל שלב של הבנייה אתם נדרשים לפנות לקבלן בתחום אחר אשר יספק לכם את העבודות הרלוונטיות לתחום שלו. קבלן גמרים הוא דוגמא לקבלן ספציפי אשר אחראי על אנשי המקצוע בשלב מתקדם לאחר בניית השלד של המבנה והתקנת כלונסאות

קרא עוד »
קבלן אלומיניום

קבלן אלומיניום

צ’ק ליסט עבודות אלומיניום הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מעבודות בניית בית ומעבודות שיפוצים. האלומיניום משמש למגוון עבודות כגון בניית חלונות, חיפויים לקירות חיצוניים, סגירת מרפסות, בניית גדרות ועיצוב שערים לבית פרטי. בכדי לבצע את כל העבודות הללו, אתם צריכים קבלן שיפוצים מקצועי אשר יכול לספק לכם את העובדים ואת חומרי הגלם לכל פרוייקט

קרא עוד »
איטום גגות

איטום גגות

עבודת איטום גגות מה חשוב לדעת על עבודת איטום גגות? איטום גגות היא אחת העבודות החשובות ביותר שיש לבצע בכל מבנה, בין אם זה למגורים ובין אם זה למסחר או לעסקים. את עבודות האיטום לגג מומלץ לבצע כל מספר שנים בהתאם לסוג האיטום שבוצע ולחומר הגלם ממנו עשוי האיטום. אם יש לכם נזילה בגג ואתם

קרא עוד »
גגות רעפים

גגות רעפים

התקנת גגות רעפים מה חשוב לדעת על גגות ורעפים? מעוניינים בהתקנה או תיקון של גג רעפים? גג רעפים מביא איתו יתרונות רבים ועם תחזוקה נכונה, הוא יכול להחזיק לשנים רבות ללא צורך בתיקונים או באיטום גגות. היתרון הגדול בגג הרעפים הוא הבידוד מקור וחום ומרטיבות. בגלל צורתו המשופעת, מי הגשמים מחליקים כלפי מטה למרזב ואינם

קרא עוד »
architecture, render, external

מעצבת פנים בחיפה

צ’ק ליסט בכל תכנון בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים, אנחנו נדרשים לקבוע איך יראה העיצוב של הבית. אם בעבר נאלצנו להסתפק בעצות לא מקצועיות של חברים ומשפחה, היום אנחנו יכולים לעשות זאת יחד עם מעצבת פנים מקצועית. מעצבת פנים מקצועית משתמשת בשיטות עיצוב מתקדמות על מנת לנצל את שטח הבית בצורה

קרא עוד »
electrician, electric, electricity

חשמלאי בחולון

צ’ק ליסט אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל בנייה של בית חדש או בעבודות שיפוצים הוא החשמלאי. עבודות הקשורות לתשתית החשמל בבית מיועדות אך ורק לעבודת חשמלאי מוסמך. ההמלצה הגורפת היא לבקש מהחשמלאי להראות לכם תעודת חשמלאי מוסמך על מנת שיתן תוקף לעבודתו. בנוסף, על כל עבודת חשמל בבית תוכלו לבקש כי תיהיה חתימה של חשמלאי

קרא עוד »
אדריכלים בבאר שבע

בנייה קלה בראשון לציון

צ’ק ליסט במדינות רבות בעולם בניית בתים פרטים מתבצעת על-ידי בנייה קלה. בנייה זו מתבצעת ברובה במפעל ומאפשרת התקנת חומרי הגלם בשטח המיועד לבנייה בצורה יחסית קצרה. אין שימוש בבלוקים בבניה הקלה והבידוד מתבצע על-ידי חומרים ייחודיים המשמשים לצורכי בידוד המבנה מקור, חום ורטיבות. בישראל רוב הבנייה היא קונבנציונאלית אך יותר ויותר ישראלים לומדים להכיר

קרא עוד »
קבלן שלד

בנייה ירוקה בשרון

צ’ק ליסט קניתם שטח לבנייה בשרון? מזל טוב! זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע לבניית הבית החדש שלכם. כיום, אחת משיטות הבנייה המתקדמות ביותר היא שיטת הבנייה הירוקה. בנייה ירוקה בשרון מתבצעת על-ידי חומרי גלם איכותיים אשר רובם ממוחזרים במטרה לשמור על הסביבה כמה שניתן. מלבד זאת, הבנייה הירוקה מאפשרת חיסכון רב יותר במשאבים בכדי

קרא עוד »
9

אדריכלים בבאר שבע

צ’ק ליסט העיר באר שבע הפכה ב-2 העשורים האחרונים למוקד בנייה משמעותי ביותר. כיום, ניתן לראות בניית בתים פרטיים בשכונות חדשות בעיר באר שבע אשר מתוכננים בשיטות בנייה חדישות. אדריכלים בבאר שבע מתמקצעים היום בשיטות בנייה חדישות על מנת לקצר את תהליך הבנייה ולהימנע מפגיעה בסביבה בה נבנה כל בית. שיטות הבנייה החדישות בעיר באר

קרא עוד »
4

שיפוצניק בירושלים

צ’ק ליסט כותרת המאמר שיפוצניק בירושלים קצת מטעה. אני רוצה לדבר איתכם על תחום השיפוץ בכלל ועל כלי מדהים שקיים מבלי שאפילו נדע עליו. אבל אל דאגה, בסוף מאמר זה בהחלט תדעו עליו ואני מקווה שאתם ועוד רבים תשתמשו בו.    שיפוצניק מומחה בירושלים  מה היא הבעיה העיקרית העומדת בפני אלו המתחילים לשפץ. אני לא מדבר על

קרא עוד »
7 1

שיפוצים במרכז

צ’ק ליסט שיפוצים במרכז הארץ שיפוץ זאת מילה גדולה. זהו משהו שרציתם (או הייתם חייבים), חלמתם עליו, חסכתם אליו, תכננתם אותו בראשכם, קבעתם תאריך לתחילת הפרוייקט וכשהגיע הזמן הרגשתם שאתם עומדים מול קיר גבוה ולא יודעים איך לטפס עליו. ישנם כמובן מליון סוגים של פרוייקטים של שיפוץ.  חלקם מורכבים מאד וחלקם מורכבים פחות אך על

קרא עוד »
condominium, condo, architecture

שיפוץ בניין משותף

צ’ק ליסט אם חשבתם ששיפוץ ביתכם או דירתכם זהו מבצע מורכב והוא אכן מורכב מאד, תארו לכם שיפוץ בניין משותף. שיפוץ היא פעולה שאו שחלמתם ותכננתם אותה שנים וחסכתם עבורה את מיטב כספיכם או שהיא פעולה שאין ברירה אלא לבצע אותה.  שיפוץ בניין משותף – כל מה שצריך לדעת בדרך כלל בגלל התדרדרות מסוכנת במבנה בחלקו

קרא עוד »
מטבח עם גימור צבע בתנור

עיצוב פנים בתל אביב

צ’ק ליסט עיצוב פנים, שיפוצים, תכנוני בנייה, קבלנים כולם ועוד הן מילים מפחידות איתן צריך להתמודד כל מי שניגש בעיניים פתוחות לפרויקט שיפוץ. אם זה פרוייקט עיצוב פנים בתל אביב או כל פרויקט רלוונטי מעין זה שקשור לשיפוצים – פנים או חוץ. הבעיה הרווחת היא שאנחנו יודעים שעניין השיפוצים הנו מורכב מאד אך אנחנו, כמו ישראלים טיפוסיים

קרא עוד »
קבלן מפתח

קבלן מפתח באשקלון

צ’ק ליסט קבלן מפתח באשקלון קבלן מפתח מומלץ באשקלון המילה שיפוץ או שיפוצים היא מילה אטקראקטיבית אפילו. אנחנו כל הזמן רוצים לשפץ. בדרך כלל זה לגבי גופינו או פנינו מהם אנחנו אף פעם לא מרוצים אבל לזה אנחנו קוראים במילים יותר “סקסיות” מעולם היופי והבריאות. אבל גם אם אנחנו מדברים על שיפוצים בהקשר של הדירה

קרא עוד »
קבלן טיח

קבלן טיח

קבלן טיח בונים רבים מגיעים לשלב הטיח אך לא יודעים בדיוק מה לבקש, מה לשאול ומה לדרוש מאותו קבלן טיח, אחרי הכל מדובר על אחד הסעיפים היקרים בשלב הבנייה אחרי השלד , כך שחשוב לשים לב לפרטים. בנוסף, יש מגוון רחב של חומרים, שלבי עבודה ואפשרויות ביצוע בשלב הטיח ובהמשך גם השליכט הצבעוני כך שאנחנו

קרא עוד »
קבלן שלד

יועץ קרקע

צ’ק ליסט יועץ קרקע הזמנת יועץ קרקע ודו”ח מפורט אחד השלבים היותר חשובים לפני תחילת התכנון הוא הזמנת יועץ הקרקע וקבלת דו”ח מסודר. מתי עושים את זה, למה זה כל כך חשוב וכמה זה הולך לעלות לכם, הכל כאן במאמר שהכנו לכם… יועץ קרקע ובדיקות היי חברים, במאמר זה נדבר על חלק מהבדיקות שצריך לעשות

קרא עוד »
BG 2

בית חכם זה כה פשוט

צ’ק ליסט בית חכם זה כה פשוט בית חכם איכותי, מה זה בכלל? לפני שמתקדמים להזמין מערכת בית חכם, תקראו מילה אחת או 300 כדי להבין טוב יותר לאן אתם מתקדמים מצלמות רשת, מצלמות אי. פי, מצלמות IP לא אמינות או לא הוכיחו את אמינותן עד כה. מצלמות אלו לא איכותיות מספיק. משפטים אלו נשמעים לא אחת

קרא עוד »
burglar, burglary, surveillance camera

גנבים, ראו הוזהרתם!

צ’ק ליסט המדריך למיגון הבית גנבים, ראו הוזהרתם! רוצים להרגיש בטוחים בבית? זה המאמר בשבילכם מאמר חשוב בנושא אזעקות ומצלמות לבית, על מה חשוב לשים לב, מה צריך להכין ואיך נבריח את הגנבים?! אפשר למנוע פריצה לבית בעזרת מיגון אלקטרוני + מערכת אזעקה, מצלמות אבטחה ובנוסף מערכת הקלטת וידיאו, אינטרקום וגדר אלקטרונית.  מערכת האזעקה לבית בנויה על גלאים חיצוניים הנמצאים מחוץ לבית (על

קרא עוד »
עיצוב פנים בתל אביב

מערכת בית חכם במקום שעון שבת, הייתכן?!

צ’ק ליסט מערכת בית חכם במקום שעון שבת, הייתכן?! אנחנו מכירים את המערכת בית חכם בהקשר של חיסכון בחשמל, נוחות ופשטות, תפעול קל של מוצרי החשמל בבית ואפילו ממרחק של עשרות קילומטרים, אבל בית חכם במקום שעון שבת?! כן, זה אפשרי וזה כבר עובד, כנסו ותבינו איך… האם מערכת בית חכם יכולה להחליף באופן מלא

קרא עוד »
16

בית חכם – קווי או אלחוטי?

צ’ק ליסט בית חכם – קווי או אלחוטי? תמיד כשמגיעים לשלב בחירת מערכת בית חכם מגיעים לשאלת השאלות – האם כדאי מערכת בית חכם קווית או אלחוטית? עדיין מתלבטים? כנסו ותצאו עם תשובות! בונים ומשפצים רבים תמיד מגיעים לשאלה של בית חכם קווי או אלחוטי. ניגע בקצרה בנקודות העיקריות לחיוב ולשלילה. היום עדיין ניתן לראות

קרא עוד »
המומחה לבניה ושיפוצים כאן בשבילכם

10 כללי זהב לבנייה מוצלחת

צ’ק ליסט 10 כללי זהב לבנייה מוצלחת חושבים לבנות בית? קחו לכם 5 דקות , על הכללים האלו אסור לכם לוותר! עשרת הכללים המאמר נכתב בשיתוף אדריכל שרון סידל – אבן ראשה אדריכלות 1. אתם יזמי נדל”ן לכל דבר ועניין. נכון, הבית ישמש אתכם באופן אישי אבל חשוב שתבינו שמלבד הנתון הזה אתם יזמי נדל”ן לכל

קרא עוד »
גלילה למעלה דילוג לתוכן